Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

jerzys

Nierejestrowany

41

Sunday, 26.10.2014, 16:50

alez wlasnie podales argumenty za ta procentówką ...

jerzys

Nierejestrowany

42

Tuesday, 28.10.2014, 11:59

Dla tych osób które się wahają czy system BOBa "procentowego" jest OK, pomyślcie.

Na czym teraz polega gra wielu osob?
- zapuszczenie DG
- nie budowanie niczego
- zaglądanie co kilka dni, co tydzień, wcale,
- czekanie na boba
ilu z nas aktywnie atakuje innych ? A nie tylko wysyła na cele gdzie ma pewność braku strat nawet jak "ofiara" podstawi się do obrony ze wszystkim co ma ?

jak jest bob, to nawet BEZ ZMIANY ustroju koszt budynku w DG kosztuje mniej niż w techno bez boba

jeśli w BIO budynek kosztuje 100 000, w techno 67 000, w DG 200 000,
to w bobie w DG budynek kosztuje 40 000 !!!
mniej niż w techno normalnie!

i nie ma ryzyka: nie trzeba surki pilnować, przenosić, nic nie trzeba robić, wystarczy czekać na boba - nawet rok

a Inni aktywnie grający w TE, na ustrojach Bio i techno, nie mogą sobie na to pozwolić: musza budowac bo inaczej stracą nie tylko uran tytan złoto ale nawet żelazo i krzem ...

Dlaczego to mi przeszkadza?
Dlaczego sam nie ustawie DG ?
mialem DG. zmieniłem na techno.

bo DG niszczy te grę. każda osoba w DG to rozgrywka mniej wciągająca / sprawiedliwa / ciekawa dla reszty

Dlatego bob powinien być albo procentowy (zniżka maleje z poziomem budynku) albo powinien być tylko do np. 40 poziomu (lub 50)

wtedy będzie zachęta do rozwijania innych wsi, a nie tylko skupiania się na stolicy (do czego zachęca DG)

Możliwe rozwiązania:
- bob nie działa na DG ani na graczy, którzy miesiac przed bobem mieli DG
- jeżeli gracz z DG (lub mający DG w ciągu ostatniego miesiaca) "traci wies" (oblegiem) to w tej wsi surowce sie zerują
- bob procentowy (patrz wczesniej)
- bob dziala tylko na budynki o poziomie XX (XX np. = 40, albo 45, albo 50 ...)

prosba do adminow o przyjrzenie się problemowi
moze da się coś łatwo zrobić

43

Tuesday, 28.10.2014, 13:27

buduje się najczęściej stolice przez system bombardowania gdzie nie opłaca się budować wioski bo w ciągu kilku dni będzie wyzerowana, co do ograniczenia boba to powinien być duzo wyżej ograniczany niz maja poziomy najlepsze wiosek bo tak to zawsze bedzie ktoś poszkodowany. Mam nadzieje ze na nowym serwerze bobów nie będzie i nie bedzie takich właśnie wywodów o procentach, poziomach etc

jerzys

Nierejestrowany

44

Tuesday, 28.10.2014, 14:16

dlaczego poszkodowany ?

jak byl pierwszy bob to najwiecej zyskali Ci ktorzy w 6 epoce mieli zapasy towaru lub cos do przetopienia

nikt wtedy nie wspominał że Ci ktorzy nie byli jeszcze w 6e są poszkodowani...

a Ci którzy teraz mają wysokie poziomy będą też mogli zbudować w minutę, jedyna roznica ze bez znizki (jesli moj pomysl wygra)

i tak zachowają przewagę
jak reszta peletonu dogoni ich za rok - dwa to oni beda duzo dalej

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

45

Tuesday, 28.10.2014, 17:55

Teraz co widzę to chodzi tylko o graczy którzy podczas pierwszego boba byli już w 6 epoce i się rozbudowali .Więc nie wiem czemu jak od 1 do 5 epoki są przejściowe siedzieliście w nich zamiast wskakiwać do 6 epoki, nikt nie zabraniał.

