Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Monday, 14.07.2008, 00:55

Podsumowanie alfy

Na koniec mojej przygody z TE podzielę się z wami przyczynami, przez które moim zdaniem ta gra będzie porażką jeżeli dalej będzie tak wspaniale rozwijana. Dla "leniwych" nie lubiących czytać wymienię same wątki bez głębszego opisu (co i tak może być dla niektórych za dużo). Jak kogoś sprawa głębiej interesi to niech napisze jaki punkt go szerzej interesuje ;):

1.) Olewające podejście adminów:
a) brak supportu w weekend
b) w postach
c) w przypadku propozycji wprowadzenia drobnych, wręcz kosmetycznych poprawek w grze

2.) Kończenie alfy z megabugami typu znikający hero po oblężeniu, ujemny czas

3.) Brak balansu jednostek w starożytności i średniowieczu (statystyki (np. czas marszu lego-rydwan) jak i cen upkeepu)

4.) Nużąca rozgrywka PvP na odległych terenach (moja stolica 59,117 - obejrzyjcie sobie ilu ludzi gra) - kiepski system rozrastania się mapy kontra lokowanie stolic

5.) Kiepski system umiejscowienia lokacji specjalnych

6.) Brak balansu między surowcami w starożytności (konie)

7.) Brak społeczności klanowej w związku z małą ilością osób mogących dołączyć do klanu jak i nikły sens istnienia klanów m.in. wz. z pkt 2.

8.) Mały sens rozwoju głównego bohatera po pierwszej epoce

9.) Schematyczny system "awansu" do następnej epoki (nudny max po 2 razie - za każdym razem to samo tylko więcej)


Wszystkie te elementy składają się na prawdziwy obraz TE: autorzy nastawili się tym razem na szybki zysk, rzadko biorąc pod uwagę spostrzeżenia graczy i z dobrego pomysłu swoim wkładem robią bubel. W becie za bubla będzie się płacić. Gdy ruszy beta pkt 3-5 raczej nie będą wzięte pod uwagę, więc to będzie szybkie łatanie bubla a nie "szlifowanie".

Gra w TE będzie wyglądać mniej więcej tak: kupujesz stół bez jednej nogi, a producent stwierdza, że może kiedyś dorobi tą jedną nogę.

Co więcej gry tego typu opierają się na społeczności klanowej (jak cię gra nudzi to cię społeczność trzyma). Mierne potraktowanie tej opcji mocno skróci średni czas gry usera - w tej chwili to jest gra singiel z elementami multi.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

2

Monday, 14.07.2008, 01:00

E tam przesadzasz, admini fakt troche leniwi ale oni maja nie tylko cw na glowie;p Chociaz wkurza ranga zombie;p A i lajtujaco podejdz bo napewno bd lepiej, chociazby spojrz na zmiane pustyn co daja zloto w sredniowieczu;p a czarow nie wyprobowalismy, jak dla mnie lepsze jak bw, bo bw juz mi sie przyjadlo

3

Monday, 14.07.2008, 01:02

Podpisze sie dosc mocno pod punktami tyczacymi sie braku zbalansowania oraz kiepsko przemyslana idea gry grupowej (klanow), jak i liniowoscia (chociaz wiem ze niektorym to odpowiada). Reszty po prostu nie doswiadczylem...

Od siebie dodam jeszcze jedna rzecz (dla mnie negatywna), a mianowicie "O-gamo podobny" styl gry. Bylo to poruszane na poczatku i wielu graczy przez to zrezygnowalo. Dla niewtajemniczonych chodzi o to ze im wiecej grasz (czytaj: 24h/dobe - przerwa na dump bazy;) ) tym wiecej masz. Ogolnie teraz mi to odpowiadalo bo praktycznie caly czas musialem siedziec przed kompem i tak (mialem przynajmniej chwile przyjemnosci), ale na dluzsza mete jest to meczace...

