Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Agonia?

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Thursday, 04.04.2013, 10:21

Setti, w takim razie nie rozumiesz jednej rzeczy.
Na chwilę obecną NIKT na świecie nie wymyślił innego rozwiązania w grach "strategicznych" mmo.

Są obecnie trzy znane drogi:
- sim ville (realnie niewielka lub żadna interakcja)
- silny bierze wszystko (obecne TE, duża interakcja)
- sim arena (praktycznie sim ville z dodaną kontrolowaną interakcją, która niewiele zmienia).

Oczywiście można próbować coś zmieniać w balansie itp ale ostatecznie nikt nie wymyślił jak uzyskać wersję z dużą interakcją bez powstania super silnych postaci.
Jedyne rozwiązanie to resety krain.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

22

Thursday, 04.04.2013, 14:02

Sushi a czytałeś może moje pomysły ?

moim zdaniem pomogłoby zmniejszenie "wagi" super silnych leniwych graczy, którzy nic nie robią tylko simują na rzecz graczy aktywnych...




EDIT:
Sushi czytal, to ja nie czytałem że czytał :))))))

serdeczne pozdrowienia.

mi jest łatwo wymyślać bo 2,5 roku w to nie grałem :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Abrakadabra" (04.04.2013, 14:13)


Hobbit

Intermediate

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

23

Thursday, 04.04.2013, 14:03

A co ty na to:
Jak idziemy na lokacje to trzeba przejść jej wszystkie poziomy od 1 do danego który chcemy, ergo więcej ekspa lepszy drop. Przykład:
Jak idę na Trexa 5 to zaliczam po kolei wszystkie poziomy -> jeśli wybiję całą obstawę zdobywam ekspa za wszystkie i przedmioty, jak nie uda mi się zaliczyć to ujemny eksp.
:?:

24

Thursday, 04.04.2013, 17:47

no ja powiem tak mozna rozwinac sie jeszcze w tej grze tylko trzeba trafic w odpowiedni moment (tak jak ja...) albo zrobic drobne modyfikacje. Juz wyjasniam to na moim przykladzie...

zaczalem grac jakos na przelomie pazdziernika i listopada 2012 od poczatku...
w obecnej sytuacji 1 i 2 epoke mozna doslownie "przeskoczyc"
na poczatku grudnia wszedlem do 3 epoki i powoli sie rozwijalem i zbieralem surowce...
potem jak pamietacie jakos w styczniu albo lutym (juz nie pamietam) byl 2 dniowy bob budowniczy ktory pozwolil rozwinac mi stolice na dosc wysoki poziom dzieki czemu teraz mam jedna z silniejszych armii w 3 epoce i moge na rowni stawac w szranki z tymi co siedza juz w 3 epoce 1-2 lata

a teraz co mam na mysli... a mianowice mam taki pomysl aby dla kazdego nowego gracza a potem po kazdorazowej zmianie epoki dac dla gracza tydzien ochrony przed atakami oblegami itp.itd oraz dac mu tak z 2 dni boba oraz po 1mln * ilosc bazowego wydobyca kazdego surowca na start (np w 3 epoce bazowo jest 25szt drewna na godz. to 25*1mln=25mln drewna) w taki sposob mozna naklonic graczy do zmiany epoki i moze sprawic ze gra stanie sie ciekawsza oraz ze nowi gracze chetniej beda zakladc konta na TE... a takze i taki nowy gracz jesli obierze dobra taktyke nie bedzie juz "chlopcem do bicia" a bedzie mogl stawic w miare na rowni czola z tymi co siedza w jedenj epoce po 2-3 lata...

oczywiscie liczby trzeba odpowiednio podobierac ja tylko taki luzny przyklad dalem z zycia wziety :)
pozdrawiam

Hobbit

Intermediate

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

25

Thursday, 04.04.2013, 18:00

ee jak wybudujesz bardziej ołtarz to też masz niezłą ochronę :P

26

Thursday, 04.04.2013, 18:16

noo tak ale to nie chodzi w sumie o ta ochronke jak o surke na start i tego boba spojrz jak szybko mozna sie rozwinac i troche dogonic reszte :)

27

Friday, 05.04.2013, 12:10

Osobiście bardziej szukam metody "ściągania" silnych w dół, a nawet rolowania im epoki do niższej, by gra była dynamiczniejsza.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Hobbit

Intermediate

Postów: 169

Skąd: Bielsko-Biała/Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

28

Friday, 05.04.2013, 12:20

a co ty na mój pomysł?

