Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 20.04.2015, 21:42

Zrezygnować Z Opcji Nalotów Dla Wszystkich Er

wszyscy wiemy co niosą naloty proponuję by zostały usunięte z paska wyboru wiemy ilu graczy przestało grać przez naloty nieraz za głupstwo się je dostawało za grabież surowców czy ataki lub obleg jak by znikły grało by się lepiej bo nawet najbardziej aktywni gracze nie są w tanie się przed nimi wybronić. Ewentualnie jakąś opcje umożliwiającą skuteczniejszą obronę przed nimi np pod każdym ustrojem możliwość wyboru czy chcemy latać a to wiąże się z możliwoscia latania też na nas .Nawet jak by powstały kolejne 2-3 serwery i nadal będą naloty to zawsze znajdzie się kilku co będzie je robić i niszczyć kolejny serwer :(

2

Monday, 20.04.2015, 23:19

Jak dla mnie

Jestem na tak

Nie lubię się patrzeć jak na własną prośbę i głupotę niszczymy serwer
Zniechęcamy innych do gry
gra musi się rozwijać a nie cofać
Pozdrawiam wszystkich sprawiedliwych
aczkolwiek w tej grze takich nie ma

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Monday, 20.04.2015, 23:36

To było już tyle razy wałkowane i niestety nadal jest olewana sprawa nalotów bo dla adminów jest to ok a potem mówią że nie warto nic robic dla gry bo mało graczy a dlaczego to wiemy wszyscy .

Jak dla mnie taka opcja była by najlepsza, zlikwidowac naloty !!! To chyba najwieksza głupota jaka w tej grze została zrobiona, aby niszczyła gre i odpychała graczy.

jerzys

Nierejestrowany

4

Tuesday, 21.04.2015, 09:35

DLACZEGO ???
to moze tez zlikwiduyjmy oblegi i w ogole ataki ?


naloty są bardzo ważne bo pozwalają utrzymać równowagę w grze
inaczej najsilniejszy będzie coraz bardziej najsilniejsi i gra dla innych straci sens

5

Tuesday, 21.04.2015, 09:37

jestem za

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 21.04.2015, 12:27

dlatego zlikwidowac bo gre niszcza i duzo graczy odchodzi.

7

Tuesday, 21.04.2015, 12:39

jestem za nalotami

to jest fajna część gry która pozostała aby ta gra nie zginęła !!!

8

Tuesday, 21.04.2015, 13:15

Naloty to zło, ale zło konieczne. W obecnej sytuacji przy tak dużych dysproporcjach to jedyny 'bat' na mautantow z 6e. Rozumiem że niektórzy chcieli by w spokoju farmić i rozbudowywac do nieskończoności swoje wszystkie 7 wiosek i to bez żadnego strachu, ale ta gra to nie Sim City :).
Naloty musza zostać.

Pozdrawiam

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Tuesday, 21.04.2015, 13:17

dwie osoby za nalotami i to z BC heheheh

dla was powinni osobny serwer zrobic i tam byscie sie nalotami miedzy soba naparzali :)

jerzys

Nierejestrowany

10

Tuesday, 21.04.2015, 14:28

podobny post (tylko może bardziej poprawny językowo) można zrobić dla:
- oblegów
- ataków

ale po co ?


Naloty to Ważna rzecz.
Zważcie że ja od dawna nalotów nie robię (a byłem kiedyś prymusem) i równie dobrze może być tak że za pół roku to BC będzie zagrożone nalotami (ekstrapolując sytuacje na T1)

poza tym naloty to jedyna rzecz która usprawiedliwia BIO
inaczej by wszyscy siedzieli w Techno

Uwaga
co kilka dni puszczam nalot na wybrane stolice ulubionych graczy
jak tylko nalot przejdzie (czyli ze delikwent nie ma bio) zaczynam zabawę :-)
:-)

jerzys

Nierejestrowany

11

Tuesday, 21.04.2015, 14:45

a ja

Getm
znam kilkudziesięciu dobrych graczy którzy przez waszą koalicję zakończyli grę wiec co oznacza twoich kilku naloty są i muszą być żeby była równowaga w grze na t1 już większość graczy to zaliczyła teraz kolej na t2 i ja się im nie dziwie że robią wam naloty przez was musieli uciekać do wyższych epok i teraz mogą się wam a szczególnie waszej koalicji odwdzięczyć przynajmniej tak za wasze dobro dlatego zakazu lub ograniczenia nalotów mówimy stanowcze NIE




Ale to miło zobaczyc jak opinia się zmienia na przestrzeni lat ... :-)))))

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Tuesday, 21.04.2015, 18:25

Widzisz na T2 staramy sie nie robic nalotów i gra jest lepsza niż na T1, wiecej osób tam gra i mozna normalnie powalczyć.

Mówisz że naloty sa git, wiec po co kilka lat temu wszyscy płakali aby nie było mozna niszczyc nalotami stolicy ?
Przeciez najwieksze armie sa w stolicach i one gnebia czyż nie ?

Dlatego powinno byc tak zrobione jak kiedys pisałem, chcesz robic naloty ok, ale stolica jest nie chroniona i jest niszczona tak jak wioski :)

Z tym moge się zgodzic i założę sie że juz nikt od Was by ich nie robił, bo to liczyło by sie zakończeniem gry, bo byście mieli stolice zjechane do zera.

A tak to jest teraz, panJerzys robi sobie 2 lata przerwy w grze, po niej przychodzi i robi naloty bo inni przez te dwa lata sie pobudowali, wiec chce sobie wyrównac gre.
Ty to nazywasz sprawiedliwościa ?

jerzys

Nierejestrowany

13

Tuesday, 21.04.2015, 23:14

nie ma sprawiedliwości, stolic im nie mogłem bombić (tzn. było to mało efekywne)

nie ma sprawiedliwości, począwszy od zlikwidowania szarzy z przedmiotów dla Czlowieka (na znak protestu odszedłem)

poprzez pierwszego boba, gdzie Ci którzy mieli zakolejkowane 4 budowle i wszedl bob dostali olbrzymiego kopa ktory zmienił wszystko

itd.

nie podobają Ci się naloty = ustaw BIO: stolica i 1 wies całkowicie chroniona. i jeszcze przed oblegami

i po klopocie



naloty sa dobre, bo to wentyl bezpieczeństwa, zapewniający jako taką równowagę w grze
było to na forum tłumaczone wielokrotnie (nie tylko przeze mnie)
znajdz, poczytaj, przyswój

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 22.04.2015, 00:00

jak by było mozna stolice bombic to juz dawno by cie nie było w grze :)

nie podoba mi sie i naprawde powinni wam zrobic osobny serwer gdzie mógł bys zyc bombkami.

tez mogłes zakolejkowac ale Ci sie nie chciało i tyle w temacie. Nie umieliście sie rozbudowac to Wam tylko bombki pasuja

jerzys

Nierejestrowany

15

Wednesday, 22.04.2015, 09:38

spiryt nie masz racji
i nie rozumiesz
mam chwile czasu, wiec jeszcze raz, powoli

przed pierwszym bobem na T1 (T2 nie wypowiadam się) kilkudziesięciu graczy było w 6 epoce
wielu więcej było w 5 epoce i niższych

sytuacja była wyrównana

przyszedł bob i gracze którzy w 6e byli, zwłaszcza Ci rozbudowani, dostali LOTTO
za nic
i to było niesprawiedliwe

5e i 6e na dorobku dostała przez to mocno w dupe

pierwszy bob poukładał tak naprawde serwer T1

to tak jakby w szachy wygrywał ten kto pierwszy dorwał szachownice
przecież to nie o to chodzi

od czasu pierwszego boba nastała sytuacja że osoby które wtedy naprawde skorzystały powiekszały swoją przewagę nad resztą
skutecznie słabszym wrogom utrudniali gre (zabierali wsie, organizowali oblegi dla expa, itp.) a swoim sojusznikom pomagali (oddając zabrane wsie)

wielu graczy PRZEZ TO zrezygnowało z gry

osoby które wtedy naprawde skorzystały (na 1 bobie) na kolejnym bobie (2, 3) skorzystały jeszcze bardziej bo miały surowce i armie do ich pilnowania
i wsie ktore zabierali słabszym

jesli takiego tłumaczenia nie zrozumiesz to juz nie wiem co do Ciebie trafi



dodatkowo
Pierwszy bob i w konsekwencji kolejne spowodował tak dużą przewagę "osobom które wtedy naprawde skorzystały" ze cześć z nich straciła ochotę do gry (za łatwo mieli)

poszły na urlopy, wrzuciły DG, skasowały konta ...
dużo osób pokasowało konta, czasami z 50 milionami uranu / tytanu (nawet sojusznikom tego nie dali, hehe).

sytuacja wróciła dopiero do normy po decyzjach Administracji:

- zmiana ustroju kasuje surowce
- obleg kasuje surowce
- bob dziala do 45 lvl

bez tego każdy kolejny bob pogłębiałby różnice odziedziczone po pierwszym bobie
bez tego taki Wacek z ponad 100m surowców (tytan / uran) bezpiecznie odkładanych w DG przez lata zmienia ustrój w bobie i wszystko wydaje w godzine z rabatem 80%

na szczescie zostało to naprawione
i znowu normalna gra na T1 zaczyna być możliwa


moje wyjaśnienie tylko dla T1. dla T2 się nie wypowiadam.


będzie T3 to Wam pokaże jak się gra. Ze mną zaczynającym od początku.
Wiury będą leciały, od razu się niektórym grać odechce.
"Progracze" wypasieni na cudzych wsiach i bobach ...



EDIT
poprawione literówki

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (22.04.2015, 10:12)


16

Wednesday, 22.04.2015, 10:02

A ja proponuję likwidację gry. Bo i po co grać w grę, która ma w nazwie czas wojny, a z wojną ma tyle wspólnego co żaba z krokodylem. (jedno i drugie żyje w wodzie i czasami wyłazi na ląd i tyle)
Gra obecnie to w większości jedno wielkie simowanie. Jak widać tylko BC jeszcze działa w atakach. Żule atakują i owszem, ale wtedy jak mają przewagę 1000 do 1. A tak boją się stracić armii, więc siedzą kupą w stolicach.
Likwidacja nalotów to jeszcze jeden pomysł, który tę grę całkowicie sprowadzi do poziomu farmeramy lub innego tego rodzaju. Tak więc uważam go za całkowicie pozbawiony sensu. Macie już dziwny ustrój, który pozwala Wam simować i zbijać bąki bez żadnych konsekwencji, więc po co tego rodzaju pomysły?

Do infa Jerzysa dodam:
1. zmiany w oblegach totalny lam i niewypał. Ograniczenia i ochronki, zmieniły aktywnych i wojowniczych graczy w wk...... stado bisonów walczących z indianami. (możesz sobie powyć al g..... zrobisz),
2. zmiany dotyczące stolicy, która spowodowało, że nie ma sensu szukać wypasionych wioch bo i po co? A więc po co również strzelać obla, i zdobywać wiochy?

Kiedyś gra wymagała niezłych strategii, sporo aktywności, zmiany sposobu walki, kombinowania z różnymi rodzajami wojsk i bohaterów. A teraz każdy kto w nią zacznie grać po przeczytaniu tutka już jest ekspertem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "basio" (22.04.2015, 10:18)


jerzys

Nierejestrowany

17

Wednesday, 22.04.2015, 10:08

Właśnie

DG powinno być extra płatne albo działające tylko jak jest premium

miesiąc bez premium i DG znika (może zostać zakaz oblegania)

dokładnie tak samo jak przy urlopie

18

Wednesday, 22.04.2015, 12:59

O i to jest pomysł.
Ja proponuję, żeby po włączeniu opcji urlopu graczom grających na innym ustroju niż DG rosła surka.
Byłoby to sprawiedliwie, politycznie poprawnie i zgodne z zasadami równości, braterstwa i tolerancji. :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "basio" (22.04.2015, 13:06)


jerzys

Nierejestrowany

19

Wednesday, 22.04.2015, 17:22

byłby urlop od boba do boba ...
jest to jakiś pomysł :-)

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Wednesday, 22.04.2015, 18:49

Nie wiem jakie statystyki masz ale skąd wziąłes kilkadziesiąt graczy w 6 epoce przed pierwszym bobem :)

Z tego co wiem wielu graczy mogło od Ciebie przeskoczyc do 6 epoki nikt nie zabraniał. Ale kisiliście się w nizszej epoce zamiast iśc i sie rozwijac w 6 epoce.
Grałem tam to wiem jak było mieliście armie w 5 epoce duże i mysleliście ze bedzie po waszemu ale 6 epoka od 5 epoki jest silniejsza nez dwóch zdań.

Widzisz Jerzys ja na T2 przeszedłem do 6 epoki przed bobem progresywnym i tam juz były armie duże,moge powiedziec ze mega duże. Minęło 4 miechy i mam lepsza stolice niz co niektórzy co skorzystali juz z kilku bobów nawet nie z progresywnego i nie robiłem nalotów bo mi one nie sa potrzebne. Jak się rozwiną i byc lepszym to na pewno nie przez to aby zniszczyc komus to co wybudował, tylko swoją pracą.

A co do nalotów to z tego co wiem nie robicie tylko tym co sie rozwineli wczesniej i maja lepsze bo sam od Was dostawałem naloty zaraz po przejściu do 6 epoki.
Zaraz mi powiesz ze przez to ze dostawaliscie lanie w nizszej epoce, bo tak było, ale to z wałsnej winy bo jak byście nie atakowali i nie załozyli oblęzenia na mój jednoosobowy klan to ja bym wam nie kasował 4 epoki. Sami zaczeliście a teraz udajecie ze to zemasta za niższe epoki.

gracze zrezygnowali ale nie przez to że ktos sie rozbudował, bo wiecej przez wasze naloty co non stop robicie.

Więc co bys tu nie napisał to mnie nie przekonasz do Twoich argumentów. Chcesz nalotów stolica musi byc tez dostepna do normalnego niszczenia.