Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 22.01.2016, 21:11

Prace kncepcyjne nad wersją TE 2.0 - człowiek

Witam,

jednym z podstawowych problemów TE jest rasa: człowiek.

Ludzie z jednej strony w początkowej fazie gry są bardzo nierówną rasą, jednak wraz ze zdobywaniem doświadczenia stają się realnie najmocniejszą rasą, która ciągle zyskuje na sile wzg innych ras.

Jestem ciekaw jak Wy na to patrzycie i czy macie pomysł jak powinien wyglądać Zbalansowany człowiek.


W przyszłym tygodniu będzie zamieszczone jedno z dwóch info:
- zmiany w dropie
- zmiany w systemie walki

pisząc posty w obecnym temacie zaczynajcie je od: DROP jeżeli wolicie info o zmianach w dropie lub WALKA jeżeli woleli byście info nt zmian w systemie walki.

Zależnie, który temat zyska więcej głosów to info będzie pierwsze.

Pozdrawiam
SM
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 22.01.2016, 21:17

DROP

Jeśli mają być dodane np. nowe zwoje, runy i przedmioty, to by urozmaiciło automatycznie walki.

człowiekowi zabrać szarże powiększyć przyrost inicjatywy razy dwa lub trzy i dodać np. regeneracje, a szarże żeby były tylko z przedmiotów i przez odpowiedni zwój, z możliwością założenia na każdą rasę, ewentualnie zmniejszyć modyfikator ataku szarży.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Golem" (22.01.2016, 22:08)


3

Friday, 22.01.2016, 21:32

drop

byłbym za likwidacją handlu, mniejszym dropem ale wiecej wartym, mozliwościa wymiany dropu na odpowiadający za ph (np. jak wydropie szarze dla czlowieka to moge wymienic na szarze dla aniola)

likwidacja handlu to stop oszustom (i mniej roboty dla adminow w pilnowaniu tego)



PS
walka
owszem czlowiek na koniec jest najsilnieszy ale początek jest bardzo trudny
ja bym zostawil tak jak jest
kazdy ma wybór jakiego chce herosa, mozna wybierac samych "czlowiekow"

4

Friday, 22.01.2016, 21:43

Drop -lepsze przedmioty i czary żeby urozmaicić i byla przeciw waga do kompletu yrdow. Ograniczenie szarzy do max 40 procent.

5

Friday, 22.01.2016, 21:54

prosta sprawa usunąć szarże z gry, przywrócic kamień/paper/nozyce

6

Friday, 22.01.2016, 22:00

DROP?? - ale brak szczegółów obu więc nie wiadomo co lepsze...

co to do człowieka -
ja nie widzę problemu, ta rasa jest słaba do 50 poziomu, są zwoje i artefakt dające sarże innym bohaterom na 70lvl człowieka (38% zwoje mają większy mnożnik niż człowiek)...a jeszcze mają dwa bonusy np. atak i obrona, więc człowiek jest słaby dopóki nie osiągnie wysokiego poziomu, a wy chcecie go balansować, odwrócicie tylko wybór jednego bohatera:P nie ma tu rozsądnego balansu, osuwając sarze to walki zawsze będą remisowe bez większych strat :D totalna głupota.

I NIE CHCEMY ŻADNYCH ZMIAN NA OBECNYCH SERWERACH KTÓRE WYWRÓCĄ NASZ WYBÓR ŚCIEŻKI ROZWIJANIA I GRĘ PRZEZ KILKA LAT i tak już sporo namieszaliście i odpłynęło wielu graczy.

7

Friday, 22.01.2016, 22:04

prosta sprawa usunąć szarże z gry, przywrócic kamień/paper/nozyce




bez szarzy nie ma elementu losowego
w kazdej grze musi byc element losowy


nie ma losu = nie ma ryzyka = nie ma zabawy

8

Friday, 22.01.2016, 22:06

DROP?? - ale brak szczegółów obu więc nie wiadomo co lepsze...

co to do człowieka - ja nie widzę problemu, ta rasa jest słaba do 50 poziomu, są zwoje i artefakt dające sarże innym bohaterom na 70lvl człowieka (38% zwoje mają większy mnożnik niż człowiek)...a jeszcze mają dwa bonusy np. atak i obrona, więc człowiek jest słaby dopóki nie osiągnie wysokiego poziomu, a wy chcecie go balansować, odwrócicie tylko wybór jednego bohatera nie ma tu rozsądnego balansu, osuwając sarze to walki zawsze będą remisowe bez większych strat totalna głupota.

I NIE CHCEMY ŻADNYCH ZMIAN NA OBECNYCH SERWERACH KTÓRE WYWRÓCĄ NASZ WYBÓR ŚCIEŻKI ROZWIJANIA I GRĘ PRZEZ KILKA LAT i tak już sporo namieszaliście i odpłynęło wielu graczy.



pelne poparcie


ograniczenie szarzy do 40 % ?

OK, ale tylko jeśli zaczną na czlowieka dzialać przedmioty z szarzą !!!

9

Friday, 22.01.2016, 22:08

o jerzysowi marzy się 80% sarzy i 1000% mnożnika :D

10

Friday, 22.01.2016, 22:15

ograniczenie do 40 % wyklucza 41, 42, 43 ... i 80 tez

prosba o czytanie ze zrozumieniem

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Friday, 22.01.2016, 22:21

I może w końcu jakieś spodnie dla bohaterów bo latają na golasa!!! :rotfl:

12

Saturday, 23.01.2016, 02:11

Drop

Jensem ciekaw zmian mam nadziej że dodacie Gatki bo bez nich teraz może ciągnąc po nogach ;)

13

Saturday, 23.01.2016, 02:52

DROP :D
Ja bylbym za doadaniem grupy przedmiotow (szata od pasa w dol tj spodnie)
A przede wszystkim urozmaicil czary (potezniejsze zwoje rownowazace ekwipunek naszpikowany YRD'ami).
Czary dzialajace nie tylko na caly oddzial ale na cala armie. Wiecej przywolan i nie tylko jednostkowych ale calej grup danych jednostek.

Ciekawym bylby tez czar mogacy np przekonac wrogie jednostki z lokacji specjalnej do przylaczenia sie do naszej armiii zamiast walki. Taka opcja byla w slawnym Heros of Might and Magic, jesli niektorzy z Was sobie przypominaja.

Napewno tez zwiekszenie czestotliwosci dropu rzadkich zwoji i przedmiotow (ja gram od ponad 2 lat w ustroju Dzici Gai i nie trafil mi sie ani razu zwoj z 6 epoki co ja mowie nawet z 5 mi sie zaden nie trafil!!! To jest wielki minus obecnych ustawien dropu)
Przyaloby sie tez lekkie podrasowanie juz istniejacych zwoji, zwlaszcza tych z 6 epoki ktore naprawde moglyby zmienic oblicze walki z wrogia liczebna armia)

Wyobrazalbym tez sobie aby wersja 2.0 przeorganizowala drop konkretnych zwoji i przedmiotow wzgledem lokacji specjalnych. Mam na mysli wyodrebnienie grupy zwojow ktore o wiele szybciej dropiloby sie np w Miescie Postepionych niz te w Ogrodzie Wiecznosci.
Tu moznaby dodac jakies wyjasnienie majace swoje zrodlo w opisie legendy danej lokacji. To by bylo naprawde ciekawe .. prefiksy bylyby w jakis sposob wypadkowa danej lokacji lub cos w ten desen.

Poza tym wiecej zwojow! Wyodrbnienie tez 2-3 bardzo mocnych zwojow w danej epoce (dzialajacych na oddzial lub cala rmie) .. takie ktore umozliwialyby wyrownana walke miedzy graczami z dwoch sasiadujacych epok.

WALKA :whistling:

Nie wiem co Sushi ma jeszcze innego na mysli oprocz zbilansowania rasy czlowiek ... co ja bym proponowal to wydluzenie dodwania mu % szarzy i mnoznika po osiagnieciu poziomu 60. Tj jesli nabywa 1% wzgledem szarzy na kazde 2 lvl tak po zmianie nabywalby ten sam 1% na kazde 4 lvl.
Tak swoja droga czy ktokolwiek podjal sie obliczenia kiedy czlowiek osiaga szanse na szarze 70% przy obecnych ustawienia wzrostu rasy ?? mam wrazenie ze to musza byc jakis lvl spod znaku science fiction lvl 140 lub 150 ? ;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "spaceandfire" (23.01.2016, 03:01)


14

Saturday, 23.01.2016, 16:07

Drop

6 epoka ciągle na Azazela i sam szmelc

15

Saturday, 23.01.2016, 18:25

Tak swoja droga czy ktokolwiek podjal sie obliczenia kiedy czlowiek osiaga szanse na szarze 70% przy obecnych ustawienia wzrostu rasy ??



chyba szarze są ograniczone do 50 % ?

16

Wednesday, 27.01.2016, 21:26

człowiek a reszta herosów

jak wiadomo na człeka na 60 lvl nie ma bata nawet zdechlak na 65 lvl nie da rady a żeby ubrać pozostałe rasy na 39% szarzy to trzeba mieć spore szczęście i sporo ph . moim zdaniem człek powinien mieć takie same statysty jak inne rasy a jak nie to dajmy szarże każdemu

17

Wednesday, 27.01.2016, 22:26

jak wejdzie szarza to ogolnie nie ma przebacz

musza byc roznice miedzy herosami
jesli kazdy ma miec takie same staty to po co 4 rodzaje ? bez sensu

18

Wednesday, 27.01.2016, 23:21

Proste jak walenie Czlowiek zostaje jak jest a reszcie herosow zabrac po jednym bonie i dodac taka szarze jak ma czlek i po sprawie

19

Wednesday, 27.01.2016, 23:38

chory pomysł

i wtedy przemioty z szarza bedą dzialac na kogo ??? nikogo

T3 wszystko wyjasni
wszyscy zapomnieli jak ciezko sie ekspi czlowieka BEZ przedmiotow z szarzą
jak ciezko ida lokacje

20

Thursday, 28.01.2016, 08:09

T3 nic nie wyjaśni bo zanim się do tego zabiorą to do tego czasu ta mała garstka graczy która jeszcze gra oleje tą grę,a co do zmian to
DROP

Podobne wątki