Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Gilean85

Intermediate

  • "Gilean85" started this thread

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Friday, 04.07.2008, 16:20

Niesprawiedliwość wśród jednostek

Napisałem ten wątek aby zapytać czy w wersji finałowej będą takie same staty jednostek jak teraz bo jeśli tak to legioniści będą potrzebni tylko do zaliczania 4 bossów bo na tym niestety ich skuteczność bojowa się kończy.
Czemu mają niby tyle obrony któś powie ale co ci da obrona jak masz 100 procarzy a ty wystawisz max. 20 legio i pozatym są oni w stanie powaczyć tylko w małych ilościach oczywiście z hoplitami bonusy mają tylko dla mieczników i taranów bo osadnika nie wliczam a obrywają od procków rydwanów nomadów i od nich wszystkich mają 30% więcej obrażeń to ja grając nekro na 9 poziomie dodaje 16 obrony + falanga +10 obrony ataku gladiusem sandałkami nie jestem w stanie ubić 20 hoplitów jak mam 10 legio o innych nie wspomne.
za dużo dobrych jednostem ma atak rozrywający więc nie ma sensu ich budować na obecną chilę tylko iść w masę lub kombinację procek hoplita + kilku nomadów inna armia pada jak mócha.
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

-_-<

Nierejestrowany

2

Friday, 04.07.2008, 16:59

no cos w tym jest powiem ci :p ale jak masz duzo hoplitow to nie masz duzo procek ;p a legio nie kosztuje takich ilosci drewna i pomimo ze obrywa dodatkowe 30 % o wielu jednostek ma najwiecej hp at i defa wiec nie jest taki zly, zreszta daje lupnia wrogim hoplitom wiec na cos sie zdaja ;] i w obronie maja dosc spore ilosci hp ;] i co z tego ze pocisnie cie 100 procarzy jak bedziesz mial te 350 hp w defie legio z nekrosem majac te 65-75 defa ;] czy tam grajac aniolem te 450 hp i regeneracje ;] no niestety wszystko jest na cos dobre widzisz zawsze mozesz zamiast legio zrobic horde miecznikow ktorzy sadza lupnia hoplitom.. no opcji jest wiele jednak masa nie zawsze wygrywa poniewaz czesto masz szanse stanac dwoma armiami z pomoca rozbudowanego czestokola ;], armie po prostu nalezy mieszac a nie postawic 20 legio i o niech mi podskacza ;p 100 procarzy tez nie wygrywa z wszystkim, rydwany pozeraja masakryczne ilosci surki no i jakze cenne kamyki ;p chyba z tego wszystkiego najciekawsze sa nomady ;] bo zra konie ktorych zawsze jest za duzo :P choc jak idziesz w piechote to zazwyczaj masz placki pod piechote a nie konie :P no ale z bonusami to roznie jest ;p

3

Friday, 04.07.2008, 17:46

AAAHAAAA no to jest wręcz pomysł na Nobla bo każdy wie że trzeba budować tylko ich i ile wlezie i nie używać innych jednostek kurde czemu admini na to nie wpadli :O? hm... A!!! już wiem :D bo jednak trzeba tworzyć zróżnicowaną armie a nie najlepsze jednostki do oporu budować i wtedy wszystko będzie miało sens :thumbsup:

-_-<

Nierejestrowany

4

Friday, 04.07.2008, 17:51

chyba trzeba zrobic jakas lige walk legio ;D mozna by podawac walki 20 legio vs 20 legio ;D mysle ze wygrywal by prawie zawsze obronca xP

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 05.07.2008, 07:36

wy się nabijacie - a ja tu widzę problem - ludzie w kamieniu przyzwyczaili się że jak postawią sobie xxx słoni to ich nic nie ruszy ;) niestety - to starożytnośc - teraz już tak łatwo nie jest ;) a więc nie można powiedziec że nie ma balansu w staro; raczej w kamieniu słonie są za mocne ;PP

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Saturday, 05.07.2008, 08:52

Gdzie ty widzisz problem ? ^^ Procarze są przyjemni, użyteczni i tani, ale np. do lokacji to średnio się nadają i tak powyżej 60 expa z prockami to sie nie wyciągnie :). Na chwilę obecną z tego co widzę, to do walki z graczami opłaca się mięć masę procków a do lokacji kombinować z lego/hipo itp.

