Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 27.06.2008, 17:17

Lennik

Moja propozycja to wprowadzenie lenne.

Miał by to na celu przejęcie pewnej części produkcji wioski przeciwnika. Ustanowienie kogoś lennikiem polegało by na założeniu oblega na cel (nie jestem pewien czy można by coś takiego robić na stolice) po wygranym oblega pewien procent produkcji (2-3-5-10 do ustalenia) trafiało by do stolicy zwycięzcy.

Wypowiedzenie lenna odbywało by się poprzez założenia tego samego typu oblega na gracza który nas zaanektował w poczet swoich lenników.

Ilość lenników zależała by od poziomu bohatera (jego autorytetu)

To czy lennik mógł by być z naszej strony atakowany również jest do ustalenia.
Ja bym się skłaniał do immunitetu ponieważ gracz musiał by decydować czy jego cel ma być farmą (przynoszącą jednorazowy dochód [dwórazowy?]) czy też lennikiem (stały wzrost produkcji kosztem potencjalnej farmy)

Wymagało by to pewnego nakładu pracy ze strony twórców gry ale było by rozwiązaniem nowatorskim w tego typu grach.

Proszę o waszą ocenę i ewentualne korekty pomysłu.

2

Friday, 27.06.2008, 17:22

Nie. :cursing:
Większość nowych graczy stała by się farmami silniejszych. To źle.
Chyba że Ty chcesz zostać czyjąś stałą farmą. Wystarczy byś podał swoje namiary, a resztą zajmą się silniejsi.
Stanowczy Sprzeciw. :thumbdown:

3

Friday, 27.06.2008, 17:27

Farmą mogą stać się tak czy tak bo nie ma limitów poziomu gracza którego możesz zaatakować. Czytaj ze zrozumieniem proszę. Co ci z lennika który zwiększy ci produkcję o 5 krzemyków czy kamieni skoro lepiej zaanektować gracza który zrobi to 20-30 ale większym kosztem.

Zresztą z perspektywy słabszego gracza co jest lepsze stracić wszystkie surowce czy zmniejszyć godzinną produkcję o te 5 kamieni??

-_-<

Nierejestrowany

4

Friday, 27.06.2008, 17:27

tez jestem na nie jestes lennikiem powiedzmy 10 lespszych graczy w okolicy i nie masz prdukcji xD jak znam zycie to pewnie takie innowacyjne wprowadzenie wymagaloby wielu linijek kodu i latania wiazacych sie z tym bledow ----> NIE

5

Friday, 27.06.2008, 17:30

Lennikiem mógł byś być tylko jednego gracza (tak jak to miało miejsce w historii) i w jego interesie było by nie pozwolić cię odbić innemu (mógł by dołączyć do oblega lennego na ciebie) [i znowu jak w historii]

Patrzycie na to tylko ze strony strat.

-_-<

Nierejestrowany

6

Friday, 27.06.2008, 17:38

No to niby juz lepiej wyglada, ale i tak raczej pozostal bym przy farmieniu, z drugiej strony gdyby lenno sumowalo sie z naszym przyrostem surowcow w miescinie to efektem byla by opcja robienia coraz wiekszego woja i mozliwosc oblegania w podobny spoosb i lepszych graczy ---> postawienie calkiem duzej armii ;]. Kuszace , nie powiem brzmi ciekawie, ale szczerze watpie zeby ekipie od programowania TE chcialo sie wprowadzac tak duza zmiane :\

7

Friday, 27.06.2008, 17:45

Ilość możliwych lenników była by ściśle ograniczona aby nie okazało się ze wpadniesz komuś 400 jednostkami na wiochę. Dodatkowo musiał byś dbać aby nikt nie podpier... zabrał ci twoich obecnych lenników. Czyli w sumie musisz sobie zapracować na surowce tak jak przy farmieniu ale w nieco inny sposób.

Czyli suma sumarum albo farmisz i zdobywasz na tym surowce już gotowe albo bawisz się w króla i zwiększasz sobie produkcję.

Najważniejsze było by tylko odpowiednie dobranie procentu surowców które odbierasz lennikowi ale sądzę że mam za małe doświadczenie aby dać jakąś sensowną propozycję.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Friday, 27.06.2008, 20:44

A ja powiem tylko tyle: BYŁO!

Oblezenie na stolice-propozycja
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

9

Friday, 27.06.2008, 21:12

A link do tematu? bo ja jakoś się nie dogrzebałem...

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Friday, 27.06.2008, 21:15

Link masz w moim poście ;)

Wpadlem dlatego na pomysl aby to umozliwic ale nie w takim stopniu jak inne wioski(nie stolice). Mianowicie obleganie stolic byloby mozliwe raz na 7 dni(czas do ustalenia) i powodowaloby to podobny efekt co korupcja tylko ze zamiast tracic polowe produkcji to bylaby przekazywana agresorowi i taki stan utrzymywalby sie 24h (czas ponownie do ustalenia).
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Lewusek

Początkujący

Postów: 28

Skąd: Wrocław

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Friday, 27.06.2008, 21:43

mi sie tam podoba;) tylko i wylacznie jeden lennik jesli ktos chcialby nam zabrac pupilka to podsylamu mu amrie jak dla mnie super
Ot Co :D:D

12

Friday, 27.06.2008, 23:01

Te dwa pomysły maja podobne założenie ale nie można ich porównywać do siebie. Przejęcie niewielkiego procentu produkcji celu nie było by aż tak drastyczne jak pomysł wcześniejszego pana.

Jak dla mnie na każde 10-15-20 poziomów powinna byc możliwość zajęcia kolejnego lennika.

W sumie obie strony coś zyskują

Agresor surowce no i możliwość posiadania nieco większych wojsk

Atakowany immunitet ze strony agresora i dodatkową możliwość protekcji (ja osobiście w pewnych granicach nie pozwolił bym na bezlitosne farmienie mojego lennika ponieważ im większą produkcje miał by on tym większe ja uzyskiwał bym profity tak więc gonil bym zbyt natrętnych farmerów)

Sądzę że temat jest dalej otwarty bo to że dwa tematy są zbliżone do siebie nie znaczy że identyczne. Absolutnie nie zakładam możliwości przejęcia obcej stolicy (ani nie jestem pewien czy będą możliwe na nią oblegi lenne) więc prawdę powiedziawszy oba te pomysły nie są do siebie tak bardzo zbliżone. Proszę czytać ze zrozumieniem :thumbsup:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "EllaoMay" (27.06.2008, 23:18)


Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Saturday, 28.06.2008, 10:37

A ja powiem tylko tyle: BYŁO!

Oblezenie na stolice-propozycja


Z tym że niedokońca chodzi o to samo.
Tamten pomysł był do pupy ale ten już mi sie bardziej podoba ale (zawsze jest ale :) )
-dopiero po 3 kolejnych wygranych oblegach było by to możliwe ale tylko w każdej innej wiosce niż stolica
-lenników możesz mieć max 2
-wioska płacąca lenno traci np 10 % wydobycia to i tak mało :)
-lenno płacone jest przez miesiąc potem znowu trzeba 3 razy oblega wygrać aby stała się na powrót lennikiem
-wioska podległa lennem oczywiście może wybudować armię i oblegać wioskę gracza któremu płaci lenno wraz z klanem:)
armia może pochodzić ze stolicy czyli problem z dużą ilością wojska jest rozwiązany ponieważ nie ma możliwości aby stolica stała się miastem płacącym lenno
-lenno nie może być ograniczone wyprodukowanymi jednostkami czyli te 10 % jest niedostępne
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Gilean85" (28.06.2008, 11:26)


Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Saturday, 28.06.2008, 10:49

Tak, nie są to dokładnie identyczne pomysły, ale założenia mają te same (odbieranie części dochodu podbitemu) z tym że ten pomysł jest zdecydowanie bardziej dopracowany. A ponieważ tematy są podobne nie uważam żeby był duży sens tworzyć oddzielny wątek.
Ale nie o tym powinniśmy mówić.
Sam pomysł jednak nie wydaje mi się najlepszy.Stolica ma być bezpieczną przystanią w której po całkowitej klęsce możemy się rozbudować, a nawet te kilka(naście?) procent przyrostu może znacząco zmienić naszą sytuację i przez ich brak nasz rozwój zostanie mocno przyhamowany. Sam nie wiem, ale jakoś taki patent do mnie nie przemawia...
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Saturday, 28.06.2008, 11:00

Tak, nie są to dokładnie identyczne pomysły, ale założenia mają te same (odbieranie części dochodu podbitemu) z tym że ten pomysł jest zdecydowanie bardziej dopracowany. A ponieważ tematy są podobne nie uważam żeby był duży sens tworzyć oddzielny wątek.
Ale nie o tym powinniśmy mówić.
Sam pomysł jednak nie wydaje mi się najlepszy.Stolica ma być bezpieczną przystanią w której po całkowitej klęsce możemy się rozbudować, a nawet te kilka(naście?) procent przyrostu może znacząco zmienić naszą sytuację i przez ich brak nasz rozwój zostanie mocno przyhamowany. Sam nie wiem, ale jakoś taki patent do mnie nie przemawia...


raziel z tym że nie mowa tu o stolicy tylko o 2 wiosce :) czytaj ze zrozumieniem to co napisałem powyżej
tak jak zasugerowałem ten pomysł mógłby wyglądać masz 3 podpunkty jak to powinno wyglądać bo pomysł autora aczkolwiek dobry ale niedopracowany więc może swoje propozycje napisz i jak ty byś to widział a może się uda jak na BW co wywalczyliśmy kilka dobrych zmian :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Saturday, 28.06.2008, 11:17

Ok, fakt, trochę źle Cię zrozumiałem - myślałem, że chodzi Ci o to, że po wygraniu 3 oblężeń na gracza odbierasz mu część przyrostu ze wszystkich wiosek.
Ale po prostu nie specjalnie widzę sam ten pomysł, nie za bardzo on do mnie przemawia. Nie mam pomysłu jak by to zrobić, więc nic nie zaproponuję w tej kwestii - ale poczekam co wymyślą inni, nie będę na razie go negował, bo a nóż ktoś wpadnie na takie rozwiązanie które i mi podejdzie?
Cóż, życzę wam owocnych pomysłów. Ja się na razie z tej dyskusji odłączam.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

17

Monday, 30.06.2008, 09:17

Z technicznego poziomu bardzo trudne do realizacji, źródło wielu bugów oraz furtka do przekrętów dla multikonciarzy.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Monday, 30.06.2008, 09:51

Z technicznego poziomu bardzo trudne do realizacji, źródło wielu bugów oraz furtka do przekrętów dla multikonciarzy.


Ale przecież nie jest aż tak trudno wyłapać multikonciarzy i te 10% czy może nawet mniej to nie jest aż tak dużo żeby mogli się na połaszczyć nawet jak będą mieli 10 kont :) to wtedy będzie ich łatwiej wykryć można zmiejszyć liczbę do 1 lennika.
Ale chociaż napisz czy przemyślicie taki pomysł :)

Sushi ale czy to nie jest alfa tu mogą być bugi a my postaramy się wykryć i dać pomysły co do wersji funałowej.

Oki dzięki za odpowiedź Kruczy w takim razie nie widze sensu dalszego spamowania.
Temat do zaknięcia :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Gilean85" (30.06.2008, 10:34)


19

Monday, 30.06.2008, 10:10

Sushi chciał przez to powiedzieć, że ten pomysł wymaga naprawdę dużo czasu i pracy (na samo opracowanie i wprowadzenie + wyłapanie bugów),a jego użyteczność czy wpływ na rozgrywkę nie jest tak znaczący i ważny.

Po prostu taki ficzer/dodatek wymaga prawie tyle co wprowadzenie niezbędnej części mechaniki. Jak na dodatkową opcję - zbyt dużo.

Może, kiedyś -> obecnie jest wiele ważniejszy rzeczy do zrobienia.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


20

Monday, 30.06.2008, 22:06

Jak juz to zeby ten lennik to byla osoba, ktora z rekrutuje sie przez link i zeby to w żaden sposób nie obciazalo jej gospodarki. Niech w miere rozwoju naszego lennika.: tzn zdobywania expa, awansowania do epok.etc generuja nam sie odpowiednie ilosci zasobow. Taki sytem jest uczciwy, promuje gre. System w ktorym cos bedzie sie dzialo z przymysu i bedzie zniechecac "naszych lennikow" do gry i sprawi ze pokasuja konta:/