Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Friday, 28.11.2014, 21:04

Tak,to poprawne myślenie,jeżeli inni mieli tą możliwość,to słabsi powinni ich podgonić.

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Friday, 28.11.2014, 21:59

na pewno po weekendzie :)

teraz jak każdy odpoczywają od pracy jak i ja :) hehe

23

Friday, 28.11.2014, 22:13

Najgorsze w tym wszystkim jest to że admini co chwila zmieniają zasady gry - nie mówię że to źle - ale czasem nie można też przeginać - jeżeli Panowie Admini zaczęliście na T1 i T2 Boby - to je dalej kontynuujcie- bo kompletnie dyskwalifikujecie graczy którzy nie załapali się na boby - aczkolwiek ja dalej upieram się przy Bobach jak ktoś ładnie nazwał "progresywnych" - zachamują gigantów - a pozwolą nieco się rozbudować słabszym

aczkolwiek najlepszą opcją wydaje mi się propozycja Jerzysa - aby za surkę czy premkę przyśpieszać budowę - to by na pewno dopingowało graczy do większej aktywności - rozładowało by akumulację surki, złomu a i odciążyło by serwery :)

24

Saturday, 29.11.2014, 18:30

pomysł...

a ja bym proponował dać nam się pobawić czarami aby ożywić grę

chodzi mi o danie szansy słabo i średnio rozwiniętym na podjęcie walki z mocnym wrogiem, fajnie byłoby wprowadzić coś co po tych bobach zniweluje w walce różnicę liczebności wojska tak aby każdy z każdym mógł walczyć jak równy z równym jak kiedyś ...

i tu np. unicestwienie przed walką albo ''zamrożenie na czas walki'' 1/2 lub ilościowo 2K szt. wojska wrogiego które atakuje lub podobne

albo dodatkowy budynek w wiosce który wspomoże atak/obronę za np. surowce czy coś takiego

25

Sunday, 30.11.2014, 12:13

Nie planujemy kolejnego boba. Ale na pewno będziemy rozważać Wasze uwagi.
Przyznam ze to stanowisko moderatora potraktowalem jako żart i to bardzo niemiły.
28 listopada br. pojawia sie taka Informacja?..
Po 11 miesiacach mozolnego gromadzenia surowcòw , bronienia przenoszenia I wszystkiego z tym zwiázane.
PO kilku edycjach Bob to juz opcja gry. Jeden buduje na biezàco a inny godzàc sie na mozliwa utratę w wyniku ataku czeka na ten jeden dzień w roku.
Taka informacja powinna sie pojawic PO zakonczeniu poprzedniej edycji a nie teraz gdy kolejna tuż tuż.
Dla graczy ktorzy poswiecili masę Czasu na chomikowanie surowcòw taka decyzja to koszmar odbierajacy chęci do aktywnej gry.

jerzys

Nierejestrowany

26

Sunday, 30.11.2014, 13:55

ja też bym był za tym żeby bob był po raz ostatni
ale nie ukrywam ze wolalbym bob progresywny (znizka w kosztach tym mniejsza im wiekszy poziom budynku)

albo bob ktory np. dziala do poziomu 40

27

Sunday, 30.11.2014, 14:53

Jestem przeciw wszelkim ograniczeniom poziomòw czy też " parytetom" w tym temacie.
Gracze z wysokim poziomem nie dostali niczego za darmo a ich pozycja wynika z dlugich godzin spedzonych w grze.
Reasumujac Bob na tak zdecydowanie I to w niezmienionej formie.
Jesli zmiany to tuz po nim aby kazdy mogl sobie na kolejny rok wybrac strategię gry.
To nie fair zmieniač zasady " za pięć dwunasta"
Pzdr

jerzys

Nierejestrowany

28

Sunday, 30.11.2014, 15:50

moim zdaniem powinna byc zasada ze powyzej pewnego poziomu np. X bob po prostu nie dziala

i bedzie to dotyczyć kazdego gracza.

słaby dzisiaj sie rozbuduje a za rok, na kolejnym bobie juz powyżej poziomu X nie zbuduje

zyskają jedynie najsilniejsi ktorzy mają poziom X juz zbudowany


silniejsi gracze nie zawsze sa demonami aktywnosci :)
szczerze mowiac wiekszosc graczy top 10 jest BARDZO leniwa...

a dawac przywileje za sam staz ?
no bez jaj :-)

i jaka zmiana zasad? jakie za 5 12?
nie bylo ani zasady ani obietnicy ze bedzie bob

przynajmniej ja nie kojarze

wiec jezeli bedzie jakis bob to sie tylko cieszyc
chcialbym zeby byl bob progresywny

29

Sunday, 30.11.2014, 16:10

Więc czkamy co odpisze nam jeden z adminów

30

Sunday, 30.11.2014, 16:13

Przepraszam a jakie to niby przywileje mam za staż w grze czy wysoki poziom budynkòw?
Kiedy nie gram to surowce mi wyniosa z wiosek bo nie mam na tyle wielkiej armii aby je obronić.
Widocznie jesteš tak mocny ze nie przejmujesz sie takimi głupotami.
A odnosnie Boba to byl wielkim bledem kiedy się pojawił bo spowodował ogromne ròżnice miedzy graczamį. Dlatego kolejne edycje sa normalna kolejnoscia rzeczy. A gdy rezygnujemy z niego to róbmy to informacjâ z dużym wyprzedzeniem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Jazon000" (30.11.2014, 17:12)


jerzys

Nierejestrowany

31

Sunday, 30.11.2014, 16:29

masz racje, spowodowal

bob progresywny by te roznice pozmniejszal

i na t1 i t2 powinien byc co roku taki bob progresywny
albo np. co miesiac 1 dzien boba progresywnego

32

Monday, 01.12.2014, 09:28

Admini wyraźnie napisali pomysły które rozruszają grę i przyciągną ludzi na dłużnej. Pomysły uderzające w Dzieci Gai na pewno nie pomogą, kosmetyczne zmiany tez nic nie zmienią.
Według mnie niektóre rzeczy które były opisywane wyżej są dobre. Co wydaje mi się że rozrusza serwery:

1. Bob zwykły na święta powinien być.

2. Wprowadzić boby progresywne co kilka miesięcy -1% zniżki na jeden poziom budynku czyli od 100 poziomu bez zniżki

3. Czat ogólny gry+ zakładka czat klanowy

4. Poświecenie 20 poziomu ołtarza raz na epokę dla stolicy teleport do stolicy lub do wybranej wioski a dla ołtarza w wioskach poświecenie dałoby bonus do kopalni

5. Wprowadzić budynek klanowy jeden o który będą walczyły klany z bonusem np do wydobycia surowców. Obleg w którym klany wszystkie na serwerze mogą przystąpić po stronie atakujących lub broniących budynek klanowy. Pierwszy raz mogłoby dojść do spotkań armii z 1- 6epoki.

6. Znajdywanie paczek surowców lub zwoi ze skróceniem czasu budowy lub kosztu budynku. Użycie skraca budowę czas/koszt 1-szego w kolejce

7. Projekt kolonizacja.
Po dojściu do 6 epoki zrobieniu technologi, bossów i ołtarza

Druga mapa w zakładce mapy. Możliwością postawienia wiosek na nowej ziemi (nie przenoszenia stolic) na nowej mapie. Walki tam i oblegi tylko armiami z wiosek na nowej mapie. Można na pewno wprowadzić tam jakieś nowości/ surowiec/ technologie/ czy jednostkę. Jako ze byłaby wprowadzana za rok czy dwa to wszyscy mieli by wyrównane szanse walki na nowej mapie nikt by nie płakał o jakiś nierównościach czy o tym ze ktoś wcześniej lub później zaczął. Mały reset bez resetu:)

jerzys

Nierejestrowany

33

Monday, 01.12.2014, 11:26

bob progresywny - jestem za ale nie z granicą poziom 100
dałbym granice poziom 50
i łatwiejsza zasada, bo przecież ktos to musi oprogramować

budynki:
do 30 - 80 % znizki
30-40 - 60 % znizki
40-50 - 40 % znizki
koniec
+ ewentualnie
50-60 - 20 % znizki

ciekawostka:
kopalnia uranu poziom 100 kosztuje
612 685 279 tytanu
....

34

Monday, 01.12.2014, 17:05

moze popatrzmy trochę szerzej do czego dążymy w tej grze ?
obecnie mam 1500 woja w armii odbudowa jak nie przeszkadzaja trwa tydzień po bobie zakladam że ta ilosc sie co najmniej podwoi więc odbudowa to dwa tygodnie
czy o to nam chodzi jedna walka żle siądą szarże i czlowiek udupiony na pół miesiąca ?
trzeba ograniczyc liczbe jednostek a nie jeszcze bardziej tą ilośc zwiększac

jerzys

Nierejestrowany

35

Monday, 01.12.2014, 17:28

w kazdej walce ktos jest udupiony
jak nie Ty to ten drugi
:-)

i wlasnie dlatego, między innymi, bob w ogóle NIE powinien działać powyżej pewnego poziomu...


a co do ograniczenia.
mialem kiedyś pomysł:
pierwsze 100 jednostek danego typu, zbudowane we wsi, ma normalną cene
kolejne są 10x droższe (w utrzymaniu)

ludzie by budowali armie złożone ze:
100 piechoty + 100 serwo + 100 xxx .... itd.
bo to by było bardziej oplacalne



można też rozważyć budynek przyspieszający budowę jednostek


można też rozważyć, że heros może dowodzić (atakować, oblegać) armią
o liczności = X*30+100 jednostek
gdzie X to poziom herosa
np. lvl 1 może dowodzić 130 jednostkami
10 - 400
20 - 700
60 - 1900
itd.
może być X*50+200
żeby mutanty od razu nie zaczeły się drzeć ;-)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

36

Monday, 01.12.2014, 18:17

Nie no bob normalny musi być zrobiony bo przez cały rok gracze ciułaja surke i nie mówię tylko o tych już dobrze rozbudowanych. bo Ci słabsi przez cały czas chowają w ambonkach aby im silniejsi nie złupili wszystkiego by móc się rozbudować i wtedy odpierać ataki.
jak nie maja zamiaru robić boba to mogli to zaraz napisać po zakończeniu ostatniego wtedy by się cały czas budowało a nie teraz przed samym bobem.
Tak że bob powinien być.

Wiadomo ze jak się rozbudowało wiochę czy stolicę to się ma armię po 2k jednostek, a jak nie chcesz stracić woja to nie atakuj. Chce się mieć mutanta to trzeba odbudowywać tydzień a nawet dłużej ja mam 10 dni i nie narzekam :)

Z tym limitem oblegających to niezbyt dobry pomysł bo nie po to się wioski rozbudowuje aby nie móc wysłać armii całej do oblężenia,teraz w każdym klanie są kolosy wiec po co takie coś.

Ołtarz na 20 poziom jest bardzo dobrym pomysłem i nie tylko aby bonusy dodawać ale także zrobić sobie wioskę czy stolice pod swoje pola wydobywcze takie jakie gracz chce bo teraz to wszystkie pola w stolicy są takie same .Do tego bym przy przejęciu wioski przez wroga nie powinno wracać do stanu poprzedniego bo by się nie opłacało takiej wioski zdobywać bo po co tak mówiąc jak można sobie zrobić swoją jak ma się stracić to co się zdobyło.Do tego mozliwość przeniesienia stolicy itd.
Trzeba tez zauważyć że zbyt szybko się takich wiosek nie będzie rozbudowywać bez boba, chodzi mi o nowy serwer, więc jak by troszkę dobra wioska powstała to z pół roku a nawet dłużej by to trwało.Troszkę tych ołtarzy by trzeba było zbudować.
np. na zamianę pola to 25 poziom ołtarza a na przypisanie bonusu do pola 20 poziom ołtarza. Wtedy to nawet gracz później co by się rejestrował by mógł normalnie grać :)

Padł tez pomysł na szybkie budowania x2 wiecej surki i tylko bym to wprowadził bo za premium by było to samo co na bobach Ci co by mieli cały czas premium i stac ich było by sie szybciej rozbudowywali bo mnie surki tracili, ale trzeba patrzec ze nie wszyscy tutaj graja co pracują bo młodzież też gra a nie każdemu rodzice będą sypać na premium aby mógł się szybko rozbudowywać :)
Tak ze nie polecam takiego czegoś za premium.

37

Monday, 01.12.2014, 18:44

ja obstaje przy swoim zeby time edge było grywalne musi zostac zmniejszona liczba jednostek albo skrócony czas odbudowy chociaz ja wybrałbym to pierwsze, jakieś pół roku temu widziałem na forum walke 2 mutantów z 3e mieli chyba po 10k woja jedna armia została skasowana, nie wyobrażam sobie ile może trwać odbudowa ale chyba rzuciłbym gre bo pewnie dłużej niż miesiac, jak sobie pamiętam najlepiej walczyło sie armiami 200-300 woja, wtedy nie kombinowało sie czy sie uda czy nie, wygrało sie to ok a jak przegrało to za 1-2 dni już stała nowa armia i znowu szło wojowac, teraz bob nie ważne jaki bedzie znowu nam powiększy armie a ja akurat jestem przeciwko temu

jerzys

Nierejestrowany

38

Monday, 01.12.2014, 18:59

ale to co ? rownanie w dol do 300 ?
burzenie budynkow ?
a moze reset serwera rok po tym jak pierwsza osoba osiagnie 6e ?


nie ma dobrego sposobu. na sile nie uszczesliwisz

dlatego BOB tylko progresywny albo dzialający tylko dla budynków maks 40-50 (do okreslenia)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

39

Tuesday, 02.12.2014, 07:02

co to za przyjemność grać cały czas armiami np. 500 sztuk, nie po to się gra aby nie móc rozwijać swojego konta. Wtedy by nie było sensu grać.
A poza tym wszyscy krzyczeli o takiego boba.

Więc jestem za normalnym bobem ostatni raz :)

A potem może być progresywny.

jerzys

Nierejestrowany

40

Tuesday, 02.12.2014, 08:39

ja bym był od razu za progresywnym
albo normalnym ale z ograniczeniem (np. ze znizka tylko dla wsi gdzie centrum < np. 40-50)

zeby wyrownać jakoś graczy w 6 epoce
zeby byly szanse powalczyć a nie mutanty będą jeszcze wiekszymi mutantami
pamietam na ostatnim bobie zabraklo mi zelaza

nie mialem jak nosic
armia miala 100 k udzwigu, nigdzie blisko nie bylo zrodla zelaza, wszedzie daleko

a do mnie przychodzili z udzwigiem 1-1,5 miliona i mi wsie wylizali do czysta

i teraz slabi gracze mają ten sam problem
Dlatego bob powinien byc progresywny
jestem za tym mimo ze tez na tym strace
po prostu chce miec z kim grac ...