Nie jesteś zalogowany.

[analizowany] Bug z armiami

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

jerzys

Nierejestrowany

1

Wednesday, 17.06.2015, 12:25

Bug z armiami

W grze występuje bug z armiami na minusie.

Wygląda to tak:
gracz ma stolicę i "WYPASIONĄ" wieś.
Buduje na maks drogą armie w WYPASIONEJ wsi (np. wymagającą dużo złota uranu tytanu)
po zbudowaniu armii (WYPASIONEJ) oblega ze wsi WYPASIONEJ inną wieś (nazwijmy ją Nędzną) na zamianę. nedzna teoretycznie to może być nawet lotka bez centrum.
po oblegu ma armie na ogromnym minusie ale to nic nie szkodzi - armią tą nadal można się bronić, nosić surowce, szpanować kumulacją

Teraz gracz ma Stolicę i nedzną wieś ale z armią WYPASIONĄ
teraz gracz oblega wieś WYPASIONĄ na przejęcie
po oblegu buduje w niej kolejną armię
następnie oblega na zamianę inną nedzną wieś
po oblegu ma już dwie armie ze wsi wypasionej, obie na ogromym minusie

całość powtarza (dla szóstej epoki) aż ma Stolicę i 6 wsi "nędznych", ale każda z nich wystawia armię WYPASIONĄ
a we wsi WYPASIONEJ drogie surowce się składają.

Trwa to długo i wymaga ścisłej współpracy drugiego gracza

jest to ewidentny bug w grze, który nie powinien się zdarzyć

Bardzo proszę Administrację o:
- usunięcie tego buga
lub
- przyznanie że tak można, to wiecej osób tak zrobi (dyżurna klanowa "wypasiona" wieś ??)



jeśli administracja zechce usunąć ten bug, to można to zrobić np. poprzez:
- po oblegu na zamianę, jeśli armia w nowej wiosce jest na minusie to zostaje skasowana (jednostki)
lub / i:
- armia na minusie NIE dostaje bonusów od herosa
lub / i:
- armia na minusie może się poruszać tylko do wsi macierzystej

Dodatkowo proszę o jednorazowe usunięcie jednostek z wszystkich armii na minusie.
Można też przy okazji robienia kopii w nocy usuwac skryptem jednostki z armii ze wsi na minusie.

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 17.06.2015, 13:41

z tego co wiem to administracja ma prawo usunąć takowa armie bez żadnych wyjaśnień. oczywiście jak sprawdzają takie coś ?

jerzys

Nierejestrowany

3

Wednesday, 17.06.2015, 14:22

wiem

ale tygodniami widze takie radosne armie ze 100+ bio cyber, wystawione ze wsi w ktorej w ogole nie ma pól pod złoto ...
lekkie przegięcie

to musi być automat albo zasada

bo "administracja ma prawo" nie wywoluje juz dreszczu niepokoju ...

4

Wednesday, 17.06.2015, 22:08

Ty z nudów to piszesz czy jak? jak masz armie na -!!!!! to niemozesz jej przemiescic wiec powiedz mi jak kumulke tymi niby armiami robi kto???

jerzys

Nierejestrowany

5

Wednesday, 17.06.2015, 22:17

Mogwai, malo wiesz ...
armia na minusie moze lazic
bez problemu

wszystko robi z wyjątkiem atakowania

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 18.06.2015, 07:36

jerzys nie mieszaj koledze w głowie, on dopiero gra 5 lat i nie jest jeszcze na tym etapie gry, aby takie coś wiedzieć :rotfl:

jerzys

Nierejestrowany

7

Thursday, 18.06.2015, 09:27

też o tym pomysłałem, ale ponieważ i tak nikt mnie tu nie lubi, staram się hamować moją bezdenną złośliwość ...


Jak admini nic z tym dzisiaj nie zrobią będę musiał sam zakasać rękawy :-(

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Thursday, 18.06.2015, 10:01

Rozważamy też inne rozwiązania:
- blokada przyrostu wszystkich surowców, jeśli choć jeden jest na minusie,
- stopniowe umieranie oddziałów, których nie można utrzymać (np jedna jednostka na minutę) - jest to niestety skomplikowane technicznie,
- opcja do której obecnie się skłaniamy: w walkach obronnych wszystkie jednostki, których nie jesteśmy w stanie utrzymać (lub wszystkie jeśli wioska ma choć 1 surowiec na minutę), mają wszystkie statystyki równe 10 (oczywiście nie działały by wtedy też bonusy bohatera).
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

jerzys

Nierejestrowany

9

Thursday, 18.06.2015, 10:58

pierwsza nie ma sensu w ogole EDIT chyba że masz na mysli wszystkie wsie, to wtedy tylko bez sensu, bez "w ogole" :-)
druga upierdliwa do zrobienia totalnie i kwestia ktore jednostki gina pierwsze, koszmar

ostatnia jest najłatwiejsza do zrobienia i najlepsza IMO
pozatym ostatnia daje pole do róznych fajnych akcji, jesli kontrola minusa bedzie dzialac w czasie rzeczywistym
i w koncu BIO by się naprawdę przydało aktywnym graczom

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (18.06.2015, 11:07)


jerzys

Nierejestrowany

10

Thursday, 18.06.2015, 13:16

Wspomianałem że BC zajmie się armiami na pernamentnym minusie.

No i się zajeliśmy :-)

Słabe walki ale lepszych nie mam ....

11

Tuesday, 23.06.2015, 21:01

od siebie dodam że wprowadzając taka opcję, z automatu gracz obojętnie jaki, słabszy czy silniejszy zostaje wyzerowany bez mrugnięcia okiem...
przykład: gracz pod podczas nieobecności w grze np. w nocy dostaje nalot na każda wieś, czyli z automatu ma armie na minusie i wszystkie jego armie tracą bonusy i bohaterowie np. człowiek sarże też nie działają?? masakra.... życzę wam upadku tej gry, który sam jeden gracz rozwali.

jerzys

Nierejestrowany

12

Tuesday, 23.06.2015, 21:54

wystarczy miec bio i dwie armie zostają

aktualizacja minusa moze być raz na dobe

zaproponuj lepsze rozwiązanie żeby nie było cfaniaków z umyślnym minusem



EDIT.
ja zresztą zdałem sobie sprawe z tego natychmiast, dlatego napisałem:
"i w koncu BIO by się naprawdę przydało aktywnym graczom"

byłby też powód do nie budowania armii na maksa, tylko zostawiania rezerwy

trzeba byłoby sie trochę bardziej napracowac żeby dobrze i skutecznie grać
a nie pozbierac po innych kontach wypasione wsie, doic ich stolice tych kont z surowców, postawić kumulacje i pełnia szczęścia :-)

Ale tak jak pisałem, może być tak, ze w czasie walki automat nie patrzy w czasie rzeczywistym tylko bierze pod uwage czy o polnocy dzień wcześniej (czyli co najmniej 24 h wczesniej) armia gracza była na minusie
i tylko w takiej sytuacji traci bonusy

o, i warto by się było logować raz na dobę :-) nawet jak się jest najwiekszym graczem na serwie

gracz z bio moglby siedziec na kumulacji w trzeciej wiosce i w ten sposób 3 najlepsze wsie ma chronione
jest dużo dobrych rozwiązań


nie ma co plakać


EDIT:
od siebie dodam że wprowadzając taka opcję, z automatu gracz obojętnie jaki, słabszy czy silniejszy zostaje wyzerowany bez mrugnięcia okiem...
przykład: gracz pod podczas nieobecności w grze np. w nocy dostaje nalot na każda wieś, czyli z automatu ma armie na minusie i wszystkie jego armie tracą bonusy i bohaterowie np. człowiek sarże też nie działają?? masakra.... życzę wam upadku tej gry, który sam jeden gracz rozwali.



to samo jest z oblegami. można iść spać a rano zobaczyć wies z oblegiem od 10 godzin, zostało 9 na obronę, w klane nikogo, itp.
Zawsze agresorzy mają przewagę zaskoczenia wynikającą z długotrwałych przygotowań :-)

Problem tego rozwiązania polega na tym, że aktywni SŁABI gracze , przy dobrej organizacji, mogą pokonać silniejszego.
I chyba to wywołuje najwieksza rozpacz, jakże to tak, my się chcemy logowac co dwa dni ... :-)

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (23.06.2015, 22:41)


13

Wednesday, 24.06.2015, 15:43

zmiany zmianami (większość uważam za pozytywne), ale największym problemem jest to ze caly czas zmniejsza sie liczba graczy, nawet najlepsze zmiany nie zmienią tego ze za bardzo nie mamy z kim grać, jakaś reklama i nowy serwer to jest teraz tej grze najbardziej potrzebne, bo produkt jest dobry i można by było jeszcze kilka lat w to pograć
nawet największe przyspieszenia i ułatwienia nie pomoga nowemu graczowi w osiągnieciu tego poziomu jaki mają starzy wyjadacze (chodzi mi o epoke sprzet i pooziom hero)

jerzys

Nierejestrowany

14

Wednesday, 24.06.2015, 16:34

kilka spektakularnych wzrostów było ...

ale też jestem za nowym serwerem

starego nic nie uratuje, gracze odchodzą, to normalne
dziwne jedynie że tak słabo odchodzą mimo 8 lat serwera

Swoją drogą ciekawe ile jest aktywnych i / lub placących premium graczy
szkoda ze admni yego nie ujawnią :-(
a ze nie ujawnią to pewne, na ich miejscu bym nie ujawnił

15

Wednesday, 24.06.2015, 16:59

Nie rozumiem w ogóle polityki twórców tej gry... przecież ta gra ma potencjał, moi zdaniem najlepsza gra na przeglądarkę, ogame czy travian mogą się schować. Odpowiednia reklama na google czy w serwisach o grach przyciągnie chętnych.
To jest jedyna gra gdzie dokonywane są zmiany i na silę uszczęśliwianie słabszych graczy, przecież w każdej grze zostają najwytrwalsi i najsilniejsi gracze, proszę mi wskazać grę choć jedną grę podobną do tego co robią twórcy tej...
Zamiast robić te zmiany by moć gonić graczy że stażem 8 lat(które są krzywdzące) to nowe serwery powinny powstawać... niech nawet co 2 lata będzie nowy bo tyle potrzeba na dojście do ostaniej epoki, to powinień być już 4 serwer... w ogóle tego nie rozumiem... a produkt BW ma kupę serwerów, nie pisząc już o innych grach,ech.... ?(

jerzys

Nierejestrowany

16

Wednesday, 24.06.2015, 22:37

podejrzewam ze jak bedzie nowy serwer to reklama bedzie
starych nie ma co reklamowac....

najwieksza zaleta tej gry (IMO) to to że nie jest P4W
ta gra nigdy nie wygra na reklamy z grami P4W

nie zbierze tez kasy na wypasioną grafikę, niby z czego

i bardzo dobrze, bo wtedy inne rzeczy sa ważne i widac że te inne rzeczy trzymają graczy po 8 lat ...



w sumie można by dodac kilka opcji za kasę, nie wplywająca na wynik gry
np. w raportach z walk dac obrazki herosów
za darmo domyślne a za kase można wgrac swoj obrazek

ja nie ale odejrzewam że kilku by wgrało swoja mordę za stolicznego ;-)
i kasa by była

w innych grach to dziala u nas tez gimbaza pyka

jerzys

Nierejestrowany

17

Wednesday, 01.07.2015, 10:19

Zmodyfikowana propozycja, uzwględniająca obawy niektórych graczy


jeśli Armia ma minus, natychmiast:
- nie może wykonywać akcji
- traci bonusy od herosa w ataku / w oblegu

z opoźnieniem 24 h:
- traci bonusy od herosa w obronie przed atakiem / oblegiem

umozliwi to robienie fajnych akcji, typu obleg + polowanie na zrobienie minusa

oczywiście najbardziej stratni będą gracze logujący się co dwa dni, ale taki już ich los ...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (06.07.2015, 11:22)


jerzys

Nierejestrowany

18

Monday, 06.07.2015, 11:22

UP

jerzys

Nierejestrowany

19

Tuesday, 14.07.2015, 12:30

UP UP UP UP UP UP UP UP UP UP UP UP UP UP UP

jerzys

Nierejestrowany

20

Wednesday, 15.07.2015, 01:02

up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP up UP

up ?
UP !!