Nie jesteś zalogowany.

Raziel

Intermediate

  • "Raziel" started this thread

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Saturday, 05.07.2008, 22:51

Rap - czy ktoś w towarzystwie słucha?

Jako że ostatni wziął mnie nastrój na oldschoolowy polski rap, zaciekawiło mnie kto tu jeszcze słucha właśnie tej muzyki.
Więc piszcie, kto słucha rapu, ale nie żadnego badziewnego 18L czy innego 52Dębiec, tylko prawdziwego inteligentnego rapu.

Tak sobie usiadłem przejrzałem płytki i mp3, zrobiłem sobie kompilację i teraz siedzę i słucham...
I leci:
OSTR, Kaliber 44, Łona, Abra dAb, Paktofonika, Fisz, trochę Fenomenu i WWO...

Ciekawe czy pośród naszego (w dużej części) "fantastycznego" i "metalicznego" towarzystwa są jacyś fani muzycznej strony hip-hop'u?
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 06.07.2008, 00:35

Hip-Hop i rap to dwie różne rzeczy ;) Ja od czasu do czasu słucham sobie zagranicznych zespołów, na obecne czasy dość jaskiniowych utworków takich wykonawców jak Beastie Boys, Cypress Hill, Dr Dre, DMX, Outkast czy 50 Cent. Jednak nie nazwałbym tego, że jestem jakimś fanem rapu czy hip-hopu.

A na codzień słucham muzyki z pogranicza/mieszanki elektroniki/rocku/break beatu/big beatu/trip hopu, często niekomercyjnej więc chociaż w tym topicu się wpiszę :rotfl:Jest ktoś jeszcze tutaj taki ? xD
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

3

Sunday, 06.07.2008, 02:45

Głównie PFK i wszystko co z nia zwiazane.
Nastepnie jeden z najlepszych MC's - O.S.T.R.

a potem jak leci W.W.O, Zipera, KASTA, Fenomen.

Co do postu Raziela to wydaje mi sie stawianie Debca w jednej lini z 18l jest troche nie na miejscu ;) .
Teksty 52 a 18l to calkiem inny klimat.

Raziel

Intermediate

  • "Raziel" started this thread

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Sunday, 06.07.2008, 09:46

@VeiN:
Hip-Hop i rap to dwie różne rzeczy ;)

Masz rację, hip-hop i rap to dwie różne rzeczy :) Hip-hop to subkultura, na którą składa się muzyka, styl ubierania, zachowań itp. a rap to właśnie muzyka związana z kulturą hip-hop'ową. A Cypresów i Beastie Boysów też lubię posłuchać ^^

@Tedy: Zgadzam się, że teksty 18l jest to dno i pół mili mułu, więc ciężko postawić coś z nimi w jednej linii. A co do 532 Dębiec, to ich teksty za bardzo do mnie nie przemówiły... Mają kilka fajnych kawałków ale bardziej do zabawy niż na rozkminkę, przynajmniej według mnie (ale mogę się mylić, bo nie znam ich całej twórczości...).
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 06.07.2008, 10:53

Ja słuchałem tede ale oczywiście starych utworów typy ona jest ...
Kaliber 44 ( klasyka) ,Fenomem , Warszawski Deszcz , Wzgórze Yapa 3 :) Paktofonika i nieśmiertelna nuta jestem bogiem :) WWO , Prosto (od czasu do czasu) Sokół i Pono (teraz zajebisty utworek będę brał cię w aucie hehe )
Abradab ( Czerwony album był całkiem całkiem), Peja + Slums Atack ehh, Ascetoholix ale opczywiście starsze utwory :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

6

Monday, 07.07.2008, 02:01

nie lubie paktofoniki, conajwyzej sie posmiac z nich mozna ;x aktualnie siedze i slucham starych plyt peji :thumbsup:

7

Tuesday, 14.04.2015, 12:23

rap czy hip-hop? rap to amerykańscy murzyni, a hip-hop to.... no właśnie

8

Friday, 01.01.2016, 15:20

murzyni mają dobry styl rapowania.

9

Wednesday, 25.07.2018, 00:58

murzyni sa najlepsi w rapowaniu, mają ten styl i luz.

10

Friday, 19.04.2019, 11:49

Rap, a hip-hop to dwa różne gatunku, chodź bardzo podobne do siebie. Czasami posłucham, chodź bardziej gustuje w czym spokojniejszym, coś przy czym mogę się zrelaksować, zawsze coś wybiorę spośród https://piesni-religijne.pl/lista-piosenek/ , widziałem, że jest nawet RAP religijny :rotfl:a tak na poważnie to widziałem teraz w gazetce Lidla, że o dziwo prowadzili oni do swojej oferty płyty CD https://igazetka.pl/lidl/

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jacektalin" (10.06.2019, 17:06)


11

Thursday, 27.06.2019, 09:01

słucham wszystkiego tylko nie rapu, wręcz nienawidzę :P

12

Friday, 03.04.2020, 09:09

Ja słucham! Ale tego nowego Que... jakoś nie potrafię