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Monday, 14.07.2008, 01:19

1.) Olewające podejście adminów:
a) brak supportu w weekend
b) w postach
c) w przypadku propozycji wprowadzenia drobnych, wręcz kosmetycznych poprawek w grze
jeżeli chodzi o support w weekend to każdy ma prawo do odpoczynku,
natomiast podejście do drobnych, kosmetycznych zmian jest dziwne i całkowicie niezrozumiałe, przecież im bardziej gra będzie "user friendly" tym bardziej będzie się w nią chciało grać no i wykupić konto premium, a jak raz kliknę nie tam gdzie trzeba i mi się 10 legionistów albo mastodontów utopi to mogę mieć dużą ochotę puścić tę grę w cholerę
3.) Brak balansu jednostek w starożytności i średniowieczu (statystyki (np. czas marszu lego-rydwan) jak i cen upkeepu)
zbyt wysokie koszty utrzymania legionisty i nomada, rydwanów się nie dorobiłem to nie wiem jak to w praktyce wygląda

4.) Nużąca rozgrywka PvP na odległych terenach (moja stolica 59,117 - obejrzyjcie sobie ilu ludzi gra) - kiepski system rozrastania się mapy kontra lokowanie stolic
rozgrywka Pvp to już zależy od szczęścia, ja miałem aktywnych graczy ze starożytności nawet o 10 minut od wioski, a rozrastanie mapy trochę bez sensu, rozumiem, że wioski graczy dochodzą jak dochodzą, ale dobrze by było, żeby od paska w którym dochodzą gracze zrobili jeszcze kilka dalej tylko z lokacjami specjalnymi
5.) Kiepski system umiejscowienia lokacji specjalnych
to niestety tez od szczęścia zależy, ze starożytności na swojej mapie miałem 3 lokacje
7.) Brak społeczności klanowej w związku z małą ilością osób mogących dołączyć do klanu jak i nikły sens istnienia klanów m.in. wz. z pkt 2.
klany zbyt małe, ale z drugiej strony jeżeli do oblegu może dołączyć max 5 armii i max 5 ataków na oblegających to po co więcej
8.) Mały sens rozwoju głównego bohatera po pierwszej epoce
sens jest zawsze
9.) Schematyczny system "awansu" do następnej epoki (nudny max po 2 razie - za każdym razem to samo tylko więcej)
a czego się spodziewałeś, że będzie jakoś inaczej, ta gra to budowanie, farmienie i złomowanie kogo się da, ale im wyższa epoka tym bardziej chyba trzeba się nastawiać na własną produkcję surowców
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Monday, 14.07.2008, 02:16

Cytat

E tam przesadzasz, admini fakt troche leniwi ale oni maja nie tylko cw na glowie
A co mnie to obchodzi, że mają coś innego na głowie! Ludzie to nie dobroczynny klub miłośników robienia na drutach tylko firma która zarabia na klientach. Ma problem to niech zatrudni kogoś.

Cytat

ad1.) jeżeli chodzi o support w weekend to każdy ma prawo do odpoczynku
Od tego są pracownicy - część pracuje w weekend reszta w dni powszednie. W alfie to mogło przejść w becie z np. nierozwiązanym bugiem oblegów maiłabym zablokowanego bohatera + największą armię przez 3 dni (kończąc obleg w piątek o 17) - aby coś z tym zrobić muszę czekać do poniedziałku. Po drugiej takiej wpadce zrezygnowałbym z gry. Takich historii zdarzy się jeszcze sporo i każda kolejna będzie zniechęcać ludzi do gry.

Cytat

ad4.) rozgrywka Pvp to już zależy od szczęścia
Wow czyli rozumiem, że jak mi się nie poszczęści to mam nie czerpać przyjemności z PvP. No super gra multi.

Cytat

ad7.) klany zbyt małe, ale z drugiej strony jeżeli do oblegu może dołączyć max 5 armii i max 5 ataków na oblegających to po co więcej
Pod koniec postu conieco napisałem dlaczego więcej ludzi w klanie = więcej przyjemności - im więcej ludzi jest w jednej grupie tym więcej rozmów, kontaktów itp. a to trzyma ludzi w grze nawet jak im się już grać nie chce, bo jesteś z nimi związany i żal ci opuszczać ludzi. W każdym klanie znajdzie się kilka osób, niekontaktowych, ale problem się robi gdy sam klan liczy kilka osób i rzadko kiedy masz okazję do kogoś pysk otworzyć. Jak ktoś grał dłużej np. w BW to wie o czym mówię.

Cytat

ad8.) sens jest zawsze
Jest ale jak napisałem MAŁY - strata wyprawek na bohaterów, którzy mogą biegać z dużymi armiami, a nie z paroma pędrakami.

Cytat

ad9.) a czego się spodziewałeś, że będzie jakoś inaczej, ta gra to budowanie, farmienie i złomowanie kogo się da, ale im wyższa epoka tym bardziej chyba trzeba się nastawiać na własną produkcję surowców
Fakt jako wieloletni gracz spodziewałem się czegoś więcej - tzn. pewnego zróżnicowania, dla ludzi mniej doświadczonych to nie stanowi problemu. Ta kwestia jest ogólnie najmniej istotna z wszystkich i przy rozwiązaniu części pozostałych punktów nie stanowi najmniejszego zmartwienia.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

6

Monday, 14.07.2008, 10:29

Niestety muszę się zgodzić z autorem tematu.

Głównym powodem nudy w grze jest brak aktywnych graczy...pvp sprowadza się do stanu: 5 aktywnych w okolicy i to tyle....
Epoki także źle zbalansowane...przejście do wyższej epoki powinno dawać graczowi przewagę - owszem gdy uda się nam rozwinąć (co jest trudne...oooj trunde) faktycznie zyskujemy przewagę jednak gdy podsumujemy nasz byt w danej epoce bilans jest jednak ujemny. W tym przypadku także pomogłaby większa ilość graczy a najlepiej całkowite zbalansowanie epok.
Nowe epoki powinny dawać nam nowe opcje, a nie tylko nowy surowiec i podrasowane jednostki.
Ponadto mapa, którą aktualnie posiada gra nie spełnia swoich wytycznych. Warto by się zastanowić nad jej alternatywą

Pozdrawiam.
Skończyłem zabawę w Time Edge
Zamknij oczy, jestem tu
Czujesz jak oddycham
Ciało przy ciele, dłonie splecione
Nasza intymność to cisza
Jestes przy mnie i ja przy Tobie
Tak jest mi dobrze, tak sie unosze
Płone przy Tobie, spalam sie w Tobie...
jak ogien w kominku dogasam....

7

Monday, 14.07.2008, 10:45

Do pkt9 tez sie nie zgodze. Niestety typ gry -STRATEGIA CZASU RZECZYWISTEGO- sprawia iż właśnie kto gra więcej ten więcej ma. Tak było w Ogame, Plemionach, Delirium itp. grach. Niestety taki typ gry wybrales taka gre masz.

Co do reszt pkt zgadzam się.
Zmiany czasem dziwne. Napisal ktoś, że pustynie dają złoto. Wedlug mnie po przemysleniu Sredniowiecze bylo zbalansowane vs Sredniowiecze ale nie starozytność. Wprowadzenie jednostek AA sprawia, że jednak ten hero bedzie padal jak bedzie mas jednostek. Teraz komus przezyje pau lucznikow i hero bedzie padal zawsze.
Poza tym wybranie terenu z pustyniami juz w starozytnosci sprawia ze nie musimy martwic sie o sredniowiecze i szukac tych wysokich gor. Teraz bylo spoko bo bedac pionkiem w straozytnosci( Z uwagi np na brak terenow w poblizu) mogles byc potega w sredniowieczu.

Kiedy rusza beta? Bo nie ukrywam ze agram chodz bez premium.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Monday, 14.07.2008, 10:48

No to i ja się podczepię pod ten wątek.
Budynki - wszystko prawie ekstra - ale np. stodoła - powinna być większa niż wędzarnia w kamieniu - powód - surowców do chowania jest 2 x więcej ;)
kolejny mały epizod: z każdą epoką więcej budynków można postawić - przynajmniej mam taką nadzieję że więcej i są zróżnicowane - stąd miejsce w wioskach powinno być większe z każdą epoką - o małą liczbę pól ale powinno się zwiększać - o 2 powiedzmy na każdą epokę;
koszt budynków - astronomiczny - nie wiem jak wam - mi nie udało się dorobić ołtarza w głównej na 10 lvl ;) mimo że się starałem - tyle że darowałem sobie ostatnio odkrycia i leciałem w rozbudowę ekonomiczną - i to też dramat - kolonia - 4 pustynie - rozbudowane na 10 lvl kopalnie kamieni szlachetnych - wydobycie: 53 /h
potrzebne surowce na 11 lvl kowala:
Koszt: Drewno 2 168 Kamienie szlachetne 607 Konie 405
Czas: 1 godz. 40 min. 32 sek.
nie mówiąc już o utrzymaniu jednostek: nomadzi - jako siła uderzeniowa na dalekie wyprawki 9bo szybcy): koszt utrzymania 12 koni;
Czy ktoś wogóle na poważnie bawił się konnicą w staro? no ja wątpię - chyba że na wyprawki ;)
A w kamieniu? wszyscy skupieni na dzieciach masto; władcach czyli najsilniejszych jednostkach - w staro - chyba nikt nie trzymał więcej niż 10 legio - a i tych tylko do wyprawek używał ;) więc coś nie jest w porządku z balansem jednostek.
W późniejszym terminie - fakt można spokojnie wygrać z dm - powód - masa procarzy - to główne wojsko staro ;)
a w średniowieczu - koszt jednostek jest astronomiczny - porównanie wydatków na procków i chłopów - wychodzi na to że jednostki będą rzadkością - przynajmniej na początku - bo kopalnie złota będą baaardzo potrzebne - do tego dochodzi fakt - że pewnie przyrost jak kamieni szlachetnych - czyli baaardzo mały ;)
no i tyle spostrzeżeń ;)

9

Monday, 14.07.2008, 11:22

Ja też się wypowiem. Zgadzam się z większością pkt wymienionych przez Autora, bo rozpoczynanie Bety bez Przetestowania i Naprawienia głównych rzeczy ( Czary - nie testowane, epoki +3, nie testowane, Błędy nie poprawione ) to wg. jest coś nie tak.
Mnie najbardziej denerwuje, że jednostki co epokę powinny mieć więcej hp, ataku i obrony, a co jest? W średniowieczu (fotki DrWho :P ) A onę nie za bardzo nadają się w ograniczonych (unkeep) Ilościach do atakowania.. Pozatym jeśli jednostka ma ciężki pancerz to powinna mieć nieco zwiększoną obrone..
Ciekawe jak by to wszystko wyglądało w 5-epoce.. Czołg "zabity" przez gromadkę wilków..

Edit : BTW Patrzyłem na techy średniowiecza i zauważam, że Feudalizm i System Lenny to o Ile wiem to samo ..
I love Smell of napalm in the morning.. :rotfl:

10

Monday, 14.07.2008, 12:14

Hmmmm po przeczytaniu tego topiku jestem jeszcze bardziej sceptycznie nastawiony do tej gry:(
1)Klany- moim zdaniem podstawa tego typu gier (ktos juz o tym wczesniej wspominal) jedynie klanowicze fakt ze fajnie z nimi sie gralo powstrzymywal mnie od kompletnego olania tej gry!!
2)Nuda- schematyzm tej gry jest porazajacy:( kamien lupany byl jeszcze do zniesienia i ciagle chodzenie po surowke zeby bylo na rozbudowe totemu i oftarza i robilo sie w sumie co sie chcialo:P ale starozytnosc to juz kompletne nieporozumienie praktyczny brak graczy co za tym mozliwosci zdobycia surowki na rozwoj. Stworzenie jakiejs sensownej armii nie na podstawie procarzy praktycznie bezsensu i wiaze sie ze sromotna porazka.
3) po co resetowac skoro najdalej doszla DrWho i od razu zrezygnowala bo ... chyba kazdy wie

Apel zmiencie sciezke rozwoju w wyzszych epokach bo niestety zbieranie na totem i oftarze za ktoryms razem z rzedyu po prostu spowoduje odejscie od tej gry!! a co do premium to stracimy jedynie 6 wypraw na dzien, wieksza skrzynke i nie beda podswietlac sie brakujace surowce do rozbudowy a za symulatorem to chyba nikt nie bedzie plakal a o uzyciu go nawet nie pomysli bo po co (to o tych co maja\beda mieli premium)

11

Monday, 14.07.2008, 13:03

Kurde flaczuszek ;( pograłem ledwo dwadzieścia parę dni, dopchałem się do top 50 a tu qniec :thumbdown: ledwo dwie małe nieścisłości zdążyłem wyłapać a już kasacja.
Cytat wszechczasów: :thumbsup:
taak... wysoki sądzie, on wszedł do kuchni, potknął się i upadł na nóż...

i tak 28 razy!

Nie wchodź tu! :rotfl: :
http://www.cwaniak.rembertow.net/

12

Monday, 14.07.2008, 13:27

Zostalu tu bardzo surowa podsumowana cala rozgrywka na alfie. Mam nadzieje, ze ta ocena bedzie kublem zimnej wody dla tworcow i wyciagna z niej wniosk.
Do dam cos od siebie jak poprawic system klanow:
Jesli chodzi o klany to rzeczywiscie przydalo sie by to dopracowac, bo na poczatku ludzie z klanu to tylko wioski, ktorych nie mozna atakowac, maja inny kolorek na mapie niz pozostali.... Fakt na oblezeniu sie przydaja, ale jak czesto robilo sie oblezenia? Ja bylem uczestnikiem tylu ze na palcach jednej dloni mozna policzyc. Nastapnie polityka; wlasciwie nie istnieje. O ile jest to do przyjecia w kamieniu (wrecz czyms slusznym jest jej brak) to juz w innych epokach powiinno to sie zmienic. Moje propozycje;
a) Klan: usprawnic wymiane zasobow pomiedzy czlonkami klanow; tak by mozna bylo pomagac slabszym; by byl podzial rol; np jeden tworzy silna armia, pozostali mu daja zasoby, ktore traci na utrzymanie armii (podzial rol w klanie). Obecnie to jest nie mozliwe.
b) Po awansie lidera klanu do nowej epoki, mialby mozliwosc dolaczenia 2 nowych czlonkow klanu oraz za awans bohatera na wyzsza range tez dostawalo by sie mozliwosc dolaczenia dodatkowcyh 2 osob ( w starozytnosci z 12 lvl bohatera mielibysmy 9, a nie 5 czlonkow klanu).
c) Jakies questy dla klanow (co na wzor ekspedycji z BW); moze umiescic kilka ekstratrudnych lokacji specjalnych, gdzie mozna dolaczyc klkoma bohaterami. Limitem w tych lokacjach bylo by dowodzenie (maks mozna by zabrac 15 jednostek do najlatwiejszej, 20 do srednio trudnej itd)
Edit: d) Oblezenie. Brakuje mi czegos takiego jak obleg dla zasobow, tzn taki w ktorym mozna wyczyscic spichlerze wroga + zdobyc zasoby za pokonana armie (30% z kosztow zasobow potrzebnych na budowe ubitych jednostek; np z ubitego hoplity 36 drewna i 30 brazu), tak jak poprzez grabienie zwlok wroga. Nie musze mowic jak rzadko komus potrzeba zmienic miasto lub zdobyc nowe na przeciwniku.

Ten post był edytowany 5 razy, ostatnio edytowany przez "KXN" (14.07.2008, 14:10)


13

Monday, 14.07.2008, 13:54

Jak widać pomysłów na rozbudowę klanów jest wiele. Można iść za ciosem idąc po ścieżce BW - ekspy na moby dla klanów albo wprowadzić jakiś nowatorski pomysł dam przykład:
Turnieje rycerskie (czy jak to nazwać...w końcu niezwykle popularne w średniowieczu). Każdy z klanów typowałby swoich kilku przedstawicieli (wyłącznie bohaterowie graczy) którzy braliby udział w turnieju. Tutaj większe znaczenie przybrałby rozwój bohatera oraz jego ekwipunek/zestaw czarów itp.
Myślę że to ciekawa alterantywa ekspedycji....hero vs hero - tniesz maczugą i buch czarem :)
Nagrodą mogłyby być jakieś paczki surów/doświadczenie dla herosów czy nawet jakieś odznaczenie dla klanu.

Ehhh rozmarzyłem się.
Skończyłem zabawę w Time Edge
Zamknij oczy, jestem tu
Czujesz jak oddycham
Ciało przy ciele, dłonie splecione
Nasza intymność to cisza
Jestes przy mnie i ja przy Tobie
Tak jest mi dobrze, tak sie unosze
Płone przy Tobie, spalam sie w Tobie...
jak ogien w kominku dogasam....

14

Monday, 14.07.2008, 14:01

Hmmm Zoltan ciekawy pomysł;) Pomysł KXN też tylko jak znam życie dawałby zbyt duże możliwości oszustw.

15

Monday, 14.07.2008, 14:01

1)oblg wedlug mnie w tym moemcie porazka. Z tym losowaym atakowaniem oblegajacych. na chwile obeca majac z wioski do wioski 6 minut nie mozna przeniesc wojsk nawet jak do ataku zostalo 10h+++. Nie mozna rozbudowywac obrony. Nie mozna przeslac surowcow. Nic. Tylko wojsko budowac. A jak stoje poza wioska to strace mase czasu zeby zabic swoja armie. A potem ja odbudowac w wiosce. BEZSENS. Lepiej zrobic oblezenia na ksztal BW + dolaczyc pomysl z poziomem budynku. Moze sie 3 dolaczyc to w wiosce bedzie stala twoja + 3 armie (nie wazne czy sojusznikow czy twoje z innych wiosek). Ciekawsze bitwy masoowe.

2) CO do malej liczby ludzi w starozytnosci to dla mnie jestescie smieszni. Sami jestescie sobie winni. Jak pisalem zeby przechodzic massowo to szly komenty w stylu:
--kazdy sam moze zdecydowac kiedy awansowac
--10 lev to zamalo min 15-17 bo bede pionkiem.
--szukajmy bledow w Kamieniu.

Chyba w ALfie chodzilo o to zeby przy teoretycznym elimnowaniu bledow w kamieniu (co mysle nastapilo szybko i nie mwoie tu o znikajacych bohaterach ktorzy dotyczli all epok) odrazu przeniesc sie do Staro a potem do sredniowiecza zeby obadac jak najwiecej.
Ale ludzie mysleli Skoro ja zbuduje 15 lev oltarza to inni tez. A tu rozczarowanie bo inni budowali 20++ i siedzieli w kamieniu. Z tego wynika ze ludzie SAMI DALISCIE CIALA i tu nie obiwniajmy tworcow.
I bledem natomiast jest zly algorytm rozrostu mapy. Powinno ladowac sie jak najwiecej ludzi blisko siebie. Nie moze byc takiego czegos ze atak zajmuje ci 1-3 godzinny w jedna strone bo to bez sens. Mozna byc super graczem i na farmach sie wybic ale jak nie bedzie z kim walczyc jak rowny z rownym to nie ma sensu gry. MI sie wydaje ze system czasu ataku zostal przneiesiony z BW trylko ze tamto to troche inna gra. I czym jestes lepszy tym zaweza ci sie pole STREFY4, Strefy 3. Poza tym tam w chiwli obcnej gra znacznie wiecej ludzi. Dlatego wlasnie powinny byc skrucone czasy ataku. Do 40 min powiedzmy all po staremu, ale dalsze odleglosci po 1 godzinie i nie dluzej nie wazne jak daleko.
Dopiero jak gra sie rozwinie mozna myslec o zmianie.

3) CO do Premium. To nie zgodze sie jak tam ktos mowil, ze za premium powinno dostawac sie super bonusy. Wlasnie sila gry powinno byc to, ze ma mase nowych graczy ktorzy ucza sie grac i ktorzy rozumieja jakie korzysci wyciaga sie z Premium. A nie w ten sposob ze nie mam premium to nie mam po co grac bo zwykly amator nie umiejacy grac ale majacy premium bedzie lepszy odemnie.
Jako przyklad moge podac gre [ciach] (thorga) na ktorej mozna spokojnie bylo byc w top 50 nie majac Premium. Straty ponosiles spore bo niemogles wirtualnie rozstrzygac bitwy itp. ale wszytkie podstawowe rzeczy dzialaly tak samo.

4) Lokacje specjalne. Mozna spokojnie by bylo zrobic na wzor BW. Ze kazdemu zajmuje tyle samo czasu dojscie do okreslonej lokacji.
Co do grupowych zadna. To mysle ze tworcy maja to w planach. Z tym ze to beta. Ta gra musi sie rozwinac.

I moja uwaga. Ja osobiscie uwazam ze beta powinna byc tez restartowana. W tej chwili nie bedzie gralo duzo osob, ale jak gra sie rozwinie i zdobedzie renomę to dolaczy sporo osob ktore nie beda mialy szans ze staryi wyjadaczami. A nie oszukujmy sie nikt raczje nie zaczyna grac jesli nie ma nawet teoretycznych szans na bycie najlepszym.
Ja np. juz dlugoooooooooooo czekam na otwarcie 3serv Morii w Bw bo na 2 spoznilem sie jakies 3 miechy.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (14.07.2008, 14:16)


VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Monday, 14.07.2008, 14:33

Yoli alfa miała pokazać jak to wyglądać będzie przy większej ilości graczy i zachęcić do dalszej gry w normalnej wersji lub becie- gra była już praktycznie gotowa do średniowiecza włącznie, ewentualne zmiany miały tyczyć się głównie optymalizacji i poprawie kodu. Grę mieliśmy skończyć w staro, żeby za wiele nie zobaczyć (to akurat ma swój sens związany z zarabianiem).

Co do ilości ludzi w staro to twoje nawoływania skutkowały tym (lub to zbieg okoliczności), że ludzie przechodzili z ołtarzami na 10lv i w moich okolicach (40 min w jedną stronę od stolicy) 3 na 5 osób po przejściu do staro albo usunęła konta albo siedzi na urlopie (od min tygodnia), a jak wspomniałem W OGÓLE grających w moich okolicach czy to w kamieniu czy wyżej jest mega mało co jest z kolei związane z punktem 4, więc przestań pisać takie bzdury.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

17

Monday, 14.07.2008, 14:58

Kiedys rzucilem od niechcenia propozycje, zeby stolice nowych graczy pojawialy sie w miejscu opuszczonych stolic nieaktywnych graczy (nie zamrozenie konta, brak logowania przez hmm 1 miesiac?). Oprocz tego generowane byly by tez czasem tereny takie jak sa pod stolica (bez bonusow), by kiedys stal sie lokacja pod stolice dla jakiegos nowego gracza. Uchronilo, by to przed zastojem w okolicy i zapobieglo bezsensownemu "puchnieciu" swiata - moze sie skonczyc ze do aktywnego gracza bedzie 1 h w jedna strone:/ Pozdrawiam

18

Monday, 14.07.2008, 15:24

"'a jak wspomniałem W OGÓLE grających w moich okolicach czy to w kamieniu czy wyżej jest mega mało co jest z kolei związane z punktem 4, więc przestań pisać takie bzdury"

Oblezenia na Stolice chociaz by i na wymiane moze zmienic duzo w takiej kwesti + mozliwosc laczenia armi z 1 wioski stacjonujacych w innych wioskach.
Wystawiasz armie typu jak KHAIN :D , przejmujesz nawet nie rozbudowana stolice blisko centrum wydazen. Armia stajesz tam albo trzema. Jak masz dobra ekonomie z 1-2 pobocznych wiosek to sie rozwiniesz w miare szybko przenoszac wioski.
Teoretycznie teraz tez mozliwe (dla samych wiosek) ale bez stolicy i w zwiazku z dalekimi podrozami nie oplacalne i awykonalne.

19

Monday, 14.07.2008, 15:27

Kiedys rzucilem od niechcenia propozycje, zeby stolice nowych graczy pojawialy sie w miejscu opuszczonych stolic nieaktywnych graczy (nie zamrozenie konta, brak logowania przez hmm 1 miesiac?). Oprocz tego generowane byly by tez czasem tereny takie jak sa pod stolica (bez bonusow), by kiedys stal sie lokacja pod stolice dla jakiegos nowego gracza. Uchronilo, by to przed zastojem w okolicy i zapobieglo bezsensownemu "puchnieciu" swiata - moze sie skonczyc ze do aktywnego gracza bedzie 1 h w jedna strone:/ Pozdrawiam
A kto powiedział, że teraz tak to nie działa?
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Monday, 14.07.2008, 15:34

A kto powiedział, że teraz tak to nie działa?
no nie wiem, ale po resecie konta wyrzuciło mnie na krawędź a nie na środek
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.