Nie jesteś zalogowany.

[prawdopodobnie rozwiązany] Wylogowywnie z gry

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Saturday, 03.09.2011, 10:53

Raz tak a raz nie jak tak to wywala komunikat:"Nastąpiło wylogowanie z powodu wyczerpania okresu ważności sesji (e4)"

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Sunday, 04.09.2011, 03:26

a nie wylogowywujesz sie w tym czasie na kompie? Bo jeśli nie....to faktycznie dziwne...
Ale swoja drogą okres ważności sesji to czas bezczynności po którym następuje auto wylogwanie....ile on trwa to dokładnie nie wiem ale zapewne min. pół godziny

23

Sunday, 04.09.2011, 11:18

Dzisiaj siedze w robocie na BC i jest oki...

24

Monday, 05.09.2011, 13:53

Okres bezczynności trwa zdajsie 2 godziny.

25

Monday, 05.09.2011, 18:34

Ja nie mam karty Play od 3 miesięcy...Świstaku :) a łącze mam w retsacie Retkińskim...łącze przez T-Mobile to BC ze stałym adresem więc to:
  • 188.146.76.XX (188.146.76.xx.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
  • 178.180.68.xxx(178.180.68.xxx.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
  • 178.182.83.xx(178.182.83.xx.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
to kłamstwa
a pry okazji od czerwca, nawet maja nie łączyłem się przez BC, więc...Sushi, dajesz jakieś stare wyciągi...a więc jak zwykle robisz sobie jaja...
...swoją drogą może twierdzisz, że Retsat korzysta z Playa? :D Masakra ogarnijcie się...


Widzę, że w kwestiach technicznych powinien wypowiadać się Konrad...on chyba jest specjalistą...więc proszę o wyjaśnienie tych wylogowań z sesji co 5 minut, dzisiaj, ok 20:45 podobnie było...i pytanie, przy okazji, jesli mam podpiete, 3 kompy a lacze przez router z jednym mac adresem, to mam dziwna sytuacje...raz nie wykrywa, ze zmienim kompa...tak jakbym byl na stale zalogowany a raz jak go zmieniam wylogowuje z komentarzem (e4). Pytanie czy powinno wywalac, bo na chlopski rozum tak bo to inny sprzet czy tez nie skoro i tak wszystko idzie przez router z klonowanym mac adresem to tak jakbym siedzial na jednym kompie...
...swoją drogą niestety nie wkleję pisma z T-Mobile, że adres się nie zmienia, mogę podać co najwyżej numer zgłoszenia, dziwne jest to, że wywala tylko TE, przecież banki też raczej powinno wywalać jeśli jakimś cudem technicy byłej Ery ściemniali by...no i usługa stałego adresu jest na 100% aktywna.
To co Tobie Era/Tmbile napisało raczej nas nie interesuje. Dla mnie wystarczyły logi forum, które jednoznacznie logowało różne IP napisanych postów.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

26

Monday, 05.09.2011, 23:18

Podejrzewam, ze chodzi o kwestie systemu. Dzisiaj sobie to testuje i jak loguje sie na XP i 7 nie wylogowuje ale jak zaczynam logowac sie na tablecie z Androidem wywala z e4. Pomijam problemy w obsłudze na androidzie.

27

Tuesday, 06.09.2011, 07:58

najlepiej to otwórz sobie na każdym urządzeniu stronkę która wyswietli Ci adres IP, proxy itp.

28

Tuesday, 06.09.2011, 08:20

Zrobiłem tak i na każdym podaje to samo IP...nie bardzo kumam po co to skoro lącze się przez bramę...

PS:
"To co Tobie Era/Tmbile napisało raczej nas nie interesuje. Dla mnie wystarczyły logi forum, które jednoznacznie logowało różne IP napisanych postów."

To się nazywa niepoważne podejście do Klientów na zasadzie 1. Sushi ma zawsze rację jak nie to patrz 1.
Dajesz jakieś stare wyciągi sprzed paru miesięcy i udowadniasz, że masz rację...jesteś jakiś niepoważny...nie czytasz co napisałem...odpowiedz dlaczego wywala po 3-4 minutach informacją o okresie bezczynności...dlaczego twierdzi, że zmienia się IP jak łączę się przez parę kompów z ciągle tym samym IP...
Tomus zasugerował dobrą rzecz stronki typu adres-ip podają ten sam cały dzień a wg Was zmienił się przynajmniej parę razy....jakaś bzdura totalna...no ale Adminów to "raczej" nie interesuje...
...weźcie się do roboty, kasę zbijacie a za to my mamy totalną spychologię...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Soren" (06.09.2011, 08:26)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Tuesday, 06.09.2011, 10:30

Drogi Graczu, proponuję wziąć pod uwagę fakty:

1)

Cytat

Dzisiaj siedze w robocie na BC i jest oki...


2) Tylko gracze mobilni i z określonych sieci (nielicznych) mają z tym problem.
3) Nic nie zmienialiśmy z algorytmach logowania od 2 lat.
4) To, że łączysz się przez bramę niczego nie zmienia, bo to brama ustala IP wyjściowe, jeśli ma kilka do wyboru.

Oprócz tego podałeś szczątkowe informacje, ani nie podałeś serwera, na którym grasz, ani namiaru na swojego konto, ani nawet pełnej treści komunikatu, który otrzymujesz.
Jak mamy Ci pomóc z tym problemem (który notabene jest po Twojej stronie), skoro każesz nam się 90% rzeczy domyślać i zamiast konkretów dostajemy albo moralizowanie albo demagogię.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

30

Tuesday, 06.09.2011, 16:18

Oczywiście ze pomysł Tomus-Gaw jest chybiony bo na każdym sprzęcie będzie widział ten sam adres - adres bramy i będzie to adres z puli adresów prywatnych.
Po stronie WAN'u na 99% masz ustawione dynamiczne IP przypisane przez serwer DHCP, i tak jak napisał Konrad serwer ten teoretycznie może zmieniac IP kiedy zapragnie, a Twój ruter to łyknie.
Sprawdz następująca metodą:
-wejdz w konfigurację rutera,
-spisz aktualny IP, brame, maskę i DNS'y,
-przestaw ruter na Static IP, nastepnie w wolne pola wpisz dane które wcześniej spisałes.

Powinno smigać, a jeśli po jakimś czasie przestanie oznacza to iż nie masz stałego IP, tylko zmieniane przez operatora i jeśli on je zmieni to jednocześnie odetnie ci net :P

31

Tuesday, 06.09.2011, 19:21

...a co oznacza ten pełny a wg Konrada szczatkowy komunikat... e4 przepisalem w calosci to co jest, wiec pytanie dlaczego szczatkowy?

32

Tuesday, 06.09.2011, 19:22

Multi mi sie zobilo, przez przypadek ;)

Moje IP to:
195.13.38.202

wczoraj i dzisiaj taki sam, sprawdze jutro :) w BC mam w static adres wpisany adres podany w biurze wiec tez sie nie zmienia...nadal natomiast pytanie brzmi dlaczego raz wylogowuje a raz nie...jak wylogowuje jest komunikat pełny.
Standardowo taki:
Nastąpiło wylogowanie z powodu wyczerpania okresu ważności sesji (e1-188.146.144.245(44255)/195.13.38.202)
a tutaj taki:Nastąpiło wylogowanie z powodu wyczerpania okresu ważności sesji (e4).

Moja praca nauczyła mnie, że trzeba być rzeczowym w stosunku do innych. Jeśli nie wiecie co to znaczy to napiszcie i tyle...nie mienia to faktu, ze gra sie wylogowuje u nielicznych operatorów :) (4 mamy duzych więc wg mnie nietrafione stwierdzenie) a i pograć na Androidzie nie mozna...minus dla gry i graczy a więc dla Was też drodzy Amini...moze o tym warto pomyslec, bo duzo osob pewnie pograloby w telefonie a tu blada d....

Pamiętam, gram dosc dlugo jakie bylo podejscie kiedys. Konrad pytal, podaj szczegoly, kiedy, w jakich okolicznosciach...a teraz!!! drogi graczu, raczej nie, chyba, to nie my....przykre to jest ale widac tzw zlewcze podejscie...ide pomarudzic w misz masz

The End

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Soren" (06.09.2011, 19:40)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

33

Wednesday, 07.09.2011, 11:57

Chodziło mi o id i serwer, a nie IP. Jak mam sprawdzić Twoje logi logowania, skoro tego nie podałeś?

Właśnie o numery po e1 mi chodziło, nie podałeś tego i nie miałem jak tego sprawdzić.

Kod źródłowy

1
2
3
4
5
6
7
m5124:~# host -a 188.146.144.245
Name: 188.146.144.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Address: 188.146.144.245

m5124:~# host -a 195.13.38.202
Name: terminal-1-202.retsat1.com.pl
Address: 195.13.38.202


Wygląda to tak, jak gdyby Twój komputer/router korzystał jednocześnie w dwóch łączy i zmieniał IP wyjściowe co jakiś czas (np jeśli łącze podstawowe jest aktualnie czymś innym obciążone).

Komunikat e4 - problem z cookies, problem z ich wysyłaniem przez łącze, używanie skryptów do anonimego przeglądania netu (kodują lub usuwają co jakiś czas cookies). W każdym razie problem po stronie użytkownika i my nie mamy żadnych możliwości jego naprawienia. Sugerowałbym sprawdzenie konfiguracji przeglądarki, firewalla, antywirusów (niektóre mogą blokować/czyścić cookies co jakiś czas). Również przeprowadziłbym testy na tym samym łączu ale na innej przeglądarce, a także na innym komputerze. Wtedy zapewne uda się ustalić, gdzie leży przyczyna.

Co do reszty - rzeczowość jednak wymaga podania wszelkich podstawowych danych czy choćby pełnej treści komunikatu (w przypadku e1).
Problem wylogowywania w sieciach komórkowych aktualnie jest analizowany i szukamy możliwości sprawienia, by gracze z nich korzystający nie byli wylogowywani przy jednoczesnym zachowaniu poziomu bezpieczeństwa gry (przejęcie sesji).

Podejście się nie zmieniło, ale jeśli ktoś rzuca enigmatycznie 'wylogowuje mnie, to na pewno wasza wina, zaraz mi to poprawiać' i zamiast opisać sytuację i przeczytać co piszemy, od razu zaczyna siać demagogię, zaczyna nawoływać innych do bojkotu gry itd, w dodatku jest pewien, że problem jest po naszej stronie przy jednoczesnym pokazywaniu na każdym kroku swojej niewiedzy w temacie, to trudno do tego podejść inaczej.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

34

Sunday, 11.09.2011, 22:39

Ten problem tez mam od kilku tygodni - internet mobilny w orange, przegladarki firefox i IE. Gdy zmienie internet na kablowke to jest wszystko ok, niestety tylko co jakis czas moge miec taki internet. Mysle ze warto by bylo dac mozliwosc wylaczania w opcjach sprawdzania ip i dac jakas instrukcje dla graczy jak maja sie zabezpieczyc przed wlamaniami.

Edit: gdyby tym ktorzy wybiora ta opcje bez sprawdzania ip dawac adresy strony z bardzo dluga nazwa? Wylosowywana w momencie logowania i znikajaca po jakims czasie nieaktywnosci?

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Fiutek" (12.09.2011, 08:05)


35

Monday, 12.09.2011, 20:20

Drogi Sorenie
zapewne jest ze wylogowuje cię dlatego :
bo używasz wielu kont przez jakieś programy które ukrywają Twój ID
zacznij grać na jednym koncie a problemy się rozwiążą

i użyj dziś tych swoich multikont do ataków na mnie
pozdrawiam Cię gorąco
Pozdrawiam wszystkich sprawiedliwych
aczkolwiek w tej grze takich nie ma

36

Sunday, 18.12.2011, 20:54

czy ktoś z adminów zajmie się w końcu problemem wylogowywania z gry bo zaczynam tracić chęć do dalszej gry!!!! Nie po to płacę za konto premium żeby po 10 razy próbować wysłać wyprawę a za każdym razem wyskakuje mi pie....... komunikat

"Nastąpiło wylogowanie z powodu wyczerpania okresu ważności sesji (e1-31.62.28.6(17626)/31.61.130.240).

Kliknij tutaj aby zalogować się ponownie"

mój nick w grze greg 8112

ten sam problem pojawia się przy każdej innej czynności którą próbuje wykonać... że nie wspomnę o fakcie przegrania wielu licytacji tylko dlatego że admini mają graczy w głębokim poważaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

37

Sunday, 18.12.2011, 21:24

Jeśli masz mobilny internet to niestety tak będzie się działo mam ten sam problem. Jedyne co mogę doradzić to po wylogowaniu usunąć ciasteczka i pamięć podręczną mi to pomaga na tyle że mogę od razu wysłać wojsko itp. i nie trzeba po 10 razy próbować.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

38

Friday, 23.12.2011, 14:44

Proszę, aby osoby, które miały problemy z grą przez komórkę sprawdziły, czy teraz już nie wylogowuje z powodu zmiany numeru IP (e1-xxx/yyy).
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

39

Friday, 23.12.2011, 14:55

U mnie jest w porządku już nie wylogowuje