Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 30.05.2008, 19:39

Petycja w sprawie SB i wiadomości (klan)

Jak wszystkim wiadomo, ograniczenie w wysyłaniu wiadomości zwykłych jak i klanowych jest słuszne w kilku kwestiach. Nie zmienia to jednak faktu, że jest irytujące, kiedy musimy czekać 30min na wysłanie kolejnej wiadomości klanowej.
Wiadomo również, że osób siedzących jednocześnie (w ramach jednego klanu) jest sporo, a czasem nawet i 3/4
Ilekroć jest problem z 'doproszeniem' się o wrzucenie przedmiotów do ZK....

Takie doświadczenia mamy po BW. Stąd moja sugestia, nie trudna do rozwiązania.
Każdy klan miałby widoczny (np po lewej stronie) SB w którym mogą pisać TYLKO klanowicze. Standardowo pokazywałyby się 3-4 linijki. Po kliknięciu strzałeczki okienko rozsunie się kulturalnie w dół na np. 10. W bazie powiedzmy zapisywanych będzie ~50 linijek. Reszta automatycznie won. Więc nie obciąży to serwera (oczywiście nie mówimy o czasie rzeczywistym, bo to zjada zasoby, tylko po kliknięciu np. guzika "refreash".

Na rysunku pokazałem zamysł, tyle, że bez odświeżania. Można też dodać guzik chowający całkiem.

W javie dorzucamy funkcję z:

function HideSB(){
var dane = document.getElementById('SB');
if(dane.style.height == 50){
dane.style.height = "150";
}else{
dane.style.height = "50";
}
}

Wiadomo:

<div id="SB" style="height: 50;">tu zawartosc SB<DIV>
i do przycisku onClick="HideSB"

i wszyscy będziemy szczęśliwi :)

Co wy na to?



EDIT:
przy okazji mała prośba.
zmienić napis "zniszcz budynek" na "zniszcz", żeby był mniejszy...
spieszyło mi się i kliknąłem zupełnie przez przypadek. Chodzi o to, żeby był mniejszy.
Na szczęście wyburzanie trwa długo :p
Fajne....! -> Oblukajcie :]
Cały czas czekamy na:
+dodanie w panelu armii sumacyjnej pojemności
+usuwanie jednostek
+ranking
+panel usera -szukaj
+czas wiadomości -żeby pojawiały się szybko
+przerzucanie do wiadomości po wykonanej akcji
+raporty. Nazwa przeciwnika linkiem do kwadratu lub profilu
+licznik graczy/graczy online (tak jak w BW)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Jifer" (30.05.2008, 19:45)


Gilean85

Intermediate

Postów: 209

Skąd: Częstochowa

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 30.05.2008, 19:44

RE: Petycja w sprawie SB i wiadomości (klan)

Coś takiego powinno wypalić i myśle że rozwiązało by to problem z wiadomościami klanowymi.
Ale zobaczymy co na to admini :)
Nick: Lukas
Klan: Imperium Romanum( reaktywacja na becie sojusze jak z alfy)- narazie bez klanu ale niech pozotanie wpomnienie :)
ID: 1176
Serwer: T2 ( T1- dawno dawno temu w odległej wiosce :) )

3

Friday, 30.05.2008, 19:49

Rozumiem po prostu irytację, kiedy zawala mi się skrzynkę w której mam szpiegi i inne ważniejsze rzeczy od "niech ktoś wrzuci brudną czapkę jełopa". W pełni popieram to "ograniczenie". Nie wspomnę o wiadomościach do innych klanów.
Dlatego SB klanowe powinno być niezłym rozwiązaniem. Poza tym powinno w pewien sposób lepiej zgrać klan. Nie ma to jak pogadać sobie w wolnym czasie z klanowiczami. Dyskusja w sprawie ataków online :)

No i jeszcze jedno. To co drażniło mnie w BW. Pisze klanówkę i zamiast jednej odpowiedzi dostaje 5-10 od każdego z osobna.... lol O_o
Tak każdy widzi "już Ci wrzuciłem" i nie zawraca sobie głowy.
Fajne....! -> Oblukajcie :]
Cały czas czekamy na:
+dodanie w panelu armii sumacyjnej pojemności
+usuwanie jednostek
+ranking
+panel usera -szukaj
+czas wiadomości -żeby pojawiały się szybko
+przerzucanie do wiadomości po wykonanej akcji
+raporty. Nazwa przeciwnika linkiem do kwadratu lub profilu
+licznik graczy/graczy online (tak jak w BW)

Ayron

Początkujący

Postów: 36

Skąd: Olsztyn

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Friday, 30.05.2008, 20:25

Żeby sie dobrze zgrać wystarczy założyć kanał na IRCu.
Według mnie shoutbox tylko niepotrzebnie zajmowałby miejsce.
koniec gry

5

Friday, 30.05.2008, 20:34

Nom.. strasznie by zajmował... zwinięty 15px, normalny jakieś 50px a rozwinięty 150px. Do tego byłby na samym dole, w prawym menu pod danymi. No kosmiczna ilość....
Jasne. Mogłoby nie być wielu rzeczy, które już są a jedyne co robią, to udogadniają i uprzyjemniają rozgrywkę.
Nawet nie można zarzucić, że spowalniałoby grę, bo załadowanie z bazy nawet 50 wpisów (każdy max po 250znaków) zajmuje setne sekund.

A argument o zgraniu był tylko dodatkowym i marginalnym, nie wiem czy zauważyłeś :/
Czekam na opinię administracji i pozytywne rozpatrzenie.

EDIT:
a.. no jasne że wystarczy, tylko nie każdemu chce się wbijać na IRCA za każdym razem. a lukać na malutkiego SB, który jest zawsze, będzie każdy klanowicz. Dlaczego? BO BĘDZIE!
Fajne....! -> Oblukajcie :]
Cały czas czekamy na:
+dodanie w panelu armii sumacyjnej pojemności
+usuwanie jednostek
+ranking
+panel usera -szukaj
+czas wiadomości -żeby pojawiały się szybko
+przerzucanie do wiadomości po wykonanej akcji
+raporty. Nazwa przeciwnika linkiem do kwadratu lub profilu
+licznik graczy/graczy online (tak jak w BW)

6

Saturday, 31.05.2008, 00:02

popieram post

dmn

Początkujący

Postów: 49

Skąd: Wawa Ursus, Piastów, Brwinów, Pruszków

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Saturday, 31.05.2008, 02:59

tez jestem za ;))

tylko narazie nei rozumiem z klanami... one chyba szybko nei powstana:D
zanim naciuka sie 3 lvl bohatera ;>

chyba, ze rozmawiamy o innych serverach:D

drPayton

Początkujący

Postów: 12

Skąd: Olsztyn

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Saturday, 31.05.2008, 08:15

Też jestem za, ale pamiętać trzeba, że mocno obciążyłoby to bazę. Więc może SB nie korzystający z niej? Rozmowy zapisywane byłyby w sesji i ograniczane do, powiedzmy, 100 linijek (czy tam do pojemności zmiennych sesyjnych). Innymi słowy tylko siedząc na bieżąco w grze moglibyśmy czytać te wiadomości. Zero obciążenia dla bazy - multum radości dla graczy xD

edit: literówki

@down: No też prawda. A skoro tak, to pewnie nie doczekamy :/

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "drPayton" (31.05.2008, 13:07)


9

Saturday, 31.05.2008, 13:03

A niby w kogo sesji miałby być ten SB trzymany? Twojej? A jak napiszesz nowego posta to jak go wyślesz to wszystkich? Będziesz sprawdzał który gracz ma aktywną sesję i mu zapisywał tam jakieś info? A jak gracz wyjdzie i wejdzie jeszcze raz - to całą zawartość SB trzeba mu do sesji wrzucić czy SB od zera startuje - jeżeli wrzucasz mu całą zawartość to trzeba stwierdzić kto ma całą zawartość SB czy ktoś czegoś nowego nie zapisał etc. Jeżeli SB startuje od zera to w ogóle cała idea zostaje wypaczona bo użytkownik nie wie co się dzieje więc pisze wiadomości na skrzynkę i wracamy do punktu wyjścia.

10

Saturday, 31.05.2008, 13:54

tak i setki shout boxów zamulających serwer, zrobcie sobie konferencje na gg albo kanał na irc
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

11

Saturday, 31.05.2008, 13:59

O ludzie... błagam... czy wy umiecie czytać? Trochę podstawowej wiedzy...
jakie sesje... i jak niby poza bazą... no paranoja...
Przy każdym odpaleniu strony ściągsz tony kodu JS, i dane z bazy, którym strona jest napakowana,a ty się martwisz o jedno zapytanie wyświetlające SB?
Wysyłanie danych, to odświeżenie !!!tylko!!! pola SB, które można zrobić na <frame> żeby było traktowane osobno. Wtedy wysyłanie i odświeżanie wiadomości nie będzie wymagało wykonywania ponownych zapytań do całej reszty strony (po prostu nie będzie jej odświeżał).

Jak chcesz zobaczyć jak to działa to wejdź na pierwsze lepsze phpBB z włączonym SB.

Poza tym są to wartości tekstowe w niewielkich ilościach (wiadomo, że dla powiedzmy 2tys aktywnych graczy zaczyna to być zauważalne), które ani nie będą zżerały mas transweru, ani nie będą obciążały servera.

Zrób sobie prosty test.

Strzel sobie pentelkę, która będzie zasówała 500 zapytań do bazy i wyciągała z niej za każdym razem 50 linijek tekstu (każda np. po 250 znaków).

Przed tym dajesz (na początku strony):

function getmicrotime(){
list($usec, $sec) = explode(" ",microtime());
return ((float)$usec + (float)$sec);
}
$time_start = getmicrotime();

$beggin = microtime();

<<<<<<<<<<<<tu pentelka>>>>>>>>>>

$time_end = getmicrotime();
$time = $time_end - $time_start;
print($time);

i porób sobie takie eksperymenty.

Będziesz wiedział, dlaczego nasz Mały SB
NIE BĘDZIE KOSMICZNIE OBCIĄŻAŁ SERVERA

Cały czas czekam na wypowiedź adminów

EDIT:
dobra.. pow ypowiedzi adminów.. są na nie. Pozdrawiam....
Fajne....! -> Oblukajcie :]
Cały czas czekamy na:
+dodanie w panelu armii sumacyjnej pojemności
+usuwanie jednostek
+ranking
+panel usera -szukaj
+czas wiadomości -żeby pojawiały się szybko
+przerzucanie do wiadomości po wykonanej akcji
+raporty. Nazwa przeciwnika linkiem do kwadratu lub profilu
+licznik graczy/graczy online (tak jak w BW)

12

Saturday, 31.05.2008, 16:15

Coz, padlo tu sporo racji.... to ja mam alternatywny pomysl. Nie mozna podpiac sie pod irca? Widzialem juz takie rozwiazania, wiec czemu nie mozna tego do gry wrzucic?

[EDIT] Chodzi mi o taki shout box podpiety pod klanowy kanal ircowy.

DarkWolf

Początkujący

Postów: 33

Skąd: Poznań

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Saturday, 31.05.2008, 23:24

tak a moze od razu dodajmy do tego każdemu wielką porcję frytek? tutaj klany nie będą tak wielkie poza tym istnieje tyle sposobów komunikacji że nie trzeba dodatkowo obciążać gry nawet jeśli miałoby być to minimalne obciążenie

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Sunday, 01.06.2008, 08:41

Jedno dodatkowe zapytanie, które jest zupełnie zbędne.
SB na phpBB sprawdza się może przy 10 osobach na forum, jakoś nie widziałem tego na żadnym większym forum - każdy administrator to wyłącza. Zresztą podawanie phpBB jako przykładu wydajnego forum jest dla mnie osobiście bardzo zabawne :)
Dziękujemy za informacje jak zrobić test wydajnościowy, normalnie sami byśmy na to nie wpadli... :thumbup:
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker