Nie jesteś zalogowany.

[analizowany] "Sesja wygasła"

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 01.03.2014, 18:52

"Sesja wygasła"

Witam

Problem z jakim przyszło mi się zmierzyć to sesja która "wygasa" w tajemniczy sposób...
W momencie logowania się na konto z telefonu (Sony Ericsson Arc, Opera Mobile Classic) z wi-fi a następnie (po dowolnym czasie) poprzez zwykła wymianę danych, nie mogę wykonać niektórych akcji, tj. grabież dla surowców, zadanie w lokacji specjalnej, wysłanie wiadomości. Podczas próby zostaje mi wyświetlona informacja, że sesja wygasła... Natomiast mogę wykonać wszystkie inne, np budowę budynków, odczytywanie wiadomości ect.
Nie pomogło:
-powtórne logowanie, testowane ogromną liczbę razy...,
-wyczyszczenie historii przeglądarki,
-powtórne włączenie telefonu,

Pomaga:
-zalogowanie się na konto z komputera, wtedy problem przestaje występować, mogę znów operować kontem poprzez zwykła wymianę danych z telefonu.

Nie sprawdzałem co się stanie po usunięciu wszystkich informacji jakie przechowuje Opera, ale jest to rozwiązanie na które wydaje mi się trudne do przyjęcia, żeby wywalać wszystkie dane, w tym zapamiętane hasła, tylko po to żeby się zalogować po przejściu z wi-fi na konto...

Przeszukałem forum, ale nic na ten temat nie znalazłem. Chętnie wysłucham konstruktywnych uwag jak to rozwiązać, bo nigdy się z takim problemem nie spotkałem...

londonlook

Początkujący

Postów: 1

Skąd: Skierniewice

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 05.03.2014, 16:01

Niestety u mnie ten sam błąd. Używam przeglądarki Chrome jeśli to w czymś pomoże.

mariud

Początkujący

Postów: 1

Skąd: Gdańsk

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 19.03.2014, 18:20

Mam to samo

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 20.03.2014, 09:58

Przyczyną problemów może być dynamiczna zmiana IP w trakcie połączenia z siecią. Przykładowo jeśli masz blisko siebie 2 nadajniki o podobnej mocy, to komórka może przełączać się pomiędzy nimi zmieniając numer IP. Gra traktuje to jako próbę przejęcia sesji przez osobę trzecią i wylogowuje gracza.

Dodałem poprawkę, która powinna rozwiązać problem. Prosiłbym o sprawdzenie, czy obecnie da się już grać z sieci komórkowej.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

5

Friday, 21.03.2014, 16:10

Na ten moment w ogóle teraz nie da się z sieci komórkowej grać. Po zalogowaniu strony głównej, po każdej operacji jaką próbowałem wykonać następowało wylogowanie, nawet po próbie kliknięcia dowolnego odnośnika(zmiany widoku wioski itp.), co wcześniej nie miało miejsca.

Nie wiem jak u innych, ale u mnie tak to właśnie wygląda.

6

Thursday, 27.03.2014, 20:25

U mnie to samo po zmianach da się zalogować, ale każda następna akcja kończy się komunikatem " Nastąpiło wylogowanie z powodu wygaśnięcia sesji".
T2 - Cichy

7

Saturday, 29.03.2014, 19:21

Potwierdzam problemy kolegów :( na nokii e52 w przeglądarce opera następuje wylogowanie przy dowolnej akcji.

Natomiast na domyślnej przeglądarce da się grać. Także TE się z operą widocznie pogryzło : #