Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 03.02.2016, 12:16

Prace kncepcyjne nad wersją TE 2.0 - Drop

Witam,

w związku z tym, że większość z Was była zainteresowana zmianami w systemie dropu poniżej znajdziecie opis planowanych zmian.

Głównym celem będzie zmniejszenie występowania kiepskich przedmiotów oraz zwiększenie częstotliwości pojawiania się unikatów.
By tego dokonać adaptujemy rozwiązanie, które niedawno przetestowaliśmy z dobrym rezultatem w BW.

1. Każda lokacja powyżej 1 będzie zapewniała dodatkowy bonus (czym wyższa lokacja tym wyższy bonus) do częstotliwości występowania rzadkich przedmiotów. Nadal jednak będzie ograniczona lista tego co wypada z danej lokacji.

2. Dodany zostanie modyfikator częstotliwości występowania przedmiotów z epoki, w której jest gracz. Dzięki temu będąc w epoce 4 będziemy znajdować o wiele częściej przedmioty z 4 epoki.

3. Ciągle rozważamy czy zmieniona zostanie szansa na wystąpienie gniazda.

4-7 Identycznie z punktami 1-2 zostanie wprowadzona zmiana w: Prefixach, runach, scrollach.

Zmiana ta wejdzie na wszystkie serwery.

Pozdrawiam
SM

Ps. Zmiany w systemie walki opublikuję na początku marca gdyż będzie to wymagało dokładniejszego przyjrzenia się sprawie.

Zapraszam także do dyskusji nt zmian w umiejętnościach rasy człowieka.
DYSKUSJA Prace kncepcyjne nad wersją TE 2.0 - człowiek
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

2

Thursday, 04.02.2016, 17:05

to kiedy się mamy spodziewać wprowadzenia

3

Tuesday, 09.02.2016, 16:58

W związku z wprowadzaniem różnych zmian proszę również wziąć pod uwagę dyskutowany niedawno przez graczy problem rekrutowania wojska t.j skrócenie czasu budowy i w związku z tym również zwiększenie paczki kolejkowanych jednostek

4

Sunday, 13.03.2016, 16:47

Chyba przyszedł czas żeby po tylu latach się wypowiedzieć.
Zmiany w dropie co prawda były potrzebne, ale głównym czynnikiem była zbyt mała ilość graczy na serwerze, co przekładało się na mały rynek zbytu i bezużyteczność itemów innych niż topowych. Mam nadzieję, że te zmiany nie okażą się przegięte w drugą stronę i te średnie przedmioty będą użyteczne na handel. A teraz do rzeczy:

Ad 1. Domyślam się, że chodzi tu o ten umowny poziom lokacji, nad którym już kiedyś dyskutowano, że jest nie adekwatny ani do trudności, ani do nagród. Może warto by zastanowić się również nad dodaniem jakiegoś bonusu do xp na zasadzie podobnej co drop.
Myślę, że w połączeniu z pkt. 2 zachęci do latania wysokopoziomowych lokacji z ryzykiem. Dodatkowo to co mnie irytowało w wyższych epokach to drop ilościowy co tak naprawdę tylko i wyłącznie zagracało nam zbrojownie. Oby to też zostało uwzględnione w tym polepszeniu dropa.

Ad 2. Tak naprawdę nic dodać nic ująć, tego nam było trzeba już dawno temu.

Ad 3. Kwestia gniazd obecnie jest tylko jedna, przedmiot jest więcej warty w surowcach. Od czasu pamiętnego patcha, w którym każdy zaczął się bawić w jubilera różnica między ring(3), a czarny ring była już jasna. W związku z tym nie uważam jakoby zmiany w dziurach były jakkolwiek znaczące bez ruszania "wiercenia".

Wszystko wygląd dobrze na papierze, ale dopiero praktyka pokaże jak dużo wniosą te zmiany.

5

Thursday, 24.03.2016, 10:01

to kiedy się mamy spodziewać wprowadzenia

Prawdopodobnie po zakończeniu prac nad najnowszą wersją silnika gry.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

6

Thursday, 24.03.2016, 10:03

Chyba przyszedł czas żeby po tylu latach się wypowiedzieć.
Zmiany w dropie co prawda były potrzebne, ale głównym czynnikiem była zbyt mała ilość graczy na serwerze, co przekładało się na mały rynek zbytu i bezużyteczność itemów innych niż topowych. Mam nadzieję, że te zmiany nie okażą się przegięte w drugą stronę i te średnie przedmioty będą użyteczne na handel. A teraz do rzeczy:

Ad 1. Domyślam się, że chodzi tu o ten umowny poziom lokacji, nad którym już kiedyś dyskutowano, że jest nie adekwatny ani do trudności, ani do nagród. Może warto by zastanowić się również nad dodaniem jakiegoś bonusu do xp na zasadzie podobnej co drop.
Myślę, że w połączeniu z pkt. 2 zachęci do latania wysokopoziomowych lokacji z ryzykiem. Dodatkowo to co mnie irytowało w wyższych epokach to drop ilościowy co tak naprawdę tylko i wyłącznie zagracało nam zbrojownie. Oby to też zostało uwzględnione w tym polepszeniu dropa.

Ad 2. Tak naprawdę nic dodać nic ująć, tego nam było trzeba już dawno temu.

Ad 3. Kwestia gniazd obecnie jest tylko jedna, przedmiot jest więcej warty w surowcach. Od czasu pamiętnego patcha, w którym każdy zaczął się bawić w jubilera różnica między ring(3), a czarny ring była już jasna. W związku z tym nie uważam jakoby zmiany w dziurach były jakkolwiek znaczące bez ruszania "wiercenia".

Wszystko wygląd dobrze na papierze, ale dopiero praktyka pokaże jak dużo wniosą te zmiany.

1. drop nadal będzie ilościowy
2. -
3. Na chwilę obecną nie planujemy przerabiać "wiercenia"

Handel vs drop jest zawsze problemem, jeżeli jest większy drop to nikt nie będzie kupował przedmiotów, bo sam je sobie znajdzie i paradoksalnie właśnie tego większość chce.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

7

Friday, 25.03.2016, 09:45

Prawdopodobnie po zakończeniu prac nad najnowszą wersją silnika gry.



Powiem szczerze: bardzo sie boje ze jak zaczniecie grzebac przy silniku walki (robic na nowo) to cos spiepszycie i TE stanie sie niegrywalny
cos tam poprawicie ale ile mozna poprawiac , wygladzac dla garstki graczy ?
wolalbym zebyscie zostawili TAK JAK JEST
jedynie poprawili błedy i dali troche ulatwien

poprawki wprowadzone teraz będą pod naciskiem 8 letniego serwera
na serwerze od zera mogą się zupełnie nie sprawdzić
a to glownie o t3 chodzi , prawda?

komu na t1 w pierwszym roku przeszkadzał "silny czlowiek" ? nawet jak itemy z szarzą dzialaly?
malo komu

dopiero z czasem zaczelo to kloc w oczy
to samo YRDy

pierwsze 5 lat dzialania serwera - nie było problemu yrdow
to sie zaczelo 2-3 lata temu, jak sie eventy pomnozyly ....


nie psujmy t3 z powodu 8 letnich doswiadczen na t1 / t2 ...

8

Thursday, 14.04.2016, 00:06

Kiedy coś się ruszy ?
I znów zawitała stagnacja

9

Wednesday, 20.04.2016, 09:47

Kiedy coś się ruszy ?
I znów zawitała stagnacja

Witam,

przykro mi ale w związku z uzyskaniem dostępu do danych chronionych przez osobę nieupoważnioną do tego na forum BW byliśmy zmuszeni priorytetowo zająć się tamtą sprawą.

Pozdrawiam
SM
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

10

Monday, 25.04.2016, 05:16

Kiedy można się czegoś spodziewać ?
czeka na jakieś wieści

11

Tuesday, 03.05.2016, 19:00

I jak zawsze wszystko ucichło :(

12

Monday, 06.06.2016, 15:10

No to teraz czekamy tylko na linki, bo ja już sam tego nie sprawdzę czy działa :).

13

Tuesday, 07.06.2016, 08:05

Huh... Drop jest przekoks, az sie zastanawiam czy sloneczko kogos za mocno nie przygrzalo.

