Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

21

Wednesday, 04.12.2013, 20:42

Ale ja nie rozumiem i tego Wacku dlaczego ma być różnica w kosztach?
Koszt wybudowania każdego kolejnego poziomu rośnie lawinowo, więc powiedzmy moje 2kk pozwoli i tak na wybudowania mi 1 poziomu. A niski poziom postawi ich 10 za tą samą kwotę.
Ale moim zdaniem dyskusja jest bez przedmiotowa admini i tak zrobią co będą chcieli. Więc liczmy że chociaż z 3 dni wcześniej dadzą info, a i z tym różnie bywa.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

22

Wednesday, 04.12.2013, 21:39

hahaha

zrobią co zechcą :D dobrze napisane a dosłownie to zrobią nico bo tyle im się chce tu robić,
dla kogo te dropy unikaty, których nigdy nie widzimy bo nigdy nie lecą albo całe g... ich jest?
co to za gra bez walki bo jaka szansa walczyć z 2000 woja?
a jeśli bob nie będzie dla słabszych dla wyrównania gry i ożywienia serwa to jak się bronić czy w ogóle coś robić?
co robić jak zaliczę te ostatnie piętra expedycji?
coś nas tu czeka? bo na co liczą admini, że niby ktoś opłaci premkę żeby stać armią gigantem w miejscu i tylko latać na lokacje???
po co miałby to zrobić? no a już chyba całkiem zrozumiale że ten co nie ma nawet możliwości walki z nimi to już na bank nie dołoży grosza na premkę...

pytam, co z tym wszystkim?

całkowicie niezrozumiałe podejście :/ powodzenia w pogrzebaniu T2... lepiej od razu załączyć nowy serwer i przenieść graczy od zera z ewentualnym dorobkiem gadżetów czy jak tam...
albo dajcie możliwość ochrony wiosek przed utratą to wtedy może coś da radę powalczyć na wszystkie bo teraz to nawet szkoda dobrych budować :/ mutant robi obla i ma każdą dla kolesia z klanu więc po co to wszystko?


czas na przemyślane zmiany !!!!!!!

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

23

Thursday, 05.12.2013, 08:37

Ale mam pewien pomysł w miarę sprawiedliwy (chyba) budowa (każdego budynku) od poziomu 0 10% na 2 poziom 11% itd
Czyli na 40 - 41% macie podatek od wzbogacenia i nie będzie problemu od lub do jakiego poziomu tańsze budowanie.
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

24

Thursday, 05.12.2013, 12:28

bobik

to zróbmy normalnego boba i po kłopocie każdy zrobi tyle na ile ma surki niech będzie sprawiedliwie

25

Thursday, 05.12.2013, 18:15

Dżizas ludzie nóż się w kieszeni otwiera jak słucham głupot jakie niektórzy z Was tu wypowiadają.

Dlaczego?

Otóż bob jak już chyba wie każdy, zachwiał równowagę gry na tyle, że żeby w ogóle kontynuować żywot obu serwerów wypadałoby je z powrotem zbalansować. Więc zanim coś ktoś tu jeszcze "mądrego" doda niech się wcześniej zastanowi bo wyjścia są 3.

Bramka nr 1 pt. "Boba nie ma i nie będzie"
EFEKT: Rozpiętość poziomów pomiędzy graczami pozostaje przepastna (w żadnym razie nie do odrobienia)
FINAŁ: Coraz więcej farm / duchów, coraz mniejszy ruch na serwerze, ---> Śmierć serwera... No chyba że Pan "Święty" będzie chciał przechadzać się swoimi wielotysięcznikami, krajoznawczo po mapie, czy też pustkowiach. Z mojej strony szerokiej drogi...

Bramka nr 2 pt. "Bob jest takie jak był i niech młodzi gonią czołówkę"
EFEKT: ZACHOWANIE lub POGŁĘBIENIE różnic w sile graczy.
--- DLACZEGO? : Dlatego że, pomimo rosnącej ceny za budynki rośnie też ich wydobycie, nie liczyłem tego ale można przyjąć że jest to stosunek prawie 1:1 --- koszt i wydobycie : czas. Zatem nic to nie rozwiąże, ot sobie pobudujemy przez święta, a po świętach, gdy już postawimy pierwsza spora armię dostaniemy strzała od x razy silniejszej. I po zawodach.
FINAŁ: Jeszcze więcej graczy opuści tą grę bo jak będzie trzeba odbudować 2000 jednostek i je zaraz stracić to już chyba lepiej tracić po 200 jak i tak nie ma szansy się obronić. Więc chyba bramka nr 1 jest póki co rozsądniejsza.

Bramka nr 3 pt. "Upośledzony Bob"
EFEKT: Szansa choć niewielka na zbalansowanie gry i ożywienie samego serwera. Oraniczenie np. do 40lv. da szansę na to by zniwelować te różnice a przynajmniej wyeliminować sytuacje gdzie 4-7 armii nie jest w stanie obronić się w 1 rundzie (już nie mówię o 3) przed najeźdźcą. Tu także wróci do łask dla niektórych szpiegowanie... Może zamiast objazdu po mapie jak walcem trzeba będzie pomyśleć wcześniej troszeczkę.
ZASTRZEŻENIE: Pojawiają się głosy by bob np powyżej 40lv kosztował 40% ceny nominalnej... Wg mnie nic to nie rozwiąże... takie tarany jak jeżdżą po mapie już dawno nazbierały tyle środków że NIC! to nie zmieni w balansie gry... Nie wiem czy (100% ceny i 1 min) / budynek, by miała szanse to zrobić - może...
FINAŁ: Szansa, szansa, szansa...

I tu mój ukłon w stronę gracza w0laj, który jak widać wie, że to jedyne sensowne wyjście i chce jeszcze pograć w tą grę niż klikać kolejne expy i lokacje w coraz większej samotności...

pozdrawiam

FremeN

26

Thursday, 05.12.2013, 18:50

Serwer T1 jest martwy i nic nigdy go nie ożywi , jedyne wyjscie to zresetować serwer na nowo od zera . I nigdy wiecej żadnych bobów .

Nie wazne ze ktos gra 5 lat , nie wazne ze ktos gra do dzis... wazne jest to , ze gra nie ma sensu bo nawet nie ma z kim powalczyc a z tego co pamietam założenia były by walczyć .

Gdyby gra od początku miała te wynalazki dzieki ktory np nie mozna oblegac mojej wioski (nie rozumiem dlaczego tylko w 1 i 4 epoce) to liczba graczy byla by 100 krotnie wyzsza jak teraz .

Taki BOB to bład którego nie da się w żaden sposób naprawić , gra się rozwinęła i jest duzo lepiej jak na początku , tyle że serwer powinien byc zresetowany albo otwarty nowy .
Tyle ze po co otwierac nowe serwery jak na t1 gra aktywnie moze z 200-300 osób ?

Nigdy więcej BOBÓW !

27

Thursday, 05.12.2013, 20:18

Tu nie była dyskusja co zrobić by uratować serwer, bo takich dyskusji było wiele i nic nie odwróci sytuacji jaka jest. T1 i T2 wiadomo, że zostały tylko dla tych, co bardziej z przyzwyczajenia na nich są. Ludzie tak mają.
Otworzenie T3 ściągnęłoby graczy, spowodowałoby ruch. Ale to było już mówione nie raz.

Tu się toczy dyskusja czy robić boba, a jak robić, to jakiego. I Panie FremeN, kimkolwiek jesteś z obozu BC, przeczytaj uważnie co ludzie piszą. I dlaczego to piszą.

28

Thursday, 05.12.2013, 20:42

Dokładnie Wacek tak jak piszesz , tylko po co i w jakim celu robic BOBA ? Komu to ma niby pomóc czy niby urozmaici gre ?
Na tym etapie uważam że to totalna bzdura zreszta nie tylko i na tym bo to poroniony pomysł ..

29

Thursday, 05.12.2013, 20:55

robić boba!!!!! ale.....

co się nie spodoba niestety mutantom bo są ''w kosmosie'' względem całej masy reszty graczy bob potrzebny w wersji:
Bramka nr 3 pt. "Upośledzony Bob"
EFEKT: Szansa choć niewielka na zbalansowanie gry i ożywienie samego serwera. Oraniczenie np. do 40lv. da szansę na to by zniwelować te różnice a przynajmniej wyeliminować sytuacje gdzie 4-7 armii nie jest w stanie obronić się w 1 rundzie (już nie mówię o 3) przed najeźdźcą. Tu także wróci do łask dla niektórych szpiegowanie... Może zamiast objazdu po mapie jak walcem trzeba będzie pomyśleć wcześniej troszeczkę.


tu podziękowania dla FremeN za prosty obraz rzeczy ;)

no i ważne spostrzeżenie:
ZASTRZEŻENIE: Pojawiają się głosy by bob np powyżej 40lv kosztował 40% ceny nominalnej... Wg mnie nic to nie rozwiąże... takie tarany jak jeżdżą po mapie już dawno nazbierały tyle środków że NIC! to nie zmieni w balansie gry... Nie wiem czy (100% ceny i 1 min) / budynek, by miała szanse to zrobić - może...
FINAŁ: Szansa, szansa, szansa...


koszt dla mutantów nie wiele zmieni bo jak wiecie ''mutanty'' macie surki po 12mln w kilku silnie pilnowanych wioskach i nie ma siły byście tą surkę stracili a za takie złoża zbudujecie kolejne 20 leveli i niestety nie wyrówna to gry, nie bójcie się może nie stracicie już swoich wiosek, zrozumcie jednak że nie tylko Wy tu gracie i są tacy co chętnie też by pograli, może dla Was opcja odpalenia eventu w innej postaci niż bob byłaby jakimś wynagrodzeniem a przy bobie dla reszty ludu może jednak byłaby szansa jeszcze na normalne pogranie ? czy strach przed tym że ktoś może mieć możliwość obrony przed waszymi armiami Was przeraża, boli czy co, że juz nie będzie już tak schematycznie jak ujął to FremeN :
Tu także wróci do łask dla niektórych szpiegowanie... Może zamiast objazdu po mapie jak walcem trzeba będzie pomyśleć wcześniej troszeczkę.


