Nie jesteś zalogowany.

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Friday, 11.02.2011, 23:45

Osztust z Allegro - porady, sugestie

Niestety, po 10 letniej przygodzie na Allegro po raz pierwszy (i mam nadzieję ostatni) padłem ofiarą prawdziwego oszusta. Typ od kwietnia ub.r. nabijał sobie pozytywne komentarze sprzedając tanie zestawy startowe do tel. kom po ok 5 zł. Niestety w ostatnim czasie zaczął masowo wystawiać (co prawda nie drogie) zabawki oraz sprzęt komputerowy. Skuszony tą "okazją" kupiłem u niego dysk zewnętrzny za kwotę 175 zł + wysyłka. Zapłaciłem dziadowi na konto...oczywiście sprzetu nie ma, kontakt zerowy. Jeden z poszkodowanych był pod wskazanym adresem - fikcyjny.

Oto jego konto - http://allegro.pl/show_user.php?uid=17106036&p=1&p=0
Poszkodowani założyli forum - http://oszukanilucjan.pl.tl/FORUM/thema-…ucjaaarajs-.htm

Teraz prośba, bo może z was miał styczność z takim lub podobnym przypadkiem, bo mi nie chodzi o kasę bo to nie majątek ale o dorwanie frajera.
Od aukcji mija tydzień, czy w poniedziałek pędzić już z tą sprawą na Policję? Jakie papiery zabrać - potwierdzenie wpłaty, korespondencję e-mailową z tym typem (wydrukowaną)....co jeszcze? Może ktoś doradzi o czym na Policji nie zapomnieć powiedzieć itp.

Za wszelkie uwagi będę wdzięczny ;)

2

Friday, 11.02.2011, 23:48

Spotkałem się z takimi numerami, jeden z moich kolegów został w podobny sposób oszukany. Oczywiście musisz zabrać komplet wydruków. Resztę powie Ci detektyw. Tak na przyszłość, chyba lepiej kupować za pobraniem :)

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Friday, 11.02.2011, 23:52

Mój błąd że nie sprawdziłem na czym zbił tyle pozytywów :/ wtedy sądzę że mój nochal by mnie nie zawiódł.
A wiesz może jak skonczyła sie sprawa kolegi? Zostało to wyjaśnione czy utkneło w martwym punkcie??

Pobranie tez niczego ci nie gwarantuje...płacisz a w domu oglądasz 2 dorodne cebule :P

4

Friday, 11.02.2011, 23:56

Nie wiem, bo kolega odszedł od nas z pracy i kontakt sie urwał. Ale wszystko zależy od tego jak gość był sprytny, czy założył konto bankowe na swój czy lewy dowód osobisty, czy korzystał z oficjalnego internetu czy może z anonimowego mobilnego neta... itp Z tego co słyszałem to zazwyczaj ich łapią.

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 12.02.2011, 00:27

Z netu korzystał na 99% "fikcyjnego". Konto intelligo - ale z tego co wiem nalezy podać jakieś dane kontaktowe bo przysyłają chyba coś w rodzaju autoryzacji użytkownika. Przecież Allegro również wysyła taka autoryzację...i to mnie właśnie zastanawia bo ukrycie sie w necie jest dość proste - prepaid + net i juz nie do namierzenia.

6

Saturday, 12.02.2011, 00:38

Adres do autoryzacji można podać do kogoś innego, np. do kolegi. Ten powie, ze często dostaje jakieś listy na obce nazwisko i, że je po prostu odkłada na skrzynkę pocztową. A że ktoś je zabiera to już go nie obchodzi...

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Saturday, 12.02.2011, 00:40

Heh ale jaja :D Widze że jak ktos ma "łeb" i smykałke do oszustw to dośc łatwo może zarobić na nowy samochód :P

8

Saturday, 12.02.2011, 00:43

Dokładnie. A tu masz przykład aparatki, która też ostro ludzi nacięła... i to dzieci :(
http://allegro.pl/show_user.php?uid=2325326