Nie jesteś zalogowany.

DYSKUSJA Bob 2014

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

jerzys

Nierejestrowany

101

Tuesday, 09.12.2014, 16:04

Paraolimpiadę czas zacząć...


Raczej: doping czas ograniczyć ...

Nie rozumiem tej całej "mowy nienawiści", przecież mnie to dotknie tak samo jak Was...
a w klanie mam graczy, których to dotknie jeszcze bardziej niż mnie...

Potraktujcie to w ten sposób: boba nie będzie już nigdy ale Ci pechowcy, którzy mają jakiś budynek <45 lvl raz w roku będą go mogli podciągnać za 1/5 wartości. To lepiej brzmi.

Szkoda, że nie ma dostępu do statystyk (zbiorczych, ogólnych) serwerów.
ilu graczy aktywnych i jak bardzo aktywnych, jakie mają poziomy budynków, zapasy, itd.
Może te obiektywne dane (i ich zmiana w czasie) by Was przekonały że warto i należy ratować t1 / t2.

102

Tuesday, 09.12.2014, 17:45

Raczej: doping czas ograniczyć ...
Jeszce trochę podpompuję.59lvl już leci a i na 61 wystarczy :D

103

Tuesday, 09.12.2014, 17:45

Witam,

na chwilę obecną skłaniam się ku bobowi ograniczonemu do 45 poziomu. Natomiast w miarę możliwości chciałbym by razem z nim pojawiła się możliwość "szybkiego" budowania tak by gracze wysokopoziomowi też mogli się rozbudowywać, a nie kisili się z surowcami.

Cały czas czytam Wasze uwagi i argumenty.

Niezależnie, który bob ostatecznie zostanie udostępniony chcę by trwał na tyle długo by każdy mógł skorzystać.

Pozdrawiam
SM
No bez jaj... dlaczego akurat 45 lvl? jeśli bob ma być dla tych co awansowali lub awansują i mają niski poziom to max 35-40 lvl powinień być... według mnie to coś nie halo ten limit.
Sam mam na limicie prawie wiec też nie z korzystam... jeśli dzięki temu 10+ osób wyrówna się ze mną to podziękuję za taka grę... wogóle jaki limit będzie ustalony zawsze będzie ktoś pokrzywdzony, albo dawajcie normalny bob albo wcale ewentualnie limit 35 lvl.
Dlaczego teraz na siłę ma być ratowany serwer? skoro odeszło już tyle osób a została garstka, grałem w wiele gier - w każdej grze zostają najlepsi i najsilniejszy... i otwierany jest nowy serwer, tu problem leży w administracji... 3 je*** lata nic nie robione brak nowych serwerów... (uszczęśliwianie graczy bobami) a teraz karać silnych? (bez kom. ),więc o czym gadać?

ech po co nawet pisać

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

104

Tuesday, 09.12.2014, 17:55

No tak już na samym początku podjęto decyzję jaki bob będzie.
Wiadomo że będzie dla graczy co nic nie robili cały rok albo jak to kolega napisał wolał bombic innym wioski niż się budować bo i tak na jego wyszło.

Takie coś robić aby ograniczać innych graczy to się powinno na samym początku robić a nie teraz przed samym bobem bo po co ja traciłem swój czas i zbierałem surke tak to bym nie zbierał nawet a inni siedzieli i nic nie robili a wyjdą lepiej niż ja, bo ja nic nie postawie jak należy tylko dużym kosztem i dalej będę w dupie .

I graj tu z płaczkami co tylko pod nich jest wszystko robione, zaraz to eventy będa tez pod nich aby tylko ci znajdywali unikaty i lepsze runki co nie maja ich a reszta feh tylko

105

Tuesday, 09.12.2014, 18:31

nie jest tak że giganty nie będą miały co zrobić z surką - wszak ma być także wprowadzona możliwość szybkiej budowy za podwójny surowiec - więc spożytkujecie swoje precjoza które to tak z mozołem zbieraliście - dzięki limitowi do poziomu budynku będzie łatwiej początkującym zbliżyć sie do czołówki - przegonić na pewno nie - ale chociaż zbliżyć się - a i dzięki temu średniacy już nie będą tak odskakiwać tym młodszym - a dlaczego to tak ważne? ponieważ gry tego typu to nie kończąca się opowieść - Bob popsuł grę -i w jakimś stopniu ten błąd sie poprawi (ale nie naprawi)
dodatkowo warto zauważyć że szybsza budowa za podwójny surowiec będzie promować graczy aktywnych - może pobudzić grę - bo tylko w taki sposób będzie można podgonić? czyż nie?

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

106

Tuesday, 09.12.2014, 19:24

no to będę miał zajęcie za podwójna cenę , klepnę na 46 poziom i pójdę spać a mam na 45 poziomie :) takie cos na boba mogą sobie głęboko wsadzić to ma wejsć ogólnie dal wszystkich, więc potem i reszta graczy bedzie z tego korzystac . Wiec jaka to mi atrakcja dla tych co cos robili aby sie rozbudowac.

Tu nie chodzi o nowych graczy co wskoczyli do nowej epoki czyli tak mówiac 6 epoki bo teraz w 5 sie nie opłaca grac :)

na palcach jednej reki mogę zliczyć graczy z jednego serwera i to samo na drugim gdzie wliczę siebie co wskoczyło do nowej epoki.

To jest robione dla graczy co kiszą sie juz w tej 6 epoce 3 lata i dalej nic nie maja bo nigdy nie zbierali surki tylko ile mieli tyle wybudowali i to samo na tego boba maja czyli nic bo sie nie chciało zbierac .

jerzys

Nierejestrowany

107

Tuesday, 09.12.2014, 19:56

Tak sobie teraz pomysłałem, że zamiast sztywnego "opcja 45" (jeśli to oczywiście przejdzie) mozna by rozważyć zróżnicowanie Boba z dokładnością do serwera / epoki

np. patrzymy jaki jest najwyższy level budynku na danym serwerze w danej epoce: np t1 epoka 1 ma lvl 80
i w tej epoce / serwerze bob jest do 60 poziomu (75% z maksymalnego)
w innej epoce gdzie maks to 60 lvl bob jest na 45 lvl (bo 45lvl = 75% z 60lvl)
itd.

tak zdefiniowany bob moglby byc odpalany co roku i kazdorazowo pozwalałby "peletonowi" lekko zbliżyć się do czolowego gracza
co roku bob by miał inne limity (bo 75% z nowych maksimow).

pomysł ten najpewniej wyląduje na smietniku z powodów:
- zamiast jednego boba trzeba ich zrobić 12 (w sensie oprogramować)
- pozwoliłby na różne machloje (najsilniejszy klan typuje jednego zeby tylko centrum stawial i dzieki temu odbijają w górę ze znizką)
itd.

niemniej z technicznego punktu widzenia pomysł mi się podoba
te 75 % to przykład oczywiście
może być miedzy 50 a 90 żeby osiągnąć efekt

108

Tuesday, 09.12.2014, 21:06

Puki co może na ten rok zrobimy normalnego boba a potem se pomyśli co by zmienić myślę ze to będzie najlepsze bo teraz czeka każdy na werdykt i ostateczna decyzja co do boba na ten rok święta juz niebawem więc mysle ze kombinowanie chyba na następny rok można by zostawić

109

Wednesday, 10.12.2014, 02:38

Paraolimpiadę czas zacząć...


Raczej: doping czas ograniczyć ...

Nie rozumiem tej całej "mowy nienawiści", przecież mnie to dotknie tak samo jak Was...
a w klanie mam graczy, których to dotknie jeszcze bardziej niż mnie...

Potraktujcie to w ten sposób: boba nie będzie już nigdy ale Ci pechowcy, którzy mają jakiś budynek <45 lvl raz w roku będą go mogli podciągnać za 1/5 wartości. To lepiej brzmi.

Szkoda, że nie ma dostępu do statystyk (zbiorczych, ogólnych) serwerów.
ilu graczy aktywnych i jak bardzo aktywnych, jakie mają poziomy budynków, zapasy, itd.
Może te obiektywne dane (i ich zmiana w czasie) by Was przekonały że warto i należy ratować t1 / t2.
Yhm, teraz okazuje się, że aktywna gra w zgranym zespole, która pozwala osiągnąć przewagę jest dopingiem. Spoko :D

To są po prostu niezłe jaja i nie pozostaje mi nic innego jak śmiać się z tego co się tu odpierdziela. Nazywaj to sobie jak tam chcesz, wyrównaniem szans, ograniczeniem dopingu, nawet możesz dalej mi wmawiać, że to dla mojego dobra ( sic!:D). Za 3-4 strony takiego biadolenia może nawet będę miał wyrzuty sumienia, że byłem od kogoś lepszy :rotfl:

Teraz weźmy się za tych co mają dużo PH -> nazwijmy ich mutantami -> zrobimy armię jerzysi zalewających forum dobrymi pomysłami jak tych złoczyńców powstrzymać przed byciem mutantami -> zróbmy event -> każdy kto ma więcej PH ode mnie nie bierze udziału w evencie, pozostali dostają przetop FEH na PH z 10000% bonusem -> profit? :rotfl:

