Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Thursday, 28.01.2016, 08:17

pamietam ze ekspienie czlowieka było bardzo trudne
na początkowych lokacjach zaliczenie duzo bardziej zalezalo od ataku a nie od szybkosci
a szarza na poziomie kilku % - mało dawała

ja bym zostawił jak jest
ewentualnie dałbym czlowiekowi przedmioty do szarzy ale ograniczył w sumie (staty + przedmioty) szarze do 40 % (dla wszystkich)

22

Thursday, 28.01.2016, 08:49

No ale nie napisałeś co z modyfikatorem do ataku. Przy tam co piszesz to szarża piechoty laserowej rozwala mechy bo człowiek wyciągnie kosmiczną szarze. Takie rozwiązanie tylko miało by sens z ograniczonym modyfikatorem ataku dla szarzy. Odnośnie prac ma to być wprowadzone na T1 i T2 czy pod grunt T3?

23

Thursday, 28.01.2016, 09:04

modyfikator bym zostawił
skoro czarnemu rosnie obrona bez końca to i czlowiekowi w szarzy atak powinien

inaczej bedzie sytuacja ze na pewnym poziomie czlowiek nawet w szarzy bedzie mogl czarnemu skoczyc a o to chyba nie chodzi ?

gdyby mod ataku w szarzy mial sciane to np. armia za murami z czarnym i maks sprzetem byłaby nawet w szarzy bita po 10
a tak przeciez nie chcemy

moim zdaniem zmiany pod T3
T1 i T2 bym nie ruszał

24

Thursday, 28.01.2016, 09:17

sranie po ścianie

ci co mają człowieka to nie chcą stracić na tym a ci co zrobili innych herosów na początku gry i nie wiedzieli do końca który heros będzie dobry na koniec to co teraz mają zrobić licytować szarże? czy czekać łaskawie na event może cos wpadnie

25

Thursday, 28.01.2016, 09:29

zrobili innych herosów na początku gry



na początku gry obejrzałem wszystkich herosów i uznałem że człowiek jest na początku do dupy ale potem coraz lepszy
dlatego wybralem człowieka

potem zostałem skrzywdzony jak czlowiekowi zabrano przedmioty z szarzami

a teraz co, jeszcze bardziej dokopac ?
moja wina że inni na początku zle ocenili ? (= poszli na latwizne z demonem albo czarnym ?)

26

Thursday, 28.01.2016, 09:52

też jestem przeciwny jakimkolwiek modyfikacją miałem do 28 lev demona by stwierdzić że zdechlak będzie lepszy którego wyciągnąłem do 56 lev ale w wyższych epokach okazuje się że człowiek jest lepszy i niech tak zostanie każdy miał takie same możliwości a myślę że lepsze bo gdy zaczynałem grać to niektórzy byli już w 6 tej i wiedzieli co i jak i było dość czasu na porównania i zmiany

27

Thursday, 28.01.2016, 12:54

Zmiany w dropie nie uratują tej gry, więc wolę info o WALKA.

Z tego co pamiętam, Sushi kilka lat temu napisał, że reguły gry będą takie same na wszystkich serwerach,
czyli ewentualny T3 nie będzie miał nowych zasad, dlatego m.in. upadła idea aby zrobić serwer "turniejowy".
I chyba nic się w tej kwestii nie zmieniło, o czym może świadczyć inna, chyba stosunkowo niedawna, wypowiedź jednego z adminów,
w której pisał, że przed ew. otwarciem nowego serwa, najpierw wprowadzą zmiany na T1/2 i jeśli się sprawdzą, wtedy może pomyślą o T3.

Tak więc, pisanie o tym, że na t1/2 tego, czy tamtego nie zmieniać, bo ktoś coś tam wybrał, dorobił się, ma i nie odda itd. ale już na T3 owszem, zmieniajcie, jest raczej bezprzedmiotowe.
Zresztą trochę to śmieszne, bo admini jak będą chcieli i znajdą czas, zmienią grę tak jak chcą, żeby przede wszystkim była bardziej grywalna i raczej nie interesuje ich dogodzenie garstce graczy, pomimo wzruszającej lojalności to tej gry ;)

Zacznijcie proponować konstruktywne i potencjalnie dobre dla wszystkich zmiany, jeśli chcecie mieć wpływ na nowy kształt TE.
Na razie każdy patrzy tylko na swoje.

Co do tematu. Szarże są w tej grze potrzebne, wprowadzają element losowości, co zresztą też nie wszystkim odpowiada.
Skoro człowiek nadal jest problemem, a był nim nawet parę lat temu na niższych poziomach, to może nie jest wcale takie głupie, żeby dać wszystkim bohom szarże, przywrócić itemy człowiekowi i dać mu oprócz ini jakiś inny (inne) bonusy,
albo aby rasy charakteryzował tylko inny handikap przy magii i broni, a bonusy dać do wyboru.

28

Thursday, 28.01.2016, 13:03

bardzo fajna propozycja !

element losowy musi być.


Sushi kilka lat temu napisał, że reguły gry będą takie same na wszystkich serwerach,

ale to tylko z lenistwa !
a nie jako zasada

zresztą już jest złamana: bob działa tylko na T1 T2 a T3 ma być bez bobów

29

Thursday, 28.01.2016, 15:37

pewnie nie wiecie ale balzamoon=jerzys dąży do celu po trupach, zabrał swojemu sojusznikowi graczowi amrian wioskę eko ładną za co dostał obelgi a ten tylko ze skargą lata każdą :thumbdown: jak za prl-u może jest z tych czasów i zostało mu to? ,co za ***. :cursing:

30

Thursday, 28.01.2016, 16:14

co znaczą gwiazdki? jakiś kompletment?

nie wiem jak jerzys ale ja osobiście wiedziałem :-) że się tak wyrażę jestem ze sprawą na bieżąco :))

ciesze się że Amrian ma tylu obrońców wśród wrogów BC. dowodzi to słuszności podjętych decyzji. :-)
:-)

31

Thursday, 28.01.2016, 17:35

:rotfl: lol troluje czy rzeczywiste d*b*l?
obrońców? kto? mam gdzieś los jakiegoś buca, nie obchodzi mnie co z nim robicie jedynie pokazałem jakiś ucziwy.
hahaha już teorie spiskowe wyciąga - pewnie zjechał go bo myślał ze szpieg ubaw po pachy :D
dobra koniec pisania, miałem nie pisać ale on bije rekordy głupoty i trudno się powstrzymać :love:

32

Thursday, 28.01.2016, 19:39

czlowieku troszke wyobrazni kasuja czary z szarzami i daja nowe ...lub cofaja brak efektu

33

Monday, 01.02.2016, 17:01

już trochę minęło i ?

W przyszłym tygodniu będzie zamieszczone jedno z dwóch info:

- zmiany w dropie

- zmiany w systemie walki

34

Tuesday, 02.02.2016, 18:56

czekam na odpowiedź,dawno po czasie

Prace kncepcyjne nad wersją TE 2.0 - człowiek




Witam,



jednym z podstawowych problemów TE jest rasa: człowiek.



Ludzie z jednej strony w początkowej fazie gry są bardzo nierówną rasą,
jednak wraz ze zdobywaniem doświadczenia stają się realnie najmocniejszą
rasą, która ciągle zyskuje na sile wzg innych ras.



Jestem ciekaw jak Wy na to patrzycie i czy macie pomysł jak powinien wyglądać Zbalansowany człowiek.





W przyszłym tygodniu będzie zamieszczone jedno z dwóch info:

- zmiany w dropie

- zmiany w systemie walki

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

35

Tuesday, 09.02.2016, 22:23

Kazdy bohater dodaje jednostka albo obrone albo atak itd.

Po prostu dodac takie cos czlowiekowi a szarze aby kazdy boharer uzbieral sobie ze zwoi i artefaktow i to by bylo najlepsze tego rozwiazanie.

Bo tak mowic sza4za daje czlowiekowi przewage i to duza a tak to kto by sobie z kompletowal poerwszy ten by mial lub juz ma :)

36

Wednesday, 10.02.2016, 09:00

podstawowe pytanie: czy chcemy jeden rodzaj herosa czy 4 tak jak jest teraz ?

i jeszcze jedno spostrzerzenie: robilem lokacje MP3 czlowiekiem 63 lvl
nie jest to latwa lokacja

ostatnio kilka razy zrobilem aniolem 29
i jestem ZASKOCZONY (jak latwo poszlo)

aniol mial tylko kobalt i wieżę

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

37

Wednesday, 10.02.2016, 20:36

Najlepiej 4 rodzaje ale zeby kazdy bohater cos innego dawal jednostka!!

A szarze najlepiej niech kazdy sobie skąpletuje.

Bo teraz to kazdy czleka szkoli ze wzgledu na ta szarze.

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

38

Tuesday, 01.03.2016, 18:59

co do człowieka to maja jeszcze jedna przewage nad innymi rasami !!

Dosc ze maja szarze to do tego można we wszystko wsadzic YRD co daje pałer człekowi jeszcze wiekszy.

Inne rasy musza szarze zbierac w ekwipunku, czyli artefakt, hełm, buty i zbroja aby miec komplet, wiec wystarczy popatrzec o ile YRD-ów człek ma wiecej !!

Wiec dbrze wymyslic dla człowieka jakies inne statystyki dla jednostek tak aby kazda rasa musiała zbierac w ekwipunku szarze !!!

I kiedy w ogóle bedzie cos z tym robione czyli z człowiekiem ??

39

Wednesday, 02.03.2016, 11:08

człowiek a reszta herosów

wiadomo ze człek jest nie do pokonania innymi rasami zdechlak na 62 lvl z 14 % szarszy przy takim samym woju nic nie zdoła wiec o czym tu gadać
do zdechlaka trzeba dac szarże a do człeka w to miejsce można wsadzić yrdy i juz jest mocniejszy

40

Sunday, 13.03.2016, 19:04

Czytając cały temat nie natknąłem się na ani jedną propozycję całkowicie likwidującą problem, bo człowiek nie tylko ma szarżę, ale zawsze ma ją pierwszy, ze względu na ini. Tak naprawdę ciężko jest jakkolwiek zbalansować tę klasę, bo albo będzie za słaba na początku albo za silna w późniejszym etapie. Człowiek w zamyśle miał być losową klasą więc zostawmy go takiego, ale z nową mechaniką.

  • Usunąć szarżę człowiekowi
  • Zwoje działają na człowieka
  • Zamiast bonusu do szarży dać szansę na unik oraz modyfikator %redukcji obrażeń podczas udanego uniku
  • Zostawić bonus do ini


Nie jestem w stanie podać dokładnych wartości uniku, które byłby zbalansowane, ale jest opcja do przetestowania. Już sama kwestia zasady papier/kamień/nożyce obowiązująca w grze wprowadza lekki dysbalans, bo na jakiej zasadzie mamy porównywać relatywną siłę bohaterów skoro już z samej koncepcji piechota powinna rozwalić czołgi niezależnie od bohatera, więc testowanie tego musiałoby być na różnych płaszczyznach, a ja nie mam dostępu do takich możliwości :D.

Odrębną kwestią są wyprawki i wg mnie to tutaj dopiero widać prawdziwy "balans" bohaterów. To głównie one są źródłem xp w początkowych epokach i szybkość ich zaliczania znacznie wpływa na rozwój początkowy, a nie od dziś wiadomo, że człowiek to najgorsza klasa do pewnego farmienia lokacji, a najlepsza do zaliczenia jej tylko raz. Może warto rozważyć danie człowiekowi jakiegoś bonusu działającego tylko na wyprawach w zamian za zabieranie mu lategame'u. Skoro i tak robimy TimeEdge 2.0 to myślę, że nawet takie zmiany są możliwe do wprowadzenia albo chociaż do przemyślenia.

Podobne wątki