29

Friday, 05.04.2013, 14:30

SushiMaker a czy nie uwazasz ze gracze wola isc jednak do przodu a nie sie uwsteczniac ?

jak zaczniecie jak ty to ujales "sciagac" silnych w dol to wiekszosc przestanie grac !! nie po to ktos przez 4 lata wydawal kase na premium rozwijal swoje wioski i staral sie dozyc do tego zeby byc jak najwyzej w rankingu i miec jak najsilniejsza armiezeby w jedenj chwili to stracic... uwazam ze lepiej jest nowym pomoc jak najszybciej dorownac do starszych zeby mieli sie przynajmniej czym bronic przed atakami...

osobiscie wydaje mi sie ze podany przeze mnie pomysl jest jedna szansa dla "mlodych" graczy ktorzy chciliby normalnie i na rownym poziomie(w porownaniu do inncyh) grac w TE a z obecnym stanem tej gry jest to niemozliwe;/ bo kazdy nowy gracz ktory stara sie grac, jest aktywny zaraz jest atakowany przez silnych graczy i traci ochote do gry!!
nie oszukujmy sie taka jest prawda!! i zeby nie bylo tego boba w styczniu czy w lutym to kto wie czy bym dalej gral i wydawal co miesiac kase na premium bo by mi sie pewnie znudzilo dostawac za kazdym razem łomot od silnych jak zrobie jakas armie

30

Friday, 05.04.2013, 17:21

Osobiście bardziej szukam metody "ściągania" silnych w dół, a nawet rolowania im epoki do niższej, by gra była dynamiczniejsza.
Cooo???? upadłeś na głowę?? nie zmienia się zasad w trakcie gry, stwórz nowy serwer a nie takie pomysły. Inaczej zwracasz kasę wydaną.

31

Friday, 05.04.2013, 17:26

Sushi, jeszcze jakiś pomysł karania mocnych za to że dobrze grali? Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem...
Zapędziliście się w rebalansach, w bobach, a teraz chcesz pozabierać mocnym to co zbudowali?

32

Friday, 05.04.2013, 18:28

Sushi mam taki pomysl co powiesz na to aby wprowadzic drugi akt tzw epoke lodowcowa:)

*gracz ktory doszel do 6 epoki moze wejsc do 2 aktu i zaczyna znowu od 1 epoki tylko ze ma drozszy koszt budowy budynkow oraz technologii, jednostki sa takie same,taki sam koszt utrzymania, ale wprowadzic 2-3 nowe technologie dajace wiecej bonusow dla jednostek oraz zrobic odpowiednio mocnych bosow na lokacjach i ekspedycjach(bo niesmiertelny to juz nie problem) i stounkowo wiecej ekspa...

*gracz z 1 epoki z 2 aktu moze uczestniczyc w oblegach z 6 epoki 1 aktu i odwrotnie ale nie moga sie atakowac , wtedy w klanach bedzie wieksze wymieszanie epok i trzeba bedzie byc bardziej czujnym...

*gracz z 1 epoki 2 aktu moze oblegac i atakowac gracza z 1 epoki 1 aktu i odwrotnie

*wprowadzic lepsze itemy dla 2 aktu albo ze moga miec np po 4-5 slotow w kazdym itemie :)

przyklad gdy gracz dojdzie do 3 epoki 2 aktu bedzie mial za przeciwnikow 2-4 epoke 1 aktu i juz nie bedzie mu sie tak latwo gralo wtedy moze na nowo ozyc serwer :)

co o tym sadzicie ?

