Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

101

Wednesday, 20.02.2013, 21:09

Bez podwójnego wydobycia gracze na stolicach będą kończyć grę. Przecież przez to dużo osób skończyło grać będąc na stolicy, która nic nie znaczy. Druga rzecz to w ciągu roku jedna ze strona zdobędzie przewagę a druga będzie bez sił do walki wiec znów temat stolic wróci. Co do boba lepiej zamiast niego wprowadzić zwoje skracające budowę. Eventy nowe wprowadzić nawet takie jak walki pomiędzy rożnymi epokami. Budynki klanowe wprowadzić, osiągnięcia np klan musi zdobyć je żeby klanowicze mogli awansować do nowej epoki. Walk klanowe nie tylko o wioski żeby grac się dało dłużej, bo nie wiem czy wszyscy będą zadowoleni z resetu po dwóch latach nowego serwera.

102

Wednesday, 20.02.2013, 21:28

Najważniejsze, by było się o co bić, a nie tylko "z zawiści" jak to mam miejsce aktualnie.
Niech sobie stolice mają jakiś bonus, ale niech będzie sens oblegania i bronienia oblegów.
Pomysłów pada wiele, tylko trzeba je nam wprowadzić w życie. Sami tego nie zrobimy, chociaż byśmy chcieli.

103

Wednesday, 20.02.2013, 21:45

Dark Elf: Niektórzy chcą korzystać z nalotów, to korzystają.
A co z tymi, co nie chcą by na nich korzystać? :P

Wiesz, równie dobrze ktoś może powiedzieć by na nim nie korzystać z opcji obli czy ataków :P Czy to powód by te 2 rzeczy również wyłączyć?
Problem, o ktorym napisaleś rozwiązal system ustrojów (czasem dyskusyjny), ale umożliwiając grę bez nalotów calkowicie dla 6e i 5e i pośrednio dla 4e.

Bonusy stolic nie eliminują obli na pozostałe wioski - przykłady sa z obu serwerów.

104

Wednesday, 20.02.2013, 21:51

Tu się zgodzę - BC zdobyło wioskę z dobrymi polami, aktualnie ją posiadam i jej nawet nie rozwijam bo wolę inwestować w stolicę. Armie stoliczne nie powinny być większe od tych z wiosek bo nie będziemy chcieli szukać dobrych terenów. Ale jak mi teraz admini zmienią podwojenie stolicy to się zbuntuję, bo wydałem pieniądze na zmianę ustrojów na boba, żeby więcej pobudować i móc konkurować z innymi graczami. Jak po 2 miesiącach ma to się zmienić to ja dziękuję. Takie zmiany powinny być zapowiadane pół roku przed ich wprowadzeniem albo i dłużej.

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

105

Wednesday, 20.02.2013, 22:18

naloty to powiem że powinni zlikwidować bo na prawdę one niszczą te grę ale w zamian niech dadzą opcje nie dwóch a 3 ataków na dobę

Tak w stolicy nie musi być tak jak teraz ale może być mniej ale tylko na nowym serwerze bo tutaj za dużo na tych dwóch serwerach gracze wsadzili swojego czasu i pieniędzy żeby im to teraz odbierać :)

Może i nie trzeba robić balansu jednostek ale w 4 epoce trzeba bo samo to ze 3 epoka ma x4 wydobycie to już 4 epoka będzie i tak lana przez nią. Bo przy 20 poziomie kopalni w 3 epoce można mieć tam ponad 200 rycków i tyle samo halek to nawet nie pomoże wioska w 4 epoce na 30 poziomie żeby te rycki rozwalić a piechota w 3 epoce jest taka tania ze można jej dużo zrobić i armia kirasów nie jest nic warta .Bo zbuduj wioskę pod kirasy jak jest takie drogie utrzymanie.Według mnie i nie tylko 4 epoka jest nieudana i trzeba z nią coś zrobić .

facio

Intermediate

Postów: 382

Skąd: Szczerców

  • Wyślij prywatną wiadomość

106

Thursday, 21.02.2013, 07:15

a ja powiem tak: niech wyłączą tą gre i już

i dla chetnych: ANNO ruszyło w piatek

107

Thursday, 21.02.2013, 09:23

1. Drop - do rozważenia
Wchodzi w to też stosunek dropu przedmiotów z danej epoki do lokacji do niej należących?

Nie, tylko generalnego dropa.

Inaczej wiązało by się to z przerobieniem całego systemu dropa, przedmiotów, lokacji, mobów itd



To po prostu zwiększyć o 1.5 , ale też nie za dużo bo potem wszyscy będą mieli wszystko.


GŁÓWMY problemem TE jest mała ilość graczy, a te wszystkie zmiany co proponujecie może są dobre ale na nowym serwerze, którego nie będzie, bo patrz zdanie wcześniej :)
T2 - Cichy

108

Thursday, 21.02.2013, 10:25

Odkąd można wiercić pierścienie, to już wszyscy mają to co potrzebne :P
Zwoje z 5ej czy 6ej nie są do życia niezbędne.

wizawi

Początkujący

Postów: 4

Skąd: Gdzies tu

  • Wyślij prywatną wiadomość

109

Thursday, 21.02.2013, 10:27

Co do malej ilości graczy, można by było zrobić na servie multi language i troszkę dać na reklamę, to by przyciągnęło nowych graczy z różnych państw :)
Naloty mogą być, tylko szansa na odwet za nalot musi być równa, a nie jak teraz szans na zniszczenie w stolicy jest mizerny a wioska burzymy po kilka budynków.
Wydobycie w stolicy x2 jest przesada i eliminuje poszukiwanie terenów pod nowe wioski, żeby tak zmniejszy do x1-1,5 to trzeba by było szukać nowych wioch a i stolica została by dość bojowa.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "wizawi" (21.02.2013, 10:35)


110

Thursday, 21.02.2013, 13:17

Natomiast boję się, że to nie realne, bo Polacy uwielbiają zbierać, wiedzieć, że coś osiągnęli, MIEĆ.

No ja liczę na ducha rywalizacji ;) A co do kolekcjonerstwa to przecież można sobie zostać np. filatelistą ;)
Nowy serwer o zwycięstwo nie musi oznaczać kasowania przetrwalników t1/t2, jeżeli ludzie będą chcieli, to mogą sobie pykać nadal.
Ciekawią mnie kwestie ekonomiczno-techniczne. Czy otwarcie nowego serwa jest jakimś istotnym dla k2m ryzykiem finansowym.
Poza tym nowy serw różniłby się od t1/t2. Czy, to jest problem ? Na BW serwy są takie same ?

Naloty mogą być, tylko szansa na odwet za nalot musi być równa

Jak niby 4 epoka ma dokonać równego odwetu? Nie dość, że nie ma takiej możliwości, to w praktyce jest bezbronna wobec nalotów. Nie nalotu tylko nalotów.
Stolica też jest tu relatywnie kiepska. Co do stolic i bonusów, to skoro mają być ratunkiem dla tych co klepią biedę, niech tak będzie faktycznie. Czyli bonusy powinny działać nie wtedy, kiedy masz komplet rozwiniętych wioch, lecz kiedy ich nie masz. No bo nie rozumiem jaka idea przyświecała temu, żeby np. gość w 3 epoce posiadający 2-3 wsie po 1-2k jednostek, czyli przyzwoite, miał dodatkowo armię mega-mutanta w stolicy na 4-6k jednostek (a słyszałem o większych) ?

111

Thursday, 21.02.2013, 19:06

Ja jak najbardziej jestem przecież za nowym serwerem! :)
I oby się różnił o tego, jak finalnie wyglądają aktualne.

Kachu: rozwiązanie, że nieliczni będą mieć mocniejszą stolicę, a inni niet jest moim zdaniem do bani. Albo wszyscy albo nikt. Ja się skłaniam ku nikt.
Droga Administracjo: jeśli stolica ma mieć kopa, to niech ma go mniejszego. Do żadna frajda na dłuższą metę mieć taką stolicę, że nikt jej nie ruszy, nikt jej nie zbombarduje, bo gra traci SMAK. Nie smaczek, a cały SMAK.

112

Thursday, 21.02.2013, 23:52

1 nowy serwer
2 eventy boba co miesiac lub kwartal ze zmiana ceny budowy z 20% na 200
3 naloty jako opcja dodatkowa po wyborze odpowiedniego ustroju ktory zdejmuje ochrone stolicy agresora przed nalotami (mozna sie tez zastanowic nad ochrona e4 przed nalotami)
4 wycofanie eventow na drop lepszych run (runy yrd daja zbyt duza przewage)

113

Friday, 22.02.2013, 13:14

Otwarcie nowego serwera to nie jest problem.

Przygotowanie serwera "turniejowego" od podstaw to od 1 do 3 miesięcy dłubania.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

114

Friday, 22.02.2013, 13:59

No to lepiej normalny serwer otworzyć tylko pozmieniać to co jest teraz nie dobre dla gry żeby był grywalny i gracze nie odchodzili a przeciwnie żeby dochodziło graczy.

115

Friday, 22.02.2013, 14:45

Sushi, a jest możliwość otworzenia nowego serwera na trochę innych zasadach niż aktualne?

116

Friday, 22.02.2013, 16:58

Tak ogólnie to myśle że klan który wygra mógł by stworzyć reguły na kolejny rok np zakazali by nalotów , zwiększyli czas budowy wojsk ale za to zmniejszyli koszt utrzymania , oczywiście z umiarem a nie po 300%

117

Friday, 22.02.2013, 16:59

Takich cudów nam nie wprowadzą.
Na początek wywalczmy nowy serwer na ludzkich zasadach.

118

Friday, 22.02.2013, 17:03

Jak dla mnie to max. lvl totemu by wystarczył, bo wtedy liczyłby się pola, a nie level.
Nie byłoby mutantów itd.
Co Wy na to?

119

Friday, 22.02.2013, 17:55

Też uważam, że powinien być jakiś max totemu. Kiedyś tę rolę spełniały masakryczne czasy budowy.
Tyle, że są jeszcze dysproporcje w upkeepie i statach jednostek. Staty są raczej nie do ruszenia ze względu na lokacje.
Ale upkeepy masowych jednostek mozna tak dobrać, żeby przy spotkaniu gołych (bez hero, medyków i w normalnym szyku) armii oddziałów jednakowego rodzaju ataku/pancerza z dobrych wiosek bonusowych pod te jednostki wynik był jakiś wyważony. Wyższa epoka powiedzmy 10% strat niższa 20-30%.
Wystarczy ustalić te procenty jakie mają być. Potem sprawdzić ile musi być (relatywnie) w oddzialach jednostek żeby te procenty strat były zachowane. A następnie znając jakie są dobre wsie pod takie jednostki i ile dają wydobycia tak dobrać upkeep żeby przy jakimś tam poziomie totemu wiocha produkowała mniej więcej tyle woja. I potem lecąc od jakieś skrajnej epoki dopasować wszystko. Oczywiście ktoś czasem znajdzie lepszą niż taka średniodobra liczbę bonusów i będzie miał ciut lepszą wieś ale nie wpłynie to na przewagę nadmierną którejś z epok.

Co do serwa turniejowego i nagrody to chyba jakiś czas darmowego premium by wystarczył.

120

Friday, 22.02.2013, 19:57

Turniejowy serwer można od razu odpalić, a w trakcie jego trwania dopiero zaimplementować system turniejowy. Przecież sam serwer długo potrwa i zdążymy...