Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 10.12.2011, 21:21

Co z tym szpiegowaniem

Czy można coś zrobić żeby bardziej chciało się szpiegować ? To by trochę uatrakcyjniło grę...
Przykład http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=0c1834d8aa

Spiryt77

Intermediate

Postów: 321

Skąd: Małopolska

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Saturday, 10.12.2011, 21:59

Tak to przynajmniej nie wiesz co jest w wiosce i albo atak wyjdzie albo wrócisz w worku.

Dla mnie jest ok

3

Saturday, 10.12.2011, 22:07

Ale czemu akurat 0.9 szans, a nie np. 0,95 ? Ktoś robił badania, czemu akurat taki wsp ? Powyżej 20 jednostek nie opłaca się wysyłać na skan, a skoro są armie po 1000 to może zmienić tak żeby i takie armie było sens wysyłać na szpiegowanie ?

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Saturday, 10.12.2011, 22:36

niektórych osób nie należy szpiegować :D :D :D

5

Saturday, 10.12.2011, 22:58

Proszę o wypowiedzi na temat. W przypadku Golema to chciałbym ogłosić konkurs, czy kiedykolwiek jego wypowiedź miała związek z tematem wątku.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Getm" (10.12.2011, 23:30)


6

Saturday, 10.12.2011, 23:04

Po prostu zrób 5 armii po 1 mobku i wysyłaj, albo bohaterami szpieguj.

7

Saturday, 10.12.2011, 23:13

Ja wiem jaka jest praktyka i najlepiej szpiegować z hero >20 szpiegowania. Tylko rzucam temat kiedy armia 100 jednostek ginie podczas szpiegowania i w zasadzie tak samo zginie wtedy armia 600 jednostek, czyli wogóle nie ma sensu jej w tej grze wysyłać, a powinno być tak że im większa armia tym mniejsze straty podczas szpiegowania.

8

Wednesday, 14.12.2011, 12:06

A widziałeś żeby ktoś wysyłał dwa półki pancerne do przeprowadzenia zwiadu?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

9

Wednesday, 14.12.2011, 12:13

Rosjanie :)

Ale tez widzialem jak nijaki Jagiello wyslal cala swoja lekka konnice na zwiad/rekonesans by zobaczyc co jest szykowane :)
Zreszta jak kogos lapie sie na szpiegowaniu nie ginie bez walki - zazwyczaj. Wiec moze tez szansa na jakies obrazenia i obroncow by oplacalo sie robic jednostki zapobiegajace szpiegowaniu przez przeciwnika ;)

Bodaj w plemionach byl kiedys taki dobry przyzklad ze jak wyslalo sie szpiegow to walczyli ze szpiegami obroncy i zaleznie od wyniku powstawal raport pokazujacy "cos" badz nic.

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Saturday, 04.02.2012, 12:03

Propozycja

Dać podczas szpiegowania np. takie opcje ukryte:
Można by bylo wprowadzić jednostkę szpiega dla każdej epoki uatrakcyjniło by to grę np: cena szpiega 500zlota (utrzymanie 30złota/h) w ep. 3
Oczywiście nie mógłby być tani musi kosztować szpieg!
Szpieg włamał się do zamku/pałacu i po osłoną nocy zabił dwóch strażników ( szansa 5%)
Szpieg włamał się do sypialni królewskiej i zabił wrogiego bohatera (szansa 1%)
Szpieg znalazł tylne wejście do zamku możliwość wykradania surowców ze spichlerza (szansa 1%)
Szpieg znalazł tylne nie obstawione wejście możliwość zaatakowania wroga od tyłu [wrogie jednostki nie atakują w pierwszej turze podczas obrony, oraz nie widzą nadciągającego wroga] (szansa 1%)
Szpieg dokonał oszacowania wrogiej armii ( losowe przybliżenie +/-10%) (szansa 70%)
Szpieg został złapany i zabity (szans 25%)
Szpieg został złapany i wydał tylnie wejście do zamku (wzrost szansy szpiegowania tego gracza+10%) lub atak od tyłu (szansa 1%)
itp.
Myślę że uatrakcyjniło by to grę i wzrosło by znaczenie szpiegowania już nie wystarczyły by ataki wroga

Szpieg:
PŻ 100
Atak: sieczny 50
Atak p: 0
Obrona: Lekki 20
Inicjatywa: 300
Czas marszu: 120
pojemność: 50
Szpiegowanie: 50
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

11

Saturday, 04.02.2012, 13:42

takie jednostki już są tylko pod inną nazwą nie pamiętam jak w nizszych epokach ale np w 5 grom mial juz 20 pare szpiegowania
a w 6 bio-cyber komando i automat medyczny ma +31 szpiegowania

ewntulanie robisz nowego bohatera 1 lvl dajesz max w szpiegowanie zakladasz rzeczy + do szpiegowania i na to samo ci wyjdzie

12

Saturday, 04.02.2012, 17:12

co do szpiegowania nie wiem czy to czasem nie jest bug techniczny:

chce zalozyc szpiegowanie z wioski oddalonej powiedzmy godzine drogi ale moja inna wioska znajduje w granicy kilku kratek od wioski ktora chce szpiegowac i co sie dzieje. Pokazuje mi ze bohater ktory z tej wioski oddalonej o gdzine drogi ma tylko 5-6 minut marszu do wioski ktora chce szpiegowac. Mi sie wydaje ze to jakis blad gry co wy o tym sadzicie ?