Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

41

Thursday, 23.08.2012, 01:23

dobra nie wypowiadam się zawsze znajdzie się mądrzejszy
wywalcie wiercenie walnijcie taki sam wybór ustroju do każdej epoki
wyłączcie ataki na inną epoke prócz swoją
wywalcie naloty i większość przestanie narzekać
będą narżekć ci którym się podoba jak jest

42

Thursday, 23.08.2012, 08:25

Jak już mowa o nowym serwerze...
Dużo tu padło propozycji zmian i rzeczy, które w tej grze możnaby poprawić. Jak dla mnie najwiekszym stoperem w tej grze jest fakt, że przechodząc do nowej epoki zaczyna sie grę od zera. Zero budynków, minimum surowców, wszystko totalnie wyzerowane. Z dnia na dzień gracze, którzy byli zdecydowanie słabsi stają sie przeciwnikami, z którymi nie mamy szans i dla których stajemy sie farmami na długi czas. Sytuacja później sie zmienia, ale przynajmniej w przypadku moich znajomych właśnie ten mechanizm stał sie odstraszaczem. Może pora pomyśleć o zmianie tego stanu. Można w bardzo prosty sposób poprawić mechanizm np przez zwiększenie ilości surowców dawanych przez ołtarze i skrócenie czasu budowy w czasie ochronki po zmianie epoki. Taki event skracający czas budowy do minuty i zmniejszający koszt budowy - rozwiązanie gotowe, tylko implementować przy zmianie epoki. Dzięki temu już dzień przeskoczeniu gracz miałby szansę przynajmniej pouciekać z surowcami, albo zabunkrować sie nieco. Zmiana epoki przynajmniej nie robiłaby z człowieka warzywa. W tej chwili nic nie skłania do zmiany epoki. Nic dziwnego, że ludzie siedzą w 4-5 epoce skoro przejście do kolejnej czyni z nich farmę. Bo nie ma szans odbić się od dna jak wskakujesz do epoki w której inni juz maja wioski na 5 poziomie....

Canis

Początkujący

Postów: 49

Skąd: zachodniopomorskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

43

Thursday, 23.08.2012, 10:01

Nie mogę zgodzić sie z kolegą .
Zmiana epok pod "obstrzałem" jest wymagajaca ale jak najbardziej możliwa do realizacji , wystarczy troche popilnować , pokombinować i jest ok , niczego złego zrobić nam nie można .
Teraz stolice maja wieksze wydobycie wiec jeszcze łatwiej przeskoczyć i łątwiej zabezpieczyć surowce .

Problem moga i pewnie mają tylko te osoby co w poprzedniej epoce dominowały i nikogo sie nie bały , niestety czasami trzeba poczuć na własnej skórze jak to jest być zwierzyną /
Łowną

Canis

Początkujący

Postów: 49

Skąd: zachodniopomorskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

44

Thursday, 23.08.2012, 11:11

Cytat

Canis: nie zrobimy "serwera testowego" a potem go nie zamkniemy jak się okaże, że jest mało premek, bo to by było świństwo dla tych, którzy spróbowali.
Idea serwera testowego polega na tym że może być testowy , lepiej zrobić testowy i poinformowac graczy że po jakimś X czasie może być zamknięty , niż nic nie robić .
Na takim serwerze testowym można robic szybkie zmiany/patche i zobaczyć jaki to będzie miało wpływ na rozgrywke .

45

Friday, 24.08.2012, 08:58

Cytat

Canis: nie zrobimy "serwera testowego" a potem go nie zamkniemy jak się okaże, że jest mało premek, bo to by było świństwo dla tych, którzy spróbowali.
Idea serwera testowego polega na tym że może być testowy , lepiej zrobić testowy i poinformowac graczy że po jakimś X czasie może być zamknięty , niż nic nie robić .
Na takim serwerze testowym można robic szybkie zmiany/patche i zobaczyć jaki to będzie miało wpływ na rozgrywke .
A co zrobisz z premkami jak zdecydujesz się zamknąć serwer?

O jakich "szybkich patchach" piszesz?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

46

Friday, 24.08.2012, 16:25

Można chyba poczekać aż premki wygasną i uniemożliwić graczom wykupywanie kolejnych.

47

Monday, 27.08.2012, 12:04

I opłacać serwer przez np. 2 lata?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

facio

Intermediate

Postów: 382

Skąd: Szczerców

  • Wyślij prywatną wiadomość

48

Monday, 27.08.2012, 12:18

Macie dwa serwery i jak widac one są testowe, więc lepiej poczekać jeszcze z 0,5 roku i założyć kolejny

49

Wednesday, 05.09.2012, 08:44

i jak...? bedzie mozna liczyc na t3?

50

Wednesday, 05.09.2012, 09:07

Na razie nie. By odpalać serwer trzeba wszystko odpowiednio zbalansować.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Canis

Początkujący

Postów: 49

Skąd: zachodniopomorskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

51

Wednesday, 05.09.2012, 22:26

Między ostatnią a przedostatnią poprawką minęło blisko 2 lata !

v. 1.2.010 sierpnia 2012
v. 1.1.222 grudnia 2010


Autor każe czekać , i ja myślę ze w takim tempie to do "zbalansowania" mało kto da radę jeszcze pograć .

Przychodzi klient do sklepu np z komórkami i pyta się sprzedawcy o nowy model , sprzedawca odpowiada że nowych modeli nie będzie ponieważ wpierw trzeba dopracowa oprogramowanie w nich , ponieważ np zawieszają się , a oprogramowanie robi się długo .....
Co zrobi klient ?
Pójdzie kupić gdzie indziej , to co chce , bo to że się zawiesza to on przeżyje , ponieważ chce mięć nowy model .

To tak jakby ktoś mi powiedział ze nowy Diablo czy Fallout to najgorszy gniot , trudno i tak go kupie , najwyżej pobawię się krócej .

Autor następne kołeczki do trumny z napisem TimeEdge wbija .

52

Wednesday, 05.09.2012, 23:56

rozumiem twoje zdenerwowanie ;)

tez bym chcial pograc na t3

Canis

Początkujący

Postów: 49

Skąd: zachodniopomorskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

53

Thursday, 06.09.2012, 16:49

Jawa ja sie absolutnie nie denerwuje , jakieś pół roku temu mi przeszło , teraz chciałem tylko "obrazowo" coś przedstawić .
A gdyby powstał nowy serwer na 100% bym na nim zaczoł , mam kilku znajomych którzy grali w TimeEdge kiedyś , rozmawiałem z nimi na temat nowego serwera i większość z nich pograłaby na nowym serwerze .
Ciekawe .
Bo na T1 i T2 grać absolutnie nie chcą .

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

54

Wednesday, 26.09.2012, 10:41

@Sushi

Wracając do tematu serwera testowego:

1. Serwer czasowy, gramy od dnia xx.xx.xxxx do dnia yy.yy.yyyy i jest z góry powiedziane, że ten dzień jest końcem rozgrywek. Wy decydujecie ile chcecie testować balans.

2. Serwer nie musi stać 2 lata, aby otrzymać wyniki testów 2 letniej gry. Zmiana taktowania zegara serwera może spowodować, przyśpieszenie lub spowolnienie rozgrywki.
Co mam na myśli ?
Gra na serwerze toczy się całkowicie nie zmienionymi zasadami, lecz czas rzeczywisty zostaje zastąpiony czasem wirtualnym. Dla nas graczy start serwera (np.) odbędzie się o 0:00 dnia x1.xx.xxxx, czas naszej gry od startu będzię wynosił (np.) 12h, czyli dla nas jest godzina 12:00 dnia x1.xx.xxxx, lecz dla serwera z czasem wirtualnym (np czas płynie 2x szybciej) w tym samym okresie minie 24h co za tym idzie w grze znajdujemy się o godzinie 0:00 dnia x2.xx.xxxx.
Reasumując czas potrzebny na test serwera, który chcecie wykonać przed otworzeniem pełnej wersji T3 skróci się tyle razy o ile zegar serwera zostanie przyśpieszony.
Wiązać się będą z tym drobne uchybienia (w pewnym momencie już może nie takie drobne) z datowaniem rozgrywki (chodzi tutaj głównie o aukcję i oblężenia), lecz ten fakt jako, że będzie to serwer traktowany jako czysto testowy można uważać za kosmetykę.

3. Serwer testowy nie musi być również otwartym serwerem. Serwer zamknięty, czyli serwer na którym do gry zostanie dopuszczone grono osób (np. poprzez zaproszenia) , które zna mechanikę gry co za tym idzie wyeliminuje błędy i sprawdzi balans. Selekcja na serwer zamknięty to już tylko i wyłącznie sprawa administracji.
Dla nas (graczy) zabawa (o nią graczom chodzi prawda?), gdyż zaczynamy od 0, a dla Was (administracji) zysk, gdyż otrzymujecie informacje o sprawności Waszego projektu na poszczególnych etapach rozgrywki, co za tym idzie Wasze zyski zostaną zoptymalizowane w czasie krótszym (o ile serwer będzie przyśpieszony), gdyż otwarcie oficjalnego T3 nastąpiło by również szybciej. Przy zbalansowanym T3 tak jak powiedziałeś z Waszej strony reklama, od nas zaproszenie znajomych wtedy będzie miała dopiero sens i projekt ten dostanie 2 szansę od życia, gdyż osobiście uważam, że koncepcja gry jest genialna tylko zaniedbana (dam sobie rękę uciąć, że nie jestem jedyny).

4. Wiadomo ktoś serwer testowy musi utrzymać, czyli gracze odbywający testy musieliby zobowiązać się opłacać premium na owym serwerze od jego startu do końca rozgrywki.
Nie wiem jak inni gracze na to zareagują i czy zgodzą sie na taki warunek, ale osobiście jestem całkowicie za.
W ramach wynagrodzenia kilka dni gratis na T3 zrekompensowałoby owy wydatek.

Czekam na opinie zarówno administracji jak i graczy.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

55

Wednesday, 26.09.2012, 11:11

Przyczyną braku odpowiedniej ilości graczy jest tylko i wyłącznie brak reklamy gry.
Ja osobiście nigdy nie widziałem reklamy gry nigdy.
Myślę że gdyby reklamy były zamieszczone ( a jeśli gdzieś są to na bardziej popularnych serwisach ) nie nie było by dylematu czy otwierać T3 czy nie.
Niech administracja zaryzykuje i postawi na reklamę w popularnych serwisach takich które mają duże liczby wyświetleń ( wszyscy wiedzą jakie ) to gracze przyszli by sami. A wtedy wszystko zależało by od ciągłych aktualizacji bo nieaktualizowana gra to martwa gra.
To tyle co mam do powiedzenia :)

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

56

Wednesday, 26.09.2012, 11:13

Reklama bez T3 nie ma kompletnego sensu. Kto będzie w grał na serwerze, który stoi 3-4 lata ?
Ja osobiście widziałem reklame nie raz, ale musze przyznać tą racje przedmówcy nie były to strony wybitnie napastowane internautami.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

57

Wednesday, 26.09.2012, 11:20

Można to połączyć i puścić reklamę w momencie wystartowania T3
Ale tak jak mówiłem muszą to być strony które mają odwiedzających.
JA osobiście gram w dużo gier przeglądarkowych i przy próbie wyszukania w google innych nigdy przenigdy nie wyskoczyła mi propozycja Time Edge.
Ale reklama to nie wszystko nawet jak powstanie T3 nie ważne czy będzie to poprzedzone testami czy nie czy będzie reklama czy nie ( choć bez sobie nie wyobrażam )
podstawą jest zaangażowanie administratorów nie można zapomnieć o ciągłych zmianach i aktualizacjach.
Nie należy robić 1 mega aktualizacji raz na rok ale 12 małych co miesiąc to daje wrażenie że gra nie jest zapomniana i że jest sens w nią grać

58

Wednesday, 26.09.2012, 11:38

Lepiej puścić reklamę przed wyjściem serwera, ale z dokładną datą jego powstania, żeby każdy mógł sobie zorganizować. ;P

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

59

Wednesday, 26.09.2012, 11:45

Danio myślę, że sprawa reklamy odchodzi na drugi tor gdyż najpierw trzeba wyeliminować owe stwierdzenie:
Na razie trzeba zrobić finalny balans ustrojów tak by nie było potem płaczu, że coś jest zbyt mocne itd.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

60

Wednesday, 26.09.2012, 11:50

Ja osobiście twierdzę że to zagadnienia balansu zalicza się też zmianę ilości expa naliczanych w lokacjach specjalnych ale co ja tam wiem