33

Friday, 05.04.2013, 20:24

po pierwsze troche jest za pozno na ten pomys bo z bohaterem 60 lvl i z wczesniejszymi itemami skoczyc do 6 ep, po drugie jesli taka rundka miala by nic nie dawac to po co kasowac sobie stolice? mialo by to np wiekszy sens jesli po takiej epoce lodowcowej np doswiadczenie kazdego bohatera dzielone przez 10 , a po tej epoce mamy dostep do nowych/lepszyc technologi, wtedy po dojsciu do takiego samego poziomu jak przed skokiem daje dodatkowe profity

sorry za bledy ale pisze z wirtualnej klawiatury bo normalna padla a nie jest to za wyodny sposob pisania

34

Friday, 05.04.2013, 21:15

Odnoszę wrażenie że trochę wszyscy pobłądzili w dążeniu do udoskonalania TE. Jeden to, drugi tamto, trzeci sramto. Obecne założenia są w miarę OK, nie wiem co leży na sercu niektórym żeby zrównać graczy, nie da się tego zrobić, zawsze ktoś będzie sprytniejszy, ktoś będzie więcej spędzał czasu, ktoś chce grać tak, inny tak. ZAWSZE ktoś musi być 1 , 20, 57 , 104, 1000, milionowy - ZAWSZE. W TE jest taki system nie inny, albo się dostosujesz i będziesz grał albo nie, pasuje to graj nie to w znaczy...---idź stąd :) Jak pisałem pary razy GŁÓWNYM problemem TE nie jest system, administratorzy, tylko ilość graczy, których jest po prostu za mało, jak to rozwiązać kiedyś pisałem, zainteresowani mogą wrócić do poprzednich wypowiedzi. Uważam że działania powinny skupić się właśnie w tym kierunku.
T2 - Cichy

35

Friday, 05.04.2013, 21:26

aa i jeszcze jedno sprawa bobów pasowało by teraz je kontynuować bo nie wyobrażam sobie dogonienia lub chociażby nawiązanie jakiejkolwiek walki w rozbudowując wioski "normalny" sposób z graczami z powiedzmy czołówki z poszczególnych epok. Mnożyć by było tutaj mnożyć przykłady z T1 i T2, a chodzi zwłaszcza o 3 i 5 epoke. TYLE. dziękuje za uwagę ;)
T2 - Cichy

36

Friday, 05.04.2013, 21:52

no moim zdaniem kazdy kolejny bob bedzie robil coraz wieksza przepasc miedzy graczami zwlaszcza w 3 epoce...moze i roznica miedzy poziom budynkow bedzie robil sie coraz mniejszy ale pod wzgledem armii to beda kosmiczne roznice :) aczkolwiek nie ukrywam ze bob by sie przydal aby jeszcze bardziej wzmocnic moja armie :)

37

Friday, 05.04.2013, 22:10

tu nie chodzi o to aby zrownac graczy...tu chodzi o to aby pomoc nowym graczom na starcie zeby ich zachecic do gry - spojrz na to ze strony gracza ktory wlasnie zalozyl konto: gra sobie spokojnie 1 epoka 2 epoka zadncyh atakow rozwija sie spokojnie (nudnie) wchodzi do trzeciej epoki rozbudowuje 20 lvl stolicy ma tam przykladowo te 1000 halek i co wpada mu gosc z 5000 halek i 1,5mln pojemnosci armii zdejmuje mu armie wywozi surke i dla takiego gracza altomatycznie odechciewa sie grania, bo gral 3 miesiace po to aby jakis"mutant go zjadl "w jednej chwili no sory ale ja bym stracil chec do gry ... zero mozliwosci gry dla takiego osobnika... takie jest moje zdanie

poza tym przydalyby sie jakies zmiany bo ostatnie patche byly wgrane w sierpniu 2012 a wczesniejszy w 2010 to sory ale troche dawno nic sie nie dzialo a dla przykladu na BW sa patche wgrywane zeby nie sklamac -co miesiac :/

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

38

Friday, 05.04.2013, 22:33

Normalnie
Monty Python
Absurd jako norma
dajcie namiar na tego dilera

4-5 lat premek umiejętnie grałeś teraz jako admin pomyślę + poproszę innych jak ci dokopać


Popieram super pomysł!!!!
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (06.04.2013, 00:00)


39

Wednesday, 10.04.2013, 12:40

a co ty na mój pomysł?

Kiedyś miałem taki pomysł ale Konrad mnie sprowadził na ziemię, że za dużo wyjątków itd itp
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

40

Wednesday, 10.04.2013, 12:53

Nie chodzi o to by 1 gracz z e5 był w stanie zniszczyć gracza e6 ale fajnie by było gdyby klan vs klan były w stanie cofnąć epokę gracza. Problem w tym żeby odpowiednio to zbalansować.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker