Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Ron

Początkujący

  • "Ron" started this thread

Postów: 3

Skąd: Grzawa

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Wednesday, 25.06.2008, 10:44

Jak rozwijać bohatera

Skoro w BW w poradach też są takie tematy,to dlaczego by nie tutaj ? ;]

No to tak: Mam demona,latajacy,5lvl,2424 pkt. do rozdania i statystyki następujące(napisze tylko te które mam już zwiększone,reszta na poziomie podstawowym):

Mobilność -60 % (max)
Dowodzenie 10 (max)
Punkty Życia 272
Atak 50
Czas marszu 96
Latanie 1
Leczenie 40

I w co i ile by dodać ? Na jakie lokacje chodzić ? Bo narazie to 3lvl jaskinia,z symulatora wynika,że najlepszy exp ;)

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 25.06.2008, 11:25

Leczenie do 100, bo są lokacje gdzie latający bohater stojąc w 1 szeregu pada jak mucha, to niech stojąc z tyłu coś sensownego robi :) Szybkość marszu do 90 to są moim zdaniem rzeczy przymusowe dla każdego herosa. A potem zastanów się w co chcesz go rozwinąć. Ja mam bohatera do walki - latanie, 140 ataku, 50 ataku AA, 200 inicjatywy, 0 obrony, 300 HP (bez przedmiotów) i wytrzymuje sam nawet przeciwko mocno rozwiniętym bohaterom/słabszym jednostkom P-lot w lokacjach samemu skutecznie uśmiercając, a jeśli trzeba to z 100 leczenia w 2 szeregu nie najgorzej daje sobie radę. Ale równie dobrze możesz zrobić jednostkę wsparcia, czyli inwestuj w leczenie i jak pojawią się czary to w szkoły magii, wtedy zostawiasz go w 2 szeregu i patrzysz jak łata poranione jednostki.

Dat's my few teef.

Pozdrawiam, Raz.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 25.06.2008, 12:58

Ja narazie nie inwestuję zadużo w atak i w aa.
Dlaczego ponieważ jak grasz w 1 epoce to nie jest ci potrzebne aż tak bardzo w lokacjach a inni bohaterowie to nic zbytnio niezdziałają nawet twój bohater Raziel to jak zostałby bez armi to terz by sobie nie poradził :)
Inwestuję w logistykę w dowodzenie trochę w obronę już mam na 0 :) i leczenie jak narazie 60 ale to się zmieni jak będę na Ginewnę iść to jeszcze dodam mu AA i oczywiście zbieram na czary bo to będzie kosztowny wydatek :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 25.06.2008, 13:11

Masz rtację. Mój bohater bez armii niewiele może, ale wywalczy mi remis w PvP (chyba, że ktoś ma 100 AA) i samodzielnie zczyści poziom 1 jaskini (wiem, bo nie mam w tej chwili armii na tyle mocnej, żeby się na jakieś inne lokacje porywać, więc go tam puszczam żeby wyprawki się nie marnowały :P). A czary bym sobie odpuścił na razie. Najpierw trzeba znaleźć pierścień/amulet (chyba nikt jeszcze takowego nie ma) z miejscem na runy, a to jest minimum 2 era. Do tego czasu zdążę zebrać wystarczająco PR'ów żeby wykupić kręgi.
Dlatego wg mnie na początek dla każdego bohatera jest 100 leczenia, max w szybkość, 40% w mobilność i może trochę w logistykę. Reszta według upodobania i celu do którego bohater został stworzony (wojownik/uzdrowiciel).

EDIT: Link do walki na potwierdzenie, że bohater potrafi co nieco zdziałać ;)
http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=cf6559613a
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Raziel" (25.06.2008, 13:17)


LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 25.06.2008, 13:38

z tą mobilnością niestety taki problem, że nie działa na bohatera, więc szybkość marszu będzie i tak liczona względem jego prędkości
dla każdego bohatera na pewno na max:
1. dowodzenie
2. szybkość ruchu
3. mobilność do takiego poziomu, że prędkość najwolniejszej jednostki bojowej po uwzględnieniu bonusu będzie większa niż prędkość bohatera

2 i 3 mają piekielne znaczenie w przerzucaniu wojsk z jednej wioski do 2


nie radzę w ogóle rozwijać:
ładowność
szpiegowanie w 1 erze (ale może być krytyczne od 3 ery, gdy w zasięgu wioski nie będziesz miał kogo rabować)


dalej to już kwestia specjalizacji, przy czym pierwszy bohater musi być bardziej uniwersalny niż pozostałe, więc do 100 leczenia, latanie, obrona do 0, pż do 300 i AA do 50-60 (tak, że bijesz słabych bohaterów i na Ciebie potrzeba bardzo mocnego kozaka),do tego trochę w logistyke

jeżeli bohater ma przede wszystkim wspomagać armię to max w logistykę i leczenie

dla wojownika oczywiście Atak, AA, obrona, pż i inicjatywa, latanie jest tu kwestią otwartą bo w późniejszym okresie będą jednostki z AA i może okazać się to słabością
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 25.06.2008, 15:15

TO może zdradze jak rozwijam mojego głównego bohatera - demona, żeby nie stał z tyłu jak idiota ;). (Nie licząc podstawowych spraw do wyprawek itp.):
- atak (na razie +100)
- obrona (+50)
- inicjatywa (+170)
- pż (+320)
- latanie

W następnych epokach, prócz wymienionych umiejętności, będę rozwijał:
- krąg piekła (jako główny)
- krąg żywiołów lub śmierci (jako poboczny)
- broń biała (na razie mam 3)


Co do pozostałych : Leczenie to zbędna rzecz dla demona, demonem moim zdaniem należy iść na jak największe obrażenia, przy obronie bohatera wystarczającej do jego przeżycia. Mam również 2 hero (człowiek) nastawionego wstępnie na leczenie, podstawowy problem polega na tym, że czasami hero stający z tyłu i leczący 10 mastodontów nie jest w stanie wybić wszystkiego w jaskini 3 (takie za 120+ punktów). Demonem obecnie wybijam wszystko najpóźniej w 8 rundzie, najczęściej w 6 (na pewno do 135 punktów).
Co do leczenia to będzie ono przydatne głównie na oblegach
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

7

Wednesday, 25.06.2008, 15:30

Wlasnie wydaje mi sie ze leczenie jest głównie przydatne na wyprawach. Na oblegach bedzie o wiele wiecej jednostek i, owszem, bohaterem uzdrowisz jedna losowa ale przy duzej liczbie "bydla" (jak procarze itp) szansa na wyleczenie kluczowej jednostki bedzie mniejsza.

8

Wednesday, 25.06.2008, 16:00

Jako nieumarły stawiam na wytrzymałą armie i wytrzymałego bohatera;p Żeby walczyć bezstratnie;)

Bronie Białe 0 Koszt: 200
Bronie Palne 0 Koszt: 250
Bronie Miotane 3 Koszt: 338
Krąg Żywiołów 0 Koszt: 250
Krąg Śmierci 0 Koszt: 150
Krąg Życia 0 Koszt: 200
Krąg Piekła 0 Koszt: 200
Mobilność -25 % Koszt: 69
Logistyka 5 % Koszt: 40
Dowodzenie 10 Koszt: 516
Punkty Życia 232 Koszt: 21
Atak 120 Koszt: 1192
AA-Atak 20 Koszt: 336
Obrona 90 Koszt: 2952
Inicjatywa 200 Koszt: 835
Czas marszu 96 Koszt: 269
Ładowność 60 Koszt: 60
Latanie 1 Koszt: 400
Leczenie 30 Koszt: 50
Szpiegowanie 1 Koszt: 40

Doświadczenie do rozdysponowania: 1172


I idzie poprostu piknie;) Ostatnie kilkadziesiąt podejść na gilgamesza pod rząd każde udane bezstratnie;)

-_-<

Nierejestrowany

9

Wednesday, 25.06.2008, 22:05

ja tez gram trupem masowe + 16 robi roznice ;] moj glowny bohater jest ofowy z kolei hiro nr 2 jest healerem tak zeby nadawali sie do roznych celow:

Bronie Białe 0 Koszt: 200
Bronie Palne 0 Koszt: 250
Bronie Miotane 1 Koszt: 150
Krąg Żywiołów 0 Koszt: 250
Krąg Śmierci 0 Koszt: 150
Krąg Życia 0 Koszt: 200
Krąg Piekła 0 Koszt: 200
Mobilność -30 % Koszt: 86
Logistyka 15 % Koszt: 123
Dowodzenie 10 Koszt: 516
Punkty Życia 328 Koszt: 185
Atak 140 Koszt: 2172
AA-Atak 40 Koszt: 659
Obrona 70 Koszt: 1506
Inicjatywa 140 Koszt: 219
Czas marszu 90 Koszt: 420
Ładowność 50 Koszt: 50
Latanie 1 Koszt: 400
Leczenie 30 Koszt: 50
Szpiegowanie 1 Koszt: 40
Doświadczenie do rozdysponowania: 87

poki co nie inwestuje w magie bo nie wiadomo co i jak z broni tez nic dobrego nie wypadlo wiec inwestowanie 3 pkt pomimo mniejszych kosztow rozwoju w niektorych klasach broni poki co mija sie tez z celem chyba ze cos dobrego wydropimy lub poki licytacja/handel czy jakas inna forma bazaru przedmiotami nie zostanie wprowadzona, AA to tylko jest dobre na srendich graczy ew na famry z zaporowymi fruwajacymi bohaterami, dobrze rozwinietego bohatera AA nie rusza choby nie wiem co jesli robimy tank to poza obowiazkowym dowodzeniem czasem marszu i pozniej mobilnoscia wypadaloby zainwestowac w atak obrone i podniesc hp do nalezytego poziomu 300 pkt na incjatywe przyjdzie czas poki co nie wydaje sie byc wyjatkowo potrzebna jednak w drugiej epoce wysoka incjatywa + wysoki atak beda potrzebne do pierwego ubijania mobow, i nie inwestujcie leczenie i ataku w jednym bohaterze to jest bez sensu albo robicie offa albo healera, nie mozna leczyc z pierwszej linii ani atkowac z drugiej wiec glupota bylaby to nie mala, co do ladownosci to dobra jest tylko na samym poczatku kiedy nie mamy armii i co dopiero zaczelismy gre wtedy nalezy zrobic bohatera z fruwaniem dodac hp zeby mial te ponad 180 hp [zeby nie ginal od 10 AA] u maxujemy ladownosc i mamy darmowego "dzikiego" farmera mozna w ten sposob zyskac te pareset surowcow zanim wybudujemy te dwa czy trzy poziomy kopaln i zaczniemy cisnac, pozniej mozna najnormalniej zresetowac bohatera i inaczej rozdysponowac pkt ;]. Co do healera to zaczolem wlasnie szkolic drugiego bohatera czlowieka ze wzgledu na bonus do incjatywy i krytyka. bo aniol pomimo tego ze daje sporo hp i regeneracje jest malo ofensywny :P wole jednak by moje jednostki szybciej zadawaly dmg i szansa na krytyka polaczona z duza iloscia procarzy wydaje sie byc sensowna, no coz tak wyglada moj 3 poziomowy czlowiek healer na chwile obecna ale ostrzegam poki co to straszny z niego ciec :P jak dozeruje sie na jaskini do 10 poziomu to bedzie bardziej klawy:

Bronie Białe 0 Koszt: 200
Bronie Palne 1 Koszt: 150
Bronie Miotane 0 Koszt: 250
Krąg Żywiołów 0 Koszt: 150
Krąg Śmierci 0 Koszt: 250
Krąg Życia 0 Koszt: 200
Krąg Piekła 0 Koszt: 200
Mobilność -20 % Koszt: 55
Logistyka 5 % Koszt: 40
Dowodzenie 10 Koszt: 516
Punkty Życia 200 Koszt: 10
Atak 30 Koszt: 80
AA-Atak 10 Koszt: 240
Obrona 10 Koszt: 200
Inicjatywa 120 Koszt: 140
Czas marszu 90 Koszt: 420
Ładowność 50 Koszt: 50
Latanie 0 Koszt: 400
Leczenie 70 Koszt: 143
Szpiegowanie 1 Koszt: 40
Doświadczenie do rozdysponowania: 141

10

Thursday, 26.06.2008, 19:18

Nie zgodze sie z przedmówca.
Leczenie w bohaterze jest potrzebne nawet jak robisz wojaka.
W epoce kamienia sprawa jasna--- Hasał demon z 10 wilkami bił 3 poziom jaskini i 2 portalu bez problemu. Jak mial pecha stracil 2-3 wilki ktore odbudowal minimalnym kosztem 300/300. Teoretycznie jak juz mial totalnego pecha w portalu to padal i tez wskrzeszenie tanie jak barszcz.
Ale przyszla starożytnośc i bohater robil gałe w każdej lokacji może poza jaskinia lev1. Zeby cos powalczyc z jednostkami to musi albo isc tam gdzie nie walna latajacego, albo leczyc z drugiej lini. A w drugiej to sobie tylko stał i patrzyl jak go zabijaja. A z drugiej strony uwierz mi te +100 dla zranionej jednostki to jak woda na pustyni dla spragnionego.
Prawda jest taka, ze jak bohater zle uleczy to sypna sie twoi Hoplici z Legionami ale moze wroci caly. Ale jak nie uleczy to pomachaj mu na dobrano. Bo Posąg Bohatera
Pozwala powołać i wskrzesić bohatera.

Koszt: 1 500450
Czas: 18 min. 20 sek.

Pozatym koszt leczenia wcale nie jest duzy.

Efekt: skuteczność leczenia +100
Koszt: 314

Czyli w przyblizeniu 1k pr. Co daje jakies 10 udanych wypraw do Jaskini lev3.

-_-<

Nierejestrowany

11

Thursday, 26.06.2008, 20:34

to cos sie pozmienialo odnosnie domownikow lokacji ? bo z tego co napisales wynika ze bohater fruwajacy w jaskini poziom 2 nie da rady.. ? bo ? czyzby tygrysy i niedzwiedzie zdobyly AA [juz to sobie wyobrazam ja sie tarabania na czubek drzewa zamieraja w bezruchu i z wielkim warkotem robia skok rambo :D ] no czas pokaze czy legionisci i fruwajacy tank nie dadza rady w jaskini lvl 3 ;] szkoda ze tak malo osob zamiesza linki z roznych lokacji z drugiej epoki.. tak to wiadomo nie za wiele ;| sknery jedne :D no ale jeszcze chwila i sie okarze co tam sie czai w drugiej epoce ;p wiesz wydaje sie ze 1000 pkt to nie wiele ale to jest czasem te 10 pkt obrony ktore moglo nam uratowac bohatera i reszte woja wiec niech kazdy robi jak chce, w koncu po to szkole 2 bohaterow: wojaka i healera zeby miec ich do roznych lokacji specjalnych ;]

12

Thursday, 26.06.2008, 21:27

ja mam znowusz pytanie przy okazji, jeśli nasza postać ma 100 obrony a wrogowie mają 60 obrażeń to coś zadają? czy zadają jakieś minimalne obrażenia? i jak jest kolejny atak z inicjatywy to to się sumuje czy przemnażane przez wartość obrażenia odjąć obrona?

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Thursday, 26.06.2008, 21:38

Minimalne obrażenia jakie zadaje jednostka to 10. Nawet jeśli ma 0 ataku a ty masz 50 obrony to i tak dostajesz za 10. Jest w tutku opisane (ale nie chce mi się teraz szukać gdzie :P)

EDIT: A co do dodatkowych ataków, to są traktowane oddzielenie, czyli jeśli wykonasz 3 ataki bohaterem, dajmy na to 40 ataku, w coś o obronie 50 to zadasz 30 obrażeń.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Thursday, 26.06.2008, 21:51

to cos sie pozmienialo odnosnie domownikow lokacji ? bo z tego co napisales wynika ze bohater fruwajacy w jaskini poziom 2 nie da rady.. ? bo ? czyzby tygrysy i niedzwiedzie zdobyly AA [juz to sobie wyobrazam ja sie tarabania na czubek drzewa zamieraja w bezruchu i z wielkim warkotem robia skok rambo :D ] no czas pokaze czy legionisci i fruwajacy tank nie dadza rady w jaskini lvl 3 ;]
muszę cię zmartwic w 2 epoce duuużo jednostek ma atak AA i to wcale niemały - któreś jednostki z tego co widziałem mają ponad 40 AA - a występują w ilości 7-10; inny przykład - bohaterowie do zabicia: Ginewra - latający - AA - 33;
inny przykład jednostki w specjalach: waleczna harpia - AA: 73 ;P więc z przodu sobie nie polatasz ;)

15

Thursday, 26.06.2008, 22:07

Pozostaje jeszcze kwestia czarów, mogą wnieść wiele zamieszania i coś czuje że nie opłaca się robić healera z bohatera;p

-_-<

Nierejestrowany

16

Thursday, 26.06.2008, 23:50

czarny: o jakze szatanska wiadomosc no 33 to pryszcz bo mam 35 defa i za 10 bym obrywal no bym raczej nie zginal ale 10 postaci z aa to juz klopot.. no to bedzie wesolo ;] trzeba pakowac w healera :D no nic bede zaliczal specjalne drugim bohaterem a glowny bedzie lupic innych graczy ;]

darius: wlasnie po to masz dwoch bohaterow w lupancu zeby zrobic sobie jednego do ofa i jednego healera ;)

Ron

Początkujący

  • "Ron" started this thread

Postów: 3

Skąd: Grzawa

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Friday, 27.06.2008, 10:52

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Co do healera,to on ma być bez latania ?

Lewusek

Początkujący

Postów: 28

Skąd: Wrocław

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Friday, 27.06.2008, 13:04

do ilu powinno sie zredukowac czas marszu? ile sec na kwadrat tak optymalnie;) :D

EDIT: a i jesli zwieksze logistyke dziala ona tylko na armie ktora jest z bohaterem czy na wszystkie? :D
Ot Co :D:D

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Friday, 27.06.2008, 13:15

lewusek - coś się dzisiaj rozpisałeś ;)
Te odpowiedzi już był na forum ale i tak ci powiem: tak logistyka działa tylko na jednostki w armii bohatera (czytaj wszystkie bonusy bohatera działają na armię w której się znajduje) - czyli nie działają np. na garnizon
czas marszu i tak głównie zależy od bohatera - nie da się zejść z czasem poniżej 90 s/kwadrat - no chyba że masz itemy.
Najwolniejsze jednostki w starożytności: taran - 140 no i miecznik 130 - więc sobie policz ;)

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Friday, 27.06.2008, 14:10

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Co do healera,to on ma być bez latania ?

nie ma 100% dobrej odpowiedzi no to pytanie
ja tam mam latającego i mam nim już na plusie 28 do obrony :) i za to nikt bez aa mnie nie ruszy a pozatym potworki w lokacjach zawsze zadawają mniej obrażeń latającym niż tym co są w 1 lini bez latania
a co do leczącego jeśli jest to twój główny to powinieneś chodzić nim na expy bo tylko tak zdobywasz poziomy liczone do założenia klanu albo wymagane przez klan :)
także obowiązkowo 1 hero musi być na expy :)
w 2 erze np nie ubijesz ginewry bez dobrego AA :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )