Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Thursday, 07.02.2013, 22:29

hmmm jestem nowy w 6 epoce \
na evencie postawiłem 200 mecha w stolicy
i zobaczyłem kolegę który miał 300 mecha
do tego 500 servo i 500 pl
i jak tu grać skoro moja kumulka łącznie tyle ma ???
a przyrost to on se zrobi surki bo w innych wioskach może mu rosnąć nikt mu nie podskoczy (jeszcze nie widziałem by ktoś mógł wacuś wskaż miszcza xD)
a na t2 faktycznie miałem nadzieję na niezłe bicie z diabłami a coś za łatwo te oble idą (3 rundy zamiast 9 i czołgów straconych 16) :thumbdown:

22

Friday, 08.02.2013, 08:51

Panowie o czym wy gadacie.... Przecież nie da się już dogonić czołówki i na t1 i na t2. To jest nierealne więc nie łudzić się, że kolejny event budowlany coś zmieni. Już popsuli grę 2 eventami. Większość z nas gra tylko już dla kolegów bo przyjemności z tej gry żadnej nie ma już.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

23

Friday, 08.02.2013, 10:36

No ci powiem 48 poziom uranu. Szacun:D Nawet nie chce wiedzieć ile to tytanu kosztowało:)
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

24

Saturday, 09.02.2013, 08:08

Nieważne ile kosztowało, ale na bank mu się opłacało ;)

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

25

Monday, 11.02.2013, 10:08

Chwilkę myślałem i chyba wiem na czym polega problem tej gry.

Na czasie:D

Wszystkie założenia tej gry są dobre ale na początku. Potem brak zbalansowania i zaczynają się przegięcia.

Naloty
Mamy niski lvl wiosek i wszystko gra. Mało bombek, więc mało niszczą, niski lvl budynków więc szybko się odbudują.
Potem wielki problem.
Wioski porosły i na raz leci kilkanaście budynków, których odbudowa trwa miesiące.

Szarża i zwoje. Identycznie j.w. zwoje te same, ale rosną lvl bohów. I nagle okazuje się ze czerwoniec czy inna rasa ze swoimi bonami + zwoje do szarż i leje człowieka jak chce.

Czy systemy "Simowskie". W niższych epokach nie ma problemu. W każdym okresie najwyższe lokacje do 6 epoki robi się bez strat. W 6 już nie jest tak pięknie więc limit 10 jednostek pozbawia możliwości płynnej gry. Tak samo z przenoszeniem szurki. Na budynki na niskim lvl jakoś ta dyszka poprzenosi. Od pewnego poziomu nie realne robić cokolwiek w tych systemach.

I na koniec drop. Założenie było że gra będzie znacznie popularniejsza, i takie założenia przyjęto przy określaniu dropu. Czas pokazał że zainteresowanie jest mniejsze, założeń nie zmieniono.

I to wszystko wykańcza tą grę powodując odpływ graczy, i braku napływu nowych. Problemy są albo ignorowane, albo czeka się miesiące i lata na zmiany.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

26

Monday, 11.02.2013, 10:41

Wacuś , ale prawda też jest taka , że bez eventów czuliście się bezkarni , a po eventach już nie jest tak łatwo lać chłopaków z BC , a nawet role zaczynają się odwracać . Wy dalej oblegacie nasze wiochy 1 levelowe :rotfl: , a my zaczynamy zabierać wam co raz to ciekawsze kąski . Doszło do tego , że będąc wreszcie lanymi przez BC , ci o słabszej motywacji do gry z waszej koalicji uciekają na urlopy :rotfl: , co z kolei spowodowało rozwiązanie jednego z waszych klanów :P . Sam przeżyłem grożby waszych graczy , jak to będę po skoku do 6e grał tylko na STOLICY , a jak widać nie wymiękłem i mam nawet oprócz Stolicy 1 przyzwoitą wiochę i ona mi wystarcza , gdyż jest dobrym batem na co niektórych zadufanych graczy z waszej strony :rotfl: . Co by nie było głupich komentarzy , to postawiłem tą wiochę z trudem , bo z trudem na 22 poziom , ale jeszcze przed wprowadzeniem ustrojów i eventów budowlanych :) .Nie wystraszyły mnie też wasze naloty , a krzyk dotyczący nalotów zaczął się dopiero wtedy , jak BC zaczęło odpowiadać nalotami . Najśmieszniejszy jest tu RAFIWARIAT , który jak latał po wszystkich bezkarnie , to było fajnie i cicho . Teraz jak jego dotykają naloty , to zaczął się płacz na FORUM i zgrzytanie zębów . Ustroje pozwalają mi moją wiochę teraz prościej chronić , a dzięki Bobowi już co raz mniej cwaniakowatych graczy od was z mutanckimi armiami mnie odwiedza . Sami bunkrujecie się na kumulkach 6-7 armiowych , a mutanckimi armiami jedziecie po tych mniej rozwiniętych graczach , ale to jest domena graczy bez inwencji w tej grze :rotfl: , albo co odważniejsi od was odwiedzają nas po zezłomowaniu się , czy w oblach , czy w ataku :)

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

27

Monday, 11.02.2013, 11:20

Oj nie przesadzaj

Problem z lataniem zaczął się od chwili wystawiania przez was 50 i więcej lataczy. I fakt że pozostajecie praktycznie bez karni, siedząc na stolicy.

