Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 23.08.2008, 12:33

szkolenie jednostek kopalnie wszelakie

ja wiem ze to dopiero testy ale jak dla mnie przydało by się kilka zmian
1.przyśpieszenie czasu szkolenia jednostek

nie tak samo z siebie ale z wymaganiami
każdy kolejny poziom koszar(pisze koszary bo w każdej epoce inny budynek jest za to odpowiedzialny) skracał by czas rekrutacji wojska
nie musi to być dużo ale tyle ze by się zauważyło różnice między 5 poziomem szałasu(Era kamień) na mastodonta a 7 czy 8 poziomem


2.kolejny pomysł to kopalnie:

jakaś zmiana obrazka strumienia lub inszej kopalni kamieni szlachetnych po kilku poziomach
albo jeszcze zabawniej tak jak jest w bloodwarsie ewenty serwerowe np. obfite desze spowodowały zalanie jednej kopalni( i jakis wzorek fajny z procentem szansy na to ze któraś z kopalń bedzie zalana pomysł do przetrawienia przez reszte graczy)
lub ewent: odnalazłeś nowy pokład surowaca i przez czas działania ewentu bedziesz z jakies tam kopalni wydobywał ileś procent(znowu fajny wzorek tak na kopalnie jak i na procety) więcej

jak cos mi jeszcze zaświta to się podziele z wami

pozdro 4all
Azrael1023 :)

2

Saturday, 23.08.2008, 13:00

Jakie testy to nie ALFA

Romanos

Początkujący

Postów: 49

Skąd: OPOLSKIE

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Saturday, 23.08.2008, 13:06

szkolenia jednostek nie jest dlugie, a i tak ich masowo nie produkujesz bo ogranicza Cie wydobycie, wiec jezeli by skrocilo 10 sek to bys to 3-4 jednostkach nie odczul

a te eventy zosatwcie BW to juz inna grz, i za barzdo niema co robic z niej klonu BW.
GRAM DLA ZABAWY ALE TAK ZEBY NIE BYC FARMA
NARAZIE TOP 20 JEST
:)

4

Sunday, 24.08.2008, 01:24

ale jezeli ta gra ma byc prowadzeniem cywilizacji przez epoki to musi byc to bardzo szczesliwa społeczność skoro klęski jej się nie imają
wedłóg mnie sprawiło by to że gra była by bardziej urozmaicona

na teraz jest tylko
kopalnie
ataki na farmy
ataki na lokacje

w miedzy czasie za surowce techy i koniec zabawy



jedynym co te gre wyruznia jest chec poznania kolejnej epoki
ale i z tym bedzie problem bo jak dostane becki w drugiej epoce( od gry bo niby ołtarz na 10 ale za to nawet wacików nie kupie lub graczy bo wojo tez jest ciezko zrobic) to choc to bedzie sprawiało radość (jak mi zaleje kilka kopalni to zmienie radość w poście na złość :) )

5

Sunday, 24.08.2008, 20:12

Nie wydaje mi się aby skracanie czasu produkcji jednostek miało większy sens. Ale inne skracanie czasu wydaje mi się bardziej sensowne. Mam na myśli czas budowy budynków. Np. skracałby się on z każdym poziomem Totemu. ( Rozwiązanie znane z innych gier przez przeglądarkę). Lub w ostateczności dzięki usłudze premium. W tej chwili zdarza się, że surowców ma się więcej niż jest się w stanie wydać.

Natomiast jakieś bonusy czy ewenty np. po osiągnięciu jakiegoś poziomu wioski byłyby miłym urozmaiceniem. Mogłoby to działać również jako bonus przy budowie kolejnego poziomu kopalni. Np. wybudowałeś poziom kopalni, masz 3% szansy na znalezienie bogatego złoża surowca, który dawałby ci bonus na podwójne wydobycie przez kolejne 12-24 godziny. Ten pomysł autora postu wydaje mi się genialny.
Następowałaby jednak mała komplikacja z utrzymaniem armii. Rekrutowałoby się więcej jednostek przy tym bonusie i musiałyby się jakoś kasować przy jego wygaśnięciu. Ale najlepiej gdyby ten bonus nie wpływał na zwiększenie możliwości rekrutacji.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (24.08.2008, 20:34)


6

Monday, 25.08.2008, 12:38

Właśnie z powodu występowania upkeepu nie da się wprowadzić podobnych zdarzeń.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Monday, 25.08.2008, 19:41

Nie
wydaje mi się aby skracanie czasu produkcji jednostek miało większy
sens.


Jak zaczniesz budować procarzy w starożytności, w której widocznie nie jesteś to zrozumiesz sprawę, na
alfie
zadarzało mi się budować po 60-80 jednostek na raz. Opcja przydatnaale
pewno nie będzie, co do drugiej sprawy to szkoda, bo pomysł naprawdę
dobry ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

8

Tuesday, 09.09.2008, 17:30

Właśnie z powodu występowania upkeepu nie da się wprowadzić podobnych zdarzeń.
o co kaman bo nie trybie (ten upkeep)

na bloodwarsie sa ewenty myślałem ze tutaj też da rade

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Tuesday, 09.09.2008, 21:52

upkeep = koszt utrzymania jednostek
twoje eventy zwiększałyby czasowo przyrost surki na godzinę, problem może leżeć w jednym z dwóch miejsc:
1.) byłby problem z tymczasowym dodawaniem eventowej surki do łącznej sumy = brak możliwości powołania większej świty
2.) problem z kończeniem eventu (ujemny upkeep/ różne wesołe bugi itp.)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Podobne wątki