Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 22.06.2008, 15:40

Walka - coś mi się nie zgadza.

Specjalistów proszę o spojrzenie na zadane obrażenia przez atakującego i otrzymane obrażenia przez obrońcę. Coś mi się tutaj stanowczo nie zgadza. Atakujący zadał mniej obrażeń niż otrzymał obrońca. I dlaczego bohater obrońcy nie leczył swoich jednostek przez 2 rundy skoro doznały obrażeń? Moim zdaniem to jakiś bug.

http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=d51d85341a

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 22.06.2008, 15:49

Rzeczywiście, wygląda to tak, że podczas pierwszej i drugiej rundy rzeczywiste obrażenia otrzymali tylko procarze z 2 armii (po 90 które ich uśmiercało) a procarze i hoplici z 1 armi otrzymali rany wirtualne (po 60, czyli nadwyżkę z tego co wchodziło w martwych procarzy) i to w dodatku trochę na wyrost. System na potrzeby leczenia liczył tylko rany otrzymywane przez uśmiercone jednostki, więc bohater nie miał jednostek rannych do łatania. Co też jest dziwne podczas dwóch pierwszych rund na pasku stanu jednostek pomimu ubytku PŻ nie pojawiła się informacja, że ktokolwiek został ranny. Dopiero w 3 turze 1 hoplita otrzymał bezpośrednie trafienie które zostało wyleczone.
Jak dla mnie wygląda to na jakiś błąd w rozdzielaniu (tudzież wyświetlaniu) obrażeń, ale może czegoś nie zauważyłem...

P.S. dyvid, jak ty to zrobiłeś, że na latający bohaterze masz tyle obrony? 8| Czy masz takie itemki czy może ładowałeś PR'y w obronę?
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

3

Sunday, 22.06.2008, 17:52

P.S. dyvid, jak ty to zrobiłeś, że na latający bohaterze masz tyle obrony? 8| Czy masz takie itemki czy może ładowałeś PR'y w obronę?
W treningu mam 80 obrony a reszta to itemy.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 26.06.2008, 18:17

A mi z walką nie zgadza się teraz troszkę inna rzecz, która jest najprawdopodobniej związana z wykonywaniem się akcji w momencie odczytania raportu. A sytuacja jest taka: szedł do mnie zły i niedobry najeźdźca, więc odesłałem armię z poza wioski, zostawiłem bohatera który miał dzielnie stawić opór agresorowi, i zainwestowałem nadmiar drewna w procarzy celem uzupełnienia strat. Czas budowy procarza to 2:55 a ja rozpocząłem szkolenie 2:50 przed przybyciem wroga. Z czasów wynika, że pierwszy procarz powinien się wyszkolić 5 sec po odejściu przeciwnika, ale jako że raport odczytałem +/- 10 sec po zakończeniu walki wykwitł taki kwiatek:

http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=6af0276c69

Nie chodzi mi o to, że straciłem tego procarza, który w chwili walki jeszcze nie istniał, ale o to, że nie jest to jedyna usterka związana z tym problemem. Dokładnie to samo tyczy się timera darmowego wskrzeszenia bohatera (zaczyna naliczać dopiero po odczytaniu raportu z walki w której bohater poległ) i pewnie kilku innych sytuacji.
Czy administracja ma w najbliższych planach naprawienie tego problemu? To może nie jest bardzo szkodliwe ale jednak dosyć uciążliwe.

Pozdrawiam, Raziel.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

5

Friday, 27.06.2008, 09:59

Timerem wskrzeszenia zajmiemy się jak załatwimy kilka innych bugów.

Co do produkcji jednostek, to efekt ten pozostanie. Akcje rozgrywane są automatycznie co 1 minutę, jeżeli czasy 2ch działań są zbieżne trzeba akcję rozegrać ręcznie (odświeżyć) lub pogodzić się z konsekwencjami.
Na chwilę obecną nie widzę możliwości technicznej innego rozwiązania.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Friday, 27.06.2008, 10:26

Czyli innymi słowy żeby skutecznie bunkrować surkę w rekrutacji jednostek należy rozpocząć szkolenie z co najmniej 1 minutą zapasu, dobrze zrozumiałem?
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

7

Friday, 27.06.2008, 12:25

tak
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

8

Saturday, 28.06.2008, 19:23

Kolejny problem z walką. Dlaczego zabiłem jednostkę będącą w odwodach?

http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=4e47c1c8a1

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Saturday, 28.06.2008, 19:33

Powód jest bardzo prosty :) Jednostka stała w odwodach armii która nie miała frontu ;) Czyli automatycznie była liczona jakby walczyła w pierwszym szeregu. Dziwne jest tylko to, że nie pokazała się ikonka, że procarz przeszedł z odwodów do frontu.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."