Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Agonia?

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 26.03.2013, 13:34

Agonia?

Przedmowa zamieszczona jest w dziaile Pręgierz T2.

Tu jestesmy anonimowi. Zrobię wyłom w tej zasadzie.Wiek-3 wnucząt. Powód gry-nuda. Wykaształecenie-solidne. IQ-kiedyś było spore. Lokacja- sporo korków choć nie stolica. Motywacja-dać coś innym. Wiedza-moje przekleństwo.

Panowie Admini. Zrobiliści grę i chwała Wam za to. Gra trwa jak sie nie mylę od 5-ciu lat. Pytania są proste, czy jesteście z niej zadowoleni? Czy zapewniła Wam to czego oczekiwaliście czyli chwałę i pieniądze?

Jeżeli skazaliście grę na wymarcie to powidzcie to otwarcie. Większość grających i tak w niej pozostanie. Jeżeli macie ambicje by uczynic tę grę masową i zacząć zarabiać na niej prawdziwe pieniądze to zapytajcie grających co o grze sądzą. Może wystarczy głębszy lifting, a może trzeba opracować kompletnie nową grę? Biznes is biznes. Wy wiecie jak to zaprogramować, gracze wiedzą czego by potrzebowali. Na każdych 10 graczy plotących banały znajdzie się jeden myślący kategoriami grywalności.

Osobiście byłbym dumny gdyby powstała polska strategiczna gra on-line, zostawiająca w polu gry typu "travian". Jednak to od Was zalezy czy taka gra powstanie.

Czas na główne pytanie. Stać Was na podjęcie takiego wyzwania? Myślę, że nie tylko ja na taka polska grę czekam. Sukces Wiedźmina pokazał, że mozna. Może z Naszym wsparciem i Wy to możecie.

Jak wcześniej pisałem to tylko kwestia chęci. Problem widzę w tym czy je macie. Czy macie dość hohones (spanish) by podjąć taka próbę :thumbsup:

2

Wednesday, 27.03.2013, 10:24

Witam,

jak poszukasz na forum jest już kilka podobnych tematów oraz 1 w którym obecnie trwa zbieranie pomysłów.

Jedyny problem to to, że na chwilę obecną nie ma tam MOIM ZDANIEM propozycji, które dałyby to czego oczekujemy (przewagę konkurencyjną).
Całość to liftingi, które jednak nie otworzą TE na tłumy...

Na chwilę obecną nikt nie ma na to realnego pomysłu, co nie znaczy, że z niego nie skorzystamy jak się pojawi.

Pozdrawiam
SM
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

GodOfWar

Początkujący

Postów: 43

Skąd: Hell

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 27.03.2013, 11:25

A czy macie już chociaż rozpoczęte prace na nowymi patchami do gry? I czy w ogóle w tym roku coś postanowicie zrobić? Jestem po prostu ciekawy czy TE jeszcze odżyje :) Nawet po rynku na T1 i T2 widać, że mało osób gra :)

Jeżeli chcecie zdobywać nowych graczy to potrzebujecie czegoś świeżego, żeby ludzie zaczęli grać na równo np. takie T3 jest dobrym pomysłem jeżeli się go odpowiednio zareklamuje i uatrakcyjni o nowe opcje w grze :)

A ten temat, który założyliście proponowałbym odświeżyć lub zrobić nowy i wywiesić go gdzieś gdzie będzie widoczny dla graczy którzy nie posiadają konta na forum bo nie wiedzą, że istnieje :)

4

Wednesday, 27.03.2013, 12:00

Witam,

Ja mam realny pomysł. Może się Wam spodoba.

Ale najpierw małe wyjaśnienie.
Grałem tu dawno temu, doszedłem od 1 do 5 epoki, byłem bardzo aktywnym graczem.
Potem miałem ponad 2 lata przerwy.

Kilkanaście dni temu mój syn z własnej inicjatywy założył sobie tutaj konto.
Zerkałem mu przez ramie i służyłem radą.
Wnioski z mojej gry z synem.

Mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć jakiejś pomocy dla nowego gracza, coś co by tego gracza wciągnęło w świat TE.
Nie pamiętałem gdzie się chodzi w 1 erze na lokacje, próbowałem coś znaleźć na forum i tragedia, linki znalezione na forum od dawna już nie działają.
Wniosek: Linki które NIE działają powinny zostać usunięte, żeby nie zrażać szukających.
Powinno powstać miejsce z przykładowymi raportami z lokacji (to co było przed laty ale już nie działa) tyle że zrobione przez administrację, porządnie.
Po dwóch dniach od założenia konta skończyło się premium i klops, już nic się nie zrobi ...


