Nie jesteś zalogowany.

[nie bug] Bohater latający.

1

Friday, 30.05.2008, 13:50

Bohater latający.

Witam chciałem poruszyć temat mojego bohatera.
Zainwestowałem w umiejętność latania a i tak obrywam od zwykłych jednostek przez co muszę ciągle Wskrzeszać bohatera..
To link do jednej walki. http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=2aa5ccf2cb

Czy jest to Bug czy mój błąd?

2

Friday, 30.05.2008, 13:55

Link nie działa

W każdym razie


Wraz z dodaniem umiejętności latanie, twój bohater traci 60 obrony.
W walce z jednostkami mającymi AA nie masz wtedy szans.

Tak samo raczej polegniesz w starciu z innym bohaterem

3

Friday, 30.05.2008, 16:57

Raczej nie polegnie, będzie obrywać po ~60 a starcie z innym bohaterem trwa chyba 3 rundy, prawda ? Czyli jeśli wszystkie ataki bohatera stojącego na ziemi pójdą w powietrze, to możliwe że zabije tego latającego, a możliwe że nie... Przynajmniej tak myślę po statystykach, bo wypróbować jeszcze nie było jak :)

4

Friday, 30.05.2008, 17:00

Pamiętaj, że zawsze można wybić całą armię - i wtedy samotny hero będzie łatwym kąskiem dla kogoś z rozwiniętym AA :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


5

Friday, 30.05.2008, 17:05

Jeśli walka między armiami trwa 3 rundy, to chyba nie będzie łatwym kąskiem... Jeśli w pierwszej rundzie nasz hero zaatakuje kogoś na ziemi, to musiałby tłuc minimum po 100 tego latającego, żeby zabrać mu 180++ hp... czyli musiałby wbić ze 4 pkt w AA, co na razie jest niewykonalne... oczywiście, mówimy o początkach, zapomnijmy o innych erach o których nie mamy pojęcia ^^

6

Friday, 30.05.2008, 17:09

w tej grze raczej rzadkością jest ubicie całej armi jednym atakiem - bardzo często potrzebne są "poprawki" :)
I tak mozna robić - aż do momentu w którym pozostanie sam hero. Wtedy 3 ataki z AA powinny wystarczyć (bo zauważ, ze jednostka z lataniem ma -50 obrony).
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


7

Friday, 30.05.2008, 17:15

ale jak nie zainwestujesz w AA, to i tak nie dasz rady jeśli przeciwnik wpakował cokolwiek w obronę lub nawet w życie ^^ w sumie mi to problemu nie robi, ja latam więc mam bonus do AA :) ci co są uziemieni mają problem, bo AA jest drogie

Tak czy inaczej, skoro wprowadzono reset bohatera, w pierwszej erze raczej wszyscy będą latać, bo tylko hero ma AA.

Hesperox

Początkujący

Postów: 10

Skąd: Kraków :]

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Friday, 30.05.2008, 20:19

Oj, w ogóle to latanie nie powinno byś dostępne do ery, w której nasze wojska będą miały latanie.
Teraz to strasznie psuje klimat gry (no, ewentualnie anioły i demony mają coś do latania, tj. skrzydła).
(Jaskiniowiec w prehistorycznym helikopterze, albo na pterodaktylu - LOL)
GRACZ : Ismael
X/Y : 24/86
ID : 1881

9

Friday, 30.05.2008, 20:21

Wyobraź sobie, że lata za pomocą Magii :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Hesperox

Początkujący

Postów: 10

Skąd: Kraków :]

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Friday, 30.05.2008, 20:38

Taaaa... ale warto również zauważyć iż to znacznie wpłynełoby na zbalansowanie całego systemu rozgrywki.
W tym momencie mamy dwa przypadki:

-Przypadek A: BOHATER LATAJĄCY - nie mogą go dosięgnąc zwyczajne jednostki naziemne,
więc bezproblemowo przeżyje jaskinię i spotkania z jednostkami bez bohaterów w pobliżu,
ale dostaje w "koko" od bohaterów właśnie z racji niskiego pancerza i posiadania przez owych
bohaterów AA-Atak

-Przypadek B: BOHATER PEŁZAJĄCY - wyprawa do jaskiń nie jest dla niego dobrym pomysłem,
powinien w nich stać więc z tyłu i leczyć jednostki, które i tak muszą być dośc dobre by od
razu nie zginąć, ma teoretycznie przewagę nad bohaterem latającym z racji niskiej wartości
pancerza tego drugiego

Więc walki wyglądają tak:

A - przypadek A
B - przypadek B
J - jednostki preistoryczne
S - stwory z Jaskini

A vs A - wyrównana walka
A vs B - zwycięża B
B vs B - wyrównana walka
A vs J - zwycięża A
A vs S - zwycięża A
B vs J - "wyrównana" walka
B vs S - masakra na B
B+J vs S - wyrównana walka
A+J vs S - bohater żyje reszta często zdycha

Czy nie prościej i przyjemniej byłoby wprowadzic możliwość latania dopiero później?
Oszczędziłoby to znaczne nerwów tym których postacie umierają w wyniku głupich starć,
nie mówiąc już o masowych atakach, bohaterów z grupy B na bohaterów z grupy A by
dość łatwo zdobyć ekspa i surowce...
GRACZ : Ismael
X/Y : 24/86
ID : 1881

kalun

Nierejestrowany

11

Saturday, 31.05.2008, 02:00

co do aa w jednostkach demon przy zmianie poziomów dodaje coś takiego do jednostek w swojej armii :-)
Demony:
Bonus podstawowy:
+20 Atak
Kolejne poziomy:
+1,5 Atak / poziom
+1 Atak Przeciwlotniczy / poziom

12

Saturday, 31.05.2008, 02:07

Ale to pewnie oznacza, że jeśli jakaś jednostka ma już atak AA, to jej dodaje, a jak nie to nie...

13

Saturday, 31.05.2008, 02:08

Hesperox mozna tak zrobic jak wprowadza helikoptery, eh napisz własna gre

14

Saturday, 31.05.2008, 07:43

Tak jak napisał Vince - jeśli jednostka nie ma ataku AA, to nie dostanie go także z bonusu Demona :)
(kombinowaliśmy tak też w alphie ;P)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0