Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 07.07.2008, 11:39

Sens dołaczania nowych graczy.

Na tą chwile bez sensowne dla nowych graczy stało się zaczynanie gry. Pozycje jaką losują są śmieszne. Na chwile obecaną losują odleglości od lokacji w granicach 40 minut w jedną strone (bo lokacji masa 1-4 epokowych).
Ponadto miejsce startu losowane jest na jakimś totalnym zadupiu gdzie o Starożtyności to w legendach slyszeli i gdzie jest 1k kont nie aktywnych.
Zmiencie system losowania. (na prosbe kupla) założyłem drugie konto które przy rrealnej ocenie nie ma racji bytu. Na chwile obecna na moim glównym koncie zeby zaatakowac kogos ze Starozytnosci musze przesunac caly ekran. A patrzac na pozycje kordynat 1.1 widze ze tam ekrany sa białe. Wiec cos tu chyba nie Hallo???.
Bo nie wydaje mi się, żebyscie skusili nowych graczy propozycja gry w swiecie gdzie kolesie bija sie ze soba w odstepach 10 minut a jemu podróż zajmuje 3-4 godziny.
Najlatwiej bylo by zmienic system losowania pozycji startowej. Zeby dodlosowywalo w srodku a nie na obrzerzach. I nie martwcie sie tym ze stanie sie farma. Jak dobry gracz to spokojnie sobie poradzi.

Albo wprowadzcie kasacje nie katywnych kont (np przez 2 tygodnie) zobaczymy na czym bedziecie expic drewno itp.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "yolinar" (07.07.2008, 11:54)


2

Monday, 07.07.2008, 12:22

Jak my zaczynaliśmy, to nie mieliśmy ani:
- starożytności, którą można by kroić na krzemień
- ani nieaktywnych kont, które można farmić - na początku te 500-600 surówki z ataku to był wypas, teraz jak szpiegnęłam nieaktywne konta z 1 epoki w mojej okolicy, mają po kilka-kilkanaście tysięcy zaległej nieużywanej świeżutkiej surówki.
- do lokacji też jedni mieli bliżej a inni dalej (ja np wylosowalam miejsce przy 4-to epokowych);
a jakoś daliśmy radę.

PS. nie rozumiem, w jaki sposób kasowanie nieaktywnych kont (czyli farm) miałoby POMÓC nowym graczom...
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

3

Monday, 07.07.2008, 12:29

Popieram Thorge. System jest dobry. Mozna, by jeszcze rozważyc losowanie lokacji z posród zajetych przez wioski graczy, ktorzy nie logowali sie ponad miesiac.... raczeje do gry nie wroca, a odciazy to serwer zapewne. Inna sprawa czy osoba, ktora zacznie gre bedzie ucieszona jak do okola niej bedzie sama starozytnosc czy sredniowiecze:)(chyba wiekszy prblem mialem z kamieniami na Totem niz z krzemieniami). No ale mozna zalozyc, ze dolacza sie tez inne osoby, ktore zajma inne nie uzywane lokacje obok niej, wiec bedzie jakas rownowaga.

4

Monday, 07.07.2008, 12:33

KXN: To jest dobry pomysł. Zastępowanie nieaktywnych kont nowymi. Dzięki temu gracz znajdzie się w całkiem niezłej sytuacji. Unikniemy też ogromnej frustracji starych graczy w przypadku, gdy upatrzymy sobie świetną ziemię do następnej epoki, a tuż przed wysłaniem osadnika wyrośnie na niej totem ;)

5

Monday, 07.07.2008, 12:41

a ja popieram aktualny system - dostaje sie lokacje posrod innych swiezych zalozycieli, kto niby powiedzial ze nowi gracze maja miec obok starozytnosc do farmienia najlepszych materialow? niech zaczynaja rowno i rowno rosna, kazdy ma szanse sie wykazac.
ja na przyklad wylosowalam miejsce gdzie nie bylo blisko zadnej rozsadnej lokacji specjalnej, a nastepnego dnia odkryl sie nastepny obszar mapy razem z nowymi graczami i okazalo sie ze do jaskini mialam 7 minut. a o malo sie dzien wczesniej nie kasowalam...

6

Monday, 07.07.2008, 13:11

DrWho
Tylko ze jak ty zaczynales, to pewnie byl 28.maja albo troszke pozniej. Na chwile obecna stoi sobie te moje drugie konto i czeka na rozszerzenie sie terenu..i zgadnij co????? Nic od 4 dnich.

Lokacja blizej strozytnosci nie powinna byc ze wzgledu na rozwoj tylko ze wzgledu na pozniejsza gre. I tak nie dasz rady pokonac Kamiennym kogos rozwinietego w starozytnosci (na mnie ginie po 10 mamutow a nie wystawiam wiecej niz 60 prockow) wiec mu racje krzemienia nie skroisz. Tylko jesli zaczynasz grac to chcialbys moc z kims grac a nie widziec 1000 wiosek z lev totemu 1-5 bez armii kopaln i wogle. co z tego ze na nich tez rozbuduje sie do Starozytnosci. Jesli bede mial do najblizszego gracza 1h marszu w strone t ty nazywasz to gra???????
Sytuacja wygada dla mnie tak. jak spoznisz sie tydzien na otwarcie serva to nie zaczynaj grac bo bedziesz na zadupiu z kotrego nie wrocisz.

Zrobcie swiat kulisty nie plaski i to tez rozwiaze problem po czesci.
Ponadto poobserwojcie kwadraty. Zobaczcie ile jest pustych miejsc. Wrzucanie ludzi na obrzerza sztucznie i nie potrzebnie rozszerza swiat.
Akurat tu za wzor super rozwiazania podac mozna BloodWars. Awans rownoznaczny ze zwerzeniem i to jakim 10=1. tak ze najsilniejsci moga rywalizowac ze soba a nie z jaks mizernota.
Ponadto jaki widzicie sens w przejmowaniu wiosek. Ok jesli wioska lezy blisko was to spoko. Ale blisko to ile?????
Ja mam wiosk 29 minut od siebie z max chodzenie rozwinietym. Powiem ok nie jest zle z gra ale z obrona juz gorzej. Na oblezenie zawsze zdarze ale na zwykly def juz nie. A kto mnie atakuje? ludzie ktorzy sa po 4h odemnie czy tacy co sa blisko????

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "yolinar" (07.07.2008, 13:22)


7

Monday, 07.07.2008, 13:19


Sytuacja wygada dla mnie tak. jak spoznisz sie tydzien na otwarcie serva to nie zaczynaj grac bo bedziesz na zadupiu z kotrego nie wrocisz.
Zrobcie swiat kulisty nie plaski i to tez rozwiaze problem po czesci.


fakt, zaczynalam z jakims 2dniowym opoznieniem i juz mialam mniej zageszczony teren. w tej chwili powiem ci ze moim szczytem marzen jest wiocha na zadupiu, gdzie wszyscy maja daleko i jest swiety spokoj:) moja szybkosc oparlam na przekonaniu ze nikt mnie nie oblegnie i nie strace wioski, wiec nie mialam zabezpieczenia ani murow, ani duzego spichlerza, ani nic i udalo sie. sa plusy i minusy zadupia:) nie masz kogo farmic, ale rowniez nie beda farmic ciebie:)

8

Monday, 07.07.2008, 13:24

Zrobcie swiat kulisty nie plaski
Jak na to wpadłeś, Koperniku? :rotfl:
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

9

Monday, 07.07.2008, 13:27

To zycze ci powodzenia w produkcji wlasnej. Moze i fajnie, ale zobaczymy jak szybko sie znudzisz kiedy sie rozbudujesz i zdasz sobie sprawe, ze nie masz z kim walczyc rywalizowac.
Ok rozumiem, ze to alfa i normalna gr zaczniesz normalnie z nowym doswiadczeniem.

Poza tym zycze ci powodzenia w grze od nowa. O ile ta wioska, ktora wynalazlem jest twoja.
Jedyny plus z twojej rezygnacji to nieistniejace linki do walk z Stehem...

10

Monday, 07.07.2008, 13:30


Poza tym zycze ci powodzenia w grze od nowa. O ile ta wioska, ktora wynalazlem jest twoja.


nie, nie jest, ale paru kolegow zacheconych moimi wczorajszymi przeklenstwami caly dzien dzisiaj zaczelo grac:))) jestem zalozycielem nowej fali graczy:)


Jedyny plus z twojej rezygnacji to nieistniejace linki do walk z Stehem...


oczywiscie pomyslalam nad tym i mam screeny :)) ale faktycznie chyba daruje sobie ulatwianie juz wam zycia:)

11

Monday, 07.07.2008, 13:34


Zrobcie swiat kulisty nie plaski
Jak na to wpadłeś, Koperniku? :rotfl:
Chyba Kolumbie:D Duze odleglosci maja swoj plus, bo mozna armie wyslac na wycieczke, zeby jej nie stracic.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Monday, 07.07.2008, 17:09

Ja uważam, że obecny system jest do bani, ale nie ze względu na odległości nowych graczy do graczy w staro tylko w związku z ilością nieaktywnych kont. Poziom satysfakcji grania pod kątem ataków jest na poziomie zerowym, gdyż dookoła mej stolicy aktywnych (grających) graczy jest 3, dookoła moich 9x9 pól (kolejnych 9x9 pól) jest MAX 5 graczy. Patrząc na klawiaturę numeryczną, gdzie 5 to teren dookoła stolicy to w 7,8,9 gra od 0 do 2 osób xD. w BW coś takiego przechodziło gdyż w 4 strefie grali już aktywni ludzie, jak przestawali to ktoś z 5 strefy go zastępował, tutaj teoretycznie myślałem, że problem rozwiąże się przy budowie wiochy, ale się z tym przeliczyłem. Dodam, że zacząłem grać jakieś 10 dni po starcie alfy. Owszem mogę puścić atak na kogoś o 2h w jedną stronę ode mnie ale taka gra mija się z celem =.=
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych