Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 18.06.2008, 13:17

Obleganie wioch

Z uwagi że pasożyty zrzeszone w klanach zabierają wioch rozbudowane przez początkujących graczy powinna być blokada związana z obleganiem.
Klan nie może oblegać pojedynczego gracza. Dla wyrównania szans

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 18.06.2008, 13:21

Klan nie może oblegać pojedynczego gracza. Dla wyrównania szans
to nie wyrównywanie szans, gdyby była taka opcja to faworyzowany byłyby ten co nie ma klanu, a te stałyby się niepotrzebne

poza tym zawsze można do klanu się przyłączyć, trzeba myśleć trochę za wczasu a nie w czasie oblężenia
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

3

Wednesday, 18.06.2008, 13:36

poza tym zawsze można do klanu się przyłączyć, trzeba myśleć trochę za wczasu a nie w czasie oblężenia


Zgadzam się tylko że strasznie okrojone są limity miejsc w klanach.
A poza tym przy rozbudowaniu wiochy zawsze przyjdzie jakaś łajza pasożyt i napisze ci że to jego miejsce bo sobie je upatrzył i masz mu je oddać bo on chce. Bierze sobie kumpli do pomocy bo sam jest za cienki.
Dlatego powinien być brak możliwości oblegania wielu na jednego.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 18.06.2008, 13:41

Zgadzam się tylko że strasznie okrojone są limity miejsc w klanach.
to jest rzeczywiście problem, klany powinny mieć na dzień dobry min. 10 "slotów" w tej chwili to taka zabawa trochę bez sensu, ale związana chyba z ilością graczy
Dlatego powinien być brak możliwości oblegania wielu na jednego.
w BW tak jest i było, a tu powinno zostać, czasem to nie miło ale trzeba umieć sobie radzić
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

5

Wednesday, 18.06.2008, 13:49

Uh la la, mamy pierwszy konflikt terytorialny :P
Po to istnieją klany, żeby sobie pomagać.

Na szczęście to tylko Alfa, Azazel - nabyłeś cenne doświadczenie, że należy trzymać się w grupie a w nowej wiosce od początku zbudować namiot zmysłów na dobry poziom :P
Postaw sobie drugą wiochę gdzieś bliżej lepszych lokacji :D
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

6

Wednesday, 18.06.2008, 13:50

Jest jeszcze dziwna rzecz
Nie można przenosić dodatkowych armii z posiłkami do wioch obleganych. Co również powoduje że blokowane są armie z innych wioch (np. ze stolicy) w wiosce obleganej.
W sytuacji beznadziejnej (jedzie 4-ech solitrów na jednego gracza) nie można wycofać armii pochodzących z wiosek nie obleganych.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 18.06.2008, 13:53

Nie można przenosić dodatkowych armii z posiłkami do wioch obleganych
Namiot zmysłów - poziom 5
Efekty budynku:
Ilość ataków na oblegających oraz armii wspomagających oblężenie: 5.

to też namiot zmysłów, ile poziomów byś postawił tyle armii mogło by wspomóc oblężenie

EDIT: to się chyba pomyliłem, ale wtedy to trochę bez sensu, bo w obleganej będzie jedna bądź dwie armie (to co się akurat złapie) a oblegających będzie kupa
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LaCroix" (18.06.2008, 13:58)


8

Wednesday, 18.06.2008, 13:56

Jest jeszcze dziwna rzecz
Nie można przenosić dodatkowych armii z posiłkami do wioch obleganych. Co również powoduje że blokowane są armie z innych wioch (np. ze stolicy) w wiosce obleganej.
W sytuacji beznadziejnej (jedzie 4-ech solitrów na jednego gracza) nie można wycofać armii pochodzących z wiosek nie obleganych.
Oblężenie miasta polega na tym, że pierścień obcych wojsk otacza miasto odcinając je od kontaktu ze światem, zaopatrzenia i posiłków z zewnątrz, jak również nie pozwalając nikomu z obleganych opuścić miasta. Na tym właśnie polega sens takiego zagrania taktycznego.

Twoi sojusznicy albo twoje armie z innych miast nie mogą się dostać do miasta (ani z niego wyjść), mogą za to atakować tyły wroga, przetrzebiając jego szeregi.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

9

Wednesday, 18.06.2008, 15:27

Jest to logiczne.
Tylko co w sytuacji kiedy armie przerzuciłem załóżmy do stolicy by zebrane surowce z grabieży bezpośrednio trafiały do niej. Ktoś zakłada obleg na wioskę i dupa blada. Żadna z armii nawet pochodząca z danego miejsca nie może bronić go :!: 100% przegrany obleg. :thumbdown:
Z drugiej strony pozostawienie armii do obrony pozbawia nas możliwości grabienia. :thumbdown:

10

Wednesday, 18.06.2008, 15:32

Nie można mieć wszystkiego.
To gra strategiczna :)

Musisz kombinować: obrona czy ataki? czy lepiej tu czy tam?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

11

Wednesday, 18.06.2008, 15:33

Azazel przestań już płakać bo zaczynasz mnie wkurzać. Bo jak na razie to najbardziej pokrzywdzony jest dmn. Nie dość że sam bez niczyjej pomocy wygrał z tobą oblężenie to jeszcze stracił przez buga stolice i całą armie. A Ty ciągle płaczesz jakie to jest złe i niesprawiedliwe że silniejszy klan oblega pojedynczego gracza. Gdybyś pomyślał zamiast płakać to spokojnie byś się sam obronił przed tym oblegiem.

A tu jest link do tego strasznie niesprawiedliwego oblegu. I nadmieniam że nikt nie atakował wcześniej armii Azazela. Więc dmn sam w pojedynkę go pokonał reszta klanu nawet palcem nie ruszyła.
http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=5c7e851c9d
X(

12

Wednesday, 18.06.2008, 15:38

Abstrachując od wszystkiego, tak mnie naszło - to może dać możliwość reakcji obleganemu i wykonania jakiś akcji armią w okreslonym czasie po załozeniu obleżenia?
Zamknięcie okręgu wokół miasta nie odbywa sie przecież w ciągu sekundy, a widząc nadchodzącą armię na horyzoncie ma sie jeszcze czas próbować uciec z miasta.

W najbardziej rozbudowanej wersji widziałbym to tak -> gracz oblegany ma 3-5h na wykonanie ruchu swoją armią, z tym, że armia ponosi okreslony % strat, a im dłużej od założenia oblega, tym ten % jest wiekszy (nie wszystkim jednostkom udaje sie przebić przez coraz ciaśniejszy pierścień, a wroga armia dopóki go nie uformujenie jest w stanie skutecznie blokować obleganego)

Nie wiem czy w ogóle jest coś takiego możliwe do wprowadzenia, czy przypadkiem nie jest za skomplikowane (można zawsze urpościć) -> ale na pewno byłoby "realniejsze" i stałoby się takim urozmaiceniem taktycznym :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Wednesday, 18.06.2008, 16:29

Ja się podepnę pod temat bo chyba nie do końca czaje podstawy i tutek mi w tym nie pomógł :/ :

Jak ja zakładam oblega to:
1.) liczony jest poziom namiotu zmysłów w mieście, z którego pochodzi armia oblegająca czy z miasta z którego wysłałem tą armię?
2.) Co tak naprawdę jest liczone - liczba graczy czy liczba slotów armii, czy liczba miast biorących udział w oblegu?

3. ) Jak ja jestem oblegany to wszystkie jednostki w mieście są zablokowane przez 18h ? Co w takim razie z grabieżami ?
4.) Z tego co napisaliście wynika, że mogę pozbyć się oblegu przed rozegraniem jeżeli najadę jakoś na moją własną obleganą wioskę, tak? (Jak wszystkich wybije to nie ma mnie kto oblegać)
5.) Równie dobrze mogę kogoś bez klanu w całości zablokować wysyłając na obleg 1 dzikiego gdy ten ktoś skupił całe wojo w 1 mieście i robić mu tak co 18 h - armią w środku miasta nic nie może zrobić do momentu rozegrania oblegu, armi z zewnątrz nie ma.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

14

Wednesday, 18.06.2008, 16:31

Jeszcze jedno pytanko. Z tego co sie dowiedziałem nie ma możliwości odwołania oblężenia. Czy zostanie wprowadzona taka możliwość?

15

Wednesday, 18.06.2008, 16:45

Właśnie w tej chwili mam taką sytuację
Dwie armie zablokowane w obleganej wiosce, którą i tak stracę przy przewadze liczebnej wroga. Czyli drugie miasto jest bez obrony i każdy może wejść i napaść grabiąc do woli.
Po prostu bzdet.
Poza tym nie ma możliwości przegrupowania jednostek w obleganym mieście. Bo armie pochodzą z innego.
Czyli reasumując ZAKŁADAJCIE OBLEGI! Gość oblegany przez 18h ma przesrane. nie może się ruszyć.

16

Wednesday, 18.06.2008, 17:12

Ja się podepnę pod temat bo chyba nie do końca czaje podstawy i tutek mi w tym nie pomógł :/ :

Jak ja zakładam oblega to:
1.) liczony jest poziom namiotu zmysłów w mieście, z którego pochodzi armia oblegająca czy z miasta z którego wysłałem tą armię?
2.) Co tak naprawdę jest liczone - liczba graczy czy liczba slotów armii, czy liczba miast biorących udział w oblegu?

3. ) Jak ja jestem oblegany to wszystkie jednostki w mieście są zablokowane przez 18h ? Co w takim razie z grabieżami ?
4.) Z tego co napisaliście wynika, że mogę pozbyć się oblegu przed rozegraniem jeżeli najadę jakoś na moją własną obleganą wioskę, tak? (Jak wszystkich wybije to nie ma mnie kto oblegać)
5.) Równie dobrze mogę kogoś bez klanu w całości zablokować wysyłając na obleg 1 dzikiego gdy ten ktoś skupił całe wojo w 1 mieście i robić mu tak co 18 h - armią w środku miasta nic nie może zrobić do momentu rozegrania oblegu, armi z zewnątrz nie ma.
1. W mieście, z którego POCHODZI ARMIA OBLEGAJĄCA.
2. Liczba armii.
3. Armie w tej wiosce są zablokowane, więc nie możesz grabić :)
4. Wystarczy że wybijesz armię, która ZAŁOŻYŁA OBLĘŻENIE - pozostali idą wtedy do domu :)
5. Jak ktoś założy na ciebie oblężenie 1 dzikiego, puszczasz na niego atak 2 dzikich z drugiej wioski - i po oblężeniu.
Następne może założyć za 24 godziny.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

17

Wednesday, 18.06.2008, 20:56

Abstrachując od wszystkiego, tak mnie naszło - to może dać możliwość reakcji obleganemu i wykonania jakiś akcji armią w okreslonym czasie po załozeniu obleżenia?
Zamknięcie okręgu wokół miasta nie odbywa sie przecież w ciągu sekundy, a widząc nadchodzącą armię na horyzoncie ma sie jeszcze czas próbować uciec z miasta.

W najbardziej rozbudowanej wersji widziałbym to tak -> gracz oblegany ma 3-5h na wykonanie ruchu swoją armią, z tym, że armia ponosi okreslony % strat, a im dłużej od założenia oblega, tym ten % jest wiekszy (nie wszystkim jednostkom udaje sie przebić przez coraz ciaśniejszy pierścień, a wroga armia dopóki go nie uformujenie jest w stanie skutecznie blokować obleganego)

Nie wiem czy w ogóle jest coś takiego możliwe do wprowadzenia, czy przypadkiem nie jest za skomplikowane (można zawsze urpościć) -> ale na pewno byłoby "realniejsze" i stałoby się takim urozmaiceniem taktycznym :)
Jeżeli była by taka mozliwosc to wiele by to pomoglo obleganej stronie. Wydostanie sie chodz samego bohatera pozwolilo, by odbudowac sily i urealnilo by rozgrywke:)
ps.: Moze wprowadzic by z 0-poziomowym namiotem zmyslow byl chociaz jeden atak na oblegajacych? (Kazdy nastepny poziom to dodatkowy atak)