Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 17.08.2012, 11:58

Balans Ustrojów E5 - E6

W związku z tematem:
Pytanie odnośnie ustroju ONZ w 5E

po rozważeniu zastrzeżeń nasuwa się kilka możliwości:

1. Zablokowanie robienia nalotów dla ONZ
2. Ograniczenie ONZ do 10 jednostek jak Dzieci Gai
3. Dodanie pośredniego ustroju dla E6 pozwalającego chronić stolicę oraz 1 wioskę przed nalotami i ewentualnie atakami. (możliwe inne ciekawe bonusy do rozważenia w temacie) ale nie tak ofensywnego i ekonomicznie dobrego jak technokracja.

UWAGA! Ten temat jest DYSKUSJĄ, KAŻDY DOSŁOWNIE KAŻDY robiący osobiste wycieczki i pyskówki zostanie wywalony z tematu i nagrodzony banem na forum (recydywiści dostaną też w grze).

Celem balansu E4/E5/E6 ma być stworzenie alternatywy i możliwości zarówno rozwoju i przechodzenia do kolejnych epok jak i danie szansy na wyrównaną walkę z przeciwnikiem przy poniesieniu pewnych wyrzeczeń albo ryzyka.

UPDATE 20.08.2012
Na chwilę obecną, po przeanalizowaniu Waszych pomysłów i uwag najciekawiej wygląda pomysł:

1. ONZ - przez 24 godziny od wykonania nalotu, gracz może zostać zbombardowany. (W tym czasie nie można samemu wziąć urlopu itp)

2.ONZ - koszt jednostek latających zwiększony o np. 50 golda.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 17.08.2012, 12:18

1 opcja jest niezła - dostajemy coś (ochronę) kosztem czegoś...dobre rozwiazanie dla graczy nie radzących sobie w bombardowaniach lub nie majacych zamiaru stawiać wsi bombowych.
2 opcja nudna, nikt jej nie będzie brał (podobnie jak w 6E)
3 opcja wg. mnie najlepsza. Daje pewne urozmaicenie w grze, pośredni ustrój w 6E. Ataków bym nie blokował ale dodatkowo dołożył bym możliwość wykonania tylko 1 nalotu dziennie (ze strony 5E ONZ-towców) i było by to chyba najlepsze rozwiązanie

ALEX_KILGOUR

Początkujący

Postów: 1

Skąd: lublin

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Friday, 17.08.2012, 12:37

1. Zablokowanie robienia nalotów dla ONZ

według mnie jedyna słuszna decyzja, ale proszę nie czekać z tym , aż dwóch sfrustrowanych graczy nie nasyci się pseudo zemstą [Bóg jeden wie za co]

4

Friday, 17.08.2012, 12:43

1. Dobra opcja ale z dodatkiem jednej wioski z ochroną przed oblężeniem.
2. Opcja znowu niegrywalna i nikogo nie zachęci do wybrania.
3. Opcja najlepsza - dobrze żeby był alternatywny wybór do technokracji.

5

Friday, 17.08.2012, 12:48

Ja tylko prosze nie zmieniajcie juz lepiej nic w komunizmie bo wlasnie koncze burzenie kopalni zelaza :D

6

Friday, 17.08.2012, 13:04

proponowal bym dla 6e opcje wielkiego brata - technokratyczne invigilowane spoleczesntwo - winikiem czego brak mozliwosci szpiegowania wsi tego ustroju - cos "Orvelowskiego".
goscia o tym ustroju mozna bylo bombardowac do woli - ale nie mozna bylo by szpiegowac
produkcja jednostek bojowych tania - a jednostek cywilnych jak lekarzy droga
proponuje ze nakaz produkowania nowej jednostki "oficer polityczny" na kazde 10 jednostek bojowych :D npo na 100 jednostek bylo by az 10 oficerow politycznych
-------------
ONZ - ma sluzyc pokojowi - jesli moga bezkarnie robic naloty - to moze ograniczyc ich liczbe do 2 dziennie - lub 4 atakow - (ogolnie zmusic ONZ do defensywy - i obrony "demokracji" - tak jak to wynika z nazwy ustroju)
-------------
dzieci gai - maja i tak przechlapane posiadajac 2 wsie - oglaniczanie ich do 10 jednostek to... masakra - jesli juz chcecie zeby ktos bral dzieci gai nie ograniczajcie ilosci jednostek - czlowiek ktory wybral by ten ustruj - mogl by sobie rozbudowac stolice i wioske - a pozniej przeszedl by z pewnoscia do technokracji - bo ustruj ten ustruj zmusza do idlowania - wkoncu porzucenia gry... (skoro i tak koszty budowy eko w yum ustroju sa duze - to jak 10 jednostkami nagrabic wystarczajaca ilosc sorowki na budowe? chyba ze obnizycie koszty eko - wtedy czasowo by mialo to jakis sens - choc tez niebezpieczenstwo "ucieczki graczy" z tym systemem politycznym jest dosc wysokie.

7

Friday, 17.08.2012, 13:11

ONZ niech robi naloty ale jak to ONZ - nalot nie moze trwac krócej niz 1 h w jedna strone

ONZ - mozliwosc okupacji/blokady wiosek gracza z wrociego klanu , cos jak oblezenie ale gracz tak zablokowany niemoze ruszyc innej armi niz hero+10 jednostek
ciekawa opcja na czas oblegu - taki gracz jest wyeliminowany na przypuscmy 24 h z gry

kamyczek do dyskusji na temat samego ONZ - NIE WSZYSCY z 5 ej wybiorą ONZ - czesc jak słysze wybrała komunizm wiec ci co maja komunizm dostana naloty za tych co maja ONZ

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (17.08.2012, 13:25)


8

Friday, 17.08.2012, 13:23

1. Opcja najlepsza.

9

Friday, 17.08.2012, 13:48

czy dostaniemy możliwość powtórnego wyboru za darmo, jeśli bedzie wprowadzona modyfikacja w ustroju w epoce w której sie znaduję?

10

Friday, 17.08.2012, 14:01

ONZ na tą chwilę jest prawie jak perpetum mobile - masz mega silną stolice z której możesz robić naloty, której nie da się stracić ani w żaden inny sposób zredukować.

Co można by zmienić:
- zablokować naloty
- analogiczny ustrój dla innych epok, niech każdy może wybrać taka opcje ale z jakimikolwiek obostrzeniami.
- ONZ bardziej się kojarzy z pomocą humanitarna niz czymkolwiek innym - moze maga bonusy do leczenia/życia
- sposób na redukcje stolicy przy opcji ONZ
- w "dzieci gai" nietracenie wiosek - wiele z tych wioch buduje od 2 lat... jak mogę je tak po prostu skasować...

Jeżeli gracz może robić naloty powinien móc je również otrzymywać to samo powinno być z atakami oblężniczymi, grabieżą itp.
Z reguły jak człowiek oberwie w taki sam sposób chciałby się odgryźć…

11

Friday, 17.08.2012, 15:53

W temacie możliwości:

1. Zablokowanie robienia nalotów dla ONZ
2. Ograniczenie ONZ do 10 jednostek jak Dzieci Gai
3. Dodanie pośredniego ustroju dla E6 pozwalającego chronić stolicę oraz 1 wioskę przed nalotami i ewentualnie atakami. (możliwe inne ciekawe bonusy do rozważenia w temacie) ale nie tak ofensywnego i ekonomicznie dobrego jak technokracja.

Ograniczanie jednostek jak dzieci Gai nie ma żadnego sensu. Punkt trzeci też średnio mi się podoba - 2 wioski chronione zarówno przed nalotami jak i atakami to trochę za dużo w przypadku 6 epoki. A sama ochrona 1 wioski przed nalotami nie rozwiązuje problemu. Ogólnie pełna ochrona przed atakami w przypadku ustrojów pozwalających na trzymanie armii, to nic innego jak generowanie darmowego składu na surowce i bunkra dla wojsk, a to tworzy czysty sim.

Jedyne wyjście z powyższych, to zablokować naloty dla ONZ, ale miałbym jeszcze inną propozycję. Moja propozycja to zostawić sprawę prawie tak jak jest, ale w przypadku graczy, którzy wybrali ONZ i decydują się na naloty - odblokować możliwość bombardowania ich przez jakiś czas od momentu kiedy sami wykonali nalot. Musi do być czas rzędu np 24h, żeby dało się zareagować odwetowo. Oczywiście dodatkowym warunkiem musiałaby być blokada możliwości przechodzenia na urlop w trakcie trwania timera (lub przerwanie odliczania w razie urlopu, tak, zeby po wyjściu timer dalej liczył), żeby uniknąć kolejnych narzekań po tym, jak jakiś uparciuch przeciągnie w ciągu 3-4h nalotami po kilku graczach i wskoczy w urlop.

Osobiście zakładam, że ustrój typu ONZ miał mieć za zadanie ochronę gracza który się na niego zdecydował, a nie robienie niepowstrzymanej broni przeciw reszcie świata

Zapomniałem dodać, że w chwili obecnej dzięki kilku osobom ze skłonnościami do darmowego burzenia - miasta płoną po obu stronach granicy. W cztery litery obrywają zarówno wrogowie bomberów spod sztandaru ONZ, jak i ich towarzysze, którzy albo nie wybrali ONZ, albo nie mogą, bo są w innych epokach. Wydaje mi się, że radość z tego stanu rzeczy może czerpać jedynie ta garstka bezpiecznie schowana za flagą ONZ. Jak dla mnie - paranoja i tyle.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Stonewolf" (17.08.2012, 16:00)


12

Friday, 17.08.2012, 16:04

3. Dodanie pośredniego ustroju dla E6 pozwalającego chronić stolicę oraz 1 wioskę przed oblężeniami i nalotami
taki ustrój pozwoli na grę w 6 epoce zarówno na T1 i T2

13

Friday, 17.08.2012, 16:47

Natężenie i skuteczność nalotów wykonywanych przez 5 epokę podlega już kilku istotnym ograniczeniom.
Wioska bombowa jest wymagająca w budowaniu, w związku z tym jest ich bardzo mało
Po evencie boba budowniczego główny klan zuli jest w stanie zabrać dowolną wieś 5 epokową każdego klanu BC, a pozostałe klany rsr/zuli wszystkim innym klanom bc poza orgiem.
Dlatego gracze z 5 epoki (kilku) mający takie wsie muszą grac systemem: urlop > ochronka + bombowanie > urlop
Wiadomo, że wszyscy 5e-bomberzy nie bedą (a przynajmniej nie za często) mogli jednoczesnie być poza urlopami, więc
wydaje mi się, że trochę za szybko się zestresowaliście (na T1, bo sytuacji na T2 nie znam).
Patrząc z perspektywy klanów i koalicji a nie pojedynczego gracza, szkody wyrządzone przez naloty nie mają aż takiego wpływu na sytuację, czyli bezpieczne posiadanie uzyskanej przewagi w 6 epoce.
Nadal każdy obel 6 epokowy wygracie a i 5 epokowy też, my zaś oprócz stolicy nie zbudujemy niczego. Onz chroni przed naslotami ale nie przed atakami czy oblami, więc nadal nasi 5 epokowcy muszą kombinować jak koń pod górę, żeby grac a wioch nie tracić. O rozbudowie wioch przy urlopowaniu nie ma co marzyć, w przeciwieństwie do 6 epoki, która bezstresowo do tej pory powiększała stan posiadania.

Wprowadzenie onz wcale nie było takie głupie i straszne, bo 6 epoka ma kolosalną przewagę nalotową - praktycznie każdy może postawić bombery
(i to lepsze), co daje możliwość wielu nalotów przy kilku-kilkunastu w porywach z naszej 5 epoki.
Nie zapominajcie, że patch miał coś zmienić (rozruszać grę jak mniemam) a tu propozycje jak ma pozostać po staremu.

realizacja pkt 1 i 2 to w zasadzie zmiana sensu tego patcha.
więc jedynie wart rozważenia jest pkt 3. wprowadzenie czegoś dla 6 epoki żeby nie było frustracji w ramach pvp, ale nie tak żeby znowu upupić 5 epokę

może zgodnie z ostatnim zdaniem Sushiego "danie szansy na wyrównaną walkę z przeciwnikiem przy poniesieniu pewnych wyrzeczeń albo ryzyka" niech na przykład podczas nalotu onz-bomber ponosi ryzyko np w postaci wyraźnie większego minusa jeśli hero padnie itp.

14

Friday, 17.08.2012, 17:06

1 pytanie dlaczego zawsze na płacz żuli zmienia się tą grę?
2 pytanie dlaczego nie jest brany pod uwagę ustrój który dostała 6 epoka przyśpieszający budowę ?????
proponował bym jeżeli zmniejszamy koszt o 33% to zwiększamy czas o 33%
albo zamienić ten ustrój z komunizmem który został dany dla 5 epoki gdzie ludzie po kilku latach budowy dochodzą teraz do wniosku że ich wioski są postawione na mizernych terenach

Co do ONZ nic bym nie zmieniał

Wprowadzić tylko jeszcze jeden ustrój w 6 epoce pośredni który będzie chronił przed nalotami,oblegami ale nie będzie dawał takiego kopa do budowy .
Jak ktoś lubi hardcore to sobie wybierze ustrój gdzie mu będzie wszystko się budowało 33% szybciej ale z ryzykiem na zburzenie.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Friday, 17.08.2012, 17:12

kachu na litość nie opowiadaj o oblegach itp bo nikt nikomu nie bronił się rozwijać (event był dla wszystkich taki sam), nikt nikomu nie bronił iść do 6E (tak wam jak i nam). Każdy z nas wybierał drogę swojego rozwoju świadomie i przestańcie już za przeproszeniem smęcić te farmazony o oblegach. Tak pod tym względem mamy przewagę bo długiej rozbudowie bo jeszcze do niedawna chroniła was 4E....stwierdzić należy że siedzieliście w tych epokach świadomie. Więc pora odciąć się w tym temcie od oblegów, przewagi armii, utrzymania bomberów itp. Każdy widział co ma, a co mieć może.
Temat ten dotyczy zupełnie czegoś innego, wczytajcie się to może zrozumiecie.
W każdej grze musi być zachowana równowaga, inaczej gra traci sens. Jeśli heros X dostanie + do taku a heros Y nie dostanie nic aby spowodować przeciwwagę to uważasz to za sprawiedliwe i logiczne. Jeśli tak to gratuluje poczucia humoru.

@naklim
1. Nie na płacz (jak ja uwielbiam to słowo w tej grze :D) tylko na wniosek, poddany pod rozwagę i dyskusję. Widac coś jest na rzeczy skoro wywołuje takie zainteresowanie.
2. Ustrój ten nie równoważy strat spowodowanych nalotami. Juz pisałem 1 nalot = co najmniej 3-4 poziomy w plecy. Odbudowa ich to min. 7-10 dni (tych już przyspieszonych o 33%). Widzisz jakakolwiek równowagę? Bo ja nie bardzo, że nie wspomnę o stracie surowców na odbudowę. Zresztą jeśli ktoś wybrał by technokrację to prawdopodobnie nie był by chroniony przed nalotami...coś za coś i to ma sens.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (17.08.2012, 17:17)


16

Friday, 17.08.2012, 18:08

Zresztą jeśli ktoś wybrał by technokrację to prawdopodobnie nie był by chroniony przed nalotami...coś za coś i to ma sens.
I tak powinno być.

To nie wiem po co ten wniosek o balans masz 2 ustroje w 1 sie budujesz tylko wolniej w 2 szybko ale z ryzykiem .
Trochę tylko przesadzone te Dzieci Gai nie powinno być ograniczenia jednostek i możliwości ataku.
Albo najlepiej dodać coś pośredniego , co dawało by ochronę przed nalotami wszystkich wsi+ ochrona 1 wioski od obla ,ale już żadnego dodatku ani minusa w budowie

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Friday, 17.08.2012, 18:37

Jak sam zauważyłeś tak naprawę to jest jeden ustrój...na DG nie da się grać bo co to za granie? Wybrał byś taki ustrój? Bo ja nie, wolał bym zrezygnować z gry niż grać w coś co nie ma sensu.
Technokracją jest generalnie ok, daje bonusa dla ofensywnych graczy ale może wiązać się z ryzykiem nalotów.
Potrzeba jest wprowadzienia trzeciego ustroju, ew. silna modyfikacja niegrywalnego ustroju DG (aczkolwiek prościej będzie wprowadzić nowy ustrój, a nóż ktoś zapragnie grać w DG)

18

Friday, 17.08.2012, 19:11

Shin, napisałem jak jest teraz i dlaczego uważam, że zmiany są wg. mnie dobre. Nie wnikam w to, dlaczego do tego doszło. Czy już zawsze przy każdej okazji będzie to Wasz koronny argument, że BC wybrało błędną drogę więc nic teraz nie można zmieniać żeby zaczęła się jakaś gra ?
Czemu niby analizowac same naloty a nie kompleksowo całą grę, składającą się z nalotów, grabieży i obli ? Miało być merytorycznie ale jak widzę znowu jest to samo co zwykle, czyli wywlekanie historii. OK, może się pomyliliśmy. Czy z tego powodu twórcy gry nie mogą dać nam rozwiązań, które umożliwią nawiązanie walki ? Odetnijmy się od tego co było i zacznijmy dalszy etap gry, w której obie strony będą miały jakieś w miarę realne środki.
Piszesz, że nie ma teraz równowagi a ja uważam, że teraz jakas w końcu jest. Wy nadal macie zdecydowaną przewagę oblegową, w atakach też nie macie na co narzekać a my teraz mamy naloty, przy czym uważam, że ich globalna skuteczność jest wyolbrzymiona z racji tych zależności, o których pisałem w poprzednim poście.

Spiryt77

Intermediate

Postów: 321

Skąd: Małopolska

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Friday, 17.08.2012, 19:13

Ja powiem tak

Najlepszy jest jest dla 6 epoki punkt trzeci zakaz nalotów i zamiast zakazu ataków bo to powinno być jak najbardziej dodanie opcje brak oblężeń na tą chroniona wioskę .

Dla 4 epoki powinno być całkowite zablokowanie nalotów bez wybierania jakiegokolwiek ustroju bo tak jak pisałem nie ma szans się obronić a teraz to jak wpadnie ze 40 bombek plus obstawa śmigieł bo istnieją większe jeszcze, to za jednym zamachem padnie kilka budynków. Nie mówcie ze można sobie wybrać ustrój co każda jednostka ma +10 ataku aa i rozwalać naloty bo to śmieszne no chyba ze ktoś ma wioski jedna obok drugiej i siedział by 24h .

A powinny być zablokowane bo jak widać jest mało graczy co siedzi sobie w 4 epoce każdy ją omija i jak by powstał nowy serwer to będzie to samo 4 epoka będzie nie grywalna .

Na Jukatanie jak armie były już za duże i były zagrażające 5 epoce zostały zredukowane i to bardzo .Tak ze po takich nalotach 5 epoka mogła sobie spokojnie atakować 4 epokę i łapać expa, czołgom nic się nie zrobiło.

To tyle na ten temat.

20

Friday, 17.08.2012, 19:33

nie czytałem wszystkiego co jest powyżej , moje zdanie jest takie
naloty można robić coś około 8-23 później jest przerwa nocna no i niech tą godzinę leci z tym że będą za to odrębne od ataków czyli można 2 ataki i 2 naloty na jednego gracza puścić
2 te dzieci gai mi się tak kleją że lepiej by było brak możliwości oblężeń na tego gracza co to wybrał ale za to on ma obniżone wydobycie surowców jakieś 20%
3 stolica +2 wioska broniona przed oblężeniami dobre bo wtedy gracz będzie mógł tymi 2 wioskami bronić się przed silniejszymi , ograniczenie ataków jest bezcelowe bo wtedy taki gracz zostawia armie w wiosce chronionej i nic mu się nie zrobi
co jeszcze można wprowadzić ? hmm ten terroryzm zmienić 200 jednostek idących na nalot ale mają 10 ataku ? może lepiej koszt bombowców zmienić na koszt apachy ???