No bo jak mam dogonić czołówkę która ma tysiące PH? Oni sobie robią jakieś avatary, jakieś szarże, a ja muszę się z klanowiczami w pięciu męczyć. To jest nienormalne, dla dobra serwera powinno się mi dać możliwość ich dogonić!!

jerzys mam nadzieję, że mam Twoje poparcie i mogę zacząć wojować na forum od nowego roku? :thumbup:

jerzys

Nierejestrowany

110

Wednesday, 10.12.2014, 08:11

jerzys mam nadzieję, że mam Twoje poparcie i mogę zacząć wojować na forum od nowego roku?



Jeśli dorobisz do tego przekonywujące i logiczne argumenty - jasne, walcz.

Faktem jest, że przez to, że PH się tak słabo "zużywają" (praktycznie tylko do robienia dziur) mamy na serwerach inflacje.
złom najwyklejszy chodzi po 40 ph (nie liczę ceny 10000) itd.

Można coś wymyśleć, żeby "wyssać" ph z rynku... Ale na pewno nie wg zasady, że kto ma więcej niż ja, bo ja mam bardzo dużo :-)

111

Wednesday, 10.12.2014, 08:51

Rzeczywiście zaczyna to wyglądać na paraolimpiadę. Za rok dla graczy specjalnej troski będzie limit podniesiony z 45 do 50 celem dogonienia najlepszych a nawet ich przegonienia. Gra ma rożnej klasy bohaterów z różnymi poziomami i różną rozbudową. Ktoś kto siedzi kilka lat w danej epoce aktywnie gra i buduje powinien być bardziej rozbudowany od tego co gra w tej epoce krócej. Ale za niedługo tak nie będzie na TE bo to będzie specjalna gra dla specjalnych graczy. Admini powinni napisać jakie zmiany chcą dać wcześniej ale najważniejsze jest żeby zmiany czy korekty w zasadach powinny być stałe i nie zmieniane dla jakieś grupy. Uczestnicy ankiety na pewno chcą wiedzieć jakie będą zasady na przyszłość czy grac dalej czy sobie odpuścić.

jerzys

Nierejestrowany

112

Wednesday, 10.12.2014, 10:27

Będzie nowy serwer (pewnie po nowym roku), bez bobów (w ogóle, mam nadzieję) zobaczymy jak tam będzie...

ja na pewno będę grał i wszystkich zapraszam, będzie szansa się wykazać dobrą grą, bez tych okropnych bobów.

na T1 / T2 niestety decyduje nie dobra gra ale staż i liczba zaliczonych bobów ...
Miejmy nadzieje, że T3 nie zostanie w ten sposób zepsute :-)



a tymczasem przypominam o moich innych pomysłach:
- możliwość wydropienia na lokacjach przedmiotów ułatwiających grę (np. bob w wersji "na jeden budynek")
- poswiecenie ołtarza 20 daje profity (np. dolozenie bonusu, teleportacja, itp.)
- losowanie innych pol po zalozeniu nowej wsi
itd. itp.

jest jeden temat, można komentować, dodawac swoje pomysły:
zestaw propozycji zmian do wprowadzenia na serwerach

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

113

Wednesday, 10.12.2014, 12:22

jak bedzie nowy serwer to na pewno tam też trzeba będzie cos wymyslec dla słabszych graczy, którym sie nie bedzie chciało troszke poświecić czasu aby być w czołówce tylko pomóc tak aby zablokowac silniejszych i przyspieszyc bez wiekszych wysiłków słabszych .

Tak jak to chca teraz na bobie zrobić :)

jerzys

Nierejestrowany

114

Wednesday, 10.12.2014, 12:50

Spiryt NAPRAWDE uważasz, że "bob 45" spowoduje, że słabi przegonią najsilniejszych ?
Lub nawet dogonią?

Sporo graczy ma 55+

dla przykładu: kopalnia zelaza w stolicy poziom 45 zapewnia żelazo dla:
336 piechoty
taka sama kopalnia na 55 poziomie zapewnia żelazo dla:
864 piechoty

Naprawde uważasz, że "bob 45" odbierze cokolwiek najsilniejszym czy silnym?

Gdyby był bob bez ograniczen to pojawiłyby się i kopalnie zelaza na 65 poziomie,
bo taka kopalnia w bobie kosztuje tylko:

złoto
3 914 214
uran
2 348 528
tytan
6 262 742

a zapewnia żelazo dla:
2234 piechoty

Wynik dla stolicy oczywiście (z bonusem)

Zobaczcie ile taki Rafix wyprosił:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=552c1f672e

a to nie są jedyne surowce, kolejkę przecież też ma pełną ...
Wszedłby normalny bob, kolejke się anuluje i w ciągu 20 minut 20 nowych kopalni, z tych najdroższych i wtedy się wydaje "wyproszone".


Więc biedna czołówka, co oni teraz poczną?
Wejdzie (chyba) bob 45 i potem farmy się na nich rzucą, zburzą, zabiorą stolice, a nie, przesadziłem, stolic nie zabiorą...

ale wszystko inne zabiorą
:-)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

115

Wednesday, 10.12.2014, 13:18

oczywiście że silniejsi stracą dużo !!

ja nie jestem silny bo co dopiero przeszedłem do 6 epoki ale tak jak pisałem wczesniej sa gracze po dwóch bobach i mają takie armie jakby ich nie mieli więc co oni robili że sie nawet nie rozbudowali gdy inni grali i zbierali surke

A teraz jest to samo uciułali troszke surki bo po co tracić czas a bob zrobi swoje zablokuje silniejszych i bez wiekszego wysiłku sobie podgonia i to ma byc sprawiedliwośc.

Co innego mam na T2 chodziłem cały rok po farmach bo tak mówiąc powalczyc nie mam szans ani z 3 ani z 5 epoka chodz stolice mam na 45poziomie !!!

gdzie mam niecałe 2k jedostek, co w 3 epoce na tym poziomie mozna miec tych silniejszych 7k jednostek w tym 3k rycków i jak je pokonac 4 epoką ?

wiec zbieralem zbierałem i teraz mam być zablokowany bo limit do 45 poziomu ma byc a ja akurat mam równe 45 poziom.
Chcą dac za podwójna ilość surowców to za to co uzbierałem wybuduje tylko jeden poziom budynków + zamek na 47 poziom i tyle .

I co to ma byc sprawiedliwe ?
3 epoka nowi gracze podbuduje sobie zamek na 45 poziom i moga po mnie latac jak chca bo tylu rycków nie położe chodz bym chciał .

A morał z tej bajki jest taki że ty lataj cały rok zbieraj surke aby móc godnie walczyc w danej i najsłabszej epoce bo jest zjebana jak żadna inna, a ktos sobie uzbiera 200mln drzewa które mozna w 3 epoce uzbierac w ciadu jednego tygodnia i ma stolice na moim poziomie :)

A Wy cały czas walczycie aby zablokowac 6 epoke i dlaczego, kazdy mógł przejśc epoke wyżej kiedy chciał ale siedziało się w niższych tak długo az przeciwnik uciekł daleko i teraz jest sposobnośc aby nie mógł sie szybciej rozwijac i można go dogonic i to dośc sporo :)

Więc albo normalny bob albo niech nie robią go wcale i wtedy silniejsi jeszcze bardziej uciekna słabszym gracza :)

Ja nie pisałem że przegonią ale że nie można karac kogos kto cały czas grał aby słabsi gracze mogli sobie podgonić na krzywdzie silniejszych .
Dlaczego tylko Rafix i tylko 6 epoka, jest 6 epok i w kazdej ktos gra

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

116

Wednesday, 10.12.2014, 13:29

a co do porównywania to moge dac przykład słabszego gracza jak sobie poradził na T2

I to własnie cenię w dobrych graczach bo on jest dobry nie maja duzych armii uzbierał sobie po 15mln surki

uran, tytan i złoto i jak on tego dokonał jak Wy nie mozecie na T1 uzbierac tyle aby podgonic silniejszych a inni na T2 to zrobił chodz farm jest wiele mniej :) I podgoni sobie wojo jak trzeba aby walczyc normalnie

Ja tez nie mam duzych armii a juz mam surki po 1,5 mln co uzbierałem w 2 tygodnie atakujac farmy i takze aktywnych graczy oczywiście jak ich nie ma we wsi bo bym padł :)
Nie mówie o techach bo na nie tez wydałem mnóstwo surki .

I co da się, da tylko musi sie chcieć :)

pomyśl sobie jak bym miał na to cały rok ja Wy mieliście to gwarantuje Ci że bez wiekszego wysiłku bym miał po 40mln kazdego surowca i jeszcze wioski wybudowane na 30 poziom :)

jerzys

Nierejestrowany

117

Wednesday, 10.12.2014, 14:26

Trudno mi jest wypowiadać się o innej epoce niz 6 i o innym serwerze niz T1
się nie znam po prostu

ale, skoro Twoja epoka jest taka skopana, po co w niej siedzisz?
w każdej wsi masz wszystko na 45 lvl ?

przecież jak się bronisz to przeciwko jego jednej armii dajesz 5 swoich?
+ 5 herosów walących czarami ...

Co do Twoich deklaracji: zapraszamy do 6 epoki :-)
pokaż nam jak się gra :-)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

118

Wednesday, 10.12.2014, 18:02

Widać naprawdę nie czaisz jak jest w innych epokach :)

Po to siedzę bo mi się podoba, ustawić kumulke do obrony na 3 epokę dobre :)

No chyba żartujesz że mam we wsie inwestować gdzie jeden nalot i brak możliwości obrony jest po wiosce :)
A wsie mam takie jakie Wam wziąłem zanim wszyscy zmienili ustrój na inkwizycje lub przeszli do 5 epoki z wioskami aby ich nie tracić, więc nic nadzwyczajnego :)


Jestem w 6 epoce ale nie każdy musi grac tam gdzie Ty czyli na T1, z tego co widzę jak chcecie ograniczenia silniejszych siedząc już tam po dwa boby co niektórzy to chyba nauka by się przydała lub małe podpowiedzi.


A wracając do tego że chcecie dać słabszym perspektywę do szybszego rozwinięcia się i zablokowania silniejszych :)
To prosił bym o skanik Twoich surowców ile to zdążyłeś uzbierać i ile to stracisz na tym ograniczeniu i Twoi Klanowicze jak to pisałeś.
Jak bym był w 5 epoce to bym miał wasze skany i bym wiedział komu chcecie tak usilnie pomóc, słabszy gracza czy tylko sobie.

I kiedyś będę w 6 epoce i nie będę płakał aby zablokować rozwój silniejszym, abym mógł ja się na czyiś plecach wspiąć :)

Twórcy tej gry źle zrobili że po ostatnim bobie nie napisali że już następnego nie będzie, to silniejsi gracze by się budowali a nie kisili surki jak wszyscy i wyprzedzili jeszcze bardziej tak zwanych śpioszków :)

jerzys

Nierejestrowany

119

Wednesday, 10.12.2014, 18:14

gdzie jeden nalot i brak możliwości obrony jest po wiosce


a nie ma ustroju w 4e ze wszystkie jednostki dostają AA ?
nie ma ustroju ze stolica i jedna wies są bez nalotów ?
robisz kumulacje w 3 wsi i w ten sposob masz 3 wsie całkowicie chronione przed nalotami ...

Co do ilości itd.
Fajnie gdyby administracja udostępniła takie dane, uśrednione i dla "najlepszych"

Ja, jeśli prześledzisz forum, proponowałem boba progresywnego
czyli ze znizką malejącą wraz z poziomem

np. do 20 lvl - 80 % znizki
21 lvl - 79 % znizki
itd.

ale progresywny bob byłby strasznie upierdliwy w programowaniu i moze dlatego jest to uproszczone do 45 lvl
przy bobie 45 ja centrum postawie do 45 poziomu
gdyby był nieograniczony to nawet 55 bym postawił, z tego co sobie liczylem

ale to bez znaczenia
za rok też będzie bob 45 (jeśli dobrze zrozumiałem) i ja na tym na pewno nie skorzystam :-(


EDIT
czolowi gracze w moim klanie straca na bobie 45: to znaczy ze mnóstwo surowców beda pakowali we wsie poboczne, bo stolica się "nasyci" czy nawet juz się "nasyciła".

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (10.12.2014, 18:19)


Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

120

Wednesday, 10.12.2014, 18:32

mam taki ustrój co wszystkie jednostki maja atak-aa i żadna wieś nie jest od nalotów chroniona :)

wiec tak jak mówisz obstawiam jedna wieś bo stolica bezpieczna idę spać lub do pracy, a gdy się loguje, to wsie zjechane z poziomów aż miło się patrzy, a armii nie ma bo kolega z 3 epoki zaglądnął sobie do mnie :)

za rok to co innego, bo nikt nie skorzysta, tylko Ci co przejdą wyżej, ale to będzie wiadomo już zaraz o bobie, a nie teraz co każdy włożył swój czas aby nazbierać sobie surki

Wiec teraz normalny bob powinien być jak zawsze a potem progresywny co kwartał i słabsi podgonią silniejszych i nikt nie będzie pokrzywdzony bo każdy będzie wiedział :)