Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 09.07.2008, 13:38

Handel propozycja

Zasady handlu.

1. Wystawianie i licytacja jak na BW.

2. Transakcje jedynie BARTEREM. Oferty w innych przedmiotach. Dzieki temu po zakończeniu transakcji można spienieżyć przedmioty jakie sie otrzymało w zamian za potrzebne surowce.

3. Limity. MAX ilość przedmiotow jakie możesz wrzucić do jedej transakcji = poziom rynky z danej epoki.

Chyba najmniej ingerujący w równowagę gry a premiujący osoby które dobrze dropią w lokacjach ( i wyższych epokach). Złom itemowy ma swoja wartość w każdej epoce :) więc każdy będzie mial uniwersalną walute.

2

Wednesday, 09.07.2008, 14:05

Cytat

Chyba najmniej ingerujący w równowagę gry a premiujący osoby które dobrze dropią w lokacjach ( i wyższych epokach).
Chyba, nie mowisz powazne. Akurat to jest propozycja bardzo ingerujaca w rownowage gry.
Zobacz jak to teraz jest dziwnie, ze osoby ktorym dropie pare dobrych rzeczy ciagle maja jakis drop ( i to za zwyczaj niezły). Natomiast sa osoby (tak w tym i Ja) ktorym nie dropuje praktycznie nic a nic. Gram od 3 dnia startu serva i do chwili obecnej nie droplo mi nawet tyle przedmiotow zeby cala zbrojownie zapelnic. Mowie o byle jakis przedmiotach (wlocznie, maczugi) nie wspominajac juz o slotowcyh i prefixach.

Zeby bylo jasne tury wykorzystuje zazwyczaj na biezaco. I jakos mi sie nie chce wierzyc, ze polowa serva jest pokarana przez los a druga naznaczona.
Bo niektorzy (zazwyczja te same osoby) dajac linki do walk maja napiersnik,napiersni (3), wysokie buty,, cos tam z pprefixem. W odstepie 2-3 godzin.

Dlatego wprowadzenie handlu na tym etapie moim zdaniem jest zbedne, bo kto ma zajebisty drop (a akurat moze ja bede mial na becie) bedzie mial olbrzymia przewage. Za dobre rzeczy kupi jeszcze lepsze. To juz lepiej zrobic wyzsze % na zlom zeby czesciej wypadalo ale kazdemu.

Wedlug mnie tak jak teraz jest nie najgorzej. Kto ma farta ten biegla w slowach runicznych (ja nie mam wiec nie mam nawet nawet przedmiotu zeby wsadzic slow runiczne).

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 09.07.2008, 14:39

Ludzie proszę nie wchodźcie w temat szczęścia bo to jest strata czasu. Mi też nie wydropiło tyle żebym zapełnił zbrojownię i co z tego? Mam płakać z tego powodu? Każdy ma inną sytuację i bardzo dobrze, że tak jest. Jak ci mało dropi to zmień sobie lokację.
Handel itemkami ma być wprowadzony i pewno administracja ma już na to jakiś pomysł i zanim go nie przetestuje to wątpię, żeby wzięła pod uwagę inne propozycje niezgodne z przyjętym systemem ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

4

Wednesday, 09.07.2008, 18:17

1) Po 1 chyba kazdy chce wprowadzenia handlu i oczywiste dla kazego jest ze takowy bedzie.
2)Ja
mowie ze w chwili obecnej nie widze potrzeby aby to robic. Mozna by
bylo przeniesc gotowy system aukcji z BW w kazdej chwili (chyba ze sa z
tym jakies problemy).
3)Na obecna chwile rozwoju gry jak dla mnie
jedyny mozliwy tryb handlu PvP to licytacja za pr lub surowce (ale z
tym juz gorzej bo w kazej epoce sa inne)
4) Nie widze mozliwosci
handlu przedmiot za przedmiot, licytacja za przedmioty. Nie mozna
ustalic wartosci przedmiotu do licytacji. (np. Lepszy hełm czy 3 pary
sandałów).
A jak wszedzie wprowadzenie mozliwosci sprzedania wybranej osobie to mozliwosc oszukiwania i pushingu.
5) Temat szczescia rozwiazal bym na wzor BW

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 09.07.2008, 18:46

Tzn. jeżeli chodzi handel przedmiot za przedmiot to obawiałbym się pushów, ale w przypadku przedmiotów "złomowych" (typu maczuga itd.) można się zastanowić. Handlu prami nie widzę, z resztą to jest moim zdaniem najgorsza rzecz jaką mogę zarzucić BW. Za to widzę handel za surkę - i pewnie by to było rozwiązane podobnie jak obecny handel.

Jeżeli chodzi o "szczęście" to każdy ma tu po równo po to, żebyś się nie pytał o szczęście bo jak wszyscy mają po równo to mają tak samo, a jak jeden koleś ma więcej a ty mniej i ci lepiej dropi niż mu to zaczynają się tasiemcowe żalenia, że to niesprawiedliwe, że to bug itp.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

6

Wednesday, 09.07.2008, 20:40

No to przedstaw jak wedlug ciebie wygladal by handel za surke wedlug ciebie.

Bo Kamienni maja 2 surowce, a Starozytni 4, a Średniowieczni 5.

Z drugiej strony masz racje ze handel Pr wcale nie jest taki fest (i w Bw tez mi sie nie podobal), bo tak naprawde tutaj hero to nie wamp w BW. On tu takiej przewagi nie tworzy.

A bedac przy Herosie ja osobiscie ogranniczyl bym bardziej exp dla bohatera zdobywany po osiagnieciu pulapu danej epoki. Bo tak prawde mowiac, mozna juz w kamieniu zrobic pulap Strozytnosci.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 09.07.2008, 21:00

Ktoś z twórców powiedział, że handel będzie odbywał się za punkty z run, czy coś w ten deseń i będą to anonimowe aukcje... Prawdopodobnie będzie można rozbijać runy na punkty za które będzie się kupowało przedmioty a za punkty prawdopodobnie będzie można składać runy po jakimś mniej korzystnym przeliczniku, a może na PR'y przerabiać? Tak czy siak to runy będą to walutą, a dokładniej surowcem na walutę. Ale są to tylko moje spekulację więc mogę się sporo mylić ;)
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 09.07.2008, 21:27

No to przedstaw jak wedlug ciebie wygladal by handel za surke wedlug ciebie.

Bo Kamienni maja 2 surowce, a Starozytni 4, a Średniowieczni 5.
Cen min max do wyboru dany surowiec w danej epoce np. w staro koleś sprzedaje maczuge i chce cenę maksymalną w postaci kamieni szlachetnych (powiedzmy , że cena max to 70 kamyków). Co do handlu między epokami to widzę to tak samo jak z obecnym handlem surowcami - poprostu nie ma ^^. Chcesz kupić sprzęt od kolesia w staro musisz być w staro. Myślałem, że to dość oczywiste i nawet nie wspomniałem o tym :rolleyes:
Warto wspomnieć, że sprzęty ze slotami kosztują dość sporo ;) (mam hełm +3= 322 kamieni szlach). Handel runami wydaje się na razie niezbyt trafionym pomysłem gdyż ile z tych run sami wykorzystamy (bo taki byłby cel sprzedaży przedmiotu), ale jako waluta byłby dobry gdyby drop był mniejszy (nie wiem jak to na razie wygląda przy lepszych runach, bo na razie bossów nie robię).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Wednesday, 09.07.2008, 21:33

Co do run, to mogą te najsłabsze być np. po 1, a co lepsze przedmioty mogą chodzić np. po 2k :) Handel za runy będzie mocno zbliżony do handlu za kamienie, a te słabsze runy będą porównywalne do KK.
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

Podobne wątki