Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Wednesday, 02.07.2008, 22:55

hehe, takich rzeczy się nie zdradza. :). Jak przejdę do średniowiecza to ujawnię :D .
To dla pobudzenia chęci przejścia do starożytności mój najświeższy wjazd na farme.

Atakowana wioska straciła 1 9182 007266724

A tak na marginesie to nie ma na co czekać z awansem do strożytności. Im później przejdziecie tym więcej sępów będzie na Was żerować. Ci co przeszli na początku teraz mają już rozwinięte technologie, osady i wojo. Jest już naprawdę sporo farm do odwiedzania. Moim zdaniem 15 poziom ołtarza na obu osadach jest wystrczający aby dobrze wystartować w starożytność. Postawić trochę kopaln, wynaleść pismo klinowe i trochę procarzy na farmienie i można szybko się rozbudować.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Wednesday, 02.07.2008, 23:13

hehe, takich rzeczy się nie zdradza.
wiesz, ja mógłbym Ci zdradzić współrzędne moich farm :whistling:
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

23

Wednesday, 02.07.2008, 23:35

No to nie no to ja mieszkam na zabitym dechami zadupiu, mam dwie farmy które doję po max 80 kamieni szlachetnych... jak dobrze pójdzie, wstanę wcześnie i pod warunkiem że nie będzie akurat padać grrr :D

PS. No to swoją drogą trzeba "trochę" zwiększyć koszty technologii na pełnej wersji, skoro Starożytność jest przewidziana na jakieś 2 miesiące, a cwaniaczory robią ją w tydzień :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

24

Thursday, 03.07.2008, 00:31

Bez przesady, spokojnie 2 miechy posiedzimy w starożytności. Zanim się bohaterów podciągnie to trochę czasu minie.
A jeszcze trzeba iść na urlop ze 2tyg z okazji wakacji :D

25

Thursday, 03.07.2008, 01:26

dyvid a czasem nam nie wkleiłeś liczby posiadanych surowców?
1 9182 007266724
Zeby to udzwignac potrzebowal bys 50 legionistow. A w to nie uwieze.
Teoretycznie jak trafiles ladny bonus to 130 procarzy to uniesie. Ale produkcja 520 raczej tez na obecna chwile nie wchodzi w gre.
Poza tym takie ilosci to raczej nie grajacy gracze mogli by dac. No chyba ze miales farta na max. Ale taki to zdarza sie raz na tydzien. A nie w kazdej wyprawie.

26

Thursday, 03.07.2008, 01:52

yolinar widać za mało możesz sobie wyobrazić :)

Kowal - poziom 14Wydobycie:52 /h

Następny poziom:
Koszt: 4 4941 062708
Czas: 5 godz. 33 min. 56 sek.
Wydobycie:57 /h

Chatka drwala - poziom 14Wydobycie:70 /h

Następny poziom:
Koszt: 1 969708
Czas: 21 min. 24 sek.
Wydobycie:76 /h

Kopalnia kamieni szlachetnych - poziom 10Wydobycie:12 /h

Następny poziom:
Koszt: 1 8582 477310
Czas: 1 godz. 7 min. 2 sek.
Wydobycie:13 /h

stajni nie rozbudowywałem bo mi nie jest potrzebna stoi na 4 poziomie tylko :)

rozbudowę technologii możesz zauważyć tutaj jak dobrze policzysz :) doliczysz się wszystkich bojowych i są jeszcze kartografia której tutaj nie widać a którą potrzebowałem bo mam kilku delikwentów na granicy zasięgu :)
http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=d07f4ed46f

i kto powiedział że wszystko mam ze swojej produkcji :) ale nie powiem sporo też dostaje z wiosek
jeżeli tak bardzo nie wierzysz zawsze możesz poprosić moich sąsiadów o raport ze szpiegowania :)

thorguś no po obie bym sie nie spodziewał takiego niedowiarstwa w końcu trochę się znamy :)

27

Thursday, 03.07.2008, 09:49

dyvid a czasem nam nie wkleiłeś liczby posiadanych surowców?
1 9182 007266724
Zeby to udzwignac potrzebowal bys 50 legionistow. A w to nie uwieze.
Teoretycznie jak trafiles ladny bonus to 130 procarzy to uniesie. Ale produkcja 520 raczej tez na obecna chwile nie wchodzi w gre.
Nie, nie wkleiłem ilości posiadanych surowców. Na chwile obecna moja armia ma max. udźwig ponad 5300 jednostek surowca. I nie składa się z samych legionistów, bo wystarczył by jeden wjazd znacznej ilości procarzy i było by po legionistach.

28

Thursday, 03.07.2008, 14:03

Diablo111
Z samego tego:
Kopalnia kamieni szlachetnych - poziom 10Wydobycie:12 /h

Następny poziom:
Koszt: 1 8582 477310
Czas: 1 godz. 7 min. 2 sek.
Wydobycie:13 /h

W stolicy masz tylko 2 kopalnie to masz 24 produkcji. Teoretycznie mozesz miec w wioskach po 6 kopalni (co jednak pobawia cie brazu i drewna, wiec ciezko mi powiedziec ale jak masz kamyczki to cierpisz z brazem choc go latwiej zdobyc).
6x12=72 x2(jako ze masz 2 poboczne wioski) =144+24= 168 /h (produkcja godzinowa all kamyczkow zakladajac ze wszedzie masz lev10 kopalni)
168 x 72h = 12096 Kamyczkow w 3 dni.
czyli teoretycznie w tyle ile powiedziales starczy ci na wszystkie technologi.
I teraz zaczynamy.
Policz ile wydales na 8 lev chociaz jednego kowala (pomijac bajonskie sumy brazu na kopalnie kamyczkow czyli jednego kowala nie miales). 4 Poziom stajni (akurat tu malo). Rozbudowe palacu. Bibloteke na min 8 (skoro masz 3 wioske), pracownie matematyczna min 5 (skoro falanga).
Poprostu stary nawes gdybys sral, ze sie tak wyraze Kamyczkami to poplyniesz w brazie i drewnie. A niewierze że masz takie farmy w okolo ze daja ci po 1000 kamyków odrazu i wszytkiego innego za kazdym atakiem (bo to oni nie nadaza z produkcja a tak naprawde starozytni tez umnieja chowac, a w kolo nie masz setki po awansie wiec najszybsza podroz tez ci jakies 10 min zabiera w ta i spowrotem wiec brak ci czasu chyab ze siedzisz 48/24h). Pomijajac, że astronomicznie drewna musisz tez zarabiac. I pomijajac fakt ze Lasy tez musisz miec wybudowane wysoko zeby biegac z 100 procarzy bo inaczej udzwig slaby.

Być może jest jak mówisz. Ale ja po prostu nie wieżę w to że dwa-trzy dni zajęło ci wynajdywanie all tech. wojskowych. + nastepne 2-3 dni wybudowanie w stolicy 4x14 (chodz to juz bardziej prawdopodobne)

29

Thursday, 03.07.2008, 16:37

yolinar to że nie możesz w to uwierzyć trudno, nie musisz, ja wiem ile mi to zajeło. dyvid też się dziwił na gg że robiłem po 2 technologie jednego dnia a to był fakt który pewnie może potwierdzić bo w atakach było widać różnice, jedyny problem w rozbudowie teraz to kamyki, brązu i koni jest pełno o drewnie nie wspominając, więc nie gadaj głupot że się nie da, trzeba tylko mieć trochę szczęścia do farm + dobrze pomyślane wojsko w wioskach żeby nie zjadało za dużo surowców, dodam że od wczoraj mimo że nie miałem za dużo czasu zbudowałem 8 poziomów ołtarza, które teoretycznie też niedałbym rady ze swoich dochodów wybudować, pewnie w nocy dobuduję 2 kolejne i jutro postaram się wynaleźć AWANS do ŚREDNIOWIECZA, ale to już trochę od farm będzie zależało :).

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

30

Thursday, 03.07.2008, 17:28

Mi też trochę trudno w to uwierzyć ale przechodź do średniowiecza będzie na kim kamienie zdobywać:).
Może ja nie mam szczęscia do farm ale te 500-1000 się uda z czym najczęściej ta dolna granica dziennie wchodzi, może miałeś farta w przedmiotach bo ja jak na razie mam 4 hakownice z 2 slotami po 190 kamienia każda i hełmy sandały po 51 ich miałem chyba z 15 razem więc nie jest tak źle ale nie 12k kryształów trochę nie chce mi się wierzyć.
Ale no cóż może nie znam się na grze albo mam pecha do farm :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

31

Thursday, 03.07.2008, 17:58

To że wynajdę awans to nie znaczy że przejdę od razu :), najpierw trzeba 3 ostatnich bossów zabić no i herosa na 19 poziom podciągnąć :) a to trochę jeszcze zajmie bo dopiero 14 jest :(.

A co do farm to głównie dzięki nim tak szybko udało się pobudować :).

-_-<

Nierejestrowany

32

Thursday, 03.07.2008, 18:01

no wlasnie mankament bo jak okolica nadal w lupancu a do najblizszych antykowych miescin 25 min drogi i jest ich az 3..... to niezle sie mozna oblowic... ja jakos przeszedlem do antyku i nikt mnie nie atakowal poza yolinarem o ile taki sam nick ma w grze ;] ale nie podolal i tyle bylo z atakow na moje wiochy ;p

33

Thursday, 03.07.2008, 18:12

Pewnie dlatego nie może uwierzyć że innym się to może udać bo jemu widać kiepsko idzie farmienie :).

Jeszcze godzinka i rusza 9 poziom ołtarza :)

Koszt: 1 9641 7181 2271 473
Czas: 3 godz. 24 min. 30 sek.

kurde skąd ja wziąłem tyle surówki :).

-_-<

Nierejestrowany

34

Thursday, 03.07.2008, 19:24

Pewnie z palca wyssales xDD diabelnie musisz miec dobra pozycje do farm skoro tak duzo surki jestes w stanie powyciskac z okolicznych graczy ;] No przynajmniej bedzie jakies info o sredniowieczu za te 2 tyg :P czy tam kiedys, ludzie ruszac zady a nie kisic sie w lupancu ;p, bojus,, ilez mozna czekac ....

35

Thursday, 03.07.2008, 20:51

Tu nie chodzi o to, ze nie moge samemu tego zrobic. I wierze ze masz wszystko co opisales, bo kiedy ja przechodzilem do starozytnosci to ludzie juz Ginewre zrobili.
A co do farm to akurat mam dostep do kompa i w pracy (i jak pracuje w nocy) to jestem w stanie farmic o 4-5 rano. Co nie zmienia postaci rzeczy, ze ludzie nie daja po 1k kamykow.
Czas na farmienie jest tez potrzebny tak samo jak na rozbudowe. Poza tym samego czasu na kopalnie kamyczkow/brazu/Palacu by ci zabraklo. I poprostu mow co chcesz, ale nie uwieze ze byles w stanie zbudowac Upy wojskowe w 2 dni nie posiadajac wczesniej kopaln. I majac tylko 3 wiochy.(jak napisales rozbudowy kopaln bo ponoc pozniej budowales Braz)(i nie ważne czy ty czy ktos inny).
Ja rozumiem, ze np. majac wszytkie upy w Kamieniu, dobra armie, i nie najgorsze farmy sam bylem w stanie zbudowac 3-4 dni 2 wioske od zera do poziomu 10lev mniej wiecej w all. Ale kiedy glowna wiocha padaka, armia na poczatku padaka to nie opowiadajmy bajek bo z pustego nie nalejesz. Ile po wydaniu z oltarza wystawiles procarzy odrazu biorac pod uwage ze szles w 2-3 wioche???? 40-50??? To by byl cud. Poza tym pokaz kordy stolicy zobaczmy ilu masz w poblizu Starozytnych. Bo ataki po 1h drogi troszke tez ci czasu zabiera. A tak jak pisze 50 prockow ile wezmie udziwgu? 1500-1700???? Jak pójda wszyscy razem. Jak podzielisz to i tak zabierzesz x-x-x-x proporcjonalnie np. 200-200-200-200 o ile bedzie taka mozliwosc. Poza tym no nie chce mi sie wiezyc ze weszles w starozytnosc jako najwiekszy pako i nikt nie byl w stanie ci sie oprzec. Nie traciles procarzy. Zbijales wszystkich.

Jesli jest jak mowisz to dla mnie jestes misztrzem swiata. Chyba ze najpierw sobie pare dni rozbudowales kopalnie, pozbierales mineralki. A 2 dni wydawales co zebrales. Bo tak to ja moge powiedziec (prawde), ze tez w 1 dzien zbudowalem falange, sandaly i 5 lev (do 10) palacu i kopalnie brazu troche rozwinolem, wystawilem armie Legionistow i Hoplitow (i zdazylem ja stracic). Ale kurde zbieralem na to troche czasu. A nie z produkcji biezacej i farmienia w 1 dzien.

Mowi sie:
Błogosławieni ci ktorzy nie widzieli a uwierzyli.
Problem w tym, ze jako grajacy demonem z urzedu jestem heretykiem.

Zreszta jest jak. Dla mnie EOT. Ja nikogo do swojej herezji nie namawiam

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "yolinar" (03.07.2008, 21:12)


36

Friday, 04.07.2008, 03:06

Też gram demonem więc pewnie jestem takim samym heretykiem jak i ty :), każda wioska u mnie spełnia funkcje jakie jej wyznaczyłem i dlatego mam odpowiednią produkcję a nie będę zaprzeczał że trochę starożytnych wokół mnie jest co zresztą wcześniej pisałem. Upy bojowe zrobiłem jak pisałem w 2-3 dni czyli możesz liczyć że w 3 :) w końcu dużo ich nie ma :)i na pewno nie trzymałem zasobów żeby je na raz wybudować bo to nie miałoby sensu ze względu że ktoś mógłby mi je wybrać, upgrade kopalni tak samo no ale nie mam jak tego udowodnić i zresztą mi jest to obojętne czy ty w to wierzysz tylko nie opowiadaj bredni że jeżeli Tobie się to nie udało to że to nie jest możliwe. Gdybym miał liczyć tylko na swoje kopalnie na pewno by mi się to nie udało, ale na szczęście sąsiedzi mi "trochę" pomogli w rozbudowie. W starożytność na pewno nie wszedłem jako największy pako, tylko odpowiednio do mojej siły przebicia dobierałem cele, których kilka było w mojej okolicy. 40 procarzy wystawić w wiosce która ma dobre podłoże to nie jest żaden problem. Armię się robiłem taką żeby zniechęcić sąsiadów do odwiedzania moich wiosek co w dużej mierze mi się udało (kilka kontr rodem z (gry kosmicznej o której większość wie a nie można pisać :)) + kilka złapanych armii na offline zrobiło swoje. Procarzy oczywiście, że traciłem bo to jest mięso armatnie do tego stworzone, i jedyne co ogranicza ich ilość to wydobycie, bo na pewno nie brak drewna.
Moja armia przegrała 1 raz, czyli straciłem więcej procarzy niż przeciwnik, bo heros ma się dobrze i nie musiał jeszcze ani razu odrabiać ujemnych punktów:). A co do farmienia to gdy już postawiłem 3 wiochę to 3 armie oczywiście większość procarzy :) latały farmić, a heros z hoplitami chodził przeważnie tylko na lokacje bo inaczej by czasu nie starczyło. Nie powiem farta miałem bo sąsiedzi jakoś nie szczególnie chronili jeszcze wtedy zasobów i zdarzało się po 400 kamyków przywozić z farmy, a tylko kamyki mnie blokowały w rozwoju wiosek, bo reszta jakoś zawsze była z farmienia. Ty swoje armie legionistów i hoplitów traciłeś a ja nie, więc miałem i mniejsze wydatki na wojsko :).

37

Friday, 04.07.2008, 12:33

Wiec Gratz. Chcialby miec twoj fart. I twoich sasiadów.

38

Friday, 04.07.2008, 13:29

E tam starożytność jest bajeczka;p W dwa dni się ustawiłem i teraz sobie spokojnie wilczki czy mamuty mogą do mnie jechać;)) Tylko wkurza ranga zombie i to ze lepiej miec malo jednostek opartych na brazie

-_-<

Nierejestrowany

39

Friday, 04.07.2008, 15:46

otoz to alfa trwac wiecznie nie bedzie ;] co ciekawsi beda sie pchac do starozytnosci a reszta niech sobie warzywi ;p pomidory jedne ;p, ja tez dwa dni bziuummm ;] i juz opanowalem sytuacje ;D

40

Friday, 04.07.2008, 18:56

Darius akurat lepiej miec wiecej jednstek opartych na drwnie niz mniej na brazie. pograsz zobaczysz.