Nie jesteś zalogowany.

1

Thursday, 22.11.2012, 18:22

ogrod wiecznosci poziom 3 - apel o zwiekszenie wspolczynnika dropu

Mam pyatnie zwiaznane z dropem na lokacji z tematu. Jestem lojalnym graczem obecnie siedze w kolonizacji prawie rok, robie lokacje OW poziom 3 z szacowana szansa jej przejscia na 70-75 % i jedynym itemem godnym uwagi jaki mi sie CUDEM chyba dropnal byl awatar ognia.

Troche to skormny rezultat a nawet powiem srogo rozczarowywujacy i supermizerny.. czy przypadkiem patch'e wprowadzone do gry w pierwszej polowie tego roku (w tym wiercenie dziur w przedmiotach) automatycznie nie przyniosly ze soba obnizenia wspolczynnika dropu na najtrudniejszej lokacji dla IV epoki ??

Czy admin moze mi wytlumaczyc dlaczego godzinny spedzone w grze dla gracza takiego jak ja ryzykujacego duzymi punktami minusowymi (co dla 4 epoki bez jednostek z aa zdarza sie calkiem czesto) nie ma tak naprawde lokacji gdzie moznaby oczekiwac osobistej satrysfakcjonujacej nagrody w postaci 4-epokowego zwoju ??? Czy zamierzeniem tej gry w ktora gram od 2008 nie jest przypadkiem dozowanie przyjemnosci z rzadkich przedmiotow w szansach 1: 10 000 i wyczekiwanie na swiateczny event ??? (problem bardzo czesto przejawiajacy sie na naszym pieknym forum) W dodatku event ktory ma miejsce zazwyczaj 2 razy do roku ????!!!! Nie chce byc gruboskorny ale czy takie wlasnie byly zamierzenia tworcow tej gry ? Nie sadze. Uwazam ze gra zyskala by na popularnosci gdyby albo zwiekszono wspolczynnik dropu run albo zwoji. Satysfakcja rosla by wowczas w skladaniu ekwipunku w jedna calosc i kupowaniu brakujacych elementow na aukcjach. Na chwile obecna ta satysfakcja maleje w stosunku wprost propocjonalnym do ilosci wykonanych lokacji.

innym rozwiazniem ktore bym zasugerowal gdyby admini nie chcieli nic absolutnie nic tutaj zmieniac (co mnie dalej zreszta bedzie dziwic, ze zmiana jest tak malo dynamiczna) to zwiekszenie szybkosci odnawiania sie ilosci mozliwych do wykonaniu lokacji w ciagu dnia.

To jest tak naprawde jedna z nielicznych, a moze nawet JEDYNA gra RPG gdzie zlozenie mocnego ekwipunku graniczy z CUDEM lub wygraniem w toto lotka.

Czy naprawde musze wykonac 10 000 wypraw aby zdobyc normalny zwoj 4-epokowy ?? Prosze mi to wytlumaczyc bo nie rozumiem .. jednoczesnie prosze mi nie sugerowac przejscia do nastepnej epoki aby robic lokacje z poprzedniej - bo to chyba bylaby odpowiedz po najnizszej linii oporu.

Chce naprawde szczerej odpowiedzi: co sie stalo ze wspolczynnikami dropu w 4-epokowych lokacjach???

Zaznacze takze ze problem ten a raczej codzienne utrapienie i wrecz zniechecanie do gry nie objawia sie tylko u mnie ale u wiekszosci ludzi w moim klanie i z tego co wyczytuje na forum u wielu innych graczy.

Poprosze czytajacych o wsparcie i o rozruszanie tej gry. Moze dzieki kilku zminom uda sie jakos uatrakcyjnic ta gre a moze nawet zniwelowac trend odchodzenia graczy do innych RPG'ow.

z powazaniem

Bollox

2

Thursday, 22.11.2012, 21:44

zwój czwarto-epokowy w czwartej epoce ? mi się ta sztuka 3 razy udała i bynajmniej bwb to nie było tylko cienizna
my w 5 też raczej nie dropimy 5 epokowego zwoju za często , taka sama szansa jest mniej więcej
musi być trudno :rotfl:

3

Thursday, 22.11.2012, 23:08

taaa odpisalem ci w privie cocroach

4

Thursday, 22.11.2012, 23:15

wydaje mi sie ze kolega cocroach nie dostrzegl prawdziwego sensu mojego apelu

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Friday, 23.11.2012, 13:17

Temat poruszany wielokrotnie:(
I odpowiedź:
Gra była tworzona przy założeniu znacznie większego zainteresowanie. Drop więc został wyliczony dla znacznie większej ilości graczy.

Niestety pomimo wiedzy że gra miej osób drop cały czas pozostaje ze znikomą szansą wydropienia czegokolwiek wartościowego.

Po obserwacji szczególnie Eventu z okazji Euro dopiero 4 i 5 krotne zwiększenie dawało jakieś wymierne skutki.
Konkluzja
Drop powinien na stałe zostać podkręcony na razy 2. Co daje jeszcze jako takie szanse, ale bez szału co widać i po ostatnim evencie. Natomiast Bonusowo powinien zostać zwiększony 4-5 krotnie względem obecnego.
Do tego wydropienie zwoju z epoki w jakiej się aktualnie jest ustawione jest na poziomie znacznie niższym niż innych przedmiotów, tak samo jak najlepsze prefixy.
Reasumując najlepsze prefixy zwoje i runy z danej epoki to różowe kruki wśród białych kruków:D
Awansuj do 6 sporadycznie wypadnie ci coś z 4 prawie nigdy z 5 a o zwojach z 6 zapomnij:D Za to za zwoje z 1 będziesz mógł się budować.
13 miesięcy jestem w 6 i ani jednego zwoju 6 epoki:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

6

Friday, 23.11.2012, 21:25

Dzieki Ole za podzielenie sie swoimi spostrzezeniami! Moglbys mi jedynie wytlumaczyc co tutaj miales na msyli ? :
Do tego wydropienie zwoju z epoki w jakiej się aktualnie jest ustawione jest na poziomie znacznie niższym niż innych przedmiotów,
pozdrawiam i czekam na opinie innych graczy. Rozumiem ze to forum nie jest juz takczesto odwiedzane jak przypuszczalem

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Friday, 23.11.2012, 21:39

W moim przypadku drop że tak powiem nie ma ograniczeń. W twoim przypadku górną granicą jest 4 epoka (nie licząc niektórych eventów) więc najrzadszym i najtrudniejszym jest drop właśnie 4 epokowych zwoi runek. Więc masz i tak lepszy wynik niż ja:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

8

Monday, 26.11.2012, 11:20

Zawsze drop z epoki, w której jesteś obecny to najtrudniejsza rzecz do znalezienia.

Musisz pamiętać także, że lokacje wyższych epok mają wyższe współczynniki dropu: np. tam gdzie Ty będziesz miał szanse na wydropienie 4E zwoju 1/1000 ktoś z wyższej epoki będzie miał 1/750 albo nawet 1/500.

Oczywiście możesz się nie zgadzać z koniecznością przejścia do wyższej epoki ale to Twój wybór.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

9

Monday, 26.11.2012, 15:42

Dziekuje za odpowiedz i wyjasnienia Sushi Maker. Rozumiem ze kwestia zwiekszenia dropu jako ze zostala dyplomatycznie ominieta pozostanie bez zmiany ? Szkoda bo wedlug mnie lepszezwoje i tym samy czary dzieki nim uzyskane znacznie by ubarwily konfrontacje super ciezkich z sredniej wagi graczami. Mam na mysli wyrownaly by szanse w walce. Szkoda ze nikt tutaj nie podjal tego watku z odwiedzajacych.

Prosze tyko mi wytlumaczyc jaki jest sens w lokacji OW 3 skoro nie ma z nia zwiaznych zadnych benefitow dla graczy z 4 epoki?

Jej poziom trudnosci z tego co pamietam jest ustalony na 77 czyli najtrudniejszy w 4 epoce - tylko o 5 jednostek trudniejszy od dajmy na to Grota Zla poz 7. Teraz moje pytanie jesli Grote Zla przechodzi sie zawsze bez minusow a OW 3 przy bohaterze w okolicach poz 35 wskakuje - 3k w trakcie niepowodzenia to gdzie dodatkowa nagroda jesli sie ta lokacje przechodzi ?

Nie wiem jak to jest z lokacjami w innych epokach ale ta lokacja odkad tylko pamietam na forum wzbudzala wiele kontrowersji. Skoro wspolczynnik dropu dla calej epoki pozostaje taki sam to po co robic o 100% (taka wedlug mnie jest roznica) trudniejsza od GZ 7 lokacje w IV epoce ?

Czy to przypadkiem nie jest taki haczyk w grze aby gracze nadziewali sie na tysiace minusowych punktow ktorych odrobienie zajmuje czasami caly tydzien ?

z wyrazami szacunku

B.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "spaceandfire" (26.11.2012, 15:50)


10

Monday, 26.11.2012, 17:42

zwiększony drop doprowadził by do tego że ten co ma gigant armie dalej będzie miał ja gigant, a ten co mial średnią dalej będzie miał średnią, a myśle że ta róznica nawet powiększyła by się na niekorzyść tego co ma mniejszą armie. Dlaczego? Bo jak ktoś potrafi mieć duża armie to będzie potrafił ja odpowiednio uzbroić :) ( oczywiście są wyjątki). A jeśli chodzi o lokacje to na różnych lokacjach wypadają różne rzeczy, wydaje mi się że każda lokacja ma ustawiony inny drop rate na poszczególne itemy, co zapewne wiąże się także ze skalą trudności. Co do ginięcia boha na lokacji w obecnych czasach jest praktycznie nieistotne bo są ekspy, która odrabia minus z 2 zgonów, z drugiej strony skakałbym ze szczęścia jak bym dostawał za zgon 3k minusa :) A co do lokacji dla 4 epoki dla mnie spór jest nierozstrzygnięty czy lepszy jest fenek czy moloch, wg mnie na fenku lepiej wypadają runy a na molochu zwoje, przynajmniej tak było jak byłem w 4 epoce, osobiście chodziłem więcej na fenka bo drop przyzwoity i wiecej doświadczenia daje.
T2 - Cichy

11

Monday, 26.11.2012, 21:01

A jeśli chodzi o lokacje to na różnych lokacjach wypadają różne rzeczy, wydaje mi się że każda lokacja ma ustawiony inny drop rate na poszczególne itemy, co zapewne wiąże się także ze skalą trudności.



Czy wlasnie o to chodzi w roznych stopniach trudnosci, ze sa odzwierciedleniem roznych wspolczynnikow dropu na zwoje i przedmioty ? Wszystko jakos owiane jest tu tajemnica. Ten wspolczynnik 1:1000 dla dropniecia zwoju z 4 epoki bedac samemu w 4 epoce jest uniwersalny dla wszystkich lokacji?

Dla mnie roznica w stopniu trudnosci miedzy OW 3 i GZ 7 jest absurdalna i niezrozumiala bo to sa 2 rozne historie.

12

Wednesday, 28.11.2012, 11:00

1/1000 to był przykład!

Czym wyższa trudność lokacji tym zasadniczo drop jest lepszy.

Nie ma czegoś takiego jak wsp dropu dla epoki, po prostu lokacje z wyższej epoki ZAWSZE mają wyższy drop rate.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

13

Wednesday, 28.11.2012, 19:57

Lokacje ciekawe zaczynają się w 4 epoce... Ale takie na prawdę ciekawe w 5, ale niestety są trudne do chodzenia jak na 5 epokę więc raczej ciężko jest mówić o dropieniu czegokolwiek powyżej wieży bogów na fenriru na przykład. Ja jeszcze nie miałem nawet ani jednego zwoju 5 epokowego na t1 a byłem w 6 epoce i mogłem wszędzie łazić a na t2 jestem w 5 pewnie ze 2 lata i miałem może z 1 zwój 5 epokowy w całej historii ale nie warty uwagi :D Jedyna szansa to jakiś event. Ech szkoda gadać....

14

Wednesday, 28.11.2012, 20:46

żeby było tylko co dropić, zwojów potrzebnych,używanych na expach i w atakach jest łącznie z 15 dla bohatera jednej klasy
widać że większość to szarże - inne statystyki nie są tak dopakowywane
przykładowo zwoje z 1 epoki powinny dodadawć jakieś 10 hp jednostek lub 5 ataku itd
zwoje 2 epokowe już koło 20 hp lub 8-12 atak
zwoje w 4 50-60 hp lub 20 ataku itd
zwoje dla bohatera to właściwie szarże a reszta u mnie to kosa , buty z pochodnią , hełm z dymkiem , napierśnik z ognistym
takie statystyki jak ini powinny być podnoszone o 200 już przez zwoje z 4 czy 5 epoki i ma się wybór albo szarża albo inicjatywa czy atak
bossowie są teraz słabi bo we 2 bohaterów wszystko można zaliczyć a taki nieśmiertelny to powinien mieć 30k hp wtedy by było można mówić o zaliczaniu
exp też większy proporcjonalnie

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Thursday, 29.11.2012, 12:59

I powiedzmy 2-3 klany były by w stanie go zaliczyć. A ja myślałem że to gra dla wszystkich:P
Do dokładania nowych rzeczy nie są skłonni więc te pomysły upadną. Jedyne co widzę to podniesienie na stałe dropu, bo nagłego przyrostu graczy też nie przewiduje:P)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

16

Thursday, 29.11.2012, 14:43

He he marzyciele :P

17

Thursday, 29.11.2012, 18:56

hmm niech grają i dojdą do nieśmiertelnego ja jeszcze go nie zrobiłem
tu chodzi o to że on jest OSTATNI i powinien być trudny

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Thursday, 29.11.2012, 21:43

Powiem ci tak jak zaczynaliśmy go zaliczać był wyzwaniem, ale to było dawno:P
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D