You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, June 21st 2008, 1:49am

Obrona własnej wioski przed oblężeniem

Mam w stolicy namiot zmysłów i w drugiej wiosce też.
Mam armię w stolicy i w drugiej wiosce.
Chcę obronić wioskę używając armii znajdującej się w stolicy i dostaję komunikat:

Nie możesz zaatakować okupujących. Jesteś w tym samym klanie co oblegający!

???????
Ten koleś wcale nie jest z mojego klanu... on jest bezklanowy, a ja mam klan.

[edit]
Czasu mam wystarczająco...

This post has been edited 1 times, last edit by "Vince" (Jun 21st 2008, 2:05am)

2

Saturday, June 21st 2008, 11:38am

Ej... zaraz przez to mogę stracić wioskę;/ Już straciłem niepotrzebnie masę surowców, żeby zrobić armię w stolicy (a mogę przechodzić do kolejnej epoki) i nie mogę jej wykorzystać, jeśli jeszcze przegram oblężenie... będąc w klanie, z bezklanowcem... to będzie trochę... chu***o.

This post has been edited 1 times, last edit by "Vince" (Jun 21st 2008, 11:56am)

VeiN

Moderator

• Send private message

3

Saturday, June 21st 2008, 12:13pm

Z obserwacji => administracja w weekend tu nie zagląda ;).

Możesz spróbować 2 rzeczy:
- Poproś o pomoc innych klanowców, żeby powybijali armię, a jeżeli też nie mogą to: wyjdź z klanu i spróbuj wtedy zaatakować, może pójdzie, ale to tylko przypuszczenia ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

4

Saturday, June 21st 2008, 1:50pm

Wyszedłem z klanu, pomogło, ale ten błąd to po prostu rzal.pl
Jak zaatakuje cie bezklanowiec to musisz wyjsc z klanu zeby sie obronic

VeiN

Moderator

• Send private message

5

Saturday, June 21st 2008, 1:55pm

Pewno admini się tym zainteresują w poniedziałek ;), ja bym się cieszył, że udało się obejść buga i ocalić wiochę :D

6

Saturday, June 21st 2008, 1:58pm

Nie ocaliłem jej jeszcze, straciłem kasę na armię i zrobię nią tylko jeden atak, bo tylko tyle mam czasu i muszę robić drugą armię która przetrwa oblężenie -.-

A swoją drogą - dlaczego tak długo trwa dojście do mojej wiochy, gdy chcę bronić oblężenia ? Pisze, że 48 minut będą szli, a normalnie dochodzę w jakieś 15... jeżeli liczą czas do dojścia do wioski przeciwnika (co byłoby trochę bez sensu) to też powinno być znacznie krócej...

48 minut to stanowczo za długo na marsz w jedną stronę z kwadratu 16 - 61 do 8 - 61, prawda ?

[edit] sorry, 48 min 52 sek, czyli prawie 49 minut... Czas marszu bohatera = 103, najwolniejsza jednostka = (130 - (20% mobilności * 130)) = 104

[edit2]
marsz w drugą stronę jest trochę lepiej liczony... Trwa znacznie krócej, ale jednak i tak nie zdążę zaatakować 2x ;/
[edit3] A jednak zdążyłem :) Więc obronię wioskę, tylko że muszę zrobić armię w niej... gdybym wykorzystał wszystkie 4 ataki to miałbym spokój ale cóż.... mogło być gorzej

[edit3]

Quoted

Twoja wioska znalazła się w stanie okupacji przez wrogą armię gracza Dark Angel pochodząca z wioski Dark Heaven. Do walk okupacyjnych zostało .

This post has been edited 10 times, last edit by "Vince" (Jun 21st 2008, 4:16pm)

-_-<

Unregistered

7

Saturday, June 21st 2008, 6:36pm

o jak niewesolo ;] heh trza sie strzec oblezen i zainwestowac w kilka poziomow namiotu w drugiej wiosce :P powodzenia Vince ;]

8

Monday, June 23rd 2008, 4:48pm

bo dolicza ci karne 30 min ;)
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

VeiN

Moderator

• Send private message

9

Monday, June 23rd 2008, 5:18pm

RE: Obrona własnej wioski przed oblężeniem

Mam w stolicy namiot zmysłów i w drugiej wiosce też.
Mam armię w stolicy i w drugiej wiosce.
Chcę obronić wioskę używając armii znajdującej się w stolicy i dostaję komunikat:

Nie możesz zaatakować okupujących. Jesteś w tym samym klanie co oblegający!

???????
Ten koleś wcale nie jest z mojego klanu... on jest bezklanowy, a ja mam klan.
Sushi a jeżeli chodzi o tą część? Dla mnie to rażący bug

10

Tuesday, June 24th 2008, 1:12pm

Jako cel ataku wybrałeś OBLEGANĄ wioskę?

11

Thursday, June 26th 2008, 9:59am

Mam teraz tak samo. Jako cel wybrałem obleganą wioskę i nic to nie dało. Jestem w klanie. Jak rozumiem mam z niego wyjść to będę mógł gościa atakować, tak??

EDIT:

koleś jest bezklanowy, ja miałem klan. Nie mogłem gościa atakować. Klan rozwiązałem; nic to nie pomogło. A swoją drogą w tutorialu znalazłem coś ciekawego:

Quoted

Armia może zaatakować oblegających twoją wioskę jedynie wtedy, kiedy:
  • jest armią gracza oblegającego,
  • jest armią gracza należącego do tego samego klanu, co oblegający, a gracz ten przebywa w klanie co najmniej 24 godziny (por. status Nowicjusza),
  • we wiosce, która jest oblegana, znajduje się przynajmniej 1 poziom odpowiedniego budynku (w pierwszej epoce jest to Namiot Zmysłów),
  • czas marszu tej armii do obleganej wioski jest krótszy o co najmniej 30 minut niż czas pozostały do czasu rozegrania oblężenia.
[list][/list]Z pierwszych 2 pkt wynika coś absolutnie sprzecznego z logiką. Czy to normalne, że armia może zaatakować oblegających jedynie gdy jest armią gracza oblegającego. Komuś się powaliło słowo oblegającego z obleganego chyba... Jak to jest wedle was?? Zakładam oblężenie a potem atakuję swoją już oblegającą armię inną swoją armio? Pkt 2 tak samo... wynika z niego, że jak ktoś zakłada oblężenie to jego klanowicze mogą mu wbić nuż w plecy atakując jego armię...

No i nie znalazłem co się stanie jak oblężenie skończy się remisem... A to dosyć ważna informacja.

This post has been edited 1 times, last edit by "mordziu" (Jun 26th 2008, 10:15am)

Konrad

Administrator

• Send private message

12

Thursday, June 26th 2008, 10:08am

Opis po kolei co zrobiłeś i jakie komunikaty się pojawiają.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.

13

Thursday, June 26th 2008, 10:22am

Odnalazłem swoją obleganą wioskę na mapie świata, klikam na niej, wybieram "atakuj oblegających"; pojawia się panel z wyborem armi. Jedna w stolicy a druga w wiosce obleganej. Jak klikam na "wybierz tę armię" to nic się nie dzieje. Nic się nie ładuje, nic się nie zmienia.

Jak próbuję wysyłać armię przez ten przycisk pod armią w panelu armii z napisem "atakuj oblegających" a potem podaję współrzędne swojej obleganej wioski to wyskakuje komunikat: "nie możesz atakować oblegających z tej samej wioski". Jak wysłałem w ten sposób atak ze stolicy to poszło dobrze, ale z wioski obleganej nie mogę.

EDIT:

żeby wątpliwości nie było, namiot zmysłów mam na 2 poziomie w stolicy i na 5 poziomie w wiosce obleganej.

14

Thursday, June 26th 2008, 10:32am

Z pierwszych 2 pkt wynika coś absolutnie sprzecznego z logiką. Czy to normalne, że armia może zaatakować oblegających jedynie gdy jest armią gracza oblegającego. Komuś się powaliło słowo oblegającego z obleganego chyba...
No i nie znalazłem co się stanie jak oblężenie skończy się remisem... A to dosyć ważna informacja.
ad1) moja pomyłka, poprawiam (tak to bywa jak się copy+paste robi ;))
ad2) nic się nie dzieje, niedobitki armii oblegającej wracają do domu z niczym :)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Raziel

Intermediate

• Send private message

15

Thursday, June 26th 2008, 10:55am

Jak wysłałem w ten sposób atak ze stolicy to poszło dobrze, ale z wioski obleganej nie mogę.

Pamiętaj, że armie znajdujące się w obleganej wiosce są uziemione - nie mogą wykonywać żadnych ataków, nawet na armie oblegające. I tu nasuwa się pytanie czy armia z wioski obleganej stacjonuje w stolicy (wtedy rzeczywiście jest jakiś bug) czy jest w domu (w takim przypadku nic dziwnego, że nie możesz nią wykonać ataku)?
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

16

Thursday, June 26th 2008, 11:10am

No to faktycznie nie może atakować... bo stacjonuje w obleganej wiosce. Ale myślałem, że jeżeli ktoś mnie oblega w wiosce X to wtedy armie z wioski X mogą oblegających zaatakować. To było by nawet sensowne. W końcu co z tego, że są odcięci... nie mogą zaatakować od wewnątrz?? No cóż... mój błąd w tej jednej kwestii.

Konrad

Administrator

• Send private message

17

Thursday, June 26th 2008, 1:28pm

Wysyłanie armii do pomocy swojej wiosce lub klanowicza naprawione.
Oczywiście z okupowanej wioski nie można zaatakować oblegających.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.

LaCroix

Intermediate

• Send private message

18

Thursday, June 26th 2008, 1:32pm

Oczywiście z okupowanej wioski nie można zaatakować oblegających
dlaczego nie ??
rozumiem, że wojska są uziemione bo oblegająca armia je blokuje, ale to akurat armia powinna być w stanie zrobić
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Konrad

Administrator

• Send private message

19

Thursday, June 26th 2008, 1:33pm

Bo uznaliśmy że tak będzie fajniej ;)
Zbyt łatwo można by było rozbijać oblężenia przed nadciągnięciem posiłków.

Raziel

Intermediate

• Send private message

20

Thursday, June 26th 2008, 1:35pm

Bo są zbyt zajęci odpieraniem oblegających od murów/zasiek/płotów tudzież obroną ludności cywilnej i zapobieganiu wybuchom niczym nieuzasadnionej paniki. Będą w wiosce dookoła której roi się od wroga masz naprawdę lepsze rzeczy do robienia niż opuszczanie bezpiecznych fortyfikacji.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."