Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

61

Friday, 15.02.2013, 21:38

jesli chodzi o balans ta ja proponuje majtki

a jak nie ma administracja pomyslu to niech zapyta google,tam znajda odpowiedz :rotfl: :rotfl:

62

Monday, 18.02.2013, 11:03

jesli chodzi o balans ta ja proponuje majtki

a jak nie ma administracja pomyslu to niech zapyta google,tam znajda odpowiedz :rotfl: :rotfl:

A Tobie proponuję lekcję kultury osobistej. Z przykrością jednak muszę stwierdzić, że tego nie "wyguglasz", to się wynosi z domu...
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

63

Monday, 18.02.2013, 11:07

Odnośnie proponowanych zmian:

1. Drop - do rozważenia

2. Naloty - tutaj istnieje kilka opcji, zasadniczo nie chcemy by opcja ta stała się niegrywalna. Z drugiej strony nie jest dobre jeżeli pozwala bez ograniczeń harrassować innych graczy.

3. Zwiększenie wymagań zwoi szarży - do rozważenia

4. Bonus z totemu 2% na poziom zamiast 5% - zrobienie 50 poziomu totemu to absurdalne wyzwanie, szczególnie w E5/6.
Doprowadziło by to do ponownego zaniku znaczenia stolicy.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Hobbit

Intermediate

  • "Hobbit" started this thread

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

64

Monday, 18.02.2013, 11:19

1. Drop - do rozważenia
Wchodzi w to też stosunek dropu przedmiotów z danej epoki do lokacji do niej należących?

65

Monday, 18.02.2013, 11:49

4. Bonus z totemu 2% na poziom zamiast 5% - zrobienie 50 poziomu totemu to absurdalne wyzwanie, szczególnie w E5/6.
Doprowadziło by to do ponownego zaniku znaczenia stolicy.

Nie prawda. Na upartego to w jednego boba można się uwinąć.

66

Monday, 18.02.2013, 12:46

obnizenie przyrostu 5% do 2% w stolicy to jeden z sensowniejszych pomyslow jakie ostatnio pojawily sie. juz sa 50 lvl w 5e i epoce. z drugiej strony jak nie bedzie bobow to w 6e bedzie do czego dazyc. a wpokach nizej to praktycznie masowo aktywni gracze pobudowali 50 lvl, dla przykladu na t1 w 3e jest osoba co ma na stolicy prawie 12k halek. na t2 tez jest pare rarytasow w wyzszych epokach ale to jest odrebny temat.
T2 - Cichy

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

67

Monday, 18.02.2013, 13:45

właśnie 3 epoka teraz jest wybudowana masakryczni i to chodzi o stoliczna bo maja przyrost x4.I niech teraz się 4 epoka przeciwstawi stolicznej armii z 3 epoki nie ma szans nawet ustawiając kumulke :) Bo i czym rozwalić tyle rycerzy.
Tak ze z balansujcie 4 epoke co do jednostek bo są drogie jak nie wiem co i z nikim nie mogą walczyć jedynie przeciwko sobie maja szanse.

68

Monday, 18.02.2013, 14:22

Ci co chcą zmian na stolicy na pewno nie mają 50 poziomu stolicy. Lepszy boost na 20 poziomie bo to gracze mogą osiagnąc bez trudu a 50 poziom to bob, który nie wiadomo kiedy będzie.

69

Monday, 18.02.2013, 15:19

Rahl właśnie o to chodzi żeby nie osiągać 100% zwiększenia wydobycia "bez trudu". Wioski poboczne mają wtedy większe znaczenie w grze, a jak ktoś chce się liczyć w danej epoce musi mieć wliczony w koszty długi czas na rozwój.

Sushi zapomniałeś o balansie ustrojów jeszcze wspomnieć... jak dla mnie 4e wymaga zmian bo dużo o tym pisano

70

Monday, 18.02.2013, 19:43

Sushi, przez ten właśnie patch wioski straciły znaczenie. Ważna jest tylko stolica. I to jest chore w mojej opinii, bo zaprzecza całkowicie początkowi tej gry.

71

Monday, 18.02.2013, 21:25

nowy serwer albo calkowity reset t1
wtedy gra zacznie sie na nowo :thumbsup:

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

72

Monday, 18.02.2013, 21:43

resetu nie można zrobić bo muszą się na to zgodzić wszyscy grający gracze czy na T1 czy na T2 bo każdy tam czasu dużo włożył no i na premium wydał .