a może skoro T1 jeszcze ma jeszcze graczy a T2 już jest i tak nie do ocalenia to po prostu połączyć te światy? może siły jakoś się podzielą i znów pogramy choć trochę, a jak wrzucimy blokadę obli to przynajmniej większość będzie miała możliwość obrony przynajmniej w 1 rundzie ale oczywiście ze wskazaniem bramki nr. 3 FremeN z blokadą całkowitą boba powyżej 40lvl powiedzmy, tylko taka opcja może coś tu zmienić....

takie moje zdanie....

facio

Intermediate

Postów: 382

Skąd: Szczerców

  • Wyślij prywatną wiadomość

30

Thursday, 05.12.2013, 21:05

hehe jak chcesz połączyć oba serwery jak grają ci sami gracze??

ogólnie bob powinien byc kontynuowany(moze jakies zmiany kosmetyczne tylko wprowadzic) co pewien okres np. 3-6miesięcy

31

Thursday, 05.12.2013, 21:37

Panowie, ale ja NIGDZIE nie piszę, że chcę boba :P
Wypowiadam się tylko, że jeśli ma być, to dla mnie również.
Piszecie o mnie, choć moja armia zaledwie chyba 3cia na serwerze :P

Jak będzie ograniczony bob, to proste, że wtedy postawię wieś którąś na 40ty poziom... albo i dwie. I dalej nikt mi nic nie zrobi.
Albo rozdam surkę słabszym i zamiast jednej/dwóch potężnych armii będzie ich np. 8 :P

32

Thursday, 05.12.2013, 21:45

hehe jak chcesz połączyć oba serwery jak grają ci sami gracze??

dlatego należałoby sprawdzić przed tym wszystkim czy warto połączyć T1 i T2 nie wiem jak sprawa czysto techniczna ale na pewno trzeba by sprawdzić czy pozostałoby trochę ludzi odejmując jedno z kont jeśli się dubluje na obu serwach ;) a tu na pewno niektórzy by się nie ucieszyli ale to znów większość pada na mutantów ;) i sprawa sprowadza się znów do jednego, zrównoważenia sił, powrotu gry do życia, sensu w grze ....

nic na głupka, wszystko trzeba przemyśleć...ważny jest cel jaki chcemy osiągnąć, powrót do równowagi czy okazanie satysfakcji graczom bezgranicznym bobem dla wszystkich i powiększenie przepaści pomiędzy graczami...

33

Thursday, 05.12.2013, 21:49

Prawda jest taka że boby i inne cuda nic nie zmienią , ten co gra aktywnie i ogarnia grę zawsze będzie bardziej i lepiej rozwinięty od reszty ^^ np Wacek .
Prawde mówiąc nie wiem w czym ludzie mają problemy ? Czy Bob będzie czy nie to NIC kompletnie nie zmieni ^^ .

34

Thursday, 05.12.2013, 22:11

punkt widzenia jak wiadomo zależy od punktu siedzenia ;)

35

Thursday, 05.12.2013, 22:59

Jak będzie ograniczony bob, to proste, że wtedy postawię wieś którąś na 40ty poziom... albo i dwie. I dalej nikt mi nic nie zrobi.
Albo rozdam surkę słabszym i zamiast jednej/dwóch potężnych armii będzie ich np. 8



no więc dla serwa lepiej zrobić niezapowiedzianą decyzję i blokadę przed atakami gruuubo przed bobem i nikt surką się nie wymieni, każdy zrobi co może ze swojej skitranej w spichlerzu, pobuduje na ile uzbiera po zezłomowaniu armii i przetopieniu złomu do świąt a pewnie trochę tego będzie i nie powstanie 8 następnych ''wałów do rozjeżdżania mapy'' a każdy na swój sposób będzie zadowolony bo coś tam zbuduje za to co zdoła odłożyć ale tak czy siak musi być baaaardzo drogo dla mutantów bo przepaść nie może być aż tak wielka....a sami wiemy jakie mają pokłady surki....

36

Thursday, 05.12.2013, 23:22

A tylko ciśniecie i ciśniecie po tych mutantach ;)
Założę się, że najbardziej cisną ci, co sami by takie chcieli mieć...

37

Thursday, 05.12.2013, 23:28

hehe no toż to normalne :D Inaczej by nie było rozmowy :)
Tak jak Engy napisał :
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .

xD
Ps.
Wacek jak Ty jestes niedobry człowiek hehe i jeszcze do tego Mutant :)))))

38

Thursday, 05.12.2013, 23:30

I na tym może skończmy docinki ;)

Dwie rzeczy są pewne:
1. bob, jaki by nie był, nie uratuje T1.
2. otworzenie T3 byłoby najlepszym rozwiązaniem ;)

39

Thursday, 05.12.2013, 23:46

jestem dokladnie tego samego zdania.

40

Thursday, 05.12.2013, 23:50

a ja bym jednak coś dodał nowego w T3 żeby nie był taki nudny jak poprzednie serwy ;) im prędzej tym lepiej bo i na T3 zaraz nie będzie z kim pograć ...

Podobne wątki