Rodzice ci nie opowiadali jak to dzielny oddział legionów zabił Animusa? :P On tak naprawdę nic innego nie robili, to procarze podbili całą Europę+ kawał Afryki ^^
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Saturday, 05.07.2008, 10:28

A według mnie procarze powinni kosztować 8 drewna za sztukę. W tej chwili można ich wystawić po prostu w zbyt wielkich hordach! A tak to ktoś kto ma sensowny placek pod względem wydobycia drewna będzie mógł ich wystawić sporą ilość, ale taką, która dobrze zrobiona armia na hoplitach/miecznikach+nomadach/prockach ma szansę pokonać.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Saturday, 05.07.2008, 10:55

Ja myślę, że raczej trzeba by było iść w stronę modyfikacji nie ceny a ilości HP/obrażeń/amora bo tak naprawdę procarze są wstępnie jedynymi tragarzami i trzeba mieć ich 3 razy tyle niż dzikusów, żeby unieśli tyle samo. W skrócie jak ruszysz ilość drewna to zmniejszysz ilość surki, którą można zwinąć, co odbije się przede wszystkim na graczach wchodzących dopiero w starożytność.
Po za tym myślę, że twórcy spoglądali przez pryzmat możliwości stolicy, a tam przy dobrze rozbudowanej wiosce powyżej 50 procków to raczej nie wystawisz (no chyba, że ktoś zamiast brązu wydobywa sobie drewno).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Saturday, 05.07.2008, 11:06

Modyfikacja statów niewiele pomoże, bo żeby horda 100+ procarzy była do pokonania przez coś co nie jest jeszcze większą hordą procarzy trzeba by z nich zrobić gó**o a nie wojaków. Myślę, że w świetle twojej wypowiedzi rozsądnym rozwiązaniem było by podniesienie utrzymania na 8/h i zwiększenie udźwigu do np. 50.
I zgadzam się, że w stolicy dużo procarzy mieć nie będziesz, ale od tego właśnie masz dodatkowe wioski gdzie już możesz wystawiać ich dzikie tłumy. Ja drugą wiochę stawiałem ze względu na pustynie a pomimo tego że mam drwali na poziomie o połowę niższym niż w stolicy to już mam lepsze wydobycie (i mam tylko 1 pole z bonusem do drewna), więc pod uwagę należy brać coś więcej niż możliwości wydobycia ze stołka.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

-_-<

Nierejestrowany

10

Saturday, 05.07.2008, 11:44

wara od tragarzy ! ;p tak to by kosztowali tyle co miecznicy :P a byli by dwa razy gorsi :P wlasnie po to sa zeby bylo ich duzo ;D jak masz z nimi problem to porob ile wlezie hoplitow i zlomuj okolice ;] proste ;D

Gilean85

Intermediate

  • "Gilean85" started this thread

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Saturday, 05.07.2008, 11:54

Zgadzam się z wami i można by podnięść koszt utrzymania procków do 6-8 wtedy równowaga między jednostami będzie bardziej widoczna a nie legio 3x droższa jednostka ginie w natłoku tłumu procarzy.
I wątpię jak nawet hoplitów wystawisz to nie wiem ile bych ich trzeba było żeby ubić 140 procków bo pewnie w takich granicahc już armie chodzą + mają obwstawę z jednostek które brąz zjadają lub konnica to może mniej procków wystawi ale w liczbie 80-100 się zmieści więc nie ma co gadać o wyważeniu jednostek skoro jedna jest przeważająca w stosunku do innych cenna miecznika to 8 brązu nikt raczej nie będzie ich budować bo to się nieopłąca.
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

-_-<

Nierejestrowany

12

Saturday, 05.07.2008, 12:19

no nie wiem.. na hoplitow sa rownie skuteczni jak legio a za 2 legio postawisz 3 miecznikow... wiec jak chcesz miec od zasmarkania prockow to stawiasz jescze armioszke miecznikow i wsio ;], tak podniesc koszt utrzymania prockow... i czym bedziesz grabil z poczatku ? 15-20 prockami to sie niezle oblowisz na wyprawach ;] co jak co ale dla graczy po awansie to postawic za wiele sie procek nie da no chyba ze wybrali sa placek z duza iloscia drewna, no tak legio jest 3 x drozszy ale ma dwa razy wiecej ataku dwa razy wiecej hp i dwa i pol razy wiecej defa... wiec jak za kompresje jakosci cena jest przyzwoita.. no i procka to w koncu jedyna sensowna jednostka dla wielu graczy bo nie moga sobie pozwolic na jednostki zrace braz np. ja w okolicy mam moze 2-3 graczy z antyku ktorzy nic nigdy prawie nie maja a jak wygrabie sobie te 150 brazu to swieto lasu jest.. a tak trza poginac 1,5 h w obie strony w sumie... nie ma co tu podnosic udzwigu procek sa lekka = szybka jednostka ktora nie zadaje zbyt ogromnych obrazen i tez nie uniesie za wiele, dla swiezakow w antyku to dobra opcja zeby bronic sie przed lepszymi graczami no bo co zrobisz jak awansujesz a sasiedzi poinwestowali w legio. Stajesz sie farma ?... dzieki wlasnie procarzowi i ci gracze co dolaczaja pozniej do antyku maja szanse cos wywalczyc a nie zamieniac sie automatycznie w farmy.. w lupancu tez byli tragarze i tez robilo sie ich wielkie hordy i jak byly upy i jak byl nekros to niezle lupiali i masty... wiec nie sapac ! :P wogole jednostek z brazu najlepiej nie budowac :P aby miec jakis przyrost bo jak nie masz zagrabic to skad ? z du*y se nie wyciagniesz przeto...ja murem stoje zeby bylo z procarzami tak jak jest ;] jak macie problem z lepszymi graczami to robcie FSy a jak wam nie odpowiada koszt procek to nimi nie walczcie ;D;D;D wy tu wogole podajecie jakies kosmiczne liczby 80=100 prcek... ja nie wiem jak wiekszosc ale mysle ze nie kazdy postawil placek pod drewni , ja dla przykladu wziolem placek z kamykami i teraz nie zaluje choc moge postawic gora 37 procek w jednej armii, zeby moc postawic az tyle procek trzeba miec albo baaaardzo rozwinieta wioske z kopalniami drewna albo miec placek pod procki... ale to raczej nie kazdy ma... a 140 procek to juz wogole bujda... no bo ile graczy na serwerze moze postawic tyle procek ? 10? 20? moze 30 ? i to chyba tylko w obstawie miecznikow... tudziez czegos co nie zre drewna...

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Saturday, 05.07.2008, 12:32

Moja druga wiocha też była stawiana pod kamyczki, ale wyszło mi, że wypadł jeden las z bonusem i teraz przy 3 drwalach 5 poziom każdy mogę wystawić 34 procków. Jak będzie poziom 10 to procków będzie koło 60. A jak mówiłem wybierając placek nie brałem pod uwagi liczby pól z drewnem.
Co by nie mówić w tej chwili kto może wystawić więcej procków ten może wkopać wszystkim, nawet jeśli będzie walczył z armią elitarną (hopki i lego).
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Saturday, 05.07.2008, 12:45

Raz chyba się nieco mylisz ;) Jeżeli dobrze rozumiem masz 3 drwali w tym jeden z bonusem, więc na 10 lv dostaniesz:
48*2+95=191 drewna/h, czyli nawet do 50 procków nie dobijesz (48 ).

Przeliczyłem sobie na mojej wiosce, która z założenia miała być pod konnice ale są zbyt dupne, więc stoją tartaki :P i wyszło mi, że na 10lv wszystkich tartaków (łącznie 5 w tym jeden z bonusem) będę miał 287 drewna/h, przy 15lv 487/h, więc szczerze to wychodzi z tego, że powyżej 70-80 procków możne wystawić ktoś kto ma kilka bonusów do drewna i jest nastawiony mocno na procki lub osoba średnio nastawiona z 13-14lv tartaków, czyli w miarę późnym etapie staro.

EDIT:
Po za tym weź pod uwagę, że lego + hipy są potrzebne na wyprawki, więc tą ilość drewienka nalezy zmniejszyć przynajmniej o 40
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

-_-<

Nierejestrowany

15

Saturday, 05.07.2008, 13:16

otoz to... zaden w miare rowiniety gracze raczej nie bedzie stawial armi prockow bo bedzie wolal trzaskac exp ;p no i nie wszedzie mozna isc z legio.. a hoplita x 10 = 80 drewna xD czyli 20 mniej prockow :P mysle ze gdyby procek podrozal to ci bardziej rozwinieci gracze ucierpieli by duzo mniej.. niz ci poczatkujacy bo mieli by na tyle rozwinieta infrastrukture zeby po przerzucac sie na inne jednostki a gracz poczatkujacy stal by sie farma :P mysle ze jednostki jak do tej pory zostaly dobrze zbalansowane i niech tak pozostanie ;>

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Saturday, 05.07.2008, 13:33

Sam nie wiem... Jak dla mnie procki są za mocne jak na swoją cenę :/ A dokładniej są za tanie w porównaniu z innymi jednostkami ;) Ale to tylko moje zdanie ;)

@VeiN: Rzeczywiście trochę w obliczeniach przedobrzyłem :P Ale i tak 50 procarzy ze średnio rozwiniętej wioski to spory kawał armii, i potrafi zrobić spore kuku...
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Gilean85

Intermediate

  • "Gilean85" started this thread

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Saturday, 05.07.2008, 14:03

Vein ostatnio myślałem dokładnie tak jak ty ale po ostatnich odwiedzinach pewnego gracza i dostaniem łubudubu
od bagatela 80 procków prawie 20 hoplitów kilku nomadó i legio to się zdziwiłem ;(
a pozatym miecznik kosztuję 8 brązu więc jak ktoś pisał żeby miecznikami walczyć to się chyba przeliczy trochę bo drewna przybywa 2 x więcej i są tańsze procki od mieczników więc nie dasz rady pokonać choćby nie wiem co.
Na obecną chwilę legioniści to tylko wyprawy a ja gram nekromantą i mam opracowane wszystkie technologie dające atak obronę i sandałki więc obrona legio to u mnie 76 a atak 136 i tak dostaję w tyłek z 30 prockami więc nie wiem czy to jest oki
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

18

Saturday, 05.07.2008, 14:16

Z tymi słoniami w antyku to przesadziliscie lekko, sam farmilem takich obrońców używając władców tygrysów. To samo procki ... są klany ... umówcie się z kumplami na kasowanie przeciwnika, kazdy wsadzi po 2 ataki nawet jak zezlomuje sobie wojo to cos tam zabije u przeciwnika, wiec nie jeczeć :)

A legionisci mają spory DEF tylko ze cięzki, procka ma rozrywajacy atak +30% wiecej dmg na legionie, a legion ma atak sieczny -30% obrazen u procki ...

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Saturday, 05.07.2008, 14:39

Vein ostatnio myślałem dokładnie tak jak ty ale po ostatnich odwiedzinach pewnego gracza i dostaniem łubudubu
od bagatela 80 procków prawie 20 hoplitów kilku nomadó i legio to się zdziwiłem ;(
Ja szczerze to nie wiem czy czy coś trzeba by było zmienić czy nie :P To co opisujesz przypuszczam, że to cała armia kolesia rozbudowanego w staro z 3 wioch :D . Ja sobie myślę, że problem rozwiązałby się sam gdyby zmniejszono zapotrzebowanie drewana hipów, które z tego co widzę są najlepsze na procki - bynajmniej w przypadku armii z 1 wiochy. Jak ktoś trzyma całą armię w 1 wiosce to nie ma bata, żeby go położyć w tej danej wiosce. Podobnie miałe w kamieniu - koleś mnie napadł 10 słoniami a spotkał się z 25 słoniami i 30 dzikimi. Jakbym miał 3 wiochy to na 40 słoni też by (raczej) silnych nie było, chyba że ktoś do 20lv wiochy by się doczłapał.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Gilean85

Intermediate

  • "Gilean85" started this thread

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Saturday, 05.07.2008, 14:58

Z tymi słoniami w antyku to przesadziliscie lekko, sam farmilem takich obrońców używając władców tygrysów. To samo procki ... są klany ... umówcie się z kumplami na kasowanie przeciwnika, kazdy wsadzi po 2 ataki nawet jak zezlomuje sobie wojo to cos tam zabije u przeciwnika, wiec nie jeczeć :)

A legionisci mają spory DEF tylko ze cięzki, procka ma rozrywajacy atak +30% wiecej dmg na legionie, a legion ma atak sieczny -30% obrazen u procki ...


Ale ty chyba nie dokońca zrozumiałeś co napisałem :)
Ta armia mnie zaatakowała z 1 wioski i ma ją na 15 lvl i chce zobaczyć jak go atakujesz swoimi wojskami możesz wkleić
linki to zobaczymy czy ci się uda.
Ale wracając do tematu albo powinno się podnieść wymagania procków do 6 drewna albo zmienić u legio.
moja propozycja to 6-8 drewna 6-8 brązu wtedy można by wystawić więcej jednostek i zabierały by tyle brązu a cena hoplitów to raczej nie spadnie i jest w miarę przystępna.
Prosze o wypowiedź doświadczonych graczy czy takie coś mogło by przejść.
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )