Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 01.06.2017, 16:24

Rebalans sił czwartej epoki - nie chodzi o koszt produkcji i utrzymania

Rebalans sił czwartej epoki zrobiłem analizę i wychodzi mi, że brak tutaj balansu - niektóre jednostki są drogie w utrzymaniu.

Dragoni - powinni zostać zrebalansowanii są totalnie beznadziejni reszty się nie czepiam jeszcze jako tako wyglądają.
Według moich wyliczeń dopiero będą na remis z arkebuzerem gdy im podniesiemy atak, obronę i inicjatywę o 10
Najlepiej byłoby im podnieść inicjatywę o 20 aby robili pierwszy atak przed arkebuzerami i byli chociaż lepsi od jednej jednostki :)
De Facto są jedyną jednostką, która nie pokonuje żadnej innej.

2

Thursday, 01.06.2017, 23:53

Poczytałem trochę o dragonach i ze źródeł wynika że powinni oni mieć pancerz typu średniego!
Jednostka o typie rozrywający średni. Byłaby ciekawą odmianą w grze :)

3

Friday, 02.06.2017, 08:33

4 epoka jest nie grywalna....jak 3 epoka tak i 5 epoka ich leje

4

Friday, 02.06.2017, 10:20

Mógłbym zrobić matematyczne przeliczenia dla każdej epoki.
Tylko potrzebuję pełnych danych z każdej epoki wraz z bonusami od technologii jak i bez nich.

5

Friday, 02.06.2017, 10:29

kazdy by mogl
ale po co ?
to bylo robione (chyba najporzadniej przez krowe) lata temu
teraz nie ma sensu

wiekszość aktywnych graczy gra w epokach 5-6

i na podstawie istniejącego stanu rzeczy niektorzy rozne obliczenia porobili, poustawiali sobie wsie, niektore na 60 poziomie

jak cos powyliczasz , beda jakies zmiany i mogą miec bardzo powazne konsekwencje

nie robi sie tego typu zmian w grze ktora "zyje" od blisko 10 lat

poza tym inaczej jest jak sie gra jednostkami bez herosów
inaczej jak z herosami poziom 10-20
itd
oraz inaczej jak herosami 60-80

mozna powiedziec ze w kazdym przedziale poziomu herosów wyglada to zupelnie inaczej

moja sugestia: daj sobie spokoj
ewentualne zmiany moga byc na serwerze t3
ale nie na t1 / t2, bo niepotrzebnie namieszasz graczom ktorzy grają od 8-9 lat i sie po prostu przyzwyczaili do roznych rzeczy

a gra nie musi byc dokladnym oddaniem rzeczywistosci

6

Friday, 02.06.2017, 10:49

Całkiem sporo jest jeszcze graczy w niższych epokach. Może nie tak dużo jak dawniej, ale wciąż są. Można by było je zrobić trochę bardziej realne. Kosztów budowy i utrzymania bym nie zmieniał jedynie trochę siłę jednostek. Bo to trochę dziwne, że jednostki droższe są słabsze od tych tańszych.

7

Friday, 02.06.2017, 13:03

to jest otwarcie puszki pandory

i to zmiany powazne i ciezkie do zrobienia

a administracja nie ma czasu na drobne poprawki typu zbrojownia

8

Friday, 16.06.2017, 08:37

Kawaleria - wszystkie jednostki potrzebujące co najmniej 4 koni do utrzymania, są o 25% tańsze, a ich koszt utrzymania o połowę mniejszy.

Wielka armia - Wszystkie jednostki potrzebujące drewna do utrzmania, są o połowę tańsze. Koszty ich utrzymania wynoszą 33%.

Taktyka dystansowa - wszystkie jednostki wykorzystujące proch kosztują 80% ceny produkcji oraz koszt ich utrzymania jest o połowę mniejszy.

Proponuję nowe doktryny dla IV epoki w celu zrównoważenia, gry oraz żeby ta epoka miała jakieś szanse z innymi epokami.

9

Friday, 16.06.2017, 11:22

z definicji wyższa epoka MUSI byc lepsza ...

do tego inaczej jest teraz, jak serwery mają 8 lat i 5 epoka z racji wypasionej 6stej epoki praktycznie nie istnieje

a inaczej jest jak serwer ma rok, i graczy w 6e jest malo...

ja bym nic nie ruszał, naprawde

zmiany w 4e zaowocują koniecznością zmian w 3e, potem 2e potem 1e ...
czyli piszemy gre od nowa ?


co admini mogą zrobić:
wiecej lokacji, trudniejszych
wiecej ekspedycji, trudniejszych
wiecej przedmiotów
wiecej czarów
moze zwoje do broni tarcz artefaktów ?


oj, jest co robić :)

10

Friday, 16.06.2017, 11:42

Myślę, że dodanie nowych doktryn dla każdej epoki też byłoby miłym akcentem :D