Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 06.07.2008, 23:38

Sredniowiecze

Technologie:

http://img502.imageshack.us/my.php?image=tech1ql0.jpg
http://img385.imageshack.us/my.php?image=tech2do0.jpg
http://img385.imageshack.us/my.php?image=tech3tb7.jpg

Wojska:

http://img356.imageshack.us/my.php?image=army1bf7.jpg
http://img90.imageshack.us/my.php?image=army2sz9.jpg
http://img385.imageshack.us/my.php?image=army3mk8.jpg
http://img385.imageshack.us/my.php?image=army4qe5.jpg

Edit: dorzucam Bossy, zebyscie wiedzieli ile zabawy was czeka:)

http://img53.imageshack.us/my.php?image=bossov6.jpg

Ogolnie - drogo, slaby przyrost, technologie slabiutkie, a do tego Starozytnosc farmi z was klejnoty.
Po raz drugi przy awansie spory zawod - zadnej radosci z grania, tylko wyczekiwanie na przyrost i chowanie surowcow.
W tej chwili po poscie w dziale 'Bugi' ida 3 armie na moje wszystkie wioski, wiec wspolczuje mojemu nastepcy w Sredniowieczu, ja po atakach kasuje konto.
Milego grania.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrWho" (06.07.2008, 23:49)


Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 06.07.2008, 23:53

Szkoda wielkie że kończysz grać :(

Jednostki są ciekawe (szczególnie samuraj) ale koszt wyprodukowania piechura jest morderczy :( Nie znając przyrostów ciężko mi stwierdzić, ale nawet gdyby kosztował te trochę żelaza(?) a nie złota był by bardziej użyteczny, a tak to... Bardzo tanie wydają się technologie, tak naprawdę niewiele wymaga więcej niż 1000 sztuk surowca. Więc to może jest sposób na średniowiecze - nieduże (ilościowo) koszta, więc nie musisz sama mieć aż tyle i możesz dzielić się ze starożytnością?

Można jeszcze spytać jakie pola produkują surowce? To mnie szczerze mówiąc ciekawi najbardziej ;)
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

3

Sunday, 06.07.2008, 23:56

Szkoda wielkie że kończysz grać :(

Jednostki są ciekawe (szczególnie samuraj) ale koszt wyprodukowania piechura jest morderczy :( Nie znając przyrostów ciężko mi stwierdzić, ale nawet gdyby kosztował te trochę żelaza(?) a nie złota był by bardziej użyteczny, a tak to... Bardzo tanie wydają się technologie, tak naprawdę niewiele wymaga więcej niż 1000 sztuk surowca. Więc to może jest sposób na średniowiecze - nieduże (ilościowo) koszta, więc nie musisz sama mieć aż tyle i możesz dzielić się ze starożytnością?

Można jeszcze spytać jakie pola produkują surowce? To mnie szczerze mówiąc ciekawi najbardziej ;)


juz dostalam ciekawa propozycje wymiany klejnotow na czyjes drewno:)) kuszace, ale wystarczy juz wstawania o swicie i nieprzespanych nocy spedzonych na atakach ;)
technologie sa tanie, ale gdzie im tam do starozytnych...nic naprawde porzadnego.

a teraz trzymaj sie krzesla:

Na tym terenie możesz zbudować łącznie:

Chatka drwala: 5 [125]
Stajnia: 2 [30]
Kopalnia złota: 2 [10]
Wyrobisko gliny: 4 [80]
Kopalnia żelaza: 4 [40]

Liczba pól pozwalających na wydobycie: 14

i co z ty na to? a piechurzy sie naprawde nie nadaja nawet do Jaskini 1...Wszystkie jednostki kosztuja zloto, wiekszosc ma je w upkeepie. Po prostu tragedia.

4

Sunday, 06.07.2008, 23:57

Pogratulowalbym awasnu, ale z tresci postu wnioskuje, ze moglo by to byc nie na miejscu. Nie kasuj:) Zamroz albo zostaw ku uciesze innych:) Z 3 wioskami chyba da rade pociagnac rozwój chociaz jednej wioski.
Co do tematu to moglbys jeszcze napisac na jakich teranach wystepuja surowce i jakie sa ich bazowe przyrosty. Bylbym bardzo wdzieczny. Pozdro:)
edit: A na jakim terenie to zloto sie wydobywa? Po to jestesmy betatesterzy by zbalansowac koszta jednostek:D

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 06.07.2008, 23:59

Jakbyś mogła jeszcze podać z jakich pól są surowce to by było miło (drewno i konie pewnie się nie zmieniło ;) ).

Kontynuując moją wypowiedź => Fakt nie powiem drogie jest to powołanie z tym, że same utrzymanie kosztuje cię drewno, które z pewnością możesz łupić - przecież obojętnie co złupisz czy to będzie ze staro drewno czy konie i tak otrzymasz drewno ;), a 1 piechur to jak 2,5 procka przy noszeniu ;).
Jeżeli chodzi o AA => mam na mysli ludzi, którzy świeżo przeszli do staro, mają garstkę procków itp. Ludzie na tym etapie nie mają zbytnio AA bo woleli sobie rozwinąć zwykły atak na potrzeby lepszego ekxpienia z jaskiń itp.

Tak czy siak powiem tyle : średniowiecze jest nastawione na to żeby mieć jedną wiochę hen daleko od stolicy i traktować ją jako przystanek do przetrzymania armii, żeby inni jej nie zatłukli. Czyli hmm po prostu gra wymaga więcej siedzenia =.=.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

6

Monday, 07.07.2008, 00:00

a i jeszcze o cos prosiles:

Wysokie góry - zloto
Góry - zelazo
Wzgórza - drewno/zelazo
Step - stajnie
Pustynia - nic
Las - drewno/stajnia
Dżungla - drewno
Strumień - glina
Bagno - glina

7

Monday, 07.07.2008, 00:02

Czyli tereny w starozytnosci z pustanimi sa nic nie warte... dobrze wiedziec. Dzieki Tobie innym bedzie gralo sie lepiej:)

8

Monday, 07.07.2008, 00:04

Czyli tereny w starozytnosci z pustanimi sa nic nie warte... dobrze wiedziec. Dzieki Tobie innym bedzie gralo sie lepiej:)


Widze jak mnie doceniacie:)

http://img364.imageshack.us/my.php?image=attackzn8.jpg

rotfl! Wszyscy sie rzucaja na moje 10 koni:)

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Monday, 07.07.2008, 00:06

Szkoda tylko, że dla ułatwienia gry innym DrWho musiała poświęcić czas i przyjemność z grania :(
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

10

Monday, 07.07.2008, 00:12

Szkoda tylko, że dla ułatwienia gry innym DrWho musiała poświęcić czas i przyjemność z grania :(


nie szkodzi, na forum napisalam dopiero jak uznalam ze juz koncze gre. ile mozna...i to w koncu tylko alfa..i tak czeka nas kasacja:)

11

Monday, 07.07.2008, 00:12

Moze zlozymy uroczysta przysiege, zeby jej nie farmic przez tydzien?:D
Edit: Dziwnie sa dorbane ataki jednostek i pancerze... jakos tak nie wspolgraja z obrazkami.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KXN" (07.07.2008, 14:32)


12

Monday, 07.07.2008, 00:13

Widze jak mnie doceniacie:)

http://img364.imageshack.us/my.php?image=attackzn8.jpg

rotfl! Wszyscy sie rzucaja na moje 10 koni:)
Nie wszyscy, tylko ja ;) Co do tematu w bugach. Nie od dziś wiadomo, że na średniowiecze idzie się po klejnoty. Zaraz znajdę stosowny cytat.

Edit: Nie mogę znaleźć, ale to nie zmienia faktu, że gdzieś padła na informacja ;)

13

Monday, 07.07.2008, 00:17

Widze jak mnie doceniacie:)

http://img364.imageshack.us/my.php?image=attackzn8.jpg

rotfl! Wszyscy sie rzucaja na moje 10 koni:)
Nie wszyscy, tylko ja ;) Co do tematu w bugach. Nie od dziś wiadomo, że na średniowiecze idzie się po klejnoty. Zaraz znajdę stosowny cytat.


nie tylko ty, zobacz, na screenie sa dwa ataki na raz, bo KXN szedl ponad 1,5h i spadla mi ochrona, wiec ty tez mogles:)
a cytatu nie szukaj, w ogole nie czytalam forum, a tutorial piate przez dziesiate:) nie lubie liczyc, intuicja wygrywala do tej pory. a w sredniowieczu to juz czysta kalkulacja, co zbudowac zeby potem procentowalo, czy najpierw posag, czy najpierw spichlerz, czy moze zamek potrzebny do technologii..10 lvl oltarza ze Starozytnosci nie starczyl nawet na polowe kopalni na 1 lvl...:)

14

Monday, 07.07.2008, 00:19

Chyba jednak trzeba zebrać wszystkie ołtarze na 16 przed przejściem. Inaczej może być ciężko. Dla mnie już II epoka jest trudna, a co dopiero przechodzić wyżej ;)

-_-<

Nierejestrowany

15

Monday, 07.07.2008, 00:23

;O ;O;O cieeekawie :D jendak no nic.. wiadomo ze klocki z pustyniami bedzie trzeba kasowac co i tak nie zmienia faktu ze teraz warto je miec;]

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Monday, 07.07.2008, 00:24

Co do ołtarzy ktoś z administracji pisał, że przy awansie do staro polecają wszystkie ołtarze 15 i +2 poziomy dla każdej następnej epoki. A staro trudne jeszcze nie jest, wystarczy odrobinę pokombinować i po 3-4 dniach wychodzi się na prostą... a w średniowieczu na tę chwilę wygląda, że można się ustabilizować po tygodniu albo i dwóch...
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

-_-<

Nierejestrowany

17

Monday, 07.07.2008, 00:29

no prasta jak prosta ale jak masz malo czasu zeby grac to trzeba bunkrowac miasta xD a to nie przynosi piorunujacych efektow :P, no jezeli dotrwamy do sredniowiecza to bedzie ciezko :S

18

Monday, 07.07.2008, 02:58

Hmm..faktycznie sytuacja wyglada nie ciekawie, szczerze to jak tak patrze na statystyki jednostek to przy maks technologiach beda porownywalne z tymi z sredniowieczu? 8|
Co epoka to gorsze jednostki... czyzby w kolonizacji armie mialy w zamierzeniach liczyc po 1000 chlopa?!

No nic pozyjemy zobaczymy:)
A przy okazji tez sobie zapuscilem atak, jak wszyscy to wszyscy :rotfl:

19

Monday, 07.07.2008, 08:57

Lol, wystarczy wystawić 30 halabardzistów i pęka armia 100 procarzy, jakoś nie widzę by to był problem przy ich upkeepie.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

20

Monday, 07.07.2008, 10:01

Lol, wystarczy wystawić 30 halabardzistów i pęka armia 100 procarzy, jakoś nie widzę by to był problem przy ich upkeepie.


halabardzisci wymagaja zamku 4 lvl i kuzni 2 lvl, a nie mam nawet zamku 3 nie wspominajac o kuzni, i wlasnie zaczal sie na mnie kolejny atak:) do tego jeden Halabardzista kosztuje 40 zlota, a wszystko co udalo mi sie przez czas ochrony zrobic to przyrost 17/h, wiec samo wojsko to 70 godzin czekania, i nie chce mi sie liczyc jeszcze kosztu budynkow. Upkeep tez nie jest nie do przejscia - 8 drewna i 4 zelaza za godzine, drewno no problem, ale zelazo to 120/h, a mam teraz 40/h.

I trzeba by ich zrobic na raz, bo naplywajace ataki wytluka caly garnizon, albo wyprowadzac ich co atak z wioski. Czyli caly koszt 30 Halabardzistow to 6000 drewna+1200 zelaza + 1200 zlota pod ciaglymi atakami. Niemozliwe do utrzymania. I wlasciwie armia halabardzistow to raczej plany na daleka przyszlosc, i zerowa opcja na expienie bohatera, bo to za slabe jednostki na lokacje specjalne.

Pomysl gry w Sredniowieczu jest niezly i mozna to pewnie jakos zrobic zonglujac caly czas wojskiem i surowcami z trzech wiosek pomiedzy poszczegolnymi atakami, ale ja caly czas mowie ze to jest nacisk na nolife...

Podobne wątki