Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

21

Friday, 17.08.2012, 19:55

kachu uważasz że wasze gapiostwo, złe czy tez póżne wybory powinni naprawiać admini aby był dobry balans na serwerze. Proszę ja Ciebie....bez żartów.
Właśnie w tym temacie odcinamy się od oblegów, ataków itp. Zajmujemy sie jedynie sprawa ONZ.

Nie pasuje Ci że oblegamy cz tez atakujemy, że mamy za mocne armie i że coś tam? Proszę stwórz własny wątek z prośbą do adminów o rozważenie aby np. awansować wszystkich od Was do 6E i dać na start po 6 wypasionych wiosek na 5lv. Wtedy było by po równo co?? Gra do tej pory była jaka była, weszły ustroje i tylko o nich rozmawiamy a nie o "złych" graczach z 6E.

22

Friday, 17.08.2012, 20:25

Moja myśl

1. Wszystkie budynki sie powinny robić krócej (wtedy ludzie beda kolejkować swoje budowy i bedzie potrzebna premka) bo ja w 5 epoce jak sie upre wogóle nie musze brać premki bo budynki sie tak długo robią że hej ale uważam że wkażdej epoce tak powinno być zgodnie z epoką krócej budynki bo cieżej o surowce

2. Naloty hm jabym wogóle zlikwidował ale tu cieżko mi sie wypowiadać (np zamiast nalotów to walka np powietrzna i za to np punkty do bohatera coś jak ekspo i że mozna je robić np raz dziennie 1 na 1 nie wiem można pomyśleć.Albo walki bohaterów. lub walki o jakiś drop coś jakby turniej ktoś wystawia zwoje punkty i bohaterowie walczą i kto wygra bieże drop. bo niszczenie nic nie wnosi

23

Friday, 17.08.2012, 20:25

Właśnie w tym temacie odcinamy się od oblegów, ataków itp. Zajmujemy sie jedynie sprawa ONZ.

Bez żartów :rotfl: sprawa ONZ nie powinna być w ogóle poruszana .
Jedynie sprawa ustrojów politycznych w 6epoce .Czyli dodanie trzeciego .
Ja wiem że tym w 6 to by pasował taki ustrój koszt budowy -33%, czas budowy -33% , drop + 33 % (ale tylko dla tych co mają 5 wsi na 25 poz.)i ochrona przed wszystkim: nalotami ,atakami szpiegowaniem i oblegiem (chociaz pewnie na oblegi byście nie nalegali bo to ni9e grozi )

24

Friday, 17.08.2012, 21:16

Ależ ja osobiście nie widzę problemu z technokracją znaczy mogę mieć "stare czasy" budowy etc...
Sprawa jak taka że ONZ zapewnia możliwość bezstresowej gry jeżeli chodzi o naloty, natomiast daje furtkę do bezlitosnego bombardowania całej reszty.
To tak jakby była możliwość że gracz może wykonać atak grabieżczy, ale nie może go otrzymać... albo lepszy przykład: może oblegać, ale nie może być oblegany.

A może po prostu...

Niech ONZ działa jak Technokracja :)

25

Friday, 17.08.2012, 21:28

Niech ONZ działa jak Technokracja :)
Technokracja

Czas oraz koszt budowy: budynków, kopalni i jednostek jest zmniejszony o 33%.


Czyli o co ci chodzi żeby koszt bombowców był o 33% tańszy i 33% szybszy , przesadzasz Loboss

26

Friday, 17.08.2012, 21:29

Jestem za tym aby wprowadzić pośredni ustrój dla 6 epoki, który chroniłby stolicę + 1 wioskę przed nalotami i oblężeniami. Przy takim ustroju gracze, którzy zostali już na samych lub prawie samych stolicach mieli by realne szanse obronić się przed mocniejszym przeciwnikiem. I myślę, że wtedy gra ruszyła by do przodu, bo jak do tej pory to jedynie się cofa, przykro to stwierdzać ale taka jest prawda.

27

Friday, 17.08.2012, 21:47

Nie pierwszy i nie ostatni raz admini zmieniają grę. Raz jest to korzystne dla jednych, raz dla drugich. Wydawało mi się, że długo wyczekiwany patch ma poprawić balans gry, tak żeby słabsi mieli szansę nawiązać walkę z silniejszymi, ew. wybrać ustrój pokojowy i mieć spokój. Może się pomyliłem i nie to admini chcieli osiągnąć.
Jest Was ok. 60 graczy, każdy ma 5-6 wiosek = ponad 300 wioch. W każdej 32 kwadraty a na każdym co najmniej 15 lvl (choć chyba więcej) budowli. Jak kilku graczy 5 epokowych ma to poważnie naruszyć (nie mówiąc o zjechaniu), mając przerwy na urlopy, czy odbudowę bombowców i limit 2 nalotów ?

28

Friday, 17.08.2012, 21:49

Dokładnie tak jak napisał Tonaro. Jest wersja na szybką i łatwą budowę czyli technokracja i powinien być ustrój pośredni ze stolicą i 1 wioską chronioną (pozostałe wioski bez ochrony) jako alternatywą w 6 epoce. Przy takim ustroju łatwiej pozostałe wioski obsadzić i bronić przed nalotami.

29

Friday, 17.08.2012, 22:23

1 zdecydowanie nie, naloty teraz sa karta przetargowa na serwerze, jak tego nie bedzie nikt dalej nie bedzie gral
2 zdecydowanie nie - ustroj dzieci gai jest kompletnie do bani, nieuzyteczny, nikt nigdy tego nie wezmie wiec po co powielac
3 jak najbardziej wprowadzic opcje posrednia dla 6ep, aby mogla chronic jedna wioske + stolice
tylko zeby koszty i czasy nie byly wydluzane, najlepiej aby zostaly bez zmian lub zniejszone o maly % :)

jaka jest sytuacja na serwerze to chyba administratorzy wiedza, :) zule bezkarnie simuja w 6ep, a teraz boja sie... :) my tez musimy miec szanse wiec pkt 1 i 2 musi tak pozostac

30

Friday, 17.08.2012, 22:25

Oczywiście, opcja 3

BEZ ZMIANY ONZ

Jesli ma być tak, że wybierając ustrój coś zyskujemy a coś tracimy to czemu technokracja nic właściwie nie traci?

Czas oraz koszt budowy: budynków, kopalni i jednostek jest zmniejszony o 33%.

Czyli co traci 6e? Bo ja nie widzę nic negatywnego w tym ustroju... A może właśnie traci możliwość obrony przed nalotem którą dają Dzieci Gai?

Więc porozmawiajmy może dlaczego ustrój dzieci Gai jest tak "wykastrowny" i pacyfistycznie przegięty lub czy może nie brakuje ustroju pośredniego dla 6e?

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

31

Friday, 17.08.2012, 22:25

kachu niby masz rację ale,,,Ty patrzysz przez pryzmat dnia dzisiejszego. Nie wiesz co będzie za pół roku czy za rok. Nie wiesz ilu graczy u was wskoczy do 5E (przy okazji włączając ONZ), ilu od nas odejdzie z gry itp. Są to hipotezy ale należy je kategorycznie brać pod uwagę przy manipulowaniu w mechanice gry. To nie jest gra na miesiąc czy dwa. Lepiej zapobiegać, logicznie stawiać z udziałem graczy podwaliny dla sensownej rozgrywki czy za jakiś czas obudzić się z ręką w nocniku?

@Dark_elf - w technokracji nie ma nic negatywnego (daje bonusa, nikogo nie karze), ale nie ma również nic tak destrukcyjnego jak bezkarny ONZ (można powiedzieć że daje bonusa (masz przywilej) w postaci nalotów, karze innych brakiem nalotów). 5E również dostała ustrój dający powera do armii.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (17.08.2012, 22:31)


32

Friday, 17.08.2012, 22:40

Hm... No w ONZ w sumie nie ma negatywów... A może jednak JEST, bo wybierając ONZ nie wybiorę Komunizmu - a szkoda - miałem wiochę na >200 zmech wybierając słuszny Socjalistyczny ustrój miałbym niezły bonus (bo jak wiadomo zmechy duuużo żelaza kosztują)

Ale cóż... Jak to już powtarzano wiele razy - coś za coś

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Dark_elf" (17.08.2012, 22:49)


33

Friday, 17.08.2012, 22:41

5E również dostała ustrój dający powera do armii.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Rozśmieszasz, podejrzewam że nie tylko mnie wybrałem ustrój Komunizm moja armia wzrosła o 3 jednostki i szlak mnie trafia bo widze obok tereny na których stawiając miał bym 30 % więcej woja .I co mam se budować od nowa ?

34

Friday, 17.08.2012, 22:50

w ustrojach nalezy dodac tylko ustroj posredni dla 6ep, a reszta musi zostac bez zmian.

koniec teamtu i koniec plakania

mozemy wrocic do tematu za miesiac lub dwa majac juz jakies doswiadczenie i wnioski jak sie gra :)

35

Friday, 17.08.2012, 23:16

kochani bez jaj to już śmieszne się robi zarazem żałosne
kij powinien mieć dwa końce
by się wykazać a także dostać po dupie
a ustroje powinny być tak zrobione by nie kolidowały gry innym
ONZ może nalociki robić też powinni je otrzymywać
Kartografia ma 33% tańsze budowy
komunizm ma połowę taniej utrzymanie woja w żelazo i ropę
6 epoka ma dzieci gaju 5ta ma terroryzm
i co ONZ ma z drugiej strony
wolną rękę na naloty
a co ma 6ta epoka z drugiej strony
puste pole nic
wiec patrząc na to jest sprawiedliwie po połowie
ktoś potrafi liczyć
jak się robi ustroje trzeba popatrzyć za i przeciw
jakie mogą być tego skutki
czy nie zaszkodzi to serwerom
a wynika ze już zaszkodziło
widać co się dzieje
więc zakończcie tę dyskusje po w prawdzie ona niema sensu
niech stworzyciele Gry zrobią tak aby każdy był zadowolony
czyli skoro ja mogę to mnie też
taka kolej rzeczy
pozdrawiam
Sarecyn
Pozdrawiam wszystkich sprawiedliwych
aczkolwiek w tej grze takich nie ma

36

Friday, 17.08.2012, 23:26

Dzieci Gai - sa super ustrojem "przejsciowym" awansowales swiezo do 6 epoki, bija Cie bierzesz DG i luzik stajesz na nogach tak by moc sie wybronic zrobic spokojnie techy i zaliczac lokacje.

ONZ - Starczy ograniczenie na ilość bombowców w stolicy max 10 i to dla każdej epoki czy też ustroju. Stolicy jako jedynej poza nalotami nie da się zniszczyc a wiec by nie było problemu w żadnej epoce czy na żadnym świecie ustroju itp to coś takiego mi się wydaje roztropniejsze.

Jeżeli coś takiego nie może być i musimy zdecydować na któryś z punktów to wybrał bym ten o zakazie nalotów. Wy mnie nie to ja was też nie ruszę. Ale w takim wypadku dodał bym np +1 do liczebności armii broniących przed oblegiem - ONZ to jednak defensywa ;)

37

Friday, 17.08.2012, 23:37

ONZ może nalociki robić też powinni je otrzymywać
założenie śmieszne
Dzieci gai wybierzesz, nalotu nie dostaniesz ale zrobić możesz czyli jest po równo

38

Friday, 17.08.2012, 23:52

odpowiednik dzieci gaju to Terroryzm w 5tej E
a ONZ nadal niema drugiego końca tego kija
ONZ jest dla tych co pragną rozwalić serwery
wiec proszę Cię
sorry za wpis
Pozdrawiam wszystkich sprawiedliwych
aczkolwiek w tej grze takich nie ma

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "sarecyn1" (18.08.2012, 00:30)


39

Friday, 17.08.2012, 23:59

szkoda tylko ze straca ci co nie wybrani ONZ albo terroryzmu ,
beda dostawac po dupie za tych co maja ONZ i lataja z bombkami
BC pojedynczy gracze tak naprawde maja gdzies całą reszte klanu a naloty teraz wcale nie sa kartą przetargową
Swir zburzył mi dzis dwa budynki
ja zburzyłem 40 , armia ze stolicy wiec w razie wyzerowania wiosek w dalekiej niedalekiej byc moze przyszłosci efekt będzie taki sam jak teraz
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=acc83dd032

i takie naloty czekaja wszystkich z 5 ej którzy maja ustrój inny niż ONZ
no i wystarczy ze 5ta koalicji ZULI w co prawda w ilosciach niewielkich włączy ONZ i polata po epoce 4 ej ?? co wtedy ??
ONZ zamiast zaprowadzać pokoj rozpoczął konflikt i to bombowy

40

Saturday, 18.08.2012, 00:10

wiec proszę Cię
zachowaj Swe uwagi

Temat został założony po to ,żeby każdy wypowiedział swoje uwagi .

Raz jeszcze powtórzę że potrzebny jest jedynie ustrój w 6 epoce który będzie chronił zarówno przed oblem jak przed nalotem .

A ONZ powinien zostać nie ruszony żeby 6 epoka wybierająca ustrój TECHNOKRACJA miała jakiegokolwiek potencjalnego wroga i nie rozbudowywała się bezkarnie w nieskończoność, zaglądając raz dziennie do gry bez jakiejkolwiek obawy że im ktoś coś uszczknął, jak to wygląda w tej chwili .

Wprowadzenie patcha już spowodowało lekki ruch ,największy sim t2 ruszył tyłek :

http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=4b4048e649

w końcu się coś może zacznie dziać :)