A co odwagi, popatrz sam na siebie zamiast krytykować innych:)

Postaw wioskę 20, 30+ nie chronioną systemem i wtedy pogadamy o płaczu.

Z wioskami też wy byliście pierwsi, nie mówiąc o groźbach. Przerabiały to obie strony więc daruj sobie te wycieczki.
No i oczywiście wy nie robicie kumulek:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

28

Monday, 11.02.2013, 11:34

Ole , nie ubliżając , naucz się czytać ze zrozumieniem , gdyż napisałem , że jeszcze bez ustrojów i bez eventów budowalanych postawiłem wiochę na 22 poziom :) . Teraz właśnie w tej wiosce stawiam Centrum na 38 lvl :P

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Monday, 11.02.2013, 11:45

Ale ja się tego nie czepiam że nie pobudowałeś.

Tylko niech to nie będzie stolica, ani wioska chroniona BIO:)

I wiesz ja ani nie groziłem nikomu, ani nie bombardowałem, osobiście wiosek na 1 lvl chyba też nie zabierałem.

A doświadczyłem tego wszystkiego od was. Więc łaskawie nie pisz że coś robicie, bo coś tam:D
Taka gra; macie takie możliwości więc to robicie i nie dorabiaj ideologi do tego.
Z tego co pamiętam jeszcze w 4 epoce lvl wioski zabieranej przez ciebie nie miał znaczenia. Groźby od ciebie w 5 epoce były normą. Co do bombek nie pamiętam.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

30

Monday, 11.02.2013, 11:53

Ole , co jadłeś na śniadanie ??? :rotfl: chyba jakiś szalej , bo piszesz co ci ślina na jęzor przyniesie . Z Twojej strony , to tylko słowa , przedstaw dowody moich gróżb . Natomiast co do nalotów , latam od czasu kiedy z trudem budowana przeze mnie wiocha zaczęła być bombowana przez Rafiwariata , Zatonia , Palagrina i Lomnasa . Przezornie zachowałem limki z nalotów . Jeżeli ktoś z waszej koalicji przedstawi link , z którego będzie wynikało , że to ja zacząłem naloty , to daję słowo , że za moje kłamstwo skasuję konto :rotfl:

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

31

Monday, 11.02.2013, 13:25

KTO MÓWI O KŁAMSTWACH CZŁOWIEKU?
Robiłeś dokładnie to co innym zarzucasz 2 lata temu.
Ile wiosek spaliliście w 3 min przed zmianami?

Gram w tą grę w tej samej koalicji ładnych parę lat. Ty i niektórzy z was też więc nie pierdziel i nie udawaj świętoszka.
Bomby w 6 dostawałeś za to że latałeś w 5.
Obie strony konfliktu zaczęły grać od razu w 6 epoce wcześniej czarna dziura.

Wyluzuj.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

32

Monday, 11.02.2013, 16:06

Ole - wiochy palili jedni i drudzy. Akurat pradawnym żulom wsie do stolic spalił kto inny ;)

Ale ja o czym innym.
Pamiętacie czasy kiedy wsie bojowe liczyły 150 - 300 woja ? Można było się raz dziennie zezłomowac i nazajutrz znowu grać.
Po innych grach gdzie się armie buduje tygodniami TE była bardzo dynamiczną grą.
Nadal nią jest w porównaniu z wieloma innymi ale w porównaniu z TE początkowym już niestety nie.
Zmierzamy do tego, że największe armie będzie się stawiało pół miesiąca a może już tak jest.

No i pozostaje do rozwiązania kolosalna dysproporcja między beginerami w danej epoce a graczami już w niej od jakiegoś czasu będącymi.
Pewnie nie byłaby taka gdyby nie zmniejszono czasu budowy budynków powyżej 20lvl.
Boby to trochę skorygowały, choć dla poszczególnych epok w połączeniu z ustrojami wyszło to różnie.
Jednak eventy budowlane prowadzą do masakrycznego ogólnego rozrostu armii. To trochę droga donikąd.

Pierwotne założenie gry było akurat w tym aspekcie poprawne i chyba niepotrzebnie to wprowadzono:

v. 0.8.6 7 stycznia 2010
* Zmniejszono czasy budowy budynków. [...]co w przypadku większości budynków drastycznie redukuje czas potrzebny na wybudowanie ich na wyższy poziom.

Oczywiście nie wszystkie założenia były ok. jak palenie wioch w minutę. Pierwotnie naloty to był dopiero hardcore. Ale o nalotach się nie wypowiadam, bo mi nie wypada.

33

Monday, 11.02.2013, 17:21

Ole i znowu wyssałeś z palca : Bomby w 6 dostawałeś za to że latałeś w 5. : Pokaż na dowód link z moich nalotów , gdyż w 5 nawet nie miałem wiochy BOMBOWEJ , a moja gra w 5e ograniczyła się do szybkiego skoku do 6e . Nawiasem mówiąc wiochy moje z 5e są dziwnym trafem w waszej koalicji :)

34

Monday, 11.02.2013, 20:38

Dobra, wszystko fajnie, znowu się wzajemnie obrzucacie błotem ;)
Po co? Czy to jest na temat?

BORGHI, przyznam Ci rację, że postawiłeś wiochę bez eventów i ustrojów. Nie mi wnikać w jaki sposób itd.
Ale to także nie jest tematem dyskusji jak dla mnie.

Rozmawialiśmy o eventach. Jak dla mnie boby spowodowały dysproporcje i kropka. Wcześniej bić się mogło w każdej epoce więcej graczy na równym poziomie, niż aktualnie. I nie chodzi mi nawet o epokę 6tą, bo tu jest najwięcej przekrętów, kombinowania, a także aktualnie i motywacji, ale o epoki niższe.
Dobrze pisze kachu, założenia były słuszne. Potem w którymś momencie rzucony został kamyczek lawiny zwiększającej ilość woja w armii i już końca owej lawiny nie widać... Każdy pilnuje woja (czy to w bunkrach, czy w ambonkach), bo odbudowa trwa za długo w razie złomowania.
Wydaje mi się, że twórcy gry zapędzili się w "robieniu dobrze" zwiększaniem ilości woja i nie wiedzieli potem jak z tego wybrnąć. A na samym oczątku było najlepiej.

35

Monday, 11.02.2013, 22:00

ja się pytam czemu nie zamknąć serwerów i od nowa wystartować
bajzel się zrobił na linii czasu jak ktoś tam powiedział
wystartujemy od nowa, znowu pogramy na świeżo i balansiki się zrobi
w bw przecież od tego że jest trochę tych serwerów gra się rozwija
a w te nie ma nowych serwerów, nie ma ultra szybkiego serwa - macie jeden pomysł
trochę dużo tu do zrobienia ale adminów za mało chętnych do roboty z takim bajzlem
dlatego lepiej zresetować jeden serwer - można nawet wrzucić grających graczy na jednego serwa a drugi od nowa xD - to by była jazda :rotfl:
najważniejszy problem to to że nie ma z kim grać bo za dużo epok i graczy w nich porozrzucanych owocem czego jest walka po 2 koalicje na 2 epoki
jak już zacząłem grać widziałem problem 2 stron owocem czego wojna to tutaj latanie po sobie ale jakby były jeszcze ze 4 porównywalne klany do valhilli czy possesed to już by było więcej obli i mniej dbania o własną wioche bo i tak dużo większe szanse by ją stracić

36

Tuesday, 12.02.2013, 07:48

Nie zamkną serwerów z jednego prostego powodu: PŁACIMY PREMIUM :>

37

Tuesday, 12.02.2013, 09:59

Myślę i proponuję , że aby zdynamizować grę wystarczyłoby skrócić czas budowy jednostek np. 5-krotnie , to umożliwiłoby częstsze walki pomiędzy graczami , a nie tylko pilnowanie odbudowy woja po zezłomowaniu się przez kilka dni przed niechcianymi odwiedzinami . Obecnie 20 Servo odbudowuje się przez 2.5 godziny , a przy armiach idących już w setki odbudowa takich armii stwarza już problem :) . Zmniejszenie czasu budowy woja też nie powinno być znacznym problemem dla ADMINÓW :P

facio

Intermediate

Postów: 382

Skąd: Szczerców

  • Wyślij prywatną wiadomość

38

Tuesday, 12.02.2013, 10:03

20serwo to 1h 40min w techno

39

Tuesday, 12.02.2013, 10:55

co ma powiedziec gracz bez premki który chce zbudowac wojsko? 2x wikeszy czas i max po 5 jednostek

40

Tuesday, 12.02.2013, 19:09

hmmm zresetujmy serwery
każdy to samo id ale inny nick jakby grał od nowa xD
taki balans będzie dobry ale wszyscy mnie znienawidzą za niego
poprawimy drop i inne rzeczy wszystko po kolei