T2, Azazel w DG wybrane dropy z dziesieciu wyprawek:

  • Ognisty Sygnet (atak bohatera +1, czas marszu bohatera -15 s/kwadrat, punkty życia jednostek +10, atak jednostek +9, atak przeciwlotniczy jednostek +5)
  • Skrzydlaty Puklerz (atak bohatera +1, obrona bohatera +30, punkty życia bohatera +100, punkty życia jednostek +40)
  • Mroczny Pierścień (1) (inicjatywa bohatera +5, punkty życia jednostek +25, atak jednostek +15, atak przeciwlotniczy jednostek +10)
  • Skrzydlate Sandały (inicjatywa bohatera +3, czas marszu bohatera -5 s/kwadrat, umiejętność rzucania zaklęć Żywiołów +1, umiejętność rzucania zaklęć Śmierci +1, umiejętność rzucania zaklęć Życia +3, czas marszu jednostek -10 s/kwadrat, ładowność jednostek +40)
  • Skrzydlata Obręcz (obrona bohatera +12, umiejętność rzucania zaklęć Żywiołów -1, umiejętność rzucania zaklęć Śmierci -3, umiejętność rzucania zaklęć Życia +5, umiejętność rzucania zaklęć Piekła -1, inicjatywa bohatera +3, inicjatywa jednostek +4)
  • Barbarzyński Łuk długi (atak bohatera +43, atak przeciwlotniczy bohatera +35, obrona bohatera +20)
  • Ognisty Sygnet (atak bohatera +1, czas marszu bohatera -15 s/kwadrat, punkty życia jednostek +10, atak jednostek +9, atak przeciwlotniczy jednostek +5)
  • Mroczna Obręcz (obrona bohatera +12, umiejętność rzucania zaklęć Żywiołów -3, umiejętność rzucania zaklęć Śmierci +5, umiejętność rzucania zaklęć Życia -1, umiejętność rzucania zaklęć Piekła -1, inicjatywa bohatera +3, inicjatywa jednostek +4)
  • Ognisty Medalion (1) (czas marszu bohatera -15 s/kwadrat, obrona jednostek +5, inicjatywa jednostek +4)
  • Chaotyczna Elipsa mocy (atak bohatera +60, obrona bohatera +15, atak przeciwlotniczy bohatera +7, inicjatywa bohatera +4)
  • Piekielna Tarcza z okuciem (1) (obrona bohatera +25, punkty życia bohatera +100, punkty życia jednostek +40)
  • Piekielna Tarcza drewniana (obrona bohatera +20, punkty życia bohatera +100, punkty życia jednostek +40)

I runki ktorych nie bylo bez eventu: BER, 2x LAG, YRD

14

Tuesday, 07.06.2016, 09:27

pewnie nie wszyscy maja taki fart jak Ty, ciesz się a nie krytykuj ,jeszcze wczoraj były wpisy kiedy będzie zmiana !! jest !!! DZIĘKUJEMY ADMINISTRACJI ZA WPROWADZONE ZMIANY

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Tuesday, 07.06.2016, 13:15

ja na kilkanascie wyprawek nie trafiłem nic :) wiec nie wiem jakie przegiecie i zaznaczam w Dg nie jestem :)

16

Tuesday, 07.06.2016, 15:55

Zauważyłem, że usunięto ograniczenia dot. dropu run, a co za tym idzie również zwojów.
Na T-Rexie 5 max był GIP, a tutaj sami widzicie.
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=beb9579829
Do tego usunięto epokowy limit, bo na Ginewrze mi wypadł GIP, ale tutaj link usunąłem niestety.

//Edit
No nie wiem jak dla mnie to przegięte jest trochę.
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=1d35f1168e

Nie ma jak sprawdzić innych lokacji z 3e, bo średnio sobie daję tam radę, ale po co na nie chodzić jak tutaj mam wszystko.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "D@nio" (07.06.2016, 20:03)


18

Wednesday, 08.06.2016, 12:42

Pewne runy mogły od dawna być w tej lokacji tylko NIKOMU nie udało się ich znaleźć.

Właśnie o to chodziło przy przeprojektowaniu systemy dropu aby było więcej ciekawych przedmiotów/run.

Przepraszam że tyle to zajęło ale w trakcie prac okazało się że będzie wymagało to więcej nakładów niż na początku sądziłem.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

19

Thursday, 09.06.2016, 10:26

Uważam że jest ok cuda takie mi nie lecą ale mam szansę jak i inni słabsi dozbroić armię co z tego że miałem ilość ale ktoś napakowany mnie zmiatał teraz może być trochę inaczej,dzięki :P

Spiryt35

Professional

Postów: 833

Skąd: Libiąż

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Thursday, 09.06.2016, 13:23

oczywiscie ze jest dobrze, bo zas nie leca jakies unikaty tylko to czego coraz wiecej było na sprzedaz, wystarczy popatrzec w jakich cenach ida :0 szału nie ma :)