Nie jesteś zalogowany.

PROPOZYCJA Rebalans 5e i 6e

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

41

Thursday, 23.06.2011, 23:51

Proponuje rowniez rozdac upomnienia...duzo postow zupelnie niezwiazanych z tematem celem zasmiecania watku...

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

42

Thursday, 23.06.2011, 23:59

Co Ty tak warnami straszysz? Obrzucasz kogoś błotem a póżniej milkniesz bo argumentów Ci brak?

BTW popatrzcie...Soren który do niedawna zdrowo jechał na multi teraz śmie pisać o równych szansach...ciekawe czy Ty dostając gotowe wioski i korzystając nielegalnie z cudzych kont dawałeś innym równe szanse!!!!!!!!!!!!! Teraz co? pasowało ny pójść dalej ale nie ma jak, bo czychają na Was źli chłopcy z Żuli :D Jak to śpiewa Niemen - "dziwny jest ten świat..."

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (24.06.2011, 00:14)


43

Friday, 24.06.2011, 00:05

Soren zdefiniuj super rozbudowaną wioskę i średnio rozbudowaną (poziomy głównego budynku + kopalni) jak chcesz czymś podpierać swoją teorię że rebalans jest potrzebny, raporty szpiegowanych wiosek + raport z ataku armii z tej wioski, żeby zobaczyć armię „potęgę” armii z danej wioski i poziomy wymagane na taką armię. Powiedz mi też jaki jest ten max poziom wiosek w 5e (20-25-30-XX?)?

Może otworzę nowy wątek z rebalansem 6e twierdząc że nie mam szans na walkę z 5e bo: mechy są za drogie, bio-cyber comando jest także drogą jednostką i ma malutko życia więc powinna administracja pozwolić nam jej wystawić dużo więcej i T-Form mechy także są za drogie by wybudować z nich porządną armię więc „ładnie proszę administrację zmniejszcie koszty tych jednostek by dało się walczyć”…

44

Friday, 24.06.2011, 00:28

Raport z ataku Palagrina wystarczy a tego typu armii jest duzo...prosty przyklad armia 345 piechoty laserowej robi akuku kumulce 5e...mozemy dac raporty...a to masowa jednostka...owszem innych nie budujecie bo po co...no moze servo do tego i nic wiecej do skladu nie jest potrzebne...mysle, ze raporty tez widziales...

45

Friday, 24.06.2011, 00:41

Tak na raport patrzyłem, jaki poziom wioski i kopalni? nie odpowiedziałeś też na poprzednie pytanie na temat maksymalnego poziomu wiosek w 5e... Osiągnęliście takowy? Jak możesz to zdefiniuj łaskawie "super rozbudowane wioski i średnio rozbudowane"... Jak pisałem wcześniej raportowi z ataku niech towarzyszy skan wioski z której armia pochodzi jeśli chcesz czymś podpierać swoją teorię... Mogę też napisać komuś z 5e wpadnij do mnie swoją najmocniejszą armią i zacznę pisać że XXX jednostek wyjdzie na średnim poziomie wioski... Przy czym nie podam żadnych konkretnych danych prócz linku do ataku i będę domagał się rebalansu jak Ty, myślę że to ciekawa opcja nawet...

46

Friday, 24.06.2011, 01:12

poziomy wioske nie maja znaczenia bynajmniej poki co...tak jak pisalem, wioska na 200 piechoty na 20 poziomie to praktycznie nierealne, kierujac sie podobnymi statystykami, wychodzi ok 70 zmechow na 20 poziom...
...co do reszty statystyk typu max poziom wiosek itd. itp. pogadamy jak przerodzi sie to w normalna dyskusje + stosowne raporty z atakow Waszych i obli...

47

Friday, 24.06.2011, 01:31

Czyli nie masz żadnej podpory swojej teorii prócz jednego raportu z ataku?
Ważne jest moim zdaniem z jakiej wioski i na jakim poziomie głównego budynku i kopalni wystawisz dane wojo nikt nie broni szukać bardzo dobrych pól z bonusami pod konkretne wojo...
Od początku byłaby normalna dyskusja gdybyś miał podporę w paru raportach ze szpiegów + ataków naszych jak i waszych żeby nie było... Okazało się to jednak za trudne dla Ciebie więc łatwiej było założyć wątek bez podpory dla swej teorii.

48

Friday, 24.06.2011, 01:55

Raportow jest kilka jak dobrze wiesz a jesli nie wiesz to znaczy, ze dyskusja z Toba konkretnie nie ma sensu...wyznaczcie kogos kto jest w temacie, tylko na Boga nie Golem i Shin...

49

Friday, 24.06.2011, 02:09

Równie dobrze mogę powiedzieć że dyskusja z Tobą też nie ma sensu bo nie umiesz przedstawić czegoś co potwierdza Twoją teorię... Nie zostałem też przez nikogo wyznaczony, jak był wątek wcześniej kiedy większość osób była w 5e (mam na myśli waszą i naszą koalicję) to jak była mowa o rebalansie to nie przypominam sobie by miał poparcie z waszej strony... Dziwisz się że teraz nie ma rebalansu i nie ma poparcia z naszej strony że coś z tym trzeba zrobić? Skoro udało nam się przeskoczyć z 5e do 6e to coś jest ok a że chcesz tam siedzieć nieokreśloną ilość czasu to co innego... Mam świetny pomysł, co wy na to by zmienić ataki epoka np. 5 vs epoka 4/5/6 na takie że będąc w 1e można bić osoby z 6e bo niedługo zaczniecie marudzić że mamutom z 3e się nudzi.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

50

Friday, 24.06.2011, 11:21

Soren tak jak mówiłem już wcześniej głupoty gadasz. Można spokojnie 200 piechty wystawić na 20 poziomie w 5 epoce.

Ty chyba nie dostrzegasz że to jest gra strategiczna de facto nie simsy. Do 6 opłacało się stwierdzenie "posiedzimy pobudujemy a coś z tego wyjdzie". Stawiało się wioski na terenach średnich bo któreś pokolenie podciągnie ją do góry i wtedy wyjdzie fajny mix. Jedynie wioski pod tanki miały konkretnie wyszukiwane pola. W 6 od podstaw buduje się wioski pod konkretny rodzaj jednostek. Bo przeważnie to już jest tylko i wyłącznie twoja wioska.

Niektórzy i po pół roku szukają odpowiedniego terenu. To dlatego pokazujesz duże armie 6 epoki. Jeśli tyle samo czasu byś poświęcił w niższych epokach na poszukiwanie dobrego klocka a nie brał co ci inni dawali teraz byś nie jęczał.

Nie moja wina że wasze najlepsze wasze wioski z 6 epoki (chyba jedną ja teraz mam) jest pobudowana na średniej jakości terenie. Jeśli bym miał budować od podstaw nawet bym nie zaczął tego robić na tym klocku. Jedyny powód trzymania jej jest fakt że to 4 miechy budowania do przodu więc +/- opłaca mi się ją trzymać.

Trzeba myśleć nie płakać. Planować z wyprzedzeniem i liczyć co i za ile czasu będę mógł na danym terenie postawić.

I powiem ci że mylisz się co do budowania tylko pl. Jeśli przeciwnik jest mało wymagający po co mam wystawiać droższe jednostki??? Jeśli nie używane wydobycie daje mi zapasy szurki?? Po prostu my myślimy i przewidujemy więc nie mierz wszystkich swoją miarą.

Pokaż linki z dużą ilością mechów i servo, lub bombek. W 6 koniec z uniwersalnymi wioskami 90% to wioski "wyspecjalizowane" stawiane na konkretnych klockach dużym nakładem środków i czasu. Bo budynki w 6 dużo dłużej się buduje niż w 5. I na wyniki trzeba najdłużej czekać.
Jak ci gracze którzy teraz po was latają dostawali od was łomot było wsio oki. Teraz po upływie czasu rozbudowali w końcu te wioski i nagle podnosi się krzyk.

Nie zapominaj że 6 jest ostatnią epoką i będzie "wiecznie" rozbudowywana. Więc nawet rebalans nic wam nie da bo przez wieczne siedzenie w 5 i 4 tracicie coraz więcej czasu który jest najważniejszy na dzień dzisiejszy. Przy okazji nie szukacie pól pod rozbudowę co również jest waszą stratą.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

51

Friday, 24.06.2011, 12:09

Ole -> świetna wypowiedź. Wszystko w temacie.

Czas - największy sprzymierzeniec 6E...a rywale nam go dają w prezencie za co im chwała :D

52

Friday, 24.06.2011, 12:46

Muszę przyznać, że Baldr i Ole przedstawili obiektywne zdanie jak nigdy dotąd :)

200 piechoty na 20ym w 5ej epoce? Spokojnie. Sam miałem taką wioskę, ale zabrałem ją do 6ej.

53

Friday, 24.06.2011, 13:09

Da radę nawet 220, ale takie pole to chyba z t2 widziałem.

54

Friday, 24.06.2011, 13:12

nie oszukujmy sie sie tylko 5e nie ma jednostki masowej za 1-2 surowce którego sie najwięcej wydobywa

55

Friday, 24.06.2011, 13:15

4ta epoka ma rajtarów za 3 i 4 najtańszych surowców i jakoś mutanty powstały ;)

56

Friday, 24.06.2011, 13:15

Na odpowiednim miejscu na 20 levelu da się te około 200 piechoty postawić.

Kopalnie złoto/saletra/zelazo (7/7/5) dają 198 piechoty. W sumie 19 kopalni. Czyli idealne miejsce z trzema boostami do wydobycia. IMHO do zrobienia. Tylko tak naprawdę to się nie opłaca ze wzgledu na rajtarów z 4 epoki.

Na 6 epoke najlepsza jest piechota zmechanizowana z tego co rozumiem. Znajdując odpowiednie pola da się jej zrobić - 91 (wioska ropa/złoto/saletra/zelazo (3/6/3/7).

W 6 epoce jak znajdzie się super wioskę (9/9) to wystawisz 284 piechoty laserowej (i to jest najbardziej opłacalna armia w tej epoce z tego co widzę)

Tak naprawdę byłoby ok gdyby nie szarże. One sprawiają że przestaje się jakość, a zaczyna ilość. Gdyby szarże nie działały na jednostki z przeciwnym pancerzem (jak masz atak rozrywający to szarża nie wejdzie w pancerz średni), albo jakby modyfikator działał na rzeczywiste obrażenia ((atak-obrona)*(1+mod_szarży) zamiast atak*(1+mod_szarży)-obrona) wszystko byłoby ok. 6 epoka musiała by budować nie tylko najliczniejsze wojska ale musiałaby wrócić do pomysłu papier-kamień-nożyce.

Jeśli chodzi o walkę 4epoka vs 6epoka to myśle że po pierwszym balansie czołgów i piechoty zmotoryzowanej jest ok.

57

Friday, 24.06.2011, 13:15

Tak tylko, że tak jest od dłuższego czasu, więc dlaczego teraz ma być zmienione dla Was?

58

Friday, 24.06.2011, 15:15

Kazdy, kto twierdzi, ze e6 to tylko laski jest naiwny. Nawet nie powachal 6 epoki i tak na prawde sam nie wie o czym mowi. Chetnie poczekam az ktos wychodzac z takiego zalozenia zbunkruje mi taka armie i wystawi na odstrzal albo bedzie probowal mnie dojechac :) Juz teraz mowie, ze skonczy jak Sergio albo jeszcze paru innych o podobnym mysleniu.
A jesli o pola chodzi, ,to jesli to kogos interesuje, swojej wioski laskowej szukalem ladnych pare tygodni. Znalazlem jakies 3h drogi od stolicy. I na 23 poziomie stawiam dokladnie 247 piechurow. Kolejna wies (o innym profilu) mam 5h od stolicy. Nie dlatego, ze taki mialem kaprys, po prostu tam sa pola, na ktorych mi zalezy a blizej takich nie bylo. Gdyby komus z e5 chcialo sie przejrzec kilkadziesiat tysiecy pol z cala pewnoscia znalazlby takie, gdzie postawi wieksza ilosc piechoty, wiecej zmechow czy wiecej tankow. Ale po co? Lepiej brac to, co jest. I jeszcze wybrzydzac. Wioski w epokach 1-5 buduje sie z pelna swiadomoscia, ze predzej czy pozniej i tak sie ich pozbedzie. W szostej erze pola sa dobierane duzo uwazniej, wiec nic dziwnego, ze powstaja w nich lepsze armie niz w wioskach stawianych w mniej wiecej dobrych polach.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

59

Friday, 24.06.2011, 17:14

ja nie mam zadnej wioski pod laserowa piechote :P
nei w sensie czystej piechoty a to dlatego ze taka armia kleknie przed zmechami i servo
a widze ze po mapie smiga armia 150 zmechów tyle ze nie jest chyba wykorzystywana przeciwko 6 ep a szkoda
i dlaczego tak jest skoro mamy wg was armie piechurów to ta armia 150 zmech powinna u nas robic sieczke
porównujac 5 ep i 6 ta mało jest wiosek takich ze mozna postawic 100 servo na 20 lvl analogicznie jak zmechy w ep 5 ej a jesli chodzi o tereny to Bleeh znalazł teren na którym na 25 lvl po robudowie mozna było postawic jakies 120 zmech i ponad 100 piechoty tyle ze zabrałem wioske ze soba do ep 6 :P
trzeba tylko chciec poszukac terenu i samemu postawić a nie płakać ze nic nie mozecie zdobyc :>

60

Friday, 24.06.2011, 17:34

Zarzuty, ze nie stawiam wiosek sa calokiwcie bezpodstawne...czesc wiosek ktore mieliscie Wy jak i BC sa postawione przeze mnie. Stad bez sensu pisac o czyms o czym nie ma sie zielonego pojecia. Przykladowy sektor alfa. Byl moj, postawiony od podstaw, pozniej RSR, pozniej wrocil do mnie, do BC, do mnie na nowym koncie. Wioska Cory na de facto 198 piechoty, ktora zabral Propowi bla postawiona przeze mnie od podstaw...malo wiecie a duzo piszecie...Denzer tez mial wiosek, ktora stawialem od podstaw...itd, itp.
...wiec Zule, glupoty gadacie...