73

Monday, 18.02.2013, 21:52

Drop:
itemki - lecą dobrze, drop zostawiłbym bez zmian
zwoje - ogólnie spokojnie można zwiększyć 2 razy pod względem jakości nie ilości
runy - zwiekszenie częstotliwości wypadania od BER w górę co najmniej 2-3 razy ( jakoś odnoszę wrażenie że runy BER i EH lecą zdecydowanie najrzadziej, ale to może byś subiektywna ocena)

Zwoje szarż w kontekście człowieka.
Do 3 epoki najlepszym bohem jest człowiek, bez sprzecznie, ponieważ ciężko jest kupić/wydropić zwoje szarż, potem sprawa zaczyna się zmieniać na korzyść innych ras które mogą już kupić/ wydropić mały zestaw (14-15%) szarży lub duży zastaw( nawet 38% na obecny stan wiedzy :) ). Duży zestaw ma może kilka osób na dwóch serwerach co doprowadza graczy którzy grają człekiem do białej gorączki bo człowiek już nie jest super hiper i porównując takich bohów już dominacja człowieka nie wygląda już różowo, abstrahując już od poziomu bohatera. ale mino wszystko i tak człowiek ma łatwiej bo mimo iz modyfikator ma niższy to szarże ma wbudowaną i dodatkowo ma większą ini i przez to z reguły atakuje pierwszy i tu upatruje głównej przewagi człowieka. Wiec uważam że dalsze zmiany w kwestii zwojów szarż będą dążyły do tego aby człowiek był najlepszą rasą i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie grał inną rasą. Reasumując tak jak jest teraz myślę że jest OK !!! Z drugiej strony patrząc na forum jest kilku co narzekają na człowieka i mówią że to taki kiepski bohater i nie opłaca się nim grac, to niech wytłumaczą mi pewien fenomen dlaczego jak pojawiła sie możliwość zmiany głównego boha, to nagle większość aktywnych pozamieniało głównych na człowieka ???

Naloty
Są do zmiany poprzez modyfikację ustrojów, chodzi o urlopy po nalocie w zamian za przywrócenie lub zwiększenie 25% szans na zburzenie budynku w stolicy ( tak jak było kiedyś)


inne sprawy

system polecający
Gra była by zdecydowanie ciekawsza jakby było w niej więcej graczy, oczywiste.
Jak zwiększyć ilość graczy? w miarę tanim sposobem, nie wydając absurdalnych kwot na reklame?

Kiedyś Susi napisałeś o tym że BW dostali "coś tam" bo zrobili 1500 poleceń na Facebooku , a TE nic nie dostało bo nie było pleceń. z tego co wiem to ( a sprawdzałem kilka razy) TE nie ma na Facebooku fanpage`u więc jak ma zdobyć plecenia? Dla BW teamu przypuszczam to zrobienie takiej DARMOWEJ stronki to tylko koszt tzw. robocizny, która i tak będzie w miarę niska z uwagi na to iż macie grafiki, opisy, i inne pierdoły macie gotowe.

a teraz przedstawię pomysł który chyba jest najlepszy ze wszystkich i co lepsze zadowoli wszystkie strony i DARMOWY:
Zróbcie porządny system polecający, bo obecny jest po prostu do kitu!!! dostawanie premkii za to iż znajomy będze grał i tez ją wykupi jest dobre, ale reszta... np w 6 epoce dostaje się po 10 czy 20 każdego surowca, przecież to jest kpina. A może gracz który ściągnie kogoś mogłby dostawać :

- unikalne itemy, zwoje na zasadzie artefaktu? ( np zaproszony osiąga lvl 10 dostajesz coś X, 20 lvl dostajesz coś Y, 30 lvl coś Z itd) chodzi mi o to aby opłacało się zapraszać ludzi będąc w 1e jak i w 6 epoce.
- może mały evencik typu czasowe zwiększenie dropu ,
- może czasowe zwiększenie ekspa z lokacji,
- może jakaś specjalna lokacja, do zaliczenia,

chodzi o to aby opłacało się zapraszać ludzi w każdej epoce, a żeby otrzymany bonus nie wpływał znacząco na rozgrywkę.

Statystyki
też są do zmiany, bo obecne nie przedstawiają rzeczywistej siły graczy. powinien być dodany ranking epokowy ( ranking punktowy graczy z danej epoki)

Zbrojownia
Temat był poruszany i nic z tego nie wyszło konstruktywnego, proponowałbym coś takiego: 1e 2 - szuflady na itemy , 2 e 3 - szuflady, 3e 4, 4e 5, 5e - 6 , 6 e 7,. dodatkowo przydało by się zwiększyć ilość okienek do sprzedaży itemow za surowce, na ilość odpowiadającą całej szufladzie :)