Wnioski żeby pobudzić ten serwer do życia:
- nowi gracze mają premium za darmo przez 30 dni a nie przez 2
- przy awansie do kolejnej epoki, żywi bohaterowie otrzymują maksymalny poziom dla "opuszczanej" epoki.

Czyli awans z 1 do drugiej epoki powoduje, że żywi herosi awansują na 10 poziom.
itd.
z 2 do 3 epoki żywi herosi awansują na 20 poziom.
W kolejnych i ograniczyłbym to do maks. 3,4 najlepszych herosów
czyli przy awansie z 5 do 6 epoki 3/4 najlepszych herosów awansuje na 50 poziom (czy jak tam jest)
Musiałoby to dotyczyć TYLKO kont założonych w 2012 / 2013 roku, nie wcześniej

Ci co zakładali wcześniej nachapali się przedmiotów - mogą zdecydować czy kasują konto i zakładają nowe czy zostają przy tym co mają...


Znam wielu graczy, którzy przy takim systemie założą nowe konta i szybko awansują do 6 e

Dodatkowo:
gra powinna być lepiej zbalansowana, musi być jakiś mechanizm likwidujący ekstrema (za mocni herosi, za dużo surowców, za silne armie).
np. dobrym pomysłem byłby kolejny BOB ale z elementem losowym:
30% szansy na zbudowanie kolejnego poziomu a nie 100% jak ostatnio

Dodatkowo: klany są za duże
np. w 6 epoce w klanie może być 20 osób a to jest 140 armii !!!!!
porównując z poziomem dyplomacji (10) mamy, że 2 graczy z najlepszymi armiami obroni cały klan przed każdym oblegiem.
miłe ale zaburza to pewną równowagę. Wystarczy być w silnym klanie i nie trzeba się starać.

klany powinny być znacznie mniejsze (maks 10 osób)
powinno być dodatkowe ograniczenie:
- np. ograniczeniem ilości wsi na klan
- np. ograniczenie ilości poziomów budynków głównych na klan

Do tego, zasada "papier nożyczki kamień" (silne i słabe strony jednostek) przy takich herosach, armiach, przedmiotach, runach, traci sens. To powinno być zmienione.

Wydaje mi się, że administracja powinna promować mechanizmy które nagradzają aktywną grę.
Nie może być tak, że właściciel najsilniejszej armii na serwie jest w 1000 % bezpieczny, nawet gdyby go wszyscy inni po kolei atakowali.
W RL są ograniczenia miejsca, żarcia, wody, epidemii które nie pozwalają zgromadzić wielkiej armii w jednym miejscu.
TE to gra a nie RL ale coś podobnego MUSI być inaczej gra powoli umiera i traci sens....


Może np. ograniczenie maksymalnej ilości jednostek w oblężeniu ?


Kolejny pomysł:
Ekspedycje "wieloetapowe", dla 1 lub wielu armii. ARMII a nie herosów. niech będzie konieczna odbudowa po takiej imprezie :)
Zamiast jednego potwora na końcu trzeba po kolei pokonywać różne armie, z możliwością przebierania ciuchów pomiędzy...

Pomysłów może być dużo pod warunkiem odblokowania dwóch rzeczy:
- napływ nowe krwii i żeby ta nowa krew miała na coś szanse poza robieniem za farmy
- przywrócenie gdy dla graczy aktywnych


:)

5

Wednesday, 27.03.2013, 14:51

I jeszcze jeden pomysł.

Powienien istnieć scenariusz który przerabia gracz zaczynający.
krok pierwszy - powolaj bohatera - nagroda x+y
kroki kolejne - wykonaj szpiegowanie, zmien cechy, zaatakuj, zbuduj, napisz, zobacz mape,
po wykonaniu każdego kroku nagroda, itp.
nagroda to surowce, przedmioty, punkty ph

można to łatwo zrobić w formie automatycznie wysyłanych wiadomości
DA się to zrobić niewielkim nakładem informatycznej pracy
automat wysyła wiadomość z zadaniem
automat sprawdza czy zadanie wykonane (większość można z logów sprawdzić)
automat wysyła nagrodę i kolejne zadanie


w wielu grach przeglądarkowych takie wielokrokowe scenariusze z nagrodami są, pozwalają atrakcyjnie poznać grę krok po kroku...
wiecie ile się naszukałem jak się nową wies zakłada ? po dwoch latach kompletnie zapomnialem gdzie to było ...

granie w TE musi być tak proste żeby sobie dzieciaki, jak moj 12latek, z tym same poradziły bez konieczności czytania ...

6

Wednesday, 27.03.2013, 15:09

Owszem widziałem te wątki z pomysłami. Widzę jednak podstawowy błąd w myśleniu.
Uważam, że należy zdefiniować co wg. Waszych pierwotnych założeń koncepcyjnych zawiodło oraz co zawodzi wg. graczy. Wszak każdy może oczekiwać od gry czegoś innego.
Pierwsze co mi się nasuwa to koncepcja gry bez końca. Powoduje ona kilka wypaczeń. Co oczywiste ci co wejdą do gry w czasie jej trwania stanowią "mięso" dla grających dłużej. To zwykle kończy się zniechęceniem i zakończeniem gry. Brak określonego celu powoduje też znikomą wolę zmiany epoki. Na przykładzie T2; pink i hell zasiedziały się w 3e i skutecznie blokują drogę nowym graczom. Z braku godnych przeciwników atakują wszystko co się pojawi od 2 do 4e. Takiego nowego gracza czeka gechenna przez 3 epoki po to tylko by wpaść pod nóż klanów, które opanowały 5-6e i są głodne expa i surki. Takie są realia T2 i żadne bob-y, eventy tego nie zmienią. Wydaje mi się, że tylko określenie wyraźnego celu i przybliżonego terminu zakończenia danej partii gry zmotywuje do zmiany epok (czy może zamiast tych rażących mój umysł bojów husarii z czołgami i łuczników z lotnictwem, nie wprowadzić np przechodzenia na wyższy poziom ustrojowy przy zachowaniu typu jednostek).
Wszystko zależy od chęci. Można trwać przy tym co jest robiąc kolejne "ulepszenia", można też pokusić się o stworzenie czegoś całkowicie nowego jako bazę biorąc to co podoba się graczom w TE.
Uczono mnie, że poprawność odpowiedzi w przeważającym zakresie zależy od przejrzystości pytania. Myślę, że od strony technicznej puszczenie ankiety do wszystkich graczy na TE z szeregiem pytań wg. zasady jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru jest dla was wykonalne. Za znacznie trudniejsze uważam ułożenie zestawu pytań i możliwych odpowiedzi. Ale nikt nie obiecywał, że życie będzie lekkie:)

7

Thursday, 28.03.2013, 09:25

Sushi, wybacz, ale dostaliście MULTUM świetnych pomysłów, które zostały przemilczane.
Powiedz wprost, że robicie kolejny patch na BW, a nas macie na marginesie.
Dobrze wiesz, że dotychczas starałem się nie wieszać psów na administracji, jak robi to większość graczy... ale ja także mam juz dość Waszego olewania nas. Nas - klientów.

8

Thursday, 28.03.2013, 12:04

Tutorial interaktywny jest od dawna:
http://czaswojny.interia.pl/demo_pl/demo0.html

Dodanie "premiowanych zadań" to nie coś tak prostego jak piszesz - to od diabła roboty, a efekt mizerny.

Wielkość klanów: parę osób pisało żeby zwiększyć klany...

Zadanie pytań: oczywiście można zadać pytania problem z tym, że odpowiedzi już słyszeliśmy wielokrotnie na forum.
Trudność polega na wymyśleniu czegoś co REALNIE zmieni grę na lepsze, a nie będzie tylko małą opcją, która przedłuży agonię.

Przenajświętszy Wacławek: świetnych wg Ciebie, realnie one nie dokonają tego o co pyta autor. To tylko szpachla, a nie wymiana na nową część. Co więcej bardzo często są to propozycje stronnicze, a nie obiektywne.

GoW: Już dawno pisaliśmy, że kolejny patch do TE zostanie zrobiony jak zakończymy obecnie zaplanowane patche do BW.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

GodOfWar

Początkujący

Postów: 43

Skąd: Hell

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Thursday, 28.03.2013, 12:14

A na jakim etapie patchowania jesteście na BW ? I czy macie przybliżony czas jego zakończenia?

Hobbit

Intermediate

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 28.03.2013, 12:35

to nie coś tak prostego jak piszesz - to od diabła roboty, a efekt mizerny.

sushi dziwne że jakoś większość gier to wprowadziło i to się ludziom podoba, więc nie lej tu wody że za trudne lub dużo roboty bo to świadczy tylko o tym jak Cię ta gra interesuje...

Cytat

Czyli awans z 1 do drugiej epoki powoduje, że żywi herosi awansują na 10 poziom.

itd.

z 2 do 3 epoki żywi herosi awansują na 20 poziom.

W kolejnych i ograniczyłbym to do maks. 3,4 najlepszych herosów

czyli przy awansie z 5 do 6 epoki 3/4 najlepszych herosów awansuje na 50 poziom (czy jak tam jest)

Musiałoby to dotyczyć TYLKO kont założonych w 2012 / 2013 roku, nie wcześniej
pomysł jak dla mnie "do kitu" łatwiej byłoby zmodyfikować exp w lokacjach na jakiś rozsądny, a nie tak że w 1e chodzisz na lokacje za 100+ ekspa a w 3e na lokacje za 50 expa, a przyrost jest punktów potrzebny do nast lvl jest znaczący :/

tej grze brakuje takich niuansów które sprawiają że grałoby się lepiej, a nie jak w wersji alfa lub beta
wesołych życzę wszystkim wytrwałym ;)

11

Thursday, 28.03.2013, 12:57

A jaka jest realna szansa na nowy serwer?

12

Thursday, 28.03.2013, 15:03

Sushi, link do tego:
http://czaswojny.interia.pl/demo_pl/demo0.html
nowy gracz powinien dostawać w automatycznej wiadomości jak tylko założy konto. nie dostaje.
mój syn o tym nie wiedział, ja też nie...

moim zdaniem wszystkie problemy z TE można sprowadzić do:
1 - gra przestała być strategiczno - taktyczna
2 - nie ma nowych graczy, bo gra jest trudna
3 - nie ma nowych graczy, bo robiliby za farmy
4 - gra jest trudna bo jest mało "przyjazna"


więcej:
ad 1
wystarczy zbudowac maks. armie , siedziec na kumulacji a surowce na rozbudowe brać z przetopu...
rozwiązania:
- blokada wymiany złomu na surowce
- możliwość sprzedaży złomu za ph (jak runy), symbolicznie za 1-5 ph
- blokada sprzedaży run za ph i wymiany na surowce
zeby zablokowac źródło surowców inne niż wydobycie / ataki

ad 2
- interaktywny tutorial
Sushi, to naprawdę da się zrobić łatwo, po prostu nie musi to być nic ambitnego
a nawet jak to jest trudne to i tak warto - to przyciągnie ludzi
bez tego zadna reklama nie napedzi wam tłumów, dzisiaj ludzie szukają czego innego niz 5 lat temu, teraz taki zgrzebny twór jak TE by nie przeszedł ...


ad 3
pomysł z automatycznym awansem herosów przy awansie epokowym jest dobry.
to ma wspomoc nowych graczy
wiecej expa za lokacje przede wszystkim wspomogłoby starych graczy - roznice bylyby jeszcze wieksze


ad 4
czemu nie są wprowadzane zadne ułatwienia w sterowaniu grą ?
kiedyś jakiś koleś napisał skrypty ktore można było doinstalować do firefoksa i bardzo ulatwialy granie z te
skoro on mogl to zrobić w ramach nauki to wy nie mozecie?
dlaczego jak wydropie zwój to po najechaniu nie widać jego opisu ? w przedmiotach to samo...
i musze go szukać w spisie zwoi zeby poczytać...
dobrze jak to nowy 5-6 epokowy, gorzej jak jakieś badziewie 1 era ...




nowy pomysł.
dodatkowy świat TE. (nowy serwer)
dziala zawsze i można na nim grac tylko 1 miesiac - potem trzeba konto przenieść na normalny serwer (t1 / t2)
I byłby to "szybki" świat:
- bez ataków na graczy
- nielimitowane lokacje i ekpedycje
- budowa "bez surowców" i trwająca zero czasu
- dropy i exp zwiększone 10x
- po miesiącu trzeba przejść na t1 / t2 i zaczynać w osiągnietej epoce od stolicy lvl 0

czyli po przejsciu zostaje jedynie:
exp uzyskany
przedmioty wydropione
wyzerowana ostatnia epoka


to tylko pomysł na szybko ale może się spodoba
sam bym tam zagrał dla fun :)
a że za premium (obowiązkowe) to i wam się opłaci

13

Friday, 29.03.2013, 15:14

Jeszcze jeden pomysł.
Mury we wiosce przechowują tyle jednostek ile mają poziomu i dają im nieskonczoną obronę.
np. mury 20 dają "miejsce" 20 jednostką które wszystko bije po 10.
to by mocno urozmaiciło grę.

mały oddział "w murach" miałby szanse stawiać czoła znacznie silniejszemu przeciwnikowi

EDIT
gracz by wskazywal które jednostki mają siedziec w murach (bez bohatera)
taka jednostka by byla niewrazliwa na szarze (wszystko by jej zadawalo rany = 10)
nagle by byl sens budowac mury w stolicy :)
mury (temu co w nich siedzi) mogłyby dawać obronę = np. 20xpoziom murów i na przykład dodatkowe życie = 10xpoziom murów



i jeszcze jedna zmiana:
jednostki powinny dawac 0 expa przy dużej różnicy siły armii
zeby ukrócić praktyki wzajemego expienia "bez ryzyka" = wysyłania między sojusznikami oddziałów żeby się wzajemnie expić = istnienie takich rzeczy rozwala sens gry

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Abrakadabra" (29.03.2013, 16:20)


GodOfWar

Początkujący

Postów: 43

Skąd: Hell

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Friday, 29.03.2013, 16:19

Abrakadabra mijasz się z celem... a te Twoje adnotacje są na prawdę nieprzydatne... jedyne dobra adnotacja to może ta 2 ale i tak nie zmienia to faktu, że chcesz zamącić wodę, w której "kąpią" się dwa serwery :)

15

Friday, 29.03.2013, 16:22

Moje pomysły to "łapanie myśli" i wywoływanie dyskusji.
Taki jest ich cel i na pewno się z nim nie mijam.

Oczywiście można i mieć pomysły i je krytykować :)

16

Friday, 29.03.2013, 17:21

Po pierwsz to sie ciesz i jestem zmartwiony. Cieszę sie tym, że sprawa nie umarła i tym, że Sushi zabrał głos. Martwię się tym, że oddźwięk jest tak mały. Że tak mało graczy zabrało głos. Sushi to zły znak dla Was.

Powiedzmy, że jestem dobry. Powiedzmy, że w wielu dziedzinach. Powiedzmy, że jestem takim dinozaurem.

PO CHOLERĘ SIĘ TU PRODUKUJĘ? Co zyskam na tym pisaniu? Jaki mam w tym cel?

Mógbym wymądrzać się, sypać pomysłami, ect. Zamiat tego zadałem Wam pytania, "Czy WY jesteście zadowoleni ze swojego dzieła", "Czy Wy jesteście zadowoleni z kasy jaka zarabiacie". Jeżeli odpowiedzi na oba pytania są twierdzące to oki, zamilknę. Jeżeli natomiast uważacie, że nie wszystko poszło Wam zgodnie z oczekiwaniami to jak widzicie znajdzie sie parru ludków by wam pomóc.

Wybacz Sushi ale ja NAPRAWDĘ mam "PAPIERY" na myslenie. Parafrazując Palp Ficion sami uważacie, że TE "jest k... daleko od oki". 15 lat grałem zawodowo w grę przywyższającą stopniem skomplikowania wszelkie strategie on-line. Nauczyło mnie to pokory. Również tego, że uczyć się nalezy na błędach. Nie traktuj proszę wypowiedzi graczy jako ataku na Ciebie/Was. Nie broń się, nie tłumacz. Oni po prostu staraja Wam sie pomóc. Kążdy na maiarę swoich możliwości.

setti

ps. i nie pieprz proszę ile to roboty czy, że się nie da. Już udowodniłeś, że sie da pisząc ta grę. Sukces zalezy od wielu czynników. Jednak WSZYSTKO zaczyna sie od: CHĘCI, WIARY, ROZPOZNANIA RYNKU. Zrozum/cie, że nie jesteście naszymi wrogami, a naszą intencją jest wyłącznie nasza satysfakcja (nawet kosztem NASZEJ KASY).

Z wyrazami ect, ect.

Setti ;)

17

Wednesday, 03.04.2013, 12:04

Setti:

jak na razie przełomowe propozycje to Abrakadabra przedstawia gdyż wychodzą one ponad schemat uwalmy to czy tamto, bo mnie farmi.
Cała reszta to płacz. Płacz, że dostaje się naloty, że nie można awansować, rozbudować itd.

GodOfWar:
Nie da się tego określić. Wiemy co chcemy zrobić ale nie da się tego oszacować ile to zajmie. Prawdopodobnie co najmniej kilka miesięcy.

Abrakadabra:
Zapisałem sobie temat.
Musisz jednak zrozumieć, że podane przez Ciebie propozycje to kilka miesięcy dłubania i nie pojawią się na wczoraj.

Pozdrawiam
SM
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

18

Wednesday, 03.04.2013, 14:38

tyle że abrakadabra powiem ci w tym momencie dajesz pinkom monopol na expienie bo oni sobie i tak robią oble gdzie jedna armia powstrzymuje 50x liczniejszych przeciwników
w wyższych epokach to nie możliwe

Hobbit

Intermediate

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Wednesday, 03.04.2013, 14:52

jak na razie przełomowe propozycje to Abrakadabra przedstawia gdyż wychodzą one ponad schemat uwalmy to czy tamto, bo mnie farmi.
Cała reszta to płacz. Płacz, że dostaje się naloty, że nie można awansować, rozbudować itd.

yhy a jak na think tanku proponowałem urozmaicić grę o większą różnorodnośc w sensie że wybór bohatera miałby naprawdę wpływ na coś to już nie pamiętasz :thumbdown:

20

Thursday, 04.04.2013, 05:48

Sushi

Widać, że jesteś przyzwyczajony do odpierania ataków na forum. Gdybyś zechciał założyć, że tym razem celem tej dyskusji nie jest atak na was czy wylewanie żalów bo coś komuś w grze nie poszło ale prosta chęć pomocy.
My w tą grę gramy. Rozmawiamy z sobą w grze. Nie tylko w obrębie swojego klanu. Na forum piszą jednostki jednak część z nich, np. ja, starają się przekazać Wam problemy jakie widzą w tej grze inni gracze.
Mówisz o płaczach. Ja sam skutecznie rozwinąłem konto mimo opisanych wcześniej problemów. Zorganizowałem grupę, która skutecznie potrafiła przeciwstawić się o wiele "starszym" i liczniejszym przeciwnikom. Można by powiedzieć "to o co chodzi?" skoro jednak można to to problemu nie ma.
Jednak problem jest. Gra jest masowa. Dla większości wejście w grę w późniejszym okresie trwania servera stanowi potężny problem. Większość z nich rezygnuje z gry właśnie dlatego. Gra nie zapewnia szansy obrony przed silniejszym przeciwnikiem ani indywidualnie ani zespołowo. Uzyskanie w tej grze przewagi powoduje totalną bezkarność i poczucie bezradności słabszych. A to już prosta droga do zakończenia gry przez gracza. Zerknij może ilu jest takich co przez miesiące przebywają na urlopach. Wielu nie robi żadnych armii, jedynie jednostki na lokacje.
Walk w praktyce już nie ma. Gracze ustawiają bunkry. Mnie nikt nie odważy się zaatakować bo wie, że polegnie. Ja również z tych samych powodów. Silne konta z 3e nie zmienią epoki bo nie umieją/nie chcą stać się z myśliwych, zwierzyną. Zal im wioch budowanych przez 3-4 lata i wiedzą, że ci których kiedyś pokonali siedzą już w 5e czekając na okazję do rewanżu. Wiedząc, że nie mają szans, po prostu nie zmieniają epoki.
Wie o tym każdy grający na T2.
Dlatego pisałem o koncepcji gry. Jeżeli pozostanie bez zmian to przyznaję, że nie widzę żadnego rozwiązania.
W mojej ocenie TE w obecnej koncepcji skazane jest na agonię. Jeżeli chcecie na bazie TE stworzyć coś całkowicie nowego to ja i zapewne inni gracze mogą dla Was stanowić inspirację jeżeli chodzi o jakieś elementy gry. Oczekiwanie, że ktoś opracuje i przedstawi zarys takiej gry posługując się formułą forum jest absurdalne.
Za pośrednictwem forum, gracz może przekazać problemy jakie widzi w grze. Nie sądzicie chyba, że gracz będzie pacjentem który sam postawi diagnozę i sam się wyleczy.
Pozdrawiam