Jak dla mnie to teraz niech już będzie normalny bob budowniczy jak zawsze.
jak dobrze pamiętam to takie coś było pisane przed pierwszym bobem im większy poziom to zwiększony koszt budowy ale nie zostało zaakceptowane wiec teraz tez nie może być .

ja będąc w 4 epoce się nie zgadzam na takie kombinacje bo jeszcze bardziej będę poszkodowany, bo dość że jestem w tyle o kilka bobów to jak takie coś wejdzie z bobami że im większy poziom to większy koszt to już całkiem w 4 epoce jest po grze.
Bo w 4 epoce udźwig jest marny jak na tą epokę w porównaniu z innymi epokami, a nie chcę zmieniać epoki bo mi się 4 epoka podoba więc jestem za normalnym bobem.

46

Tuesday, 28.10.2014, 18:19

jeśli ma być bob to tylko progresywny by słabsi zyskali więcej i gra stała się ciekawsza bo teraz mutanty i tak czyszczą bunkry i wszystką skórkę wiec ci co maja wielkie armie mają wiele skórki swojej i tej zgrabionej od słabszych :rotfl: i równy bob oddali ich już w kosmos i będą się chyba nawzajem grabić bo i teraz już zaczyna nie być kogo atakować :)

47

Tuesday, 28.10.2014, 18:26

Bob normalny co roku albo pół roku i nie podlega dyskusji, boby muszą być już kontynuowane żadne limity, bob co roku dla tych którzy z t2 i t1 dla boba grają i nie tylko, bo boczne wsie nie warto budować kilka nalotów i po wiosce.
Nowy serwer to jak pisałem bez bobów, przerobienie ustrojów, wprowadzenie nowości, zrobienie coś z bombowcami np. limit jeden nalot = jeden budynek i jedna kopalnia zburzona niezależne od ilości bombowców (ilością sam zwiększa szansę powodzenia przypadku jakieś obrony w wiosce) albo procentowa szansa od ilości bombowców np.:
1 sztuk = 2% szansy na jeden budynek i jedna kopalnia,
10 sztuk = 20%,
20 sztuk bomb. = 40% szansy
30 sztuk bomb. = 60% szansy
40 sztuk bomb. = 80% szansy
50 sztuk bomb. = 100% szansy
51 sztuk bomb = 2% szansa na dwa budynki i dwie kopalnie
100 bomb = 100% szansy na dwa budynki i dwie kopalnie.

bo i tak ludziska na nowym serwie będą grali na stolicy + wiochy chronione na ustroju ep5 i ep6 przed nalotami.

i tak jak pisał Spirit widać ból tylko tych graczy z T1 którzy przespali 6ep, a mieli mutanty przed bobami w 4 ep i 5ep.

jerzys

Nierejestrowany

48

Tuesday, 28.10.2014, 18:34

to jak Ci się 4ta podoba to siedź :)
ale to nie powod zeby takie uparciuchy budowaly 60++ poziomy budynków
bo w tej 4 to juz przestaje byc gra, zaczyna sie wyscig z 3 i 5 kto bardziej centrum rozbuduje

jesli chodzi o 4 e to ja sie moge nie wypowiadac
jestem w 6
jak w oblegu spotkam 4 e to wiecej expa będzie , sama przyjemność


co do boba progresywnego: to jest jedyne wyjście, najlepiej w połączeniem z regularnym bobem (1 dzien w miesiącu ? godzina w miesiącu ?)

inaczej słabsi nigdy nie dogonią czołówki tylko będą coraz bardziej zostawać w tyle

w 6e są gracze od 2010 roku ? czy 2011 ?
jak gracze nowi w 6e mają z nimi konkurować ?

ja sobie poradziłem (chociaz zaczalem pozniej grę niż wszyscy) ale co z nowymi w 6e ?

a tak skoczyłby tuż przed regularnym bobem i miałby szanse szybko (w miare) nadgonić ...
ja nie walcze o rozwiązanie dobre dla mnie
ja walcze żeby było z kim grać !!!!
teraz ta "czolowka" albo siedzi na DG albo siedzi na kumulacjach
i nie gra


na nowym serwie też może być taki bob : godzina raz na miesiąc
bob progresywny oczywiście

to by uatrakcyjniło grę

jerzys

Nierejestrowany

49

Tuesday, 28.10.2014, 18:37

1 sztuk = 2% szansy na jeden budynek i jedna kopalnia,
10 sztuk = 20%,
20 sztuk bomb. = 40% szansy
30 sztuk bomb. = 60% szansy
40 sztuk bomb. = 80% szansy
50 sztuk bomb. = 100% szansy
51 sztuk bomb = 2% szansa na dwa budynki i dwie kopalnie
100 bomb = 100% szansy na dwa budynki i dwie kopalnie.


ocipiałes ? :-)
to kto będzie bombował ??? kto będzie bomby budował ??

a że bombardowania niszczą wsie ? i co z tego ? oblegi też niszczą wsie (z punktu widzenia tego co traci), to moze zakażemy oblegów ??


"100 bomb = 100% szansy na dwa budynki i dwie kopalnie." tak może być w odniesieniu do stolicy ...

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

50

Wednesday, 29.10.2014, 12:28

Bob ma byc normalny a nie pod Was czyli 6 epoke :)

Jak by gracza co maja duze armie zależało abyście ich dogonili i żeby było z kim walczyc to byście sie dogadali i by Wam surki nie zabierali :)
A tak to robisz to tylko pod swój klan bo nie widziałem aby ktos z Żuli czy innego klanu z czołówki sie wypowiadał na ten temat aby zrobic ograniczenia.

Wiec bob normalny bo tez chcę się ścigać z 3 i 5 epoka w postawieniu największego centrum dowodzenia bo teraz mam czym go rozbudować :) i mam zamiar postawic najwiekszego mutanta w 4 epoce :)

A jak juz tak by chcieli ograniczyc to niech najpierw zapytaja graczy czy takowego chcą boba i będzie wszystko jasne.

co do nalotów to Snaker ma racje bo to tylko niszczy gre i gracze odchodzą a tak to by sie duzo nie traciło a i mozna tez to samo dla stolic zrobic :)

A co do boba na nowym serwerze to jestem przeciwny gra wygladała lepiej bez nich więc normalna budowa i gra bedzie sie tam trzymac a nie znowu ktos pózno zacznie i bedzie miał po ptokach bo wieksze armie mu surke beda wynosic i bedzie to samo co tutaj i tyle w temacie :)

51

Wednesday, 29.10.2014, 13:39

A ile widzisz osób na tym forum co aktywnie piszą? Bo ja widzę bardzo mało. Idąc Twoim tokiem myślenia to tylko Ty jesteś przeciwny pomysłowi o bobie progresywnym. Jakoś nie widzę zbyt wielu głosów sprzeciwu. Może się boisz ze w tej 4 Ciebie dojada - bo się kisisz tam i masz mutanta. A tak inni gracze będą mieli chociaż szanse się przed Toba bronić.
Swoja drogą w ostatnim akapicie przyznales nam rację. Ze nowy gracz nie ma szans. Bob napsul te gre- dlatego progresywny bob by naprawił w jakimś stopniu te nierownosci

jerzys

Nierejestrowany

52

Wednesday, 29.10.2014, 16:27

dokladnie, progresywny, regularny bob
co miesiac przez godzinę

i moze tłuściochy z 4e chcialyby skakac


apropo, spiryt, na którym serwerze grasz ?

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

53

Wednesday, 29.10.2014, 18:02

ile osób widzę na forum którzy się wypowiadają jak na razie to tylko samych graczy z Bc .

Byłem za tym żeby do jakiegos poziomu zrobic boba z kosztem budowy 20% a potem normalny koszt, tylko czas 1 minuta .

Jak by cie interesowało to gram na obu, na jednym jestem w 4 epoce i tam juz zostane aż mi sie nie znudzi a na drugim właśnie dzisiaj wskoczyłem do 5 epoki bo nigdy w niej nie grałem długo ale teraz sobie popykam.

Bob progresywny nic nie zmieni różnica będzie taka sama wielkości armii jaka jest teraz .Bo słabsi gracze tez beda musieli wiecej surki nazbierac co bedzie trudniejsze niz na normalnego boba .

Ja to bym proponował zrobic coś z tymi ambonkami aby nie było można ich kasowac zaraz jak minie ochrona wioski.
Jak ktos postawi wioske to zeby ja mógł dopiero po 5 dniach skasowac .Wtedy by ataki ruszyły z kopyta bo o to chodzi chyba zeby się nie nudzić :) . A nie jak teraz chowanie sie cały czas w ambonkach .

54

Wednesday, 29.10.2014, 21:20

Nie tylko z BC panie kolego się tutaj wypowiadają. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje. Ty uwazasz ze niewiele to zmieni ja uważam ze cos zmieni - za to wiem jedno na pewno- zwykły Bob tylko będzie pogłębiać dysproporcje...

55

Thursday, 30.10.2014, 09:21

Dlaczego nie ma tak wielu głosów sprzeciwu? Bo większość przyjmuje na klatę zasady gry i się adoptuje. Jak im coś nie pasuje to zmieniają grę.

A tutaj najbardziej udzielają się ci, którzy wolą żeby zmienić grę pod ich upodobania... bo se nie radzą :rotfl:

jerzys

Nierejestrowany

56

Thursday, 30.10.2014, 10:06

ale skąd ten pomysł że sobie nie radzą ?

ja jestem za bobem
jakimkolwiek
ale najlepszy byłby progresywny który MNIE dotknie w znacznie większym stopniu niż "czołówkę"
nie widzisz tego ?

regularny i progresywny BOB by spowodował że byłoby więcej aktywnych graczy !!
ja chce mieć z kim grać

i w dupie mam opinię graczy którzy siedzą na kumulacji i nadal chcą NIE MIEĆ z kim grać
i są zainteresowani tym żeby broń boże nikt im nigdy nie zagroził ...
Popatrzcie na topowych (siła armii) graczy z 6 epoki
jak to wyglada ? czy to sa gracze aktywni ? ile razy dziennie atakują , robią akcje , wspolpracują z innymi graczami, ryzykują ?
to są rośliny !!!!

wiec proszę, można mi wszystko zarzucać ale nie to, że prosze o coś "pod siebie bo sobie nie radzę" !

ja po prostu chce mieć z kim grać !
chce ułatwić budowę graczom których jeszcze NIE MA w 6 epoce
chcę UTRUDNIĆ budowę graczom którzy od dawna są w 6 epoce (wliczając mnie)

:-)

jerzys

Nierejestrowany

57

Friday, 31.10.2014, 14:04

Mam dodatkowy argument dla Adminów przemawiający za BOBem progresywnym (lub wręcz powyżej pewnego poziomu nie działającym)

Zobaczcie co jest przy expieniu herosa. Powyżej pewnego poziomu dostaje się tylko 65 % expa. Z jakiegoś powodu zostało to tak wymyślone. Zmniejszenie szybkości expienia żeby Ci słabsi mieli szanse dogonić.

I o to samo prosze przy bobie. żeby znizka do budowy powoli przestawala dzialać (dla coraz wyższych poziomów) aż do zera.
a powyzej pewnego poziomu w ogole nie powinno być BOBa (nawet czasowego).

:-)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

58

Friday, 31.10.2014, 15:50

to jest gra aby sie rozbudowywać a nie karać graczy za to że maja wysoki poziom budynków .

Więc bob dla wszystkich jednakowy a nie tylko dla wybrańców .Daj już spokój takim pomysłom no chyba że chcesz aby przez to wiekszośc graczy przestała grac w ta gre i tak się stanie .

Bo jak i Ty tak i ja płacę premium i przeznaczam czas na ta grę, dlatego nie zgadzam sie byc traktowany inaczej niż reszta graczy czyli ci gorzej rozbudowani bo sie zasiedzieli w niższych epokach mysląc ze bedą nadal górą nad wszystkimi.

jerzys

Nierejestrowany

59

Friday, 31.10.2014, 16:15

bob progresywny nie jest przeciwko komukolwiek

to jest wprowadzenie zasad ktore obejmą wszystkich

zwróc uwagę że Ty na takim Bobie progresywnym najwiecej skorzystasz:
nikt juz Ciebie nie dogoni
co wybudowałeś to Twoje (nikt tego nie cofnie)
a Ci co Ciebie będa gonić napotkają na boba progresywnego

wiec nie marudź :-)

60

Friday, 31.10.2014, 17:16

Moim zdaniem najsprawiedliwszą formą BOBa byłoby ( bez względu na epokę w jakiej gra gracz ) , gdyby każdy poziom odpowiadał 1 % np 1 poziom budowanego budynku 100 % zniżki , 2 poziom budynku 99 % zniżki , 3 poziom 98 % itd , wtedy szanse szybko by się wyrównywały , a gracze mieliby większą ochotę na awans do wyższych epok :)

Podobne wątki