Wyszukiwanie itemów w aukcjach, zwłaszcza zakończonych
Osobiście strasznie brakuje mi wyszukiwania zwojów i run po nazwie, w aukcjach zakończonych. obecnie chcąc znaleźć np konkretny zwój chcąc sprawdzić ile kosztowały lub czy wogóle były wystawiane trzeba przelecieć paredziesięt stron :)


tyle jak mi się coś przypomni to naskrobie :)
T2 - Cichy

74

Monday, 18.02.2013, 22:09

Może to banał, ale gra jest za mało kolorowa. Mi się podoba taki klimat, ale odstrasza sporo graczy którzy oceniają grę po wyglądzie. Nawet BW jest bardziej kolorowe :) Zwłaszcza chodzi o 1e, w 2e jest niewiele lepiej a potem znowu gorzej. Dopiero w 6e jest kolorowo, ale tam to już mało kto dotrwa.
Zdaję sobie sprawę że zmiana grafiki to w tej grze już zupełnie nie ma szans, ale tak sobie chciałem zwrócić przy okazji uwagę...

75

Monday, 18.02.2013, 22:37

Uczepiliście się...
NIGDY, powtarzam NIGDY żadna rasa nie będzie lepsza od człeka. Ile osób ma zestaw na 20-25% szarży? No ile? 10 max. Nie rozśmieszajcie mnie, że to powoduje, że nagle inne rasy są mocniejsze.
Aktualnie herosów expi sie tak szybko, że zrobienie człeka na 40ym poziomie (jeśli ktoś tylko chce), to jest formalność.

76

Monday, 18.02.2013, 22:38

Statystyki
też są do zmiany, bo obecne nie przedstawiają rzeczywistej siły graczy. powinien być dodany ranking epokowy ( ranking punktowy graczy z danej epoki)


Chodził mi po głowie ostatnio pomysł odnośnie tych statystyk, nalicza to co gracz nabuduje w danej epoce, jeśli wyburzy budynek/i to odlicza się ilość z rankingu to samo ze stratą wioski/oddanie. Dodatkowo można wprowadzić coś w stylu jakim jest na BW (ograniczenia w ataku i oblężeniach jeśli chodzi o różnicę poziomu między graczami)
czyli gracze z pkt rankingowymi XXX-> YYY mogą się lać ale gracze z punktami ZZZ nie mogą bić tych XXX itd. w gorę. W sumie jakiś tam balans zacznie być że malutcy zaczynający grę i goniący topkę nie będą na start aż tak miażdżeni ;)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

77

Tuesday, 19.02.2013, 10:55

Pamiętam jak każdy pisał ze stolica jest nic nie warta i chciał mieć podwójne wydobycie a teraz jak niektórzy zainwestowali tylko w stolice to chcecie im to zniszczyć .
1% to jeszcze ale o połowę to już przesada . Każdy mógł w nią inwestować a na samej stolicy tez fajnie się nie gra bo jak się straci armie to ma się na parę tygodni odbudowę.

Hobbit

Intermediate

  • "Hobbit" started this thread

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

78

Tuesday, 19.02.2013, 11:15

Drop:
itemki - lecą dobrze, drop zostawiłbym bez zmian
zwoje - ogólnie spokojnie można zwiększyć 2 razy pod względem jakości nie ilości
runy - zwiekszenie częstotliwości wypadania od BER w górę co najmniej 2-3 razy ( jakoś odnoszę wrażenie że runy BER i EH lecą zdecydowanie najrzadziej, ale to może byś subiektywna ocena)
Ja bym zmienił jeszcze drop w stosunku do epoki
np. idąc na lokacje będącą w 5 epoce masz większe szanse dropnąć item z 5 epoki niż z 1 np 8)
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=418d48f76c <- żeby cały czas nie było tak :P

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Hobbit" (19.02.2013, 11:22)


Hobbit

Intermediate

  • "Hobbit" started this thread

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

79

Tuesday, 19.02.2013, 11:19

Uczepiliście się...
NIGDY, powtarzam NIGDY żadna rasa nie będzie lepsza od człeka. Ile osób ma zestaw na 20-25% szarży? No ile? 10 max. Nie rozśmieszajcie mnie, że to powoduje, że nagle inne rasy są mocniejsze.
Aktualnie herosów expi sie tak szybko, że zrobienie człeka na 40ym poziomie (jeśli ktoś tylko chce), to jest formalność.

już wcześniej sugerowałem wprowadzenie innych statystyk dla każdej rasy bohatera coś jak w Heroes V

80

Tuesday, 19.02.2013, 11:42

1. Drop - do rozważenia
Wchodzi w to też stosunek dropu przedmiotów z danej epoki do lokacji do niej należących?

Nie, tylko generalnego dropa.

Inaczej wiązało by się to z przerobieniem całego systemu dropa, przedmiotów, lokacji, mobów itd
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker