Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 21.06.2008, 01:49

Obrona własnej wioski przed oblężeniem

Mam w stolicy namiot zmysłów i w drugiej wiosce też.
Mam armię w stolicy i w drugiej wiosce.
Chcę obronić wioskę używając armii znajdującej się w stolicy i dostaję komunikat:

Nie możesz zaatakować okupujących. Jesteś w tym samym klanie co oblegający!

???????
Ten koleś wcale nie jest z mojego klanu... on jest bezklanowy, a ja mam klan.

[edit]
Czasu mam wystarczająco...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Vince" (21.06.2008, 02:05)


2

Saturday, 21.06.2008, 11:38

Ej... zaraz przez to mogę stracić wioskę;/ Już straciłem niepotrzebnie masę surowców, żeby zrobić armię w stolicy (a mogę przechodzić do kolejnej epoki) i nie mogę jej wykorzystać, jeśli jeszcze przegram oblężenie... będąc w klanie, z bezklanowcem... to będzie trochę... chu***o.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Vince" (21.06.2008, 11:56)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Saturday, 21.06.2008, 12:13

Z obserwacji => administracja w weekend tu nie zagląda ;).

Możesz spróbować 2 rzeczy:
- Poproś o pomoc innych klanowców, żeby powybijali armię, a jeżeli też nie mogą to: wyjdź z klanu i spróbuj wtedy zaatakować, może pójdzie, ale to tylko przypuszczenia ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

4

Saturday, 21.06.2008, 13:50

Wyszedłem z klanu, pomogło, ale ten błąd to po prostu rzal.pl
Jak zaatakuje cie bezklanowiec to musisz wyjsc z klanu zeby sie obronic

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 21.06.2008, 13:55

Pewno admini się tym zainteresują w poniedziałek ;), ja bym się cieszył, że udało się obejść buga i ocalić wiochę :D
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

6

Saturday, 21.06.2008, 13:58

Nie ocaliłem jej jeszcze, straciłem kasę na armię i zrobię nią tylko jeden atak, bo tylko tyle mam czasu i muszę robić drugą armię która przetrwa oblężenie -.-

A swoją drogą - dlaczego tak długo trwa dojście do mojej wiochy, gdy chcę bronić oblężenia ? Pisze, że 48 minut będą szli, a normalnie dochodzę w jakieś 15... jeżeli liczą czas do dojścia do wioski przeciwnika (co byłoby trochę bez sensu) to też powinno być znacznie krócej...

48 minut to stanowczo za długo na marsz w jedną stronę z kwadratu 16 - 61 do 8 - 61, prawda ?

[edit] sorry, 48 min 52 sek, czyli prawie 49 minut... Czas marszu bohatera = 103, najwolniejsza jednostka = (130 - (20% mobilności * 130)) = 104

[edit2]
marsz w drugą stronę jest trochę lepiej liczony... Trwa znacznie krócej, ale jednak i tak nie zdążę zaatakować 2x ;/
[edit3] A jednak zdążyłem :) Więc obronię wioskę, tylko że muszę zrobić armię w niej... gdybym wykorzystał wszystkie 4 ataki to miałbym spokój ale cóż.... mogło być gorzej

[edit3]

Cytat


Twoja wioska znalazła się w stanie okupacji przez wrogą armię gracza Dark Angel pochodząca z wioski Dark Heaven. Do walk okupacyjnych zostało .

Ten post był edytowany 10 razy, ostatnio edytowany przez "Vince" (21.06.2008, 16:16)


-_-<

Nierejestrowany

7

Saturday, 21.06.2008, 18:36

o jak niewesolo ;] heh trza sie strzec oblezen i zainwestowac w kilka poziomow namiotu w drugiej wiosce :P powodzenia Vince ;]

8

Monday, 23.06.2008, 16:48

bo dolicza ci karne 30 min ;)
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Monday, 23.06.2008, 17:18

RE: Obrona własnej wioski przed oblężeniem

Mam w stolicy namiot zmysłów i w drugiej wiosce też.
Mam armię w stolicy i w drugiej wiosce.
Chcę obronić wioskę używając armii znajdującej się w stolicy i dostaję komunikat:

Nie możesz zaatakować okupujących. Jesteś w tym samym klanie co oblegający!

???????
Ten koleś wcale nie jest z mojego klanu... on jest bezklanowy, a ja mam klan.
Sushi a jeżeli chodzi o tą część? Dla mnie to rażący bug
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

10

Tuesday, 24.06.2008, 13:12

Jako cel ataku wybrałeś OBLEGANĄ wioskę?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

11

Thursday, 26.06.2008, 09:59

Mam teraz tak samo. Jako cel wybrałem obleganą wioskę i nic to nie dało. Jestem w klanie. Jak rozumiem mam z niego wyjść to będę mógł gościa atakować, tak??

EDIT:

koleś jest bezklanowy, ja miałem klan. Nie mogłem gościa atakować. Klan rozwiązałem; nic to nie pomogło. A swoją drogą w tutorialu znalazłem coś ciekawego:

Cytat

Armia może zaatakować oblegających twoją wioskę jedynie wtedy, kiedy:
  • jest armią gracza oblegającego,
  • jest armią gracza należącego do tego samego klanu, co oblegający, a gracz ten przebywa w klanie co najmniej 24 godziny (por. status Nowicjusza),
  • we wiosce, która jest oblegana, znajduje się przynajmniej 1 poziom odpowiedniego budynku (w pierwszej epoce jest to Namiot Zmysłów),
  • czas marszu tej armii do obleganej wioski jest krótszy o co najmniej 30 minut niż czas pozostały do czasu rozegrania oblężenia.
[list][/list]Z pierwszych 2 pkt wynika coś absolutnie sprzecznego z logiką. Czy to normalne, że armia może zaatakować oblegających jedynie gdy jest armią gracza oblegającego. Komuś się powaliło słowo oblegającego z obleganego chyba... Jak to jest wedle was?? Zakładam oblężenie a potem atakuję swoją już oblegającą armię inną swoją armio? Pkt 2 tak samo... wynika z niego, że jak ktoś zakłada oblężenie to jego klanowicze mogą mu wbić nuż w plecy atakując jego armię...

No i nie znalazłem co się stanie jak oblężenie skończy się remisem... A to dosyć ważna informacja.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "mordziu" (26.06.2008, 10:15)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 26.06.2008, 10:08

Opis po kolei co zrobiłeś i jakie komunikaty się pojawiają.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

13

Thursday, 26.06.2008, 10:22

Odnalazłem swoją obleganą wioskę na mapie świata, klikam na niej, wybieram "atakuj oblegających"; pojawia się panel z wyborem armi. Jedna w stolicy a druga w wiosce obleganej. Jak klikam na "wybierz tę armię" to nic się nie dzieje. Nic się nie ładuje, nic się nie zmienia.

Jak próbuję wysyłać armię przez ten przycisk pod armią w panelu armii z napisem "atakuj oblegających" a potem podaję współrzędne swojej obleganej wioski to wyskakuje komunikat: "nie możesz atakować oblegających z tej samej wioski". Jak wysłałem w ten sposób atak ze stolicy to poszło dobrze, ale z wioski obleganej nie mogę.

EDIT:

żeby wątpliwości nie było, namiot zmysłów mam na 2 poziomie w stolicy i na 5 poziomie w wiosce obleganej.

14

Thursday, 26.06.2008, 10:32

Z pierwszych 2 pkt wynika coś absolutnie sprzecznego z logiką. Czy to normalne, że armia może zaatakować oblegających jedynie gdy jest armią gracza oblegającego. Komuś się powaliło słowo oblegającego z obleganego chyba...
No i nie znalazłem co się stanie jak oblężenie skończy się remisem... A to dosyć ważna informacja.
ad1) moja pomyłka, poprawiam (tak to bywa jak się copy+paste robi ;))
ad2) nic się nie dzieje, niedobitki armii oblegającej wracają do domu z niczym :)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Thursday, 26.06.2008, 10:55

Jak wysłałem w ten sposób atak ze stolicy to poszło dobrze, ale z wioski obleganej nie mogę.


Pamiętaj, że armie znajdujące się w obleganej wiosce są uziemione - nie mogą wykonywać żadnych ataków, nawet na armie oblegające. I tu nasuwa się pytanie czy armia z wioski obleganej stacjonuje w stolicy (wtedy rzeczywiście jest jakiś bug) czy jest w domu (w takim przypadku nic dziwnego, że nie możesz nią wykonać ataku)?
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

16

Thursday, 26.06.2008, 11:10

No to faktycznie nie może atakować... bo stacjonuje w obleganej wiosce. Ale myślałem, że jeżeli ktoś mnie oblega w wiosce X to wtedy armie z wioski X mogą oblegających zaatakować. To było by nawet sensowne. W końcu co z tego, że są odcięci... nie mogą zaatakować od wewnątrz?? No cóż... mój błąd w tej jednej kwestii.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Thursday, 26.06.2008, 13:28

Wysyłanie armii do pomocy swojej wiosce lub klanowicza naprawione.
Oczywiście z okupowanej wioski nie można zaatakować oblegających.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Thursday, 26.06.2008, 13:32

Oczywiście z okupowanej wioski nie można zaatakować oblegających
dlaczego nie ??
rozumiem, że wojska są uziemione bo oblegająca armia je blokuje, ale to akurat armia powinna być w stanie zrobić
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Thursday, 26.06.2008, 13:33

Bo uznaliśmy że tak będzie fajniej ;)
Zbyt łatwo można by było rozbijać oblężenia przed nadciągnięciem posiłków.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Thursday, 26.06.2008, 13:35

Bo są zbyt zajęci odpieraniem oblegających od murów/zasiek/płotów tudzież obroną ludności cywilnej i zapobieganiu wybuchom niczym nieuzasadnionej paniki. Będą w wiosce dookoła której roi się od wroga masz naprawdę lepsze rzeczy do robienia niż opuszczanie bezpiecznych